Tarçın (çubuk)

yaren_76

mareşal
Kayıtlı Üye
12 Temmuz 2006
2.066
65
Tarçın (çubuk) : Bazı pasta, kek, bisküviler ve sütlü tatlılarda ayrıca boza, salep gibi içeceklerde kullanılmaktadır

BıLGı:

Yüksek karbonhidratlı bir yiyeceği tarçınla tatlandırdığımız zaman kandaki şeker seviyesini etkileyerek düşmesini sağlar.Araştırmalar 300 gr. sütlaça 6 gr. kadar tarçın eklendiğinde kandaki şeker seviyesindeki yükselişin önemli ölçüde azaldığını tespit etmişlerdir.

soguk algınlıgı ve ses kısıklıgı için gzl bi cay olarakta kullanabilirsiniz. cok faydalı özellikle ses kısıklıgı için

tarçın adet düzensizliğine de iyi geliyor diye duymuştum ayrıca kan şekerini dengeliyor

tarçın adet düzensizliğine de iyi geliyor diye duymuştum ayrıca kan şekerini dengeliyor

İnanırmısın Kullanmaya başlıyalı bir ay oluyor
Ve reglim hayatımda ilk defa 15gün geçikti:))
Belki tarçın çubugu ile ilğisdi yok ama ki muhtemelen stres
Ama tarçın çubugunun çok sağlıklı mucizevi bir ürün olduğunu biliyorum cnm:)

sütlü tatlılarda kurabiyelerde çok sewerek tüketirim tarçını... ayrıca elmalı tarçınlı çaya da bayılırım

Diyet yapanlar; meyveleri tarçınla yemeyi deneyin, özellikle elmaya çok yakışıyor. Tarçın yiyince beynimiz tatlı yediğimizi sanıyormuş:KK3:

ben bu yöntemi uzun yıllardır kullanıyorum ama zayıflamak için değil tadını sevdiğim için. Bir de bitki çaylarını çubuk tarçınla demliyorum kan şekerini dengelediğini söyleniyor

X