Yöresel Tarif Tarhana çorbası

Yöresel Yemekler

Bahtsizpiyade

Geçici Olarak Hesap Pasiftir !
tek ayak cezası
Kayıtlı Üye
9 Temmuz 2020
67
7
22
Ya anneminki gibi tarhana çorbası yapmak istiyorum YouTube'dan izliyorum ama istediğim gibi değil hiçbiri sizin söyleyeceğiniz tarif var mı sırasıyla şunu şunu yap koy şeklinde

1kg domates
Yarım kg soğan
Yarım kg kırmızı biber
1paket irmik
1kg yogurt
Yarım kg domates salçası
Tuz
Un
.
Bir tencerede
domates
Soğan
Kırmızı biberi minik doğranmış şekilde pişiriyorum. Sonra robottan geçirip ılınınca diğer malzemelerle unu da ekleyip yoğuruyorum. Kabarıp mayalandıkça un ekleyip az daha yoğuruyorum 1 hafta boyu hergün. Sonra çarşaf gibi kocaman örtülerim var. Onlara avuç büyüklüğünde açıyorum. Kuruması için bekliyorum. Arada ters düz ediyorum. Çok kurumadan robottan çekiyorum. Pişirirken salça ve baharat ekliyorum. Herkes bayılıyor🥰5kg falan un gidiyor genelde ama bazen daha da fazla olabilir..

1kg domates
Yarım kg soğan
Yarım kg kırmızı biber
1paket irmik
1kg yogurt
Yarım kg domates salçası
Tuz
Un
.
Bir tencerede
domates
Soğan
Kırmızı biberi minik doğranmış şekilde pişiriyorum. Sonra robottan geçirip ılınınca diğer malzemelerle unu da ekleyip yoğuruyorum. Kabarıp mayalandıkça un ekleyip az daha yoğuruyorum 1 hafta boyu hergün. Sonra çarşaf gibi kocaman örtülerim var. Onlara avuç büyüklüğünde açıyorum. Kuruması için bekliyorum. Arada ters düz ediyorum. Çok kurumadan robottan çekiyorum. Pişirirken salça ve baharat ekliyorum. Herkes bayılıyor🥰5kg falan un gidiyor genelde ama bazen daha da fazla olabilir..
Şey yanlis sordum sanırım hani çorba yapıyorlar ya onu sormak istemiştim tarhana var şu an evde anlattığıniz tarifteki🥰

Şey yanlis sordum sanırım hani çorba yapıyorlar ya onu sormak istemiştim tarhana var şu an evde anlattığıniz tarifteki🥰
.
Çok pardon o zaman 😁
3 kaşık tarhanayı 3yemek kaşığı kadar sıvıyağ ve salçayla kavur.Kavrulunca nane, pul biber, azcık kekik ekle ve üstüne soğuk su ekle 2lt kadar.1 tasatlı kaşığına yakın tuz ekle. Bir el çırpıcısıyla sürekli karıştır kaynayıp koyulaşana kadar.Bittiii🥰

X