Tavsiye Edeceğiniz Pahali Oyuncaklar

mert

Nirvana
Kayıtlı Üye
31 Ağustos 2006
1.618
13
markalı oyuncaklar var,bilirsiniz...fisher price,intertoy,play skool .vs..
benim oğluma şöyle oyalanabilecek kaliteli bir oyuncak arıyorum.
bir çok şey aldım ama pek ilgilenmedi.pahalı oyuncaklara o nedenle de yaklaşmıyorum.çabuk sıkıldığı için.
oğlum 3 yaşında sayılır.burdan alıp deneyen ve memnun olan var mı diye merak ediyorum.
yani şu oyuncağı aldım ,size de tavsiye ederim diyebileceğiniz bir oyuncak var mı?

Şimdi güzel kardeşim, alıyorsun bolca kum, suyu da veriyorsun eline. Bebe bir güzel çamura bulanıyor. Bak ondan güzel oyuncak olurmu. Dünyaları versen değişeceğini sanmıyorum:1rolleyes:

markalı oyuncaklar var,bilirsiniz...fisher price,intertoy,play skool .vs..
benim oğluma şöyle oyalanabilecek kaliteli bir oyuncak arıyorum.
bir çok şey aldım ama pek ilgilenmedi.pahalı oyuncaklara o nedenle de yaklaşmıyorum.çabuk sıkıldığı için.
oğlum 3 yaşında sayılır.burdan alıp deneyen ve memnun olan var mı diye merak ediyorum.
yani şu oyuncağı aldım ,size de tavsiye ederim diyebileceğiniz bir oyuncak var mı?

canım benim oğlumda 3 yaşında bu yaşlarda herşeyden çok çabuk sıkılıyorlar zaten o yüzden bunu problem yapma bence .Bizimkisi sevdiğin çizgi film kahramanlarına ait nerde oyuncak görse hemen istiyor en sevdiği oyuncaklarıda arabalar çizgi filiminin arabaları hiç birşeyle tam oynadığını söyleyemem sanırım oyuncak işinde çocuklardan daha çok biz havesliyiz kendimizi tatmin ediyoruz oyuncak alırken...

sıkılmadığı tek şey sulu boya ,parmak boyası vede oyun hamuruyla oynamak...

kuzum,verdiğin fikirde haklısın gerçekten..
anladığım kadarı ile şu oyuncak problemi herkesde var..
bergumtunay,şu oyun hamurunu bende almak istedim .ama evde pislik olur mobilyada leke olur diye düşünüyorum.
oyun hamurunda ne gibi problemler yaşarım acaba?
birde onun pisliği ile uğraşmak istemiyorum

kuzum,verdiğin fikirde haklısın gerçekten..
anladığım kadarı ile şu oyuncak problemi herkesde var..
bergumtunay,şu oyun hamurunu bende almak istedim .ama evde pislik olur mobilyada leke olur diye düşünüyorum.
oyun hamurunda ne gibi problemler yaşarım acaba?
birde onun pisliği ile uğraşmak istemiyorum

ewet cnm başlarda biraz oluyor alışana kadar ben büyük bir muşamba yayıyorum yere onun üzerinde beraber oynuyoruz ilk başlarda tabi muşambanın dıına çıkarmak istiyordu ama alıştı şimdi hep o muşambanın üzerinde oynuyoruz.sende onunla berbar oturup oynarsan problem olucağını sanmıyorum

:kahve:bende neler neler aldım...evimin bir ucundan başla takip et tüm odaları gezerek oyuncak toplayabilirsin....aralarında pahalı olanlarıda var. keşke daha önce alsam dediğim ...mesela playschollun tren seti var....içinde zemin örtüsü bir kaç oyuncağı var....kuruyorsun oynuyor....tabiki çok uzun süre bu zamanda onu memnun etmek zor...tek başına oynaması zaten zor...kukla aldık en son...onada öfkeli :roflol:başkaa:uhm:bu arada resim yapması için birşeyler alabilirsin:uhm:memnun olursa ne ala...:çok üzgünüm:birde bitircem kızma:roflol:eğitici çocuk cdleri var...a.s

valla bu yaşlarda en güzeli lego onu bilir onu söylerim oğlum 4 yaşında 3 yaşında almıştım halada çok zevk alarak oynuyo yaratıcılığınında beni hayrete düşürdüğünü söylemeliyim bebeğinide senide öperim ...

Şimdi güzel kardeşim, alıyorsun bolca kum, suyu da veriyorsun eline. Bebe bir güzel çamura bulanıyor. Bak ondan güzel oyuncak olurmu. Dünyaları versen değişeceğini sanmıyorum:1rolleyes:
:roflol::roflol:bunu denemek en faydalısı:roflol:

en güzeli lego onu bilir onu söylerim oğlum 4 yasında 3 yaşında almıştım okadar zevkle oynarki yaratıcılığı benide şaşırtıyo dene bence bebişide senide öperim...

Yahu benim sıpa hiçbirşeyle oynamıyor.Lego veriyorum eline, yüzüne bakmıyor, boya yapalım diyorum birkaç çiziyor o kadar,(bir ara duvarları filan iyi boyamıştı ama), oyun hamuru da neki, hiiiç ilgilenmez. Ona vereceksin kamyonları, arabaları, silahları daha da birşey istemez dana.Haaa birde kürek. Bayılıyor kumu doldursun boşaltsın, saçlarına sürsün, kirpiklerine kadar kum olsun.

2.5 yaşındaki bu sıpamı normal çocuklar gibi lego vs vs lerle oynaması için nasıl yönlendirebilirim acepCADIARZU, hiç yaratıcı değil hiç:çok üzgünüm:

en güzeli lego onu bilir onu söylerim oğlum 4 yasında 3 yaşında almıştım okadar zevkle oynarki yaratıcılığı benide şaşırtıyo dene bence bebişide senide öperim...

hah işte bende onu diyorum, nasıl oluyor bu.beraber lego yapalım diyorum, bende tık yok, iki tanesini birleştirip birşey ortaya çıkaramıyorum ki bebe napsın, acaba sorun bendemi, soya çekim var kanımca bebemdetatlicadiarzu

hah işte bende onu diyorum, nasıl oluyor bu.beraber lego yapalım diyorum, bende tık yok, iki tanesini birleştirip birşey ortaya çıkaramıyorum ki bebe napsın, acaba sorun bendemi, soya çekim var kanımca bebemdetatlicadiarzu

walla benimkiside legolardan pek hoşnut değil ancak söz konusu dağıtmaksa legoları bak bunda çok başarılı:)

ben de arada dökerim önüne yarım çuval kadar lego .ama pek işe yaramıyor.hevesi 5dk sürmüyor.sonra etrafa fırlatınca da toplama derdi bana kalıyor.
evde oyuncak yüzünden yürüyecek yer kalmadı...kırılanları da çöpe atıyorum artık...sert oyuncaklardan da nedir çektiğimiz yaaa.etrafa atmaktan kafamıza yüzümüze..misafir lerde nasiplerini alıyorlar tabi.

arkadsim benimde 2 bucuk ysinda bir kizim var,va evimizde olamayan oyuncak yok babamizda bende cok hevesliyiz,kizimda dukkanda gorunce istiyor bizde aliyoduk baktim artik koyacak yer bulamiyorum almamaya calisiyoruz,simdi benim kizim en cok lego larla,oyun hamuruyla ve boya kalemleriyle oynuyo birseyler ciziyo,tabiki bunlar la oynarken cogunlikla bizimde onunla olmamizi istiyor,simdi yeni yeni kendi kendine birz oynuyor cok seviniyorum,yani bence pahali oyuncak almakla cocugunun onunla oynamasini saglayamazsin,herhangi bir oyuncakla birlikte oynamak cok daha zevkli geliyor bence cocuklarimiza,biraz uzun oldu ama umarim sikmamisimdir,sevgiler:kahve:a.s.

hem bir kreş müdürü hemde bir anne olarak sana tavsiyem markalı oyuncaklar pek alma çünkü çocuklar bu markalı kaliteli demeyip hem kırıyorlar hemde çabuk sıkılıyorlar.o yüzden maliyeti düşük kaliteli oyuncaklar alabilirsin.sesli oyuncaklar lego yapbozl falan al ayrıca çadır alıp içinde oyun oynayarak hayal dünyasıda gelişir.benim kızım çadırından hiç çıkmaz beklerini uyutur mama falan yediri.erkeklerdede işe yarıyor.arabaları için iyi bir garaj niteliğinde kullanıyorlar.:emir_bebek:

renkli kitaplar almayı dene istersen
benim kızım 1,5 yaşında ama kitaplara bayılıyor.beraber anlatıyoruz oku diye peşimizi bırakmıyor:roflol::nazar::nazar:

amele yaza yaza rütbene çocuğun genetiğini bozdun:roflol::roflol::roflol:

ilgi alanini bulmaya calisirsan sanirim sorunu cozersin. Benim kiziminda baglandigi hic bir oyuncagi yok.yanindan ayirmadigi hic bir sey yok.Ama ben onun kendi oyuncagini uretmesine firsat veriyorum.Su an mesela bir plastik cay suzegi bir cay kasigi ve seker tutacagi ile oynuyor kendince onlara baska anlamlar yukluyor.Oyuncaklarini toplamak konusunda sabirli olmalisin.Birlikte toplamakla ise baslayabilirsin her zaman sen toplarsan cocuk nasil olsa yapan var diye dusunup toplamaz nacizane benim fikirlerim bunlar selamlar

Kızım 3,5 yaşında ve evde oyuncak tonla, yaklaşık 3 aydır oyuncak sepetini devirip bir oyuncakla blie oynamıyor. Sabahtan 1-2 çizgi filmi var erken uyanırsa onları izliyor kahvaltı ile birlikte, sonra yapbozlarıyla oynuyor sıkılana kadar. (bu arada 1 Tl 'ye büyük+orta ve küçük parçalı aldım)
Sonra boyama yapıyor ve alfabetik bir cetvel adım dün akşam bütün gece defterine harf çıkarttı, az önce telefon ile konuştuk anne bütün harfleri çıkarmayı öğrendim dedi. Bence çocuğunuzu rahatına bırakın ve ilgi alanını bulmaya çalışın. Ona göre karar verin ne alacağınıza.

X