Poğaçalar Tavuklu Poğaça - Pakmaya Kuru Maya Sponsorluğunda

Genişlemez be kalça squatla toparlanir
Benim skintim alt bedenim squat yaparken kaldirmasi cok zor oluyor basenim var birde belki yazin biraz kilo verirsem o zaman yine yaparim :KK70:

Bahane ariyo bahane o. mahsuscuktan öyle diyo :KK45:
:sus: Caktirma ikizim yavvv
Aynen öyle zaten diyeti de 3 gün yaptı bıraktı

Teessuff ederim iki hafta yaptim :KK47: 300 gr gitti tatlilari gomduum haric tabi :confused:

Ahahhaha 3 gun :KK70: benim squat Topigime geldi 1 saat durdu geri gitti :KK55::confused:
Siz spor deyince ben leslie sonra bolgesel sanmistim dan diye squat diyeceginizi ne bilem :KK70: :spor:

Ahahahahahhaha bende yine iyi dayanmış
:rapci: :rapci:

Seni sevmiş belli :KK37::halay:

Severim zalim kadini :KK200:

Ellerine sağlık başarılar
Insallah sagolun :)

Benim skintim alt bedenim squat yaparken kaldirmasi cok zor oluyor basenim var birde belki yazin biraz kilo verirsem o zaman yine yaparim :KK70:

:sus: Caktirma ikizim yavvv

Teessuff ederim iki hafta yaptim :KK47: 300 gr gitti tatlilari gomduum haric tabi :confused:

Siz spor deyince ben leslie sonra bolgesel sanmistim dan diye squat diyeceginizi ne bilem :KK70: :spor:

:rapci: :rapci:

Severim zalim kadini :KK200:

Insallah sagolun :)
Bahane yaratma zaman yarat diyorum:cool: yaz geliyor biz fit gezerken :cool: sen :mad: geleceksin o zamanda biz :KK72: sen:KK57: kalacaksın :KK70:

Selamlar Hanımlar..
Sizlere Tavuklu poğaça yapacağım umarım beğenirsiniz..
Risk aldım ve daha önce hiç yapmadığım bir tarifi yaptım :)
Haydee başlayalım :KK47:

Malzemeler
Hamur için

• 1 Su bardağı ılık Süt
  • 1 '' '' '' Su
  • 1 '' '' Sıvı Yağ
  • 10 tatlı kaşığı şeker
  • 1.5 '' '' tuz
  • 1 yemek kaşığı Kuru Maya
  • Aldığı kadar un
  • 2 yumurta beyazları hamura eklenip, sarıları üstüne sürülecek.
Eki Görüntüle 2132377

İç Malzemeler
  • 500 gr Tavuk kıyma
  • Tuz
  • Karabiber
  • Kırmızı toz biber
  • Kimyon
  • Sıvı yağ
İsteğe göre Soğanda rendeleyebilirsiniz.

Eki Görüntüle 2132378

Öncelikle sıvı malzemeleri ve mayayı şekeri ve tuzu derince bir kaba alıp karıştıralım. İki yumurtanın beyazınıda ekleyip unumuzu eleyip ekleyerek kulak memesi kıvamında bir hamur yoğuralım. 1 - 1.5 saat mayalandıralım . Mayalanan hamurumuzdan portakal büyüklüğünde bezeler yapıp 5 dk dinlendirelim.

Eki Görüntüle 2132388

İç Harcımız için tavuk kıymamızı bir tavaya alalım. üstüne sıvı yağ gezdirip suyunu cekene kadar pişirelim. Pişen tavukların üstüne baharatlarımızı ve tuzumuzu ekleyelim. Karıştıralım ve bir tık daha ocakta tutup altını kapatalım.

Eki Görüntüle 2132401
ardından...

1 tane bezeyi alıp servis tabağı büyüklüğünde açıyoruz.dikdörtgen şekli vermek için kenarları kırpıyoruz. Üst tarafa iç harcımızı yayıp 1 tur saralım kalan kısımları pizza dilimleyici veya bir bıçakla şerit şerit uzunlamasına 9 adet olacak şekilde keselim.

Eki Görüntüle 2132408

3'er adet şeritlerle 3 tane örgü yapalım..

Eki Görüntüle 2132409
Ruloyu örgülerin etrafına doluyoruz ve kenarları birleştirip yuvarlak haline getiriyoruz. bu şekilde bütün bezelerimize aynısını yapıp yağladığımız fırın tepsimize dizip 5 dk daha dinlendirip yumurta sarısını sürüyoruz. Fırında 180 derece de pişiriyoruz.
Eki Görüntüle 2132411

Sunumlar..

Eki Görüntüle 2132412 Eki Görüntüle 2132413 Eki Görüntüle 2132414 Eki Görüntüle 2132415 Eki Görüntüle 2132416 Eki Görüntüle 2132417

püf nokta
Önceden kabartmayın mayayı hamuru dinlendirerek yapmak kafi
zahmet edilmis bence gayet guzel görsellik falan

Elkerine sağlık çok güzel görünüyor başarılar dilerim

X