Taze gebeler buraya :) Doğum tarihi Kasım 2017

mihrale55

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
23 Ağustos 2016
50
12
Selam arkadaşlar bu siteye Yen'i başlayanlardan Yen'i annelik duygusu yaşayanlardanım umarım sağlık sıhhatle geçiririz. Kaşık ağrıları kırampları olan bir süreçteyim kese daha yeni oluşuyor dedi 5. Hafta bitti inşallah keseyi de çocuğun oluşumu nu da tam görebilirim. Sizler nasıl bir süreç geçiriyorsunuz ? Göğüslerde sızı yoğun akıntınız varmı ?

tulperde

Guru
Kayıtlı Üye
20 Mart 2011
3.278
4.653
Benim de bugün 4+4 :dd daha bi kere kan testi yaptırdım adete 2 gün kala 32 çıkmıştı doktor düşük çıktı diye bu hafta tekrar çağırdı bakalım yarın tekrar hcg ye baktıracağım inşallah yükselmiştir çünkü ben daha şimdiden çok alıştım gebeliğe :d kasık ağrılarım hafif ama karın ağrılarım oluyor gaz sancısı gibi bi de kabızlık var : ( göğüslerim özellikle uçları çok sızlıyor iştahım çok açık yorgunluk ve sürekli uyku halim var bi de bütün belirtileri yaşıyorum :d henüz mide bulantılarım falan yok çok şükür senin kaç çıkmıştı değerlerin

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 04-01-2022

Hamileliğimin 12. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 196 gün kaldı.

Sindirim sitemi duvarındaki kaslar artık fonksiyonel olarak çalışıyor. Yiyecekleri sindirmek için yaptıkları kasılma hareketlerini pratik amaçlı yapmaya başladılar. Artık bebeğinizin büyüme hızı kısmen yavaşladı. Geçtiğimiz hafta içinde bebeğinizin ağırlığı ikiye katlandı ve yaklaşık 13 gr. ve bebeğinizin boyu yaklaşık 5-6,1 cm civarında oldu. Tebrikler 1. trimester döneminiz sona erdi.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 14 gr. - Yaklaşık boyu : 41 mm. (Baştan Popoya)

Hamilelik Günlüğünü İmza alanına eklemek için tıklayın

Dediyy

Çoğul tontikolar..
Pro Üye
25 Şubat 2017
4.255
12.172
Hayırlı olsun. Bende yeniyim bugün doktora gittim 6 haftalıkmış keseyi görmeye gitmedim bugün keseyi de kalp atışını da gördük allah sağlık versin kucağıma almayı da nasip etsin inşallah. Benimde akıntım var baya gögüslerim çok acıyo özellikle uçları. Kasık ağrıları kramplar sık oluyodu ama son bikaç gündür azaldı. İki üç gündür bulantım başladı mutfağa bile giremiyorum o kadar kötü durumda bakalım daha neler göreceğiz.

oglumherseyim

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
6 Eylül 2016
1.513
1.161
Şimdi siz of of Kasım gelir mi diyorsunuz vallahi gelir :) şu anların zamanını bilin son zamanlar geçmiyor Rabbim hepimize sağ salim kucaklarımıza almayı nasip etsin inşallah..

Hamilelik günlüğü : Doğumdan bu güne 1513 gün geçti.

Dediyy

Çoğul tontikolar..
Pro Üye
25 Şubat 2017
4.255
12.172
Şimdi siz of of Kasım gelir mi diyorsunuz vallahi gelir :) şu anların zamanını bilin son zamanlar geçmiyor Rabbim hepimize sağ salim kucaklarımıza almayı nasip etsin inşallah..
Oo senin az kalmış biz daha yolun başındayız:KK70:allah sağlık versin de bekleriz artık

mihrale55

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
23 Ağustos 2016
50
12
Benim de bugün 4+4 :dd daha bi kere kan testi yaptırdım adete 2 gün kala 32 çıkmıştı doktor düşük çıktı diye bu hafta tekrar çağırdı bakalım yarın tekrar hcg ye baktıracağım inşallah yükselmiştir çünkü ben daha şimdiden çok alıştım gebeliğe :d kasık ağrılarım hafif ama karın ağrılarım oluyor gaz sancısı gibi bi de kabızlık var : ( göğüslerim özellikle uçları çok sızlıyor iştahım çok açık yorgunluk ve sürekli uyku halim var bi de bütün belirtileri yaşıyorum :d henüz mide bulantılarım falan yok çok şükür senin kaç çıkmıştı değerlerin
İnşallah değerin yükselir canım hayırlısı olsun bende de kabızlık Yen'i başladı iştah fena açık koku hassasiyetim var mide bulantım benimde Yok
Hayırlı olsun. Bende yeniyim bugün doktora gittim 6 haftalıkmış keseyi görmeye gitmedim bugün keseyi de kalp atışını da gördük allah sağlık versin kucağıma almayı da nasip etsin inşallah. Benimde akıntım var baya gögüslerim çok acıyo özellikle uçları. Kasık ağrıları kramplar sık oluyodu ama son bikaç gündür azaldı. İki üç gündür bulantım başladı mutfağa bile giremiyorum o kadar kötü durumda bakalım daha neler göreceğiz.

Umarım bende keseyi kalp atışını görüp duyabilirim çok hevesliyim mide bulantısı Yok olur diye çok korkuyorum :KK43:

Dediyy

Çoğul tontikolar..
Pro Üye
25 Şubat 2017
4.255
12.172
Umarım bende keseyi kalp atışını görüp duyabilirim çok hevesliyim mide bulantısı Yok olur diye çok korkuyorum :KK43:
Duyarsın merak etme zamanı gelince duyarsın stres yapma. Mide bulantısı olmazsa şanslı olursun valla çok zor.

mina retriever

Geçici Olarak Hesap Pasiftir !
ÜZGÜN
Kayıtlı Üye
21 Aralık 2016
2.960
1.543
Kizlar bende kasik agrisi fln olmuyo olmamasi kotu bisey mi? Bgn keseyi veya bebegi gormeye gidiceZ mrk ediyorum

kirmizigitar

Guru
Kayıtlı Üye
4 Mart 2011
10.360
11.960
Kizlar bende kasik agrisi fln olmuyo olmamasi kotu bisey mi? Bgn keseyi veya bebegi gormeye gidiceZ mrk ediyorum
Belli bir haftadan sonra azaliyor hatta yok oluyor. Benim hic kalmadi artik:) o yuzden doktor olumsuz birsey soylemedigi surece panikleme

Vücut Kitle İndeksim (VKI) tavsiye edilen VKI değer aralığının üstünde.
Boyuma göre tavsiye edilen VKI aralığında olmam için ağırlığımın 42 Kg. ile 56 Kg. arasında olması gerekir.
Boyum : 150 cm. Başlangıç Kilom :69.1 Kg. Şimdiki Kilom :58.9 Kg.

mina retriever

Geçici Olarak Hesap Pasiftir !
ÜZGÜN
Kayıtlı Üye
21 Aralık 2016
2.960
1.543
Belli bir haftadan sonra azaliyor hatta yok oluyor. Benim hic kalmadi artik:) o yuzden doktor olumsuz birsey soylemedigi surece panikleme
Onceden igne batar tarzda oluyoduda bu hafta komple btn agri sizi gitti. Zaten moralmde bozk sbahtn beri agliyorm ins bsy olmaz cocuga..

kirmizigitar

Guru
Kayıtlı Üye
4 Mart 2011
10.360
11.960

Vücut Kitle İndeksim (VKI) tavsiye edilen VKI değer aralığının üstünde.
Boyuma göre tavsiye edilen VKI aralığında olmam için ağırlığımın 42 Kg. ile 56 Kg. arasında olması gerekir.
Boyum : 150 cm. Başlangıç Kilom :69.1 Kg. Şimdiki Kilom :58.9 Kg.