İlköğretim Yorum ve Soruları tecrübeli öğretmenler yardım

kokoco95

Kullanıcı üyeliğini pasifleştirmiştir.
Üyelik İptali
Kayıtlı Üye
29 Ağustos 2016
473
193
28
Herkese merhaba ben sınıf öğretmeniyim ve bir sene önce dopuya atandım. Atandığm köy insanları sıkıntılı okul öğrenci başarı seviyesi yerlerde. Sınıfımda olabildiiğince dersleri yarışma oyun şeklinde işlemeye çalışıyorum ve gayretli öğrencilerim böyle daha çok seviyor ve eğlenerek daha çabuk öğreniyorlar. Oldukça sakin güler yüzlğ bir öğretmenim eski öğretmenler gibi korkunç değilim . Bi küfür duyarsam çok kızıyorum öğrencilerime. Bunları söylüyorum nasıl bir öğrrtmen oldupumu anlayın diye ama gelin görün ki bir iki öğrencim okula gelmek istemiyo oklua derslere katlanamıyorlar. Okul korkusu değil çğnkü sevgiyle yaklaştım oyunlarla işlemeye çalıştım başarısızlıklarında kızmadım etmedim ama yok artık ben de yoruldum uğraşmak istemiyorum onlarla diğer öğrencilerinde huzurlarını bozuyolar vicdan yapıyorum sen öğretmensin öğrenci eleyemezsin diye ama her yolu denedim artık uğraşasım gelmiyo biliyorum okul öğretmen korkusu değil onlarda ki bi cacıkta olmayacaklar bunu da biliyorum gayretli öğrencilere enerjimi vermeye başladım doğrjmu yapıyorum bazen bicdan yaoıyorum ama kazandırılcak çocuklar olsa bunu başarırdım ama yok yani derse isteksiz okula isteksiz oyuna isteksiz ee ben de katamıyorum katmak istemiyorum artık yanlış mı yapıyorum

Sen elinden geleni yapmışsın. Gerisi onlara kalmış.her fırsatta yine dile getir. İçlerinden gelmedikten sonra yapacak bir şey yok ç. Doğuda bende semin gibi görev yaptım uğraştım. Çocuklarm zekiydi. Gel gör ki öğretmenim ben okumayacağım boşver deyip duruyorlardı.

Anladığım kadarıyla daha meslege yenı baslamıssınız, eskı ogretmenlerin korkunc oldugunu da nereden cıkardınız, kelimeleri daha dogru secelım kımse kırılmasın, sizden daha tecrubelı Bı ogretmen olarak cevap vermek istiyorum, doguda calısma kolay deıldır, 3 yıl doguda bır köy okulunda görev yaptım, ögrencılerın basari seviyeleri cok ıyı deıldı, ordakı eskı ogrencılerimden duyduğum kadarıyla eskısı gıbı, cocugun okutmayacak veli sayısı cok azalmıs, 1 ögrenci bıle kazansanız bu bir başarıdır... Sizin tabırınızle Bı cacık olmayacak ogrencıye olumlu Bı davranış katarsanız bu da bir basarıdır. Siz görevinizi yapın..sabırlı olun.. Meyvelerini alacaksınız.. Ben 9 yıl sonra meyvelerini almaya basladım.. Suan unıversıtede farklı bölümlerde olan bırsuru ogrencım var.. Hıc okumaz dıye dusundugum ogrencım muhendıslık okuyor..

Sen elinden geleni yapmışsın. Gerisi onlara kalmış.her fırsatta yine dile getir. İçlerinden gelmedikten sonra yapacak bir şey yok ç. Doğuda bende semin gibi görev yaptım uğraştım. Çocuklarm zekiydi. Gel gör ki öğretmenim ben okumayacağım boşver deyip duruyorlardı.
evet doğuda bu çok var aileler ilgisiz bi de ilkokul olunca çok anlamıyolar okumazlarsa ilerde nasıl bir hayat sürüceklerini bunu anlatma gösterme de de yetersiz hissediyorum . Yani illa hayatlsrını sürdürürler bir şekilde ama bilgili rahat kazançları iyi bir hayat mı yoksa bilgisiz kıt kanaat bir hayat mı bunu nasıl anlatabilirim çünkü anlayamıyorlar yaş olarak ama bazen diyorım herkes okucak diye bir kural yok bu seferde vicdan devreye giriyo öyle değişik bir durum

Anladığım kadarıyla daha meslege yenı baslamıssınız, eskı ogretmenlerin korkunc oldugunu da nereden cıkardınız, kelimeleri daha dogru secelım kımse kırılmasın, sizden daha tecrubelı Bı ogretmen olarak cevap vermek istiyorum, doguda calısma kolay deıldır, 3 yıl doguda bır köy okulunda görev yaptım, ögrencılerın basari seviyeleri cok ıyı deıldı, ordakı eskı ogrencılerimden duyduğum kadarıyla eskısı gıbı, cocugun okutmayacak veli sayısı cok azalmıs, 1 ögrenci bıle kazansanız bu bir başarıdır... Sizin tabırınızle Bı cacık olmayacak ogrencıye olumlu Bı davranış katarsanız bu da bir basarıdır. Siz görevinizi yapın..sabırlı olun.. Meyvelerini alacaksınız.. Ben 9 yıl sonra meyvelerini almaya basladım.. Suan unıversıtede farklı bölümlerde olan bırsuru ogrencım var.. Hıc okumaz dıye dusundugum ogrencım muhendıslık okuyor..
Korkunç öğetmenler vardı ben kendi öğretmenimden çok korkardım bi şey bilemediğimizde kulaklarımızı çekerdi vururdu Ayrımcılık yapardı tecrübesi çoktu hakkını yiyemem ama öğrenci psikolojisinden uzaktı. Bütün sınıf korkardık demek ki korkunç öğretmenler var. Haatta onun gibi olmcama kendi kenidme sözde verdim ve öyle olmamaya çalışıyorum yapı olarakta müsait değilim zaten. Ama bazı şeylerin elimizde olmadığını anladım .Bir cacık olmayacaklarına karar verdiğim öğrenciler durup dururken vermedim okula gelmiyolar kaçıyolar küfür kavga aileleri şikayetçi böyle çocuklar elimden geleni yaptığm halde bi ilerleme göremiyorum bikaç öğrencide farketti ama bu iki öğrenciden tamamen umudumu kestim okula geldikleri yok adlarını yazamıyolar ilerde bir bölüm kazanıp beni nasıl şaşırtabilecekler ki bu benim vicdanımı sızlattı sadece

Köy okullarında öğrenciye ulaşmak, teşvik etmek zaten ekstra çaba isteyen bir durum, üzerine bir de bu hastalık eklenince çocuklarla ara çok açıldı maalesef. Imkanlar eşit olmadığından en çok zararı onlar gördü. Öte yandan bu sadece sizin çabanızla olmaz ailesi de yardımcı olmali. Üstünüze düşeni yapmışsanız eğer vicdanınız rahatsa daha fazla bir şey gelmez elinizden.

Köy okullarında öğrenciye ulaşmak, teşvik etmek zaten ekstra çaba isteyen bir durum, üzerine bir de bu hastalık eklenince çocuklarla ara çok açıldı maalesef. Imkanlar eşit olmadığından en çok zararı onlar gördü. Öte yandan bu sadece sizin çabanızla olmaz ailesi de yardımcı olmali. Üstünüze düşeni yapmışsanız eğer vicdanınız rahatsa daha fazla bir şey gelmez elinizden.
evet haklısınız sınıfı aldığımda 3. sınıflardı diğer öğretmenler demişti bu sınıf en bel arsız en fena sınıf diye . İçlerinde pırlanta gibi öğrencilerim var ama daha e harfini bilmeyende var aile zaten türkçe bilmiyo öğretememiş sınıfım hep sınıfta kalanlarla dolu belki bununda etkisi vardır sbirinci sınıfı alsam kendi düzenime kuralıma göre okutmuş olsam böyle olurmuydu bilmiyorum her sene farklı öğretmen gördüler bi de virüs çılktı iyice koptular elimden geleni yaptıpım için insani vicdanım rahat ama eğitimci vicdanım nedense rahat olamıyor

evet haklısınız sınıfı aldığımda 3. sınıflardı diğer öğretmenler demişti bu sınıf en bel arsız en fena sınıf diye . İçlerinde pırlanta gibi öğrencilerim var ama daha e harfini bilmeyende var aile zaten türkçe bilmiyo öğretememiş sınıfım hep sınıfta kalanlarla dolu belki bununda etkisi vardır sbirinci sınıfı alsam kendi düzenime kuralıma göre okutmuş olsam böyle olurmuydu bilmiyorum her sene farklı öğretmen gördüler bi de virüs çılktı iyice koptular elimden geleni yaptıpım için insani vicdanım rahat ama eğitimci vicdanım nedense rahat olamıyor
Böyle kendinizi hırpalarsınız sadece o yüzden yapmayın.
Kendiniz de biliyorsunuz sizin dışınızda gelişen olumsuzlukları, dil konusu sadece öğretmenin çabasıyla çözülecek bir konu değil. Gönül ister hepsinin hayatına dokunalım ama bazılarına dokunamıyoruz akademik anlamda, onlara da ders dışında güzel şeyler katmışsınızdır bu çabanızla öyle düşünün. Daha ne sınıflara denk geleceksiniz daima umutlu olun

X