Tefal titanyum tava

07marla34

Her hata bakiredir tekrarı zevke girer
Kayıtlı Üye
23 Mart 2014
1.141
1.213
Herkese merhabalar...tavaya ihtiyacım var,teflon kullanmayalı yıllar oldu,seramik de hem artık kolay bulamıyorum hem çabuk çiziliyor,granit de içime sinmedi.reklamlarda tefal titanyum tavayı gördüm sıkıntılı değil gibi...varmıdır kullanan tavsiye eden,yorumu olan,sizlere bi danışıyım dedim.✋

Canim ben bu titanyumlarin granitlerin falan cok zararli oldugunu duydum. Bu tavalar yuzunden vucudumuza agir metaller alıyormuşuz.

Eğer sağlam ve dayanıklı tava kullanacaksanız, döküm en sağlıklısı.

ben kullanıyorum güzel bence, hatta tenceresini vok tavasını falanda alıcam

En sağlıklısı çelik aslında ama yapışma ve yanma sorunu var.

Döküm ise lezzetli yemeklerin sırrıdır bana göre :)

Granit kullaniyorum çok memnunum ama çelik dışında kalan diğer materyallerin ne olursa olsun çok sağlıklı olmadığı aşikar.

Teflon ve graniti çizmeden kullanacaksınız.
Yani metal hiçbir şekilde temas etmeyecek.
Granit reklamlarında hep metal kullanabilirsiniz vs diye duydum ama kullandığıma pişmanım. Çünkü çiziyor. Çizilen ürünün ise iç malzemesi doğal olarak yemeklere az da olsa karışıyor.

Tahta kullanacaksınız eğer teflon almayı düşünüyorsanız.

Herkese merhabalar...tavaya ihtiyacım var,teflon kullanmayalı yıllar oldu,seramik de hem artık kolay bulamıyorum hem çabuk çiziliyor,granit de içime sinmedi.reklamlarda tefal titanyum tavayı gördüm sıkıntılı değil gibi...varmıdır kullanan tavsiye eden,yorumu olan,sizlere bi danışıyım dedim.✋

Valla merak edip netten hızlıca göz attım. Titanyum için iyi diyorlar genelde; hatta medikal kullanımda çok önemli yeri varmış. Aldığınız tavanın gerçekten titanyum olduğuna dikkat edin demişler. Yapışmaz, yağ su gerekli değil, besin değerleri daha çok gıdanızda kalır deniyor.

Demir tavalar için de olumsuz pek bir yorum yok. gibi. Sadece ağır olması dezavantaj denmiş.

Çelik de ise, oranlar varmış 10/18 gibi... 10 nickel oranıymış, buna dikkat etmeniz lazım deniyor. en iyisi 0/18 miş, 10'a kadar eh işte idare eder. Ama nickel oranı daha da fazla ise, yemeğinize tehlikeli oranda karışabilir deniyor.

P.S. yabancı kaynaklara hızlı bir göz atma sonucu yazıldı; reklam olmamasına dikkat ettim, ama çok da uzun araştırmadım.

Valla merak edip netten hızlıca göz attım. Titanyum için iyi diyorlar genelde; hatta medikal kullanımda çok önemli yeri varmış. Aldığınız tavanın gerçekten titanyum olduğuna dikkat edin demişler. Yapışmaz, yağ su gerekli değil, besin değerleri daha çok gıdanızda kalır deniyor.

Demir tavalar için de olumsuz pek bir yorum yok. gibi. Sadece ağır olması dezavantaj denmiş.

Çelik de ise, oranlar varmış 10/18 gibi... 10 nickel oranıymış, buna dikkat etmeniz lazım deniyor. en iyisi 0/18 miş, 10'a kadar eh işte idare eder. Ama nickel oranı daha da fazla ise, yemeğinize tehlikeli oranda karışabilir deniyor.

P.S. yabancı kaynaklara hızlı bir göz atma sonucu yazıldı; reklam olmamasına dikkat ettim, ama çok da uzun araştırmadım.
Emeğinize sağlık gerçekten..evimde hep çelik kullanıyorum pilav tencerem dahil ama bi tanede yapışmaz gerekiyor bende titanyum düşünüyorum

Emeğinize sağlık gerçekten..evimde hep çelik kullanıyorum pilav tencerem dahil ama bi tanede yapışmaz gerekiyor bende titanyum düşünüyorum
Rica ederim, yine bakarım vakitlice. Şimdi saf titanyum tava bulursanız, ki kolay olmaz sanırım, en sağlıklısı o diyorlar. Hem de çok hafifmiş; hani kıra piknike götür cinsinden hafif. Çizilmez, çizilsede zararı olmaz, hatta titanium oksid oluşup kendi çiziğini kapatırmış falan...Ama titanyum iyi bir iletken değilmiş; ısıyı eşit dağıtmazmış, saf olursa orta kısım yapışabilirmiş; o yüzden genelde aluminyum bir bazı titanyum kaplıyorlarmış, onu da yine yapışmasın diye seramikli titanyum yapıyorlarmış. İşte asıl bu non-stick yüzeye dikkat edin diyor. İçin de PFOA, nikel ve ağır metallar olmasın.

Rica ederim, yine bakarım vakitlice. Şimdi saf titanyum tava bulursanız, ki kolay olmaz sanırım, en sağlıklısı o diyorlar. Hem de çok hafifmiş; hani kıra piknike götür cinsinden hafif. Çizilmez, çizilsede zararı olmaz, hatta titanium oksid oluşup kendi çiziğini kapatırmış falan...Ama titanyum iyi bir iletken değilmiş; ısıyı eşit dağıtmazmış, saf olursa orta kısım yapışabilirmiş; o yüzden genelde aluminyum bir bazı titanyum kaplıyorlarmış, onu da yine yapışmasın diye seramikli titanyum yapıyorlarmış. İşte asıl bu non-stick yüzeye dikkat edin diyor. İçin de PFOA, nikel ve ağır metallar olmasın.
yüzküsur liraya tefalde satışda kalitelidir diye umuyorum bilindik,büyük marka

granit tavaların ben de zararlı olduğunu duydum zaten yüzeylerinde ince bir kaplama var sadece görüntüsü granit gibi. tefalin titanyum tavasını kullanan biri olarak tavsiye ederim almadan önce epeyce araştırmıştım bu sağlık durumları kafama takılıyordu ama herhangi bir zararı yokmuş. kesinlikle yapıştırmıyor çok kaliteli bir ürün.

kızlar evet döküm en iyisi ama çok ağır mutfakta kullanması zor gerçekten ve çok geç ısınıyor. granit seramik falan kesinlikle almayın zaten üstlerinde kaplama var gerçek granit değil yani ben tefalin tavasını kullanıyorum titanyum ne bir çizilme var ne de yapışma hatta set şeklinde almıştım ingenioydu heralde ismi sapları falan çıkıyor yemek kalınca sapını cıkartıp buzdolabına da koyuyorum tepsi gibi baya kullanışlı.

ben de granit tavaların sağlıksız olduğunu duydum çünkü üzerinde ince bir kaplama var ve hemen çiziliyor kendi kullandığım granit tavada da bu oldu. tefalin titanyumunu kullanan kişilere de sordum herkes iyi ve sağlıklı diyor. fiyat araştırması yapıyorum bir tane alayım diyorum en azından görmüş denemiş olurum.

herkese merhaba, konuyla pek alakası yok ama bence ÇOK ÖNEMLİ bir konu.. İstanbulda Essenso granit tencere setlerine Tefal etiketi basıp satıyorlar. Bu ürünlerden alan var mı? Mümkün olabildiğince paylaşalım ki mağdur olmayalım. Sonuçta o tencerelerin essenso olduğu da şüpheli. sağlıksız malzemelerden yapılıyor olabilirler...

X