Tek Kızım - Gurbete Gelin Gidiyorum - Ailem Üzgün :(

R

Roselin

Ziyaretçi
Derdimi paylaşmak istedim.çünkü bu sıkıntı beni bitiriyor.bikaç yıl önce nişanlımla tanıştım.sevdim.evlenmeye karar verdik.ama o memleketimden 1000 km başka bi şehirde oturuyor.o zamanlar bunu hiç düşünmemiştim.öğreciydik.bu beni hiç rahatsız etmemişti.fakat ünv bittikten sonra eve döndüm,evde tek kızım ve geçen zaman içinde aileme bağlılığım arttı onların da bana.nişanlandık.şimdi düğün vakti yaklaşıyor.babam beni değil uzak bir şehre memlekette başka bir ilçeye bile gelin göndermezdi.sırf ben istedim diye razı oldu.nişanlımın işi nedeniyle de benim memleketimde ikamet etmemiz imkansız.şimdi iki arada bi derede kaldım.çok üzlüyorum.ailem hele de babam çok üzülüyor gidiceme.zaten sık sık gelemicek maddiyattan dolayı.o kadar üzülüyorum ki rüyamda bile ağladm geçen.napıcamı bilemiyorum.evleniceme sevinemiyorum bile.içimi dökmek istedim :KK43:

SalvaMea

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
21 Mayıs 2007
761
2
canım herkes ailesinin dizinin dibinde olamıyor maalesef.. üzülmek üzüntü getirirmiş bu kadar üzülme Allah huzur,mutluluk versin ailenin evinden çıkınca 1000 kilometrede olsa 100 kilometrede olsa aynı olacak nasılsa..

edi

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
10 Eylül 2008
240
1
32
Canım benim ya herşeyin hayırlısı.
Hepimiz birgün yuvamızdan uçup gidicez, belki yakın belki uzak bir yere önemli olan aile içi huzur. Seni sevdiğin kişiye vermişler demek ki düzgün birisi. İşinden dolayıda gurbete gitmen gerekicek kaderin bu şekildeymiş. Hem belki durumunuz çok iyi olur sürekli aileni ziyarete gidersin. Benim annem çoğumuz anneside gurbete gitmişler kim babam üzülecek diye geri dönmüş ki. Allah sabrını verir canım babanada, sanada, ailenede. Zamanla alışılır yeter ki mutlu bir evliliğin olsun.... :1hug:

R

Roselin

Ziyaretçi
İnşallah çok kafam karışık hem de çok

dimple2

3aslanannesiyimben
Kayıtlı Üye
1 Eylül 2008
4.647
17
38
bende tek kızım seningibi oldu atnı
istanbuldan elazığa gelin geldim
açıkçası ben çok fazla üzülmedim çünkü yanımda sevdiğim insan vvardı ve artık aile olmuştuk
ama annem ilk aylarda mahvoldu
sık sık gelip gittim ve alıştık
bide çoğaldık (iki torun) artık bizden bıktılar

yani kafana takma herşey yoluna girecektir

MissA

Doğum Hikayecisi
Kayıtlı Üye
7 Kasım 2007
2.953
18
eğer seviosan mutlu olacağına inanıosan ve o çevreye ailesine vs ayak uydurabilceksen ailende alışacaktır bu duruma
sonuçta sevdiğin biriyle güzel bi evlilik yaptıığını gördüklerinde tüm üzüntüler unutulup gidecektir

ikiminikprenses

İki minik prenses ve bir prens 👧🏻👧🏻🧒
Pro Üye
1 Mayıs 2007
6.611
2.717
cnm neden bu kadar üzülüyosunki inanki senin durumunda okadar çok insan varki.bunlardan biride benim.alışmasam ben alışmazdım.ama insanoğlu herşeye alışıyor.helede çok sevdigin bir eşin varsa herşeyin üstesinden geliyosun.allah saglık versin yeterki herkes saglıklı olsun evinin ocagının başında olsun.takma kafana tokadan başka bişey :)))))))) sevgiler....

E

Elis

Ziyaretçi
ah canim,ben 98 de buraya geldim.........
gurbet gelini olmak ne demek cok iyi bilirim,,,,,,,,,
Allah kolaylik versin sana.....
mutluluklar dilerima.s.

MaviEge

DENİZCİM VE BİRİCİK KIZLARIM
Kayıtlı Üye
22 Şubat 2008
4.530
39
allah hayırlısını versin cnm bende gurbete gelin geldim 8 saat mesafe .tek kızım bende.ailem sık gelemiyor ben gidip geliyorum arada.ben hepten gurbettyim.eşim de bırakıp gidiyor.göreve nöbete bak gene yok.denizci benim eşim :KK43: bizler napalım evlenip te gurbette olanlar yapayalnız olanlar.eninde sonuna evlinip gidicez baba evinden hayatın kanunu bu cnm

nerissa

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
29 Eylül 2008
117
2
eee canım ayaklarının ustunde durmayı ogreneceksın artık.sen yuvanı bırakıp kendı evının yuvanın kadını olacaksın.
omrunun sonuna kadar aılenın yanında olamazsın kı ne yazıkkı onlarda senın yanında olmayacak.bu dunyada herkes enınde sonunda kendı aılesını kuracaktır.
senın aılende bundan sonra esın sen ve ılerıde cocuklarınız olacaktır.
baska bır deyısle ya bu deveyı gudeceksın yada bu dıyardan gıdeceksın......

lirik guzel

bekle beni 35.5 :)
Pro Üye
4 Ekim 2007
8.313
2.124
Ben de ailemden uzak bir yere gittim.Burada kimsem yok.Çok zorluk çekiyorum.Doğup büyüdüğüm yeri o kadar çok özlüyorum ki...Burada yıllar nasıl geçecek bilmiyorum.Eşimi kandırıp canım memleketime dönmezsem tam anlamıyla mutlu olamayacağım.Dünyaya bir kez geliyoruz ve ben bağımın olduğu yerde yaşamak istiyorum.Çok iyi düşünün.Hiç de kolay değil,pişman olmanızı istemem.:eek:

AnkaraGelini

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
2 Mayıs 2008
1.696
6
offf canım offf .... yaramı deşdin Roselincim... bende 4 sene önce nişanlımla tanıştım.bana da ilk başlarda gurbete gitmek zor gözükmüyordu.ama yüzükleri taktığımız günden beri ailemi bırakıp gitmeyi düşünmek beni çok yıpratıyor.kimseye belli etmiyorum ama gizli gizli ağlıyorum devamlı. :çok üzgünüm: bende tek kızım.ve küçük kardeşimde yok.2 abim var ve ikiside evli evleri ayrı.ben de gidersem annem ve babam ikisi kalacak...annemle babamla bir arkadaş gibiyiz biz.arkadaşlarımdan çok annemle dışarıya çıkıp gezmeyi,onunla alışveriş yapmayı,onunla vakit geçirmeyi tercih ederdim, ediyorum da... ben Kayseriden Ankaraya gideceğim tıpkı 35 sene önce annem gibi... ama annemler 10 sene sonra Kayseriye döndüler.bende dualar ediyorum bikaç ay sonra eşimle beraber kayseriye dönmüp buraya yerleşmek için. belki zor belki imkansız ama umudumu kaybetmek istemiyorum... ne de olsa insan umut ettikçe yaşarmış...

uzakta olsa gurbette olsa çok şükür hayattalar canım.ben bununla teselli buluyorum.ya hayatta olmasalardı (Allahım Korusun) o zaman ömür boyu hergün gurbetlik olurdu.Rabbim büyük. Allah omuzlarımıza kaldıramayacağımız yükler yüklemezmiş... canları sağolsun yeter ki, ayda bir iki ayda bir görmeye razıyım ben.canları sağolsun canları sağolsun canları sağolsun a.s. a.s. a.s.

_Eda_

Emekli :)
Kayıtlı Üye
13 Ekim 2008
393
228
Canım sen yıne ıyısın ben almanyadan türkıyeye gelın geldım benneyaptımki aılem almanyada ben burada tek basıma o kadar zorkı ama ınsan alısıyo:asigim: daha 5ay oldu evlenelı aılemı 1kere gördüm senağlama ama hıc pısman degılım cünkü ben burda mutlu oldugum sürece aılemde mutlu ve akılları bende kalmıo hergün benı arıyorlar allah razı olsun onlardan cok sevıyorum onları yaaaa :asigim::asigim::asigim: esımın aılesıde cok ıyı :asigim:
canım hıc kafana dert etme bunu güzel günler senı beklıyor a.s.

Hamilelik günlüğü : Doğumdan bu güne 1176 gün geçti.

nisansu

Mahkum bir hayat...
Kayıtlı Üye
28 Eylül 2007
474
0
Derdimi paylaşmak istedim.çünkü bu sıkıntı beni bitiriyor.bikaç yıl önce nişanlımla tanıştım.sevdim.evlenmeye karar verdik.ama o memleketimden 1000 km başka bi şehirde oturuyor.o zamanlar bunu hiç düşünmemiştim.öğreciydik.bu beni hiç rahatsız etmemişti.fakat ünv bittikten sonra eve döndüm,evde tek kızım ve geçen zaman içinde aileme bağlılığım arttı onların da bana.nişanlandık.şimdi düğün vakti yaklaşıyor.babam beni değil uzak bir şehre memlekette başka bir ilçeye bile gelin göndermezdi.sırf ben istedim diye razı oldu.nişanlımın işi nedeniyle de benim memleketimde ikamet etmemiz imkansız.şimdi iki arada bi derede kaldım.çok üzlüyorum.ailem hele de babam çok üzülüyor gidiceme.zaten sık sık gelemicek maddiyattan dolayı.o kadar üzülüyorum ki rüyamda bile ağladm geçen.napıcamı bilemiyorum.evleniceme sevinemiyorum bile.içimi dökmek istedim :KK43:

Offf canım ya :a015: çok üzüldüm şimdi....

Çünkü aynı senin yaşadıklarını yaşadım harfi harfine.

Tek kız olmam, eşimin işi nedeni ile, babam benim için razı olması ile aynı yaşadıklarımız.

Tek fark ben daha yakın bir şehire geldim. Nişanlıyken aynı şekilde çok üzgündüm.

Evleniceğime hiç sevinemedim bile:a015:

Hatta psiklojik destek bile aldım. Ama sonunda geldim 8 aydır burdayım.

Acı bir şey söyleyeceğim ve hala alışmadım.Çünkü İstanbul gibi bir yerden daha küçük bir

şehire gelmek, artı ailemden uzaklaşmak çok zor geldi bana. Ama eşine çok iş düşüyor.

Umarım sana destek olur...

Sana tavsiyem bu güzel günlerini kendine zehir etme. Eğer başka bir yerde

yapamayacağından eminsen başından dön. Ama sevdiğin insanıda unutma.

Valla ben kendimi üzdüğümle kaldım. Paşa paşada geldim. Eğer eminsen sevginden fazla

derin düşünme derim. Gelemezler, uzak yada maddiyat sorun olur diye düşünme.

Allah yardımcın olsun....

G

glsh85

Ziyaretçi
sen huzurlu ol
mutlu ol
babanlarda mutlu olur