Tek Kızım - Gurbete Gelin Gidiyorum - Ailem Üzgün :(

Ahh ahh gurbetlik zordur çok iyi bilirim,
1 sene kaldım gurbette,ama şimdi gönlümdeki oldu ve eşim istanbuldan
iş buldu şükürler olsun...
elbet birgün bırakıyoruz ailelerimizi,sıcacık yuvamızı,
annemizi,babamızı,kardeşlerimizi...
kendi hayatımızı,yuvamızı kuruyoruz büyük ümitlerle,
önemli olan mutlu,huzurlu bir yuvada yaşlanmak..
badem arkadaşımızında dediği gibi çocuk 10 tanede olsa,
hep aynı herbirinin yeri farklı,
uzaklara göndermeye kıyamaz anne babalar evlatlarının hiç birini,
anneciğimin kapıda beni uğurlarkenki hali geldi gözlerimin önünesenağlama
ama şimdi bakıyorum Allahıma çok şükür mutlu bir yuvam,
çok iyi bir eşim var....
o yüzden yaşadığın yerede alışıyorsun eşinle mutluysan
hiç üzülme ve kendi yuvanı düşün,
sonuçta mesafeleri aşarsın ama huzursuzluğu asla:nazar:

Nedense bütün kızlar düğününe az zaman kala anne baba degeri anlıyor
yani daha iyi anlıyor.
offf aynı şeyi ben de yasamıştım..annem durup durup sarılıp aglardı bana nasıl üzülürdüm
CANIM ANNEM..

Kıyamam o göz yaşlarına..
Bende yeni evlendim ve bende tek kızım ve bende gurbetteyım ve eşimin görevi nedenıyle sureklı gurbet gurbet gezicem..
Isterse 3 kız olsun yıne aynı be güzelim..
Yeter ki sen evinde eşinin yanında huzurlu,saglıklı ve mutlu ol.Inan sen aılene ne kadar huzurlu ve yerınde rahat oldugunu gösterırsen onlarda o kadar ıyı hıssederler kendılerını ve sanada yansımaz bıtanem..En azından başlarını yastıga koyduklarında kızımız yerınde rahat deyıp daha huzurlu uyurlar..

1000 kmde olsa 10 km de olsa baba evinden çıkınca her yer gurbet gibi geliyor canım
Ama zamanla alışıor herkes
Unutma sevdiğin yanında her zaman....

benim halamın kızıda burdan(istanbuldan) karsa gelin gitti oda tek kız ama şimdi çok mutlu huzurlu inan uzaklık bazen yok sayıla biliyor inş. sende onun gbii çok mutlu olursun canım

ya canım bende tek kızım hemde bu zmana kadar hiç ayrılmadım annemden 1 hafta bile.3 kardeşiz ve babamı küçük yaşta kaybetmiştim 5 yaşımda:KK43:o yüzden bizde aşırı birbirne bağlılık varve bende nişanlıyım o günün hiç gelmesini istemiyorum.nasıl olcak bende bilmiyorum.benim gitceğim yer bile belli değil doğu ama neresi:KK43: allah yardımcımız olsun.bende çok kötüyüm ya bunu okudum ddaha kötü oldum off

İlk zamanlar biraz zor gelir ama alışırsın merak etme. İnsanoğlu nelere alışmıyorki, nelere uyum sağlamıyorki. Hiiiiç dert etme. Er yada geç uçacaktın yuvadan, kız kurusu olacak değildinya :mymeka:.

Ben 18 yaşındayken 900 km uzaktaydım ailemden. :nazar:

Düğününün ve güzelim beyaz gelinliğin tadını çıkarsositososito

insan oğlu neye alısmıyorkii
bunada alısırsın
herkes baba ocağından vakti zamanı gelince ucuyor
yeterki yuvan huzurlu mutlu olsun

aynı durum bende de var canım
benımde erkek arkadasım benden cokkk uzakta
bende unıvde tanıstım aynı senın gıbı kara kara düşünüyorum napcam diye
aslına bakarsan pek de önerilecek bir durum değil
eğer gercekten çok seviyorsan karşındakini belki ozmn üstesinden geeleblirsin

Herkese öncelikle destekleri ve fikirleri için teşekkür ediyorum.bilmiyorum neden ilk zamanlar bu gurbetlik meselesi hiç aklıma gelmemişti.yaşım da küçüktü.zaten yaşadığım şehirden uzaklaşma başka şehirler keşfetme özlemindeydim.sevdiğim insan da başka memleketten olunca hiç sorun yok gibi geldi hatta hoşuma bile gitti.ama sonra büyüdüm sanırım.aile kavramını daha iyi hissettim.sonra nişanlandığım gün kuaförden eve gelip kapıdan girince annem beni gördü ve başladı ağlamaya.o kadar kötü oldum ki anlatamam.bana beni öyle gördüğü için duygulandığını söyledi sonra.ama şimdi gel de bana anlat bunu.nişanlımı seviyorum.ailesiyle pek yakın hissetmiyorum.sadece anne ve babasına sevgi duyuyorum açıkçası.inşallah Allah pişman etmez.inşallah hep bana destek olur ve mutlu oluruz.çünkü kendimi aileme karşı suçlu hissediyorum vicdanen rahat olamıyorum.ama nişanlımla da evlenmek mutlu olmak istiyorum

Herkese öncelikle destekleri ve fikirleri için teşekkür ediyorum.bilmiyorum neden ilk zamanlar bu gurbetlik meselesi hiç aklıma gelmemişti.yaşım da küçüktü.zaten yaşadığım şehirden uzaklaşma başka şehirler keşfetme özlemindeydim.sevdiğim insan da başka memleketten olunca hiç sorun yok gibi geldi hatta hoşuma bile gitti.ama sonra büyüdüm sanırım.aile kavramını daha iyi hissettim.sonra nişanlandığım gün kuaförden eve gelip kapıdan girince annem beni gördü ve başladı ağlamaya.o kadar kötü oldum ki anlatamam.bana beni öyle gördüğü için duygulandığını söyledi sonra.ama şimdi gel de bana anlat bunu.nişanlımı seviyorum.ailesiyle pek yakın hissetmiyorum.sadece anne ve babasına sevgi duyuyorum açıkçası.inşallah Allah pişman etmez.inşallah hep bana destek olur ve mutlu oluruz.çünkü kendimi aileme karşı suçlu hissediyorum vicdanen rahat olamıyorum.ama nişanlımla da evlenmek mutlu olmak istiyorum

işte ozman insan bazı şeyleri göremiyor
bn de öyleydim sonradan aklı başına geliyor insanın
işler ciddiye binmeden önce bunları aklına bile getirmek istemiyorsun
inş.allah pişman etmez iyi düşün canım

Beterin beteri var sözünü sana hatirlatmak isterim canim.bende evin bir kiziydim ve taaaaaaa Almanya ya gelin geldim..Yüregine biraz su serpmisimdir insallah...

ahh canim ahh...
evin tek kizi olarak seni anlayabiliyorum...
ben uzaga gitmedim ama yinede baba ocagindan adimini attin mi gurbettir...
her gun her an onlarla birlikte olan ben, simdi her gun tel gorusmesi yapsamda haftada ancak bir veya iki kez gorusebiliyorum...3 aylik evliyim..çok sevmeme ragmen esimi, ben sahsen alisamadim.
ama kismet iste..herkes bir gun gelin olup gidiyor
Rabbim pisman ettirmesin, sevdiginle bir omur boyu huzur mutluluk nasip etsin, onemli olan budur
ilk zamanlar çok zor olacak kesin bu ama sonradan alisirsiniz
hem dugun yaklastigi için aglaman, dusunmen, kabuslar gormen çok normal
bizlerde yasadik o gunleri
bol bol dua et canim...benden sana tavsiye, son gunlerini ailenlere kahkahalarla geçir, onlarin onunde sakin aglama, sizlama, umut ver, teselli et, hele hele babacigina...
mutlu olacaksin Allahin izniyle canim...
Simdiden bir omur boyu mutluluklar dilerim

Destek alıyorum sizden sağolun kızlar.malum aileyle konuşulmuyor.arkadaşım da yok yakınımda.iyi ki sizler varsınız

benim de yaramı deştin şimdi canım ya. bende tek kızım istanbuldan konyaya gidiyorum. annem başlarda hiç istemedi, çok ağladı, şimdi herkes alışmış görünüyor ama kına gecemde falan annem yine çok ağlar biliyorum. ama kanun bu, yuvadan uçup gideceğiz eninde sonunda. hayırlı olsun bu arada.

benim de yaramı deştin şimdi canım ya. bende tek kızım istanbuldan konyaya gidiyorum. annem başlarda hiç istemedi, çok ağladı, şimdi herkes alışmış görünüyor ama kına gecemde falan annem yine çok ağlar biliyorum. ama kanun bu, yuvadan uçup gideceğiz eninde sonunda. hayırlı olsun bu arada.

konyaya gidiyorsun demek..ben 2 yıl konyada kaldım..hangi ilçeye gidiyorsun..yada merkeze mi

bence bu ayrılık mevzuları üzücü ama hayatımızın sonuna kadar ailemizle kalamyız ki..bir süre sonra alışıyorsunuz..hatta kendi başınıza kararlar almak,kimseye hesap vermemek,özgür olmak hoşunuza bile gidiyor.)
sonuçta nişanlın da aynı şeyleri kendi ailesi için düşünse ve ayrılmak istemese ömrü billah evlenemezsiniz ki..kimse evlenemez....karnın nerede doyuyorsa oraya git ve orada yaşa....

konyaya gidiyorsun demek..ben 2 yıl konyada kaldım..hangi ilçeye gidiyorsun..yada merkeze mi

konya merkez. bende üniversiteyi orda okudum, yabancısı değilim ama işte istanbul gibi değil sonuçta orası. offfffffff

Zaten sorun bu.karın doyurmak.eğer rahat rahat geçinebilecek kadar iyi bir işe başlasa nişanlım zaten bunları yaşamak zorunda kalmayız

konya merkez. bende üniversiteyi orda okudum, yabancısı değilim ama işte istanbul gibi değil sonuçta orası. offfffffff

bende merkezde kaldım..yüksek lisans yaptım üniversitede
iyi hoş yerde , akşam hava karardımı kimse yok sokaklarda
gezilecek yerde yok
bir de binalar çok eski merkezde..benim kaldığım yer tabiri caizse tam bir harabe idi...karşısında da lokal vardı:)) geleni gideni belli..şarhoşu mu dersin,orada çalışan kadını mı dersin,gürültüsü mü dersin..apartmanın kapısının kilidi bozuktu ve hep açıktı..akşamları okul geç bitiyordu.apartmana girerken korkuyordum:)) biri çıkacak sanıyordum...ne kavgalar oldu orada:)
neyse Allahtan başıma bişi gelmedi....aslında bazen özlüyorum orayı..

X