Tek Kızım - Gurbete Gelin Gidiyorum - Ailem Üzgün :(

Zaten sorun bu.karın doyurmak.eğer rahat rahat geçinebilecek kadar iyi bir işe başlasa nişanlım zaten bunları yaşamak zorunda kalmayız

şimdi üzülüyorsun ama gör bak alışacaksın..aslında sandığın kadar da üzücü olmadığını göreceksin..sonuçta insanlar üniversite okumak içinde şehir dışına çıkıyor..belki aradaki fark bir gün o eve tekrar geri döneceğini bilmek ama sonuçta yine ayrısın yine ayrısın............
maalesef her zaman her istediğimiz olmuyor.((((((

bende merkezde kaldım..yüksek lisans yaptım üniversitede
iyi hoş yerde , akşam hava karardımı kimse yok sokaklarda
gezilecek yerde yok
bir de binalar çok eski merkezde..benim kaldığım yer tabiri caizse tam bir harabe idi...karşısında da lokal vardı:)) geleni gideni belli..şarhoşu mu dersin,orada çalışan kadını mı dersin,gürültüsü mü dersin..apartmanın kapısının kilidi bozuktu ve hep açıktı..akşamları okul geç bitiyordu.apartmana girerken korkuyordum:)) biri çıkacak sanıyordum...ne kavgalar oldu orada:)
neyse Allahtan başıma bişi gelmedi....aslında bazen özlüyorum orayı..

valla canım ben konyayı severim, okurken zaferde oturuyordum orası cıvıl cıvıldı. sorunum aslında kayınvalidemle aynı şehirde yaşamak istemem. yatıp kalkıp başka şehirde iş bulsun diye dua ediyorum:Saruboceq:

valla canım ben konyayı severim, okurken zaferde oturuyordum orası cıvıl cıvıldı. sorunum aslında kayınvalidemle aynı şehirde yaşamak istemem. yatıp kalkıp başka şehirde iş bulsun diye dua ediyorum:Saruboceq:

kız bende zaferdeydim....))
oarada dershaneler sokağı var..bilirsin..o sokakta kiliseye doğru yukarı çıkıyorsun ya..ileriden sağa dönünce lokal vardı orada...hatta bir markette vardı...mercek market..onun sokağı değilde bir sonraki sokakta oturdum ben.))
hatta orada final dershanesi vardı..ben orada stejyer öğretmen olarak çalıştım ama kalleşler almadılar sonra beni.)) ay bi de kavga ettim adamlarla.........))

Biz üç kız kardeşiz...

Ablamın biri ve ben Ankara'dayız....

En büyük ablam ise bu sene Didim'e gelin gitti....

Başlarda zor oluyor ama onun mutlu ve huzurlu haberlerini aldıkça rahatlıyoruz...

Üzülme canım sen mutlu ol eminim ailende mutlu olacaktır...

Herşeyin hayırlısı....

Biz üç kız kardeşiz...

Ablamın biri ve ben Ankara'dayız....

En büyük ablam ise bu sene Didim'e gelin gitti....

Başlarda zor oluyor ama onun mutlu ve huzurlu haberlerini aldıkça rahatlıyoruz...

Üzülme canım sen mutlu ol eminim ailende mutlu olacaktır...

Herşeyin hayırlısı....

İnşallah ayyyy ne rahatlicam öyle olsa

Gurbet kuşları ne haldesiniz? Ben mutsuzum.yine dün gece içim kabardı :KK43:

Eeeee bu durumda ne yapabilirsinizki,herkesin annesi,babasi uzuldu uzuluyor.....

öncelikle hayirli olsun Allah bir yastikta kocatsin..
gercekten zor bir durum..
ama suda bir gercek hangi birisi ömür böyu anasinin dizinin dibinde oturdu..
mesela benim annem babamda ailesini terk etti ve yurt disina tasindilar hatta..
bam baska bir hayat bam baska insanlar..
ama buda hayatin bir kurali..
tekrar hayirli olsun.. üzülmeyin..

Merhaba Canım okudukların hissettiklerin benim bundan 2 buçuk sene önceki yaşadıklarım eşimle üniversitede tanıştık vede bende uzak bir şehire gelin geldim. Seni çok iyi anlıyorum. yaşadıklarını içinin acıtmasını çok iyi biliyorum. Ama eşinle mutlu olduktan sonra ailende sende alışıyorsun. ilk evlendiğimde anne lafını duyunca ağlardım. şimdi alıştım. Zaman en güzel çaree. Ailen eşin oluyor bu seferde onsuz biryere ayrılmak istemiyorsun. Tabiki Kendi ailen çok değerli sen zamana bırak kendini derim. evlilikte bir kere oluyo bunun keyfini çıkarmaya bak. Sevgiler....

hakkında haıyrlısı olsun canım benim hep kötü düşünme artık yeni hayat başlıyor bak sevdiginede kavuşacakmışsın ya ailen karşı çıksaydı ozman hem ailen hem sevdigin olurdu???
bence alışmaya çalış ve iyi düüşün ailenin yanında olupta çok huzursuzda olabilirsin eşinle ilerde demekki bölesi hayırlıymış gün dogmadan neler dogarmışşş....allaha emanet ol canım üzülme:KK43:

madem bu kadar üzülceksin ediceksin evlenme...yanı hayatın burnunda gelicekse koca bulunur aile bulunmaz....

Bilmem şu anda bi sevdiğin kişi varmı ama inan sevdiğin kişi ve aile arasında kalınca bu durumu içine girip yaşayınca o kadar kolay Eyvallah denmiyor

ah canım ahh.yarama parmak bastın)) bende istanbuldan hataya geldim.öncelikle aklımızda olan bi fikir değildi ama şartlar gereği geldik.öncelikle dikkatetmen gereken mantığını kullanman..anne-baba yeri doldurulmaz ama herkesin yeri ayrı.yuva başka bişey sevdiğin adamı bulmuşsan seni mutlu edicekse ne ala?yalnız kalıcaksın gittiğin yerde doğumun olucak hasta olduğun zamanlar olucak,eşinle tartışacaksın kafanı dağıtmak için bi yere gitmek istesen bu en yakın kişi annendir gidemiceksin eğer küçük bi yerde yaşıcaksan ve maddi sıkıntın olucaksa alıştıklarından gezip tozmalarından herşeyinden ödün vericeksin.eşinin ailesi iyi insanlarmı seni sahipleniceklermi?iyi incele,
ben buraya geldiğimde 2 sene kendime gelemedim.perdeleri açmazdım balkona çıkmazdımki istanbulda olmadığımı unutayım farzedelimki ist.da evimde oturuyorum demek için.ama aştım.bi arkadaşın dediği gibi annenlerde yerin bi yere kadar olur evlenince..istersen bi mahalle ötede ol.mesafeli oluyosun ne de olsa.şimdi kızımla gidince senede 15 gün zor kalıyorum.eşimin ailesi çok maraza çıkardı önceleri şimdi maşallah herşey yolunda.sabırlı olunca herşey düzelir.seviyorsan eşinden memnun olucağına eminsen sorunların en aza iner..sevgiler

ilerde bi bebeğin olunca ailene bağlılığın kat kat artıcak ama unutma ki önemli olan mekan değil sen sık sık ararsın yine, her tatilde her fırsatta ziyaretlerine gidersin.. tadını çıkar sevginin.. onlar da senede bir iki gelseler daha tatlı olur düşünme...

ah canım ahh.yarama parmak bastın)) bende istanbuldan hataya geldim.öncelikle aklımızda olan bi fikir değildi ama şartlar gereği geldik.öncelikle dikkatetmen gereken mantığını kullanman..anne-baba yeri doldurulmaz ama herkesin yeri ayrı.yuva başka bişey sevdiğin adamı bulmuşsan seni mutlu edicekse ne ala?yalnız kalıcaksın gittiğin yerde doğumun olucak hasta olduğun zamanlar olucak,eşinle tartışacaksın kafanı dağıtmak için bi yere gitmek istesen bu en yakın kişi annendir gidemiceksin eğer küçük bi yerde yaşıcaksan ve maddi sıkıntın olucaksa alıştıklarından gezip tozmalarından herşeyinden ödün vericeksin.eşinin ailesi iyi insanlarmı seni sahipleniceklermi?iyi incele,
ben buraya geldiğimde 2 sene kendime gelemedim.perdeleri açmazdım balkona çıkmazdımki istanbulda olmadığımı unutayım farzedelimki ist.da evimde oturuyorum demek için.ama aştım.bi arkadaşın dediği gibi annenlerde yerin bi yere kadar olur evlenince..istersen bi mahalle ötede ol.mesafeli oluyosun ne de olsa.şimdi kızımla gidince senede 15 gün zor kalıyorum.eşimin ailesi çok maraza çıkardı önceleri şimdi maşallah herşey yolunda.sabırlı olunca herşey düzelir.seviyorsan eşinden memnun olucağına eminsen sorunların en aza iner..sevgiler

Çok teşekkür ederim iyi ki varsınız nişanlımın ailesine gelince sanırım beni pek benimsemiyorlar.benden önce bi gelinleri var ve çocuklarıda oldu.herşey onun hakkı diye düşünüyorlar.çok üzülüyorum ama nişanlım benim yanımda olursa korkularım tedirginliklerim azalıcak

ilerde bi bebeğin olunca ailene bağlılığın kat kat artıcak ama unutma ki önemli olan mekan değil sen sık sık ararsın yine, her tatilde her fırsatta ziyaretlerine gidersin.. tadını çıkar sevginin.. onlar da senede bir iki gelseler daha tatlı olur düşünme...

İnşallah.seviyorum inşallah sevgimizi başka kimseler baltalamaz

Çok üzücü gerçekten,ama insan zamanla nelere alışmıyor ki,hem artık telefon var internet var,Herşey gönlünce olsun.

bende kaç gündür bunları düşünüyordum hatta konu açmayı bile düşünmüştüm.gerçi bizim nerede yaşayacağımız henüz belli değil ama iki seçeneğimiz var gibi.ya o eş durumundan benim yanıma gelecek.ki kalbim bunu istiyor.çünkü iki kız kardeşiz biz.kız kardeşim gurbette gelin bir sene önce evlendi.anlayacağınız annem babam ve ben kaldık.sağlık problemleri var annemle babamın korkuyorum işte.yanlız kalmalarına gönlüm razı olmuyor.benim yanıma tayin istemesi için annesini ikna etmesi gerekiyor.bizde birde böyle bir sorun var.6 çocuğu var hepsi aynı şehirde ve yakın yerde dibinde yaşıyorlar ama hala benimkinden medet umuyor kadın.evin en küçük oğlu annesi ona güveniyor.sanki diğerlerini başkası doğurdu.sırf bu yüzden daha yüz yüze gelmeden geriliyorum sinirleniyorum.neyse diğer seçenekte onun bulunduğu şehirde yaşamak.yani 950 km uzağa gitmek.işimi bırakmak.belki ev hanımı olmak ki hiççç istemiyorum alışmışım ben çalışmaya.anlayacağınız düşününce boğuluyorum.ama çok seviyorum onu.ne yapıcaz bilmiyorum.

ah be guzelim kim gurbet degil ki yakin olanda cok azdir bak ben degil ayri sehir ayri ulkede yasiyorum ama aile kurmak aile olmakta bu demek degil mi

X