Gebeliğe Hazırlık Tek sorunu morfoloji olan var mı?

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.

yberen

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
2 Temmuz 2014
127
92
Merhaba, evleneli 3.5 yıl oldu. İlk 2 yıl çocuk sahibi olmak istemedim. İsteyince de hemen olacağını sandım. Ancak 13-14 aydır denememize rağmen sonuç alamıyoruz. Eşimin sperm morfolojisi değerleri %1 - %2 çıkıyor analizlerde. Sayı ve hız ise oldukça yüksek. Benimle ilgili de hormon testleri, ultrasonlar, amh, hsg vs. tüm standart testler yapıldı. Hepsi sorunsuz çıktı. 6-7 farklı doktorla konuştuk, çoğu bu sonuçlarla doğal yoldan gebe kalınabileceğini söyledi ve tedaviye gerek duymadı. Morfolojiyi önemsiz görüyorlar. 1 yılı geçince bu ay aşılama denedik ancak ondan da sonuç alacağımızı sanmıyorum. Tüm değerler iyiyken tek sorunu morfoloji olup sonuç alamayan var mı?

Bizim öyleydi canım, 3 ay bi kürler vitaminler takviyeler uyguladık ve rabbime şükür bu ay morf yuzde 8 e çıktığını öğrendik . İnşallah bu aydan be de umutluyum o sebeple bat ı bekliyorum 🤲🏻
morfoloji için e vitamini çoban çökerten kapsül nohut suyu ya da nohutun kendisi bunları yaptık. Ve proxeed plus kullandı eşim günde 2 saşe

Çok sevindim sizin için, kısa sürede çok iyi sonuç almışsınız. Umarım bu ay veya en kısa sürede hamilelik olur. Haber verin olumlu olursa. :)
Bize doktorun söylediği "vitaminler tedavi etmez, zaten iyi beslenince hepsini almış oluyorsunuz, boşuna kullanmayın". Aslında proxeed plus kullanan çok okudum burada ama doktor boşuna deyince almamıştım. Sizin cevabınızı okuyunca alalım, ne zararı olabilir ki, diye düşündüm. Belki fayda eder. Sizin yazdıklarınızı göz önünde bulunduracağım teşekkürler.

Peki sizde sizde hız, sayı gibi diğer faktörler iyi miydi?

Bizim öyleydi canım, 3 ay bi kürler vitaminler takviyeler uyguladık ve rabbime şükür bu ay morf yuzde 8 e çıktığını öğrendik . İnşallah bu aydan be de umutluyum o sebeple bat ı bekliyorum 🤲🏻
morfoloji için e vitamini çoban çökerten kapsül nohut suyu ya da nohutun kendisi bunları yaptık. Ve proxeed plus kullandı eşim günde 2 saşe
E vitamini ne kullandınız kullandıgınız kürler ne bizim morfoloji yüzde 3 sperm az 15 milyon ileri hız 5 yerinde 14

X