Tekirdağ’da Atatürk Anıtı’na baltalı saldırı

4E898FA0-8198-4C2D-9E60-5663EF48F071.jpeg
Google cubbeli Ahmet yazın
Bakın karşınıza kim çıkıyor..
:işsiz:
bu çıktı:KK70:

Mune Mune bu konu kapanmali.

Kimse benim değer yargilarimi eleştiremez.
Burda dini konu yasak diye sesimizi cikartmiyoruz ama maşaallah isteyen çok güzel dini konu da eleştiri yapabiliyor..
Eğer adaletse buyrun konuyu kapatın..
Herkes haddini bilecek...

Ne güzel bee. Özgürlük diye yirtinan insanların benim ve diğer arkadaşlarımın görüşlerine saygı gostermemeleri çok ironik..
Önce şu mesaja cevap vereyim sonra kötü içerikleri de değerlendireceğim elbette, bir kere bu konu dini değil, o yüzden kapatılmasını talep edip bunu da adalete bağlamanız hata, sitede kurallar işler, kurallar da ne diyor ? "Dini konu ve yorumlar yasaktır"

Haber içeriğinde dini hiçbir öge yok, Atatürk anıtına saldırıdan bahsediyor, doğru mu? Doğru, saldırıyı yapan kişinin kıyafeti olayı dini yapmaz, haberin içeriğinde bundan bahsedilmediği sürece de dini sayılmaz, ki zaten haberde odaklanılması gereken konu saldırı olmasıdır zira haberde de bahsedilen şey bu, pekiii bu konuya dini yorum yazılması uygun mu? Hayır, demek ki dini yazılar yazanlara işlem yapılması, bunu polemiğe çevirenlere uyarı verilmesi gerekiyor.

Bu sebeple rica ediyorum kapatılmasını gerektirmeyecek konulara kapatılsın ültimatomu verip adalete vurgu yapmayın, moderatörlerin görevi adalet dağıtmak değildir, kurallara uygun olmayan yorumları rapor edersiniz moderatörde gereken neyse onu yapar.

Şunu da ilave edeyim, hangi görüşü savunursanız savunun, kim olursanız olun burada kurallara uymak zorundasınız, yok ben ortalığı karıştırırım, gıcık olduklarımı kışkırtırım kafasındaysanız vazgeçin, uyarı alıyorum geçip gidiyor derken şu kurala takılıverirsiniz.

"Site huzurunu bozan, sürekli ikinci şahıslar ile sorun yaşayan üyelerin üyelikleri sitenin huzuru için hesapları kapatılır."

Şunları da ekleyelim bilmiyordum olmasın, biliyorsunuz da işte neyse.

• Forumla ilgi ve ilişkisi olsun olmasın, her türlü kişi, kurum ve kuruluşu küçük düşürücü, hakaret içerikli mesajların yazılması kesinlikle yasaktır.
  • Her türlü din, ırk, mezhep ayrımcılığı yapmak ve bu konuda tahrik edici, küçük düşürücü mesajlar yazmak yasaktır.

peki ya digerleri?
Kim bilir kaç çocuğun eğitimi bu adam yüzünden engelleniyor. Kaç kişi bu adamı dinleyip çocuğunu eğitimden mahrum bırakıyor. Kız çocuklarını okutmayın diyen, Kadınlardan karı diye bahseden, yanmaz kefen satan bu adamı sevmek zorunda değiliz. Teşekkürler
Sevmek zorunda değilsiniz ama saygı duymak zorundasınız. Bir kez dahi adam akıllı bir sohbetini dinlememiş orda burada yayınlananan kısa videolarla ve oda tv haberleriyle gelmiş burada birtakım bilgiler öne sürüyorsunuz.

Kimsenin eğitim hakkını kimse engellemiyor. Zaten zorunlu eğitim diye bir şey var.

Şunu burada daha iyi anlıyoruz ki 2 üniversite de bitirse bir insan yurtdışında master yapsa doktora da yapsa eğitim almamış olabiliyor. Neden mi? Çünkü eğitim sadece okulda değildir. Toplumun her yerindedir. Ailede başlar, okulda devam eder ve en önemlisi iş hayatıyla, toplum hayatındaki rollerle eğitimi devam eder insanın.

Ve benim için en önemli eğitim davranış ve değerler eğitimidir. Bir insan seviyesini bilmiyorsa bin kitap da yalasa yutsa cahildir.

Son olarak Cübbeli Ahmet hocanın bir kaç sohbetini baştan sona dinleyin -önyargılı- da dinleyebilirsiniz-. Muhakkak bu iddialarınızın bir takım asparagas söylentiler olduğunu anlayacaksınız.

Son düzenleme:
O değil, ama onunda mahmudun önünde diz çökerken sürüyle fotoğrafı var.
Şu üsluba bakınız işte bunu kastediyorum Mahmut kim hanımefendi? Asker arkadaşınız mı? Alim olmasına binaen Mahmut hoca deyiniz olmadı Mahmut bey deyiniz. Bu kadar mı zor yahu?

Son düzenleme:
Şu üsluba bakınız işte bunu kastediyorum Mahmut kim hanımefendi? Asker arkadaşınız mı? Alim olmasına binaen Mahmut hoca deyiniz olmadı Mahmut bey deyiniz. Bu kadar mı zor yahu?
Niye fetö diyoruz adam hoca değil mi?
Mahmut mahmuttur maho denmiyor değil mi
Niye yücelteyim senin için ne olursa olsun benim için din tüccarıdır

Niye fetö diyoruz adam hoca değil mi?
Mahmut mahmuttur maho denmiyor değil mi
Niye yücelteyim senin için ne olursa olsun benim için din tüccarıdır
Fetö denmesini de hoş karşılamıyorum. Hatta o lafın kısaltma olduğunu fethullahçı terör örgütü anlamına geldiğini de bildiğim halde hoş bulmuyorum.
Bey demek zor mu hanımefendi tanımadığınız insanlarla konuşurken ya da tanımadığınız insanlar hakkında konuşurken nezaket sahibi bir kişilik olarak kibar davranmak yüceltmek mi??
Hem siz ne biliyorsunuz ki Mahmut efendi hazretleri hakkında, din tüccarı yaftası yapıştırıyorsunuz? Hadi Cübbeli Ahmet hoca hakkında bir takım rivayetler ortaya sürülüyor, din tüccarlığına soyunuyor haberleri yapılıyor. Ama Mahmut efendi hazretleri hakkında bugüne kadar ne gibi bir haber duydunuz da din tüccarlığına soyunuyor diyorsunuz? Yıllardır kürsüye çıkıp sohbet bile etmeyen bir zat kendisi..

Fetö denmesini de hoş karşılamıyorum. Hatta o lafın kısaltma olduğunu fethullahçı terör örgütü anlamına geldiğini de bildiğim halde hoş bulmuyorum.
Bey demek zor mu hanımefendi tanımadığınız insanlarla konuşurken ya da tanımadığınız insanlar hakkında konuşurken nezaket sahibi bir kişilik olarak kibar davranmak yüceltmek mi??
Hem siz ne biliyorsunuz ki Mahmut efendi hazretleri hakkında, din tüccarı yaftası yapıştırıyorsunuz? Hadi Cübbeli Ahmet hoca hakkında bir takım rivayetler ortaya sürülüyor, din tüccarlığına soyunuyor haberleri yapılıyor. Ama Mahmut efendi hazretleri hakkında bugüne kadar ne gibi bir haber duydunuz da din tüccarlığına soyunuyor diyorsunuz? Yıllardır kürsüye çıkıp sohbet bile etmeyen bir zat kendisi..
Cemaatine seslenememesi sağlık sorunlarından olduğu rivayet edilir
Mahmut olsa ne olur efedim
Gandi de gandidir
Mustafa kemal demiyormuyuz
Saygısızlık nerede
İsmailağa cemaati bütçesi az buz değil nereden geliyor bu paralar
Ne alıp ne satıyorlar

Cemaatine seslenememesi sağlık sorunlarından olduğu rivayet edilir
Mahmut olsa ne olur efedim
Gandi de gandidir
Mustafa kemal demiyormuyuz
Saygısızlık nerede
İsmailağa cemaati bütçesi az buz değil nereden geliyor bu paralar
Ne alıp ne satıyorlar
Benim nezaket husunda kendisine hayran olduğum bir zat var. Allah rahmet eylesin 54. Hükümet başbakanı Sayın Necmettin Erbakan nezaket timsali bir insandı. Hatta ve hatta karşı görüşte olan insanlar dahi onun bu tavrına hayrandı. Ya isimlerin başına sayın ya da sonuna bey/hanım eklerdi.

İsmailağa cemaat bütçesine gelince o işler dışardan göründüğü gibi değil ismailağa cemaatine ait vakıf dahi Mahmut efendi hazretleri ve akrabalarından bağımsız olarak işletiliyor. Tabi ki zaman zaman dini menfaatleri öne sürerek para toplamaya dolandırıcılık yapmaya çalışanlar oluyor ve tespit edilenler ilan edilip tek resmi kurumumuz ya da derneğimiz budur gibi açıklamalar yapılıyor. Hatta vakıf içerisinde dahi yolsuzluk yapmaya çalışanlar çok oldu tespit edilip, ihraç edildiler.

Şunu da unutmayınız. Hiç bir kişi/kurum/mekan dört dörtlük değildir. Her zaman elmayı kemirmeye çalışan kurtlar olur.

Benim nezaket husunda kendisine hayran olduğum bir zat var. Allah rahmet eylesin 54. Hükümet başbakanı Sayın Necmettin Erbakan nezaket timsali bir insandı. Hatta ve hatta karşı görüşte olan insanlar dahi onun bu tavrına hayrandı. Ya isimlerin başına sayın ya da sonuna bey/hanım eklerdi.

İsmailağa cemaat bütçesine gelince o işler dışardan göründüğü gibi değil ismailağa cemaatine ait vakıf dahi Mahmut efendi hazretleri ve akrabalarından bağımsız olarak işletiliyor. Tabi ki zaman zaman dini menfaatleri öne sürerek para toplamaya dolandırıcılık yapmaya çalışanlar oluyor ve tespit edilenler ilan edilip tek resmi kurumumuz ya da derneğimiz budur gibi açıklamalar yapılıyor. Hatta vakıf içerisinde dahi yolsuzluk yapmaya çalışanlar çok oldu tespit edilip, ihraç edildiler.

Şunu da unutmayınız. Hiç bir kişi/kurum/mekan dört dörtlük değildir. Her zaman elmayı kemirmeye çalışan kurtlar olur.
Bak arkadaşım
Dini kullanarak vakıf kuran siyaset yapan topluma şekil vermeye çalışan vs kim olursa olsun isterse çok iyi bir hatip olsun benim için din tüccarıdır

Bak arkadaşım
Dini kullanarak vakıf kuran siyaset yapan topluma şekil vermeye çalışan vs kim olursa olsun isterse çok iyi bir hatip olsun benim için din tüccarıdır
Vakıfların kurulma amaçları ihtiyaç sahibi insanlara el uzatmak, medreseler mektepler açıp ilim öğretmek cehaleti yok etmeye çalışmaksa bu din tüccarlığı olmaz ki bilakis toplum yararına bir davranış olur.

İçimde kalmasın yazayım da sonra sizler ister üstünüze alının ister alınmayın.

Şu haberin içeriğinde zerre din yoktu, burada ismini zikrettiğiniz hiç kimseden bahsedilmiyordu.

Atatürk bu ülkenin kurucusu ve kahramanıdır, ona yapılan saldırıyı kınamak bence her vatandaşın, özellikle kadınların görevidir, Atatürk'ü sevdiğini, saygı duyduğunu söyleyip saldırılara tepki gösterenlerin konuya alakası olmayan kişileri dahil etmesi çok acı.

Başka konu olsa seçim, zam, ıvır zıvır karşılıklı kavgalarınızı bir nebze anlayacağım da şu konuda topiği bambaşka bir yere taşımanızı anlamıyorum.

Başardınız bravo, plan yürüdü de bakalım nereye kadar gidecek.

Son düzenleme:
X