temizlenmeyen perdeler

AlayciKus1

Özlemin dili olsaydı...
Kayıtlı Üye
11 Nisan 2009
849
358
mrb kızlar,kalorifer isi yüzünden güzelim perdelerim simsiyah oldu,ne yaparsam yapayım temizlenmiyor,biçok şey denedim ama :1no2: özellikle düğme takılan yerler kapkara sık yıkamama rağmen,lütfen yardım edin kızlar,hepinizi şimdiden çok öptüm:enbuyukkk:

Perdeyi yıkamadan önce üzerine bolca sodamatik döküp kirli suyunu aktırın, sonra biraz daha sodamatik ve perdeniz beyazsa domestos döküp bekletin, sonra makinaya atın pırıl pırıl çıkacaktır, sodamatik bir nevi karbonat ve kirleri çok güzel çıkarıyor, benim önceki perdelerim beyazdı ve herkes neyle yıkadığımı sorardı.

Perdeyi yıkamadan önce üzerine bolca sodamatik döküp kirli suyunu aktırın, sonra biraz daha sodamatik ve perdeniz beyazsa domestos döküp bekletin, sonra makinaya atın pırıl pırıl çıkacaktır, sodamatik bir nevi karbonat ve kirleri çok güzel çıkarıyor, benim önceki perdelerim beyazdı ve herkes neyle yıkadığımı sorardı.

mrb lar cvp için tşk ederim,makina dışında bekleteceğiz dimi perdeleri,çünkü yıkarken soda ve çamaşır suyu koyuyorum deterjan gözüne ama düzelme olmuyor,birde sizin dediğiniz gibi yıkayayım umarım işe yarar,çok sağolun:enbuyukkk:

Evet, makina dışında küvet, duşakabin, artık ne varsa...perdeye SODAMATıK varya hani toz şeklinde, ondan döküp tazikli su tutun perdeye, kirli su akacaktır, eğer perdenin çok yıpranmayacağından eminseniz biraz daha sodamatik koyup, deterjan gözüne de domestos ekleyebilirsiniz, eğer perde beyazsa bu işlemden sonra domestoslu suda bekletin :kahve:

bende makineye geceden atiyorum perdeleri deterjan gozune tuz dokuyorum ve gece boyu tuzlu suda bekletiyorum.makine suyunu aldiktan sonra kapatiyorum tabi sabaha kadar calistirmiyorum. banada arkadaslarim onermisti nu yontemi.

en kısa zamanda deneyecem,bnde deterjan gözüne toz şeker koyuyorum ama yine aynı,sonuç için dönecem tşk ederim.....

canım bende bır sıra koslanın beyazlatıcısı vardı ondan kullandım bı sıra amwayın vardı oyle zrunlerı onları kullandım ama yok cokta faydasını goremedım.artık once bı yarım saat atıyorum kırı gıdıyo sonra normal tul ayarına alıyorum oda 2.5 saat falan suruyo sık sıkta yıkıyorum baya farkettı bıde su yukarıdakı hanımın bahsettıgı sekılde sodamatııkle denıyım ne olucak

valla ben annemden ögrendim perdelerimi yikayacagim zaman icine ve disina birer paket kabartma tozu koyuyorum ve ise yariyo böyle gördüm böyle ögrendim

kızlar fosfat ve oksijen bazlı beyazlatıcı içeren sodamatik kullanın yoksa sadece sodyum karbonat içeren sodamatikler beyazlatma yapmaz üstelik çamaşırı yıpratır. perdele Anakara Sodamatik ile yıkayın makinada farkı göreceksin.. Hatta öncesinde çam:KK34:aşır sodasında bekletirseniz harika oluyor. :KK34:

X