Temizliğim yarım yamalakmış

burcuesss

Üye
Kayıtlı Üye
4 Kasım 2020
131
133
29
Merhaba arkadaslar,

Bir senedir evliyim. Şuan cok sinirliyim. Eşimle genel olarak iyi anlaşırız ama bazı konularda cok değişik tavırları vardır. Geçen hafta arkadaşlar geldi ve inanın bana 4-5 saat temizlik yaptım, dolapları sildim, yeri sildim süpürdüm, toz aldım, camları sildim. Kapıları sildim. Banyoyu hic saymama gerek yok. Bu arada çalışan bir bayanım. Ortalığıda tabiki topladım. Dün eşim salonu temizledi koltukları cekti yeri beraber sildik o süpürdü, dolapların üstünü sildi sağolsun ve bana dedi ki ben senin gibi yarım yamalak iş yapmıyorum, temizlersem düzgün temizlik yapıyorum dedi. Şaka gibi... bu cok ağrıma gitti. Eşim işten geldikten sonra herzaman kıyafetlerini çoraplarını yere fırlatır, yemek yiyince tabakları herzaman öylece bırakır hatta yatakta yemek yiyen bir insan. Dolabın içine kullanmadığı eşyaları sıkıştırır, mektupları haftalar boyunca çöpe atmaz öylece bırakır. Yemek yapınca ortalığı dağıttığı gibi bırakır, ayakkabıyla eve bile girer. Onun yatak tarafının yerinde çöp çok bulunur. Çikolata yer, paketini yere atar. Arkasını ben toplarım hic farkına bile varmaz. Simdi nasıl bir tavır takınmalıyım? Benide iyice temizlemekten sogutuyor, temizlik yapasım gelmiyor bile. Ve inanın bana evim düzenlidir temizdir

O halde bundan sonra evin tüm temizliği sana ait benim her şeyi tam yapan becerikli kocişkolettam deyip geri çekilmeli ve bu defa siz çorapları yere fırlatıp yediğinizi yıkamayıp amlajları yere atıp dolaplara bir şeyler sıkıştırmalısınız. Bu kadar basit:KK12:

Merhaba arkadaslar,

Bir senedir evliyim. Şuan cok sinirliyim. Eşimle genel olarak iyi anlaşırız ama bazı konularda cok değişik tavırları vardır. Geçen hafta arkadaşlar geldi ve inanın bana 4-5 saat temizlik yaptım, dolapları sildim, yeri sildim süpürdüm, toz aldım, camları sildim. Kapıları sildim. Banyoyu hic saymama gerek yok. Bu arada çalışan bir bayanım. Ortalığıda tabiki topladım. Dün eşim salonu temizledi koltukları cekti yeri beraber sildik o süpürdü, dolapların üstünü sildi sağolsun ve bana dedi ki ben senin gibi yarım yamalak iş yapmıyorum, temizlersem düzgün temizlik yapıyorum dedi. Şaka gibi... bu cok ağrıma gitti. Eşim işten geldikten sonra herzaman kıyafetlerini çoraplarını yere fırlatır, yemek yiyince tabakları herzaman öylece bırakır hatta yatakta yemek yiyen bir insan. Dolabın içine kullanmadığı eşyaları sıkıştırır, mektupları haftalar boyunca çöpe atmaz öylece bırakır. Yemek yapınca ortalığı dağıttığı gibi bırakır, ayakkabıyla eve bile girer. Onun yatak tarafının yerinde çöp çok bulunur. Çikolata yer, paketini yere atar. Arkasını ben toplarım hic farkına bile varmaz. Simdi nasıl bir tavır takınmalıyım? Benide iyice temizlemekten sogutuyor, temizlik yapasım gelmiyor bile. Ve inanın bana evim düzenlidir temizdir

Valla eşinizinki “Pis kimseyi beğenmez” olmuş, laf söylemediğim için kendini bi halt sanıyorsun demeniz lazımdı, haspa 😀

Merhaba arkadaslar,

Ne güzel işte ver gazı😀 Evet sen daha iyi temizliyorsun de yapsın. Ne olacak ondan iyi temizlesen😀

Adam hakli bence de temizligi yarim yamalak yapiyorsunuz. Ben olsam yerlere attiklari ile birlikte cope atardim. Yaptigimiz isi yarim yapmamak lazim
"O laa laa harikasin, artik bu iste sende " derdim ve temizlik yapmazdim 😂
Hafta sonu yine misafir gelecek, kendi arkadaşı gelcek, eve dokunmayım diyorum😂😂

eşinizin gelişmiş bir mizah anlayışı var galiba şaka yaptıgını varsayıyorum.
çalışan bir bayansınız bir de üstüne temizlik yapıp pis ve dağınık eşinizin arkasını topluyor ve üstüne laf işitiyorsanız kendiniz için temizliğe yardımcı kadın alın hiçbir şekilde arkasını toplamayın parasını da eşinize ödettirin.

eşinizin gelişmiş bir mizah anlayışı var galiba şaka yaptıgını varsayıyorum.
çalışan bir bayansınız bir de üstüne temizlik yapıp pis ve dağınık eşinizin arkasını topluyor ve üstüne laf işitiyorsanız kendiniz için temizliğe yardımcı kadın alın hiçbir şekilde arkasını toplamayın parasını da eşinize ödettirin.
Keske şaka olsa. Değeri görülse birsey demem. Hayır anneside titiz olsa temizlik hastası diyeceğim 😂 ama tozdan evi görünmüyor

Merhaba arkadaslar,

Madem çok düzgün temizlik yaptığını iddia ediyor. Bundan sonra siz hiç karışmayın hep eşiniz temizlesin.

Keske şaka olsa. Değeri görülse birsey demem. Hayır anneside titiz olsa temizlik hastası diyeceğim 😂 ama tozdan evi görünmüyor

amannn o senden övgü beklemiş

aman kocam şu işi de yapmış dolapların üstünü de silmiş diye

sen iltifat etmeyince kendine iltifat etmek istemiş

bu arada batırmış

hemen iş yapmayı bırak görsün o "yarım yamalak" temizliğin tüm ev için önemini

İyi de hayat müşterek değil mi? İkiniz de çalışıyorsunuz, siz temizliği vazife edinmişsiniz hani kadın işidir diye, vazifeniz konusunda laf işitince de ağırınıza gitmiş. Temizliği ikinizin ortak görevi olarak görseydiniz belki de bu kadar alınmayacak hatta daha iyi yapıyormuş ne güzel o yapsın o zaman deteylısını diyecektiniz.
Bir evde temizlik ve çocuk bakımı sadece kadının görevi değildir. Aynı zamanda takım arkadaşı sayılan karı kocanın ortak görevidir. Ben mi feminist düşünüyorum anlamadım ki..

X