Temmuz anneleri doğum çantalarımızı hazırlamaya başlanmalı mı ??

ozzzgeee

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
15 Aralık 2012
28
1
Merhaba arkadaşlar 24 hafta 1 günlük hamileyim doğum çantalarımızı ne zman hazırlamalıyız sizce?

Biraz erken diye düşünüyorum ama erken dogum olayini da dusunursek mayista hazirlayacagim ben insallah. Simdilik hrp bebişe krndime çöp almadim daha..

Kadınlar Kulübü Mobil uygulaması kullanılarak gönderilmiştir.

Biraz erken diye düşünüyorum ama erken dogum olayini da dusunursek mayista hazirlayacagim ben insallah. Simdilik hrp bebişe krndime çöp almadim daha..

bende öyle sadece bebeğime aldım bi kaç bişey ama ağırlaştıkça alışverişe çıkamamaktan korkuyorum bakalım nasip diyelim nisan sonu gibi yapayım diiorum çantasını ne olur ne olmaz..

Bende 7. aya girmeden hiç birşey almayacağım diye yemin ettim
şimdi 7. ayı bekliyorum alınca hazırlayacağım çünkü benim durumum farklı erken doğum olabilir
30lü haftalara gelmeyi bekliyorum buarada 7. aylık kaç hafta oluyodu:KK51:

Valla ben bebise giysi hic almadm zaten banyo bakim pike pattaniye vs. Alıyorum annem ablam saolsunlar giysi bollca aliyorlar. Kendime ne alacagimida kafamda netleştiremedim bir türlü. Gecelikmi pijamami? Aldiklarimizi patlasalim kizlar fikir olsun.

Bende 7. aya girmeden hiç birşey almayacağım diye yemin ettim
şimdi 7. ayı bekliyorum alınca hazırlayacağım çünkü benim durumum farklı erken doğum olabilir
30lü haftalara gelmeyi bekliyorum buarada 7. aylık kaç hafta oluyodu:KK51:

Benim de erken doğum riskim var cnm sende neden var risk?benim 14. Haftadan sonra çok kanamalarım oldu ve sonrasında kasılmalar.kasılmalara bağlı rahim ağzı da kısaldı.mümkün olduğunca istirahat ediyorum.Erken doğumdan çok korkuyorum ama alışveriş yapıp birşeyler aldım.Allah kullanmayı nasip etsin inş

Son düzenleme:
Benim de erken doğum riskim var cnm sende neden var risk?benim 14. Haftadan sonra çok kanamalarım oldu ve sonrasında kasılmalar.kasılmalara bağlı rahim ağzı da kısaldı.mümkün olduğunca istirahat ediyorum.Erken doğumdan çok korkuyorum ama alışveriş yapıp birşeyler aldım.Allah kullanmayı nasip etsin inş
canım benim çookkk uzun hikayem ama kısa bahsedeyim başından beri kanama vardı şimdi kasılma rahimde yara var oda sıkıntı yapıo sağ böbreğim büyümüş bide gebelik şekerim çıktı daha bikaç sey daha rabbim beterinden saklasın sen hangi doktora gidiyosun kasılmaların nasıl oluşuyor sertleşme tarzındamı?

canım benim çookkk uzun hikayem ama kısa bahsedeyim başından beri kanama vardı şimdi kasılma rahimde yara var oda sıkıntı yapıo sağ böbreğim büyümüş bide gebelik şekerim çıktı daha bikaç sey daha rabbim beterinden saklasın sen hangi doktora gidiyosun kasılmaların nasıl oluşuyor sertleşme tarzındamı?

Evet sık sık sertleşmeler oluyor.Normalde saatte üçgen fazla olursa doktora gidin deniyor ama benim bazen daha bile çok oluyor.Geçmiş kanama odağına bağlı rahimde oluşan bir kasılma.Dr lalehan kutlaya gidiyorum ben muaynehanesine,şeker yüklemesini önümüzdeki hafta yaptıracağım ben de,anne tarafında da şeker var.bakalım çıkacak mı

Evet sık sık sertleşmeler oluyor.Normalde saatte üçgen fazda olursa doktora gidin deniyor ama benim bazen daha bile çok oluyor.Geçmiş kanama odağına bağlı rahimde oluşan bir kasılma.Dr lalehan kutlaya gidiyorum ben muaynehanesine,şeker yüklemesini önümüzdeki hafta yaptıracağım ben de,anne tarafında da şeker var.bakalım çıkacak mı
dikişlimisin canım birde kaçıncı haftatasın

dikişlimisin canım birde kaçıncı haftatasın

Yok tehlikeli sınırlarda dolaşıyor ama ilk başta çok iyiydi uzunluk,erken haftada iyi olduğundan dikiş vs yok. işte kasılmalarla da azaldı.vajinal progestan kullanıp mümkün olduğunca istirahat ediyorum.

Yok tehlikeli sınırlarda dolaşıyor ama ilk başta çok iyiydi uzunluk,erken haftada iyi olduğundan dikiş vs yok. işte kasılmalarla da azaldı.vajinal progestan kullanıp mümkün olduğunca istirahat ediyorum.

ALLAH ım hepimizin yardımcısı olsun bu sertleşmeler çok canımı sıkıyor leyla hanımı duymuştum galiba kadıköydeydi

evet bakıldı şuan idare ediyoruz bende medicana düzgün korkmaza gidiyordum fiyatlar yükselince vital hospitale gidiyorum ama aynı zamanda çapada dosyam var
progestan sende işe yaramış demekki bana yaramadı baş dönmesi mide bulantısı mahvetti senin rahim ağzı uzunluğun kaç canım

evet bakıldı şuan idare ediyoruz bende medicana düzgün korkmaza gidiyordum fiyatlar yükselince vital hospitale gidiyorum ama aynı zamanda çapada dosyam var
progestan sende işe yaramış demekki bana yaramadı baş dönmesi mide bulantısı mahvetti senin rahim ağzı uzunluğun kaç canım

Şu an 28 mm,protestanı ağızdan mı kullandın?ben vajinal kullandım yan etki yaşamadım.ama mg kullanamadım mesela çok karın kampları yaptı.senin kaç cm uzunluk?sen benden öldesin bi de galiba ben 24 haftalığım

ben 28.hafta gibi hazırlamayı düşünüyorum.ilkinde de öyle yapmıştım.ne olur ne olmaz herşey hazır dursun.
bebeğin herşeyi tamam da kendime hiçbirşey almadım henüz.pijama tavsiye etmem. sezeryandan sonra indir kaldır zor oluyor.artı beli rahatsız edebilir.gecelik çok rahat oluyor yine gecelik alacagım:KK6:

ben 28.hafta gibi hazırlamayı düşünüyorum.ilkinde de öyle yapmıştım.ne olur ne olmaz herşey hazır dursun.
bebeğin herşeyi tamam da kendime hiçbirşey almadım henüz.pijama tavsiye etmem. sezeryandan sonra indir kaldır zor oluyor.artı beli rahatsız edebilir.gecelik çok rahat oluyor yine gecelik alacagım:KK6:

Bende gecelik düşünüyorum ama k.peder falan olur ortalık da rahat edemem diye düşünüyorum sanki:KK43:

Bende gecelik düşünüyorum ama k.peder falan olur ortalık da rahat edemem diye düşünüyorum sanki:KK43:

Kadınlar Kulübü Mobil uygulaması kullanılarak gönderilmiştir.[/

lohusa gecelikleri uzun zaten biryerin gözükmez ama yine de yatarken yaz da olsa ince bir çarşaf örtülür sıkıntı olmaz.hem ağrın olur kanaman var bebeği emzireceksin vs.. adamların işi ne lohusa kadının başında fazla dolanmasınlar mümkünse :KK34:

Kadınlar Kulübü Mobil uygulaması kullanılarak gönderilmiştir.[/

lohusa gecelikleri uzun zaten biryerin gözükmez ama yine de yatarken yaz da olsa ince bir çarşaf örtülür sıkıntı olmaz.hem ağrın olur kanaman var bebeği emzireceksin vs.. adamların işi ne lohusa kadının başında fazla dolanmasınlar mümkünse :KK34:

Bencede hic dolanmasinlar hatta 40 cikain oyle gelsinler falan ama ilk torhn bekliyorlar dort gozle napcaz bilmiyorum.

Valla ben bebise giysi hic almadm zaten banyo bakim pike pattaniye vs. Alıyorum annem ablam saolsunlar giysi bollca aliyorlar. Kendime ne alacagimida kafamda netleştiremedim bir türlü. Gecelikmi pijamami? Aldiklarimizi patlasalim kizlar fikir olsun.

al benden de okadar canım normal istiyorum doğumu bu durumda gecelik mi pijama mı almam gerekiyor bilmiyorum..

Tecrübeli annelersn bi kac fikir aldim. Normaldedr sezeryan dada herturlu hasta bezi koydukları icin pijamada cok rahatsız etmiyormusk sezeryan dikis yerini de cok kalin bandaj yapiyorlarmis ben sankibdaha rahat olur diye pijama düşünmeye basladm

X