Terk Edilmenin Acısını Nasıl Dindiririsiniz?

chatlak

özgür
Kayıtlı Üye
26 Ekim 2006
594
2
Terk Edilmenin Acısını Nasıl Dindiririsiniz?

Ne kadar acı olsa da pek çoğumuz ‘ilişkimiz bitti’ ya da ‘bitmeli’ tarzı cümleler işitmişizdir. Peki çoğu zaman geri dönüşü olmayan bu cümleyi duyduktan sonra ne yapmamız gerekir?

Her ayrılık acı verir ama ona hala deliler gibi aşıksanız hissedeceğiniz acı katsayısı mutlaka daha yüksek olacaktır. Bu acıyla kendinizi dibe çekip dağıtmanız da mümkün, hırslanıp onu tamamen unutmaya çalışmanız da. Seçim sizin, fakat ilk seçeneği kendinizi yıpratmaktan başka işe yaramayacaktır. O yüzden aşağıdaki önerilere bir göz gezdirin ve göz gezdirmekle kalmayıp onları mümkün olduğunca hayata geçirmeye çalışın.

Eşyalarınızı geri alın..

Ondaki bütün eşyalarınızı alın. Onda eşyalarınızın olması ayrılık acınızı artıracaktır. Hem de onunla eşyarınızı almak için aylar sonra görüşmek zorunda kalacaksınızdır. Iyisi mi ayrıldığınız gün ondaki bütün eşyalarınızı alın.

İntikam almaya kalkışmayın..

Ondan intikam almaya çalışmak, onu hayatınızın odağına koyar ve onu unutmanız zorlaşır. Sürekli intikam planları yaparsanız onu kafanızdan atamazsınız.

Romantik hareketlerden kaçının..

Romantizmi bırakın artık. Gerçekçi olun; ilişkiniz bitti. Bunu kabul edin. Sürekli onu hatırlatacak ve anılarınızı taze tutacak eşyaları saklayıp durumunuzu güçleştirmeyin. Size yolladığı bütün aşk mektuplarını hiç vakit kaybetmeden gözünüzün önünden kaldırın. Bu romantik temizlik harekatı başlangıçta çok zor gelebilir, ama aksi taktirde bütün gün ve gecelerinizi onu düşünerek, eski giydiği kazağı koklayarak geçirirsiniz ve duygusal özürlü bir birey haline gelirsiniz.

Onu aramayın..

Ona telefon etme isteği tıpkı aklınızdan çıkmasa bile onu aramayın.

Kendinizi kaybetmeyin..

İçinizdeki sıkıntıdan kurtulmak kendinizi oyalamak için asla yiyecek ve içeceğe saldırmayın, saatler boyu televizyon seyretmeyin ya da mutsuzluğunuzu bahane ederek evinizi çöplük haline getirmeyin. Eve kapanmak yerine kendinizi yenileyin.

Yeni sevgilisini görmezden gelin..

Sizi terkettikten sonra, onu başka birinin kollarında görmek size acı verebilir ama olay çıkarmaya kalkışmayın. Onu görmemezlikten gelir ve sanki hiç yoklarmış gibi davranın.

Acınızı sağda solda anlatmayın..

Gerçekten yakın dostunuz olmadıkça kimseye ne kadar acı çektiğinizi anlatmayın.

bir haziran ayında ayrıldı benden nasıl seviyordum deliler gibi ofiste gelen mesajla ağlamaya başladım sonra sakinleştm kuaföre gittim her kadın gibi saçlarımı sapsarı yaptım eve geldim çok mutsuzdum annem gözlerime baktı ve anladı.Geçicek kızım dedi.sonraki iki gün sürekli dinlediğimiz müzikleri dinleyip resmine bakıp kahroldum.sonra ya ben ne yapıyorum dedim.Bütün resimlerini attım.Kesinlikle onu aramadım.Bitip gebersemde aramayacaktım çünkü bırakılmayı gururuma yediremiyordum.Başkasını hayatıma sokmayıda düşünmedim.Çok zor zamanlardı ama kesinlikle kötü oldugumu duymasını istemiyordum.O sıra çok fazla alkol tükettiğim dogrudur.:Roflol:Bir gün eve geldim bende kalan deri ceketini gördüm kokusunu içime çektim sonra poşete koydum ve bir arkadaş aracılığıyla yolladım bana yazdıgı mesajları kaldırıp çöpe attım ne mi oldu unutamadım ama onsuzluga alıştım.Ceo cum süper di yaa bidaha bunları daha fazla dikkate alcam :1yes2:

en önemli sorun intikam alma isteği..bu sorun aşılırsa unutması biraz daha kolay olur diye düşünüyorum...ama pekte mümkün değil..kin gözümüzü bürüyor..çünkü kendimizi ezik hissediyoruz..gururumuza yediremiyoruz...zor bir durum..allah tüm ayrılık acısı yaşayanlara ümitsiz sevgi içinde olanlara yardım etsin..aminnnnn...

bir haziran ayında ayrıldı benden nasıl seviyordum deliler gibi ofiste gelen mesajla ağlamaya başladım sonra sakinleştm kuaföre gittim her kadın gibi saçlarımı sapsarı yaptım eve geldim çok mutsuzdum annem gözlerime baktı ve anladı.Geçicek kızım dedi.sonraki iki gün sürekli dinlediğimiz müzikleri dinleyip resmine bakıp kahroldum.sonra ya ben ne yapıyorum dedim.Bütün resimlerini attım.Kesinlikle onu aramadım.Bitip gebersemde aramayacaktım çünkü bırakılmayı gururuma yediremiyordum.Başkasını hayatıma sokmayıda düşünmedim.Çok zor zamanlardı ama kesinlikle kötü oldugumu duymasını istemiyordum.O sıra çok fazla alkol tükettiğim dogrudur.:Roflol:Bir gün eve geldim bende kalan deri ceketini gördüm kokusunu içime çektim sonra poşete koydum ve bir arkadaş aracılığıyla yolladım bana yazdıgı mesajları kaldırıp çöpe attım ne mi oldu unutamadım ama onsuzluga alıştım.Ceo cum süper di yaa bidaha bunları daha fazla dikkate alcam :1yes2:

CANIM OKURKEN ÇOK ÜZÜLDÜM. BEN BÖYLE BİRŞEY YAŞAMADIM AMA ACINI HİSSETTİM.
"Deri ceketini gördüm kokusunu içime çektim" BU KELİME BİTİRDİ BENİ.
ALLAH GÖNLÜNE GÖRE VERSİN...

CANIM OKURKEN ÇOK ÜZÜLDÜM. BEN BÖYLE BİRŞEY YAŞAMADIM AMA ACINI HİSSETTİM.
"Deri ceketini gördüm kokusunu içime çektim" BU KELİME BİTİRDİ BENİ.
ALLAH GÖNLÜNE GÖRE VERSİN...

senacecim ilk aşkmış o sonradan farkına vardım biliyormusun ve insanın karşısına bir kere çıkıyormuş:1yes2: bende üzüldüm halada üzüldüğüm zamanlarda oluyor ama hayat bu akıp gidiyo ona ayak uydurmak lasım :1hug:

beni terkettiğinde yıkıldım inanamadım son msjını kaç defa okuudm bilmiorum buraya kadfarmış bitti die bi msj hiçbir sebep yokken ve herey güsel giderkekn yarı yolda bırakılmak o kadar kötü ki..3gün yemek yemedim aşk acısı neymiş o zmaan anladım gözlerim kıpkırmızıtdı sürekli ailem perişan ben perişan işyerindekiler perişan ryh gibi geziyordum etrafta hergece tel kayıtlarını dinliyordum aşkım benim deyişini dinliyordum iiki kaydetmişiim diyordum ama kesinlikle aramıuorusm yada msj atmıyordum.beni sürekli özel no arıyordu açmıyordum bir defasında açtım ve sesim dinlendi kapattı.sonra 1hafta sürdü acım böle.dedim napıorum ya hayat dvm edio insanlar güsel etrafımda o kadar çok insan varki neden görmüyorum ben onları dedin.bulunmamış hint kumaşımı bu dedim.gülomun dediği kuaföre gittim şekil yaptım kendime dışarı çıktığımda yeni bir hayat başlıyor dedim alışverş yaptım eve geldiğimde aileminde yüzü gülüyordu beni mutlu gördükleri için ve o kişi bensiz ayrı almaya 1 ay dayanabildi dönen o oldu.şunu anladım kimse için kendini harab etmeye değmez.

güldencim bidaha olmaz diye asla kendini şatlandırma..mutlaka olur zamanı gelince..bak ne güzel günler ne büyük aşklar yaşayacaksın..sen bile şaşıracaksın..umudunu yitirme kendini şartlandırma...

Bu soru yillar önce sorulsaydi cok farli bir yorum getirirdim,ama simdiki düsüncem bana degerini bilmeyene deger verme diyor...Öyle bir kisi icin gözyaslarimin akmasina acirim...cünkü bu hayata bir defa geliniyor,sevgi aradigin zaman vardir muhakkak bir yerlerde...sevgilerle

msjla söylemişti bittiğini...o an napıcağımı şaşırmıştım onu o kadar çok seviyodumki..aşkta gururunun önüne geçemeyenlere inat ben aradım onu gururumu hiçe saydım telde de benzer şeyler söyleyince yıkıldım dizlerimin bağı çöküldü ben bu hissi ilk kez o an yaşadım hiç bi şey gözüme görünmez oldu..:1no2: ve o dönem içtiğim sigara ve içkinin haddi hesabı yoktur unutmak için belki belki acıyı azaltmak için..ceonun yazdıklarını uygulamak imkansızdır o dönemde...intikam asla düşünmedim ne ettiysem kendime ettim..

allah kimseyi sevdiklerinden ayırmasın ve ayıracaksa bile her şeyin hayırlısını verdiği gibi ayrılığında hayırlısını versin...

Bende şuanda aynı dönemi yaşıyorum yaşan arkadaşların ne çektiklerini çok ii anlıyorum ayrılalı 4 gün oldu biliyormusunuz arkadaşlar ben ona doğum günü hediyesini vermek için gittim oda bana ayrılacağını sölemek için çağırmış....o an ne olduğunu anlayamadın çünkü hiç böle bişi beklemiyordum şuandada zaten ne yapcağımı bilmiyorum bana şaka gibi geliyor.artık ağlıyamıyorum bile halsizim sürekli yatırum allahım bana yordımcı ol offff.............

Sıkılınca ,zoru görünce kaçar bu erkekler! Biraz fazla değer verilip sevgi gösterince hele hele de bağlanınca kendilerini bulunmaz hint kumaşı sanıyorlar. Kahretsinki şu kaçan kovalanıyor lafı çok doğruymuş. Bir arkadaşım bana çantada keklik olmayacaksın demişti. Gerçekten de doğru. Köpek muamelesi yapmak lazım bu erkeklere. Geçen yaz beni terk ederken sıkıldım bunalımdayım hiçbi sorumluluk istemiyorum diyip gitmişti erkek arkadaşım.Aynı evi paylaşmıştık 2 sene ve ben üstüne basılmış at pisliği gibi kalmıştım geride...1 ay ağladım sızladım acayip yalnız hissettim kendimi. Ne kadar mutsuz olduğumu ve üzüldüğümü anlatacak kelime yok inanın. Sonra ben birisiyle tanıştım ve sevgilime inat, hayata inat onun evlenme teklifini kabul ettim ve bay kaçak bunu duyunca deliye döndü. Kapıma geldi konuşmaya. Ben başkasıyla evlenicem diye suratına kapattım kapıyı ohhhh var ya cidden oohh çektiğim okadar acı biraz olsun dindi. Sonrasında yalvar yakar oldu, peşimden az koşmadı. Bu arada ben diğer adamla evlenmekten vazgeçtim çünkü onu sevmiyorsum ve kendime ihanet etmek istemedim. Sonuçta türlü ezitlerime katlandıktan sonra eski sevgilimi affettim ve 6 ay sonra tekrar birlikte olduk. Şuan hala benle ve evlenelim istiyor ama ben kabul etmiyorum. İçimde bişileri kırdı ve asla tamir edemez. Eskisi gibi değil ve bence yazık etti. Sevgimize ve onca emeğimize yazık etti. Artık onun için hiçbişeyden ödün vermiyorum....37 yaşındayım ve artık bir erkek yüzünden hayatım zehir olsun istemiyorum...

4 yıldır birlikteydik, son zamanlarda benimle hiç ilgilenmiyo ve aramıyordu, bana dediği içimden gelmiyor oldu buna rağmen ona destek olmak adına bana dediklerini duymazdan geldim yaptıklarını görmezden geldim yani sonuç olarak ileride keşke şunu da deneseydim diyecek bir durum bırakmadım elimden gelen her çabayı gösterdim. Ama baktım olmuyo hala beni istememekte kararlı bende bıraktım ipini, onu gerçekten seviyordum ve ondan ayrılırsam perişan olacağımı düşünüyordum ama çok yanılmışım, elbette üzüldüm ama yıkılmadım , hayat herşeye rağmen çok güzel , ve yaşadıklarım bana iyi bir hayat dersi oldu...

başka birilerine yönelmek diyeceğim...çivi çiviyi söker diyeceğim ama
yeni ilişki böyle bir sonun devamında geldiği zaman ne kadar sağlıklı olur bilemiyorum

en önemli sorun intikam alma isteği..bu sorun aşılırsa unutması biraz daha kolay olur diye düşünüyorum...ama pekte mümkün değil..kin gözümüzü bürüyor..çünkü kendimizi ezik hissediyoruz..gururumuza yediremiyoruz...zor bir durum..allah tüm ayrılık acısı yaşayanlara ümitsiz sevgi içinde olanlara yardım etsin..aminnnnn...

aminnnnnnnnnnnn

bende yaşadım haziran ayıydı bi gece saat 2 de tlf geldi ben gidiyorum kendine ii bak die bir dahada ulaşamadım ona. intikam aldım ondan en yakın kankasıyla çıktım ama kötü oldu çünkü oda beni seviomuş ondan zor kurtuldum dedim napıyorum herkesle çıkmayı denedim onda birini bulurum diye ama o 4 sene içinde geri döndü beni unutamadığını filan söledi bir şartla dönüceğini söledi bende ilşkimizin başından beri redediyordum cinsellik istemişti ben direk geri çevirdim ne kadar sevsemde prensibim var.kimseyi bulamadım 4 senedir ama şimdi buldum çok mutluyum Allah kimseye sebepsiz ayrılık acısı vermesin

intikam almazsam rahatlayamam hiç ummadığı bir anda hayatını cehenneme çevirecek bir şey yapmalıyım

İntikam almaya kalkışmayın..

Ondan intikam almaya çalışmak, onu hayatınızın odağına koyar ve onu unutmanız zorlaşır. Sürekli intikam planları yaparsanız onu kafanızdan atamazsınız.
Ona telefon etme isteği tıpkı aklınızdan çıkmasa bile onu aramayın.
bu ikisini durduramadım üzgünüm :KK70:

X