Maske Tarifleri TERMAL ÇAMUR kullananlar,öneriler,sonuçlar

Evde Yapılabilen Doğal Cilt Bakımları Kolay yüz maskesi, Basit Kolay Cilt Maskeleri , Yüz Maskesi, sivilce maskesi, en iyi maske tarifleri, cilt lekeleri, en iyi yüz maskesi, yüz temizleme maskesi, ev yapımı doğal yüz maskeleri, cilt beyazlatma, evde yapılan yüz maskeleri, siyah nokta

turkuazz

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
26 Ekim 2008
570
1
slm bayanlarrr... ben bu termal çamuru arkadaşımda görüp denemiştim onlarda,daha sonra kendim buldum poşet poşet aldm,inanılmaz yararlı,cildi tertemiz,yumuşacık yapıyor,başka kullananlar war mı merak ettim burda paylaşabiliriz diye düşündümm

bu çamur genelde termal kaplıcalarda fln oluo hani imkanınız warsa oralara gidip çamurcklara yatasınız,selilite,bazı haztalıklara fln ii geliomuş..benm babam bunu bergama dikili tarafında bi otelden bulup getirdi ısrarlarım sayesndee bn hergn yapıorum yüüzüme annemle beraber,wala çok etkili,lekeleri azaltıo,siwilclere ii gelioo. kaplıcalardan bulablirsiz belki weya aktarlarda da olabilir ama emin değilim

bende kullanıyorum termal çamuru ve çok faydasını gördüm sivilcelere,lekelere,doğum lekelerine,ellere sürüldüğünde egzamayı tedavi ediyor vs. ama ben kaplıcalara gidip almıyorum hepsipropada adı altında bir firmadan alıyorum ve ayrıca satışınıda yapıyorum bu ürüne mucizevi ürün diyebiliriz

(100 Doğal Yüz ve Vücut Maskesi, zengin mineralli doğal Termal Çamur. Kullanım Yerleri ve Etkileri 100 doğal bir üründür. İçeriğinde çok yoğun ve zengin olarak magnezyum, potasyum, sodyum, kalsiyum mineralleri, termal su ve doğal yosun özü extractı bulundurur. İçeriğindeki zengin mineraller sayesinde ciltteki kan dolaşımını arttırarak, cildin canlanmasına, ciltteki kırışıklıkların düzelmesine, siyah noktalar, sivilce ve aknelerin giderilmesine, cilt ve deri hücrelerinin yenilenmesine, cildin sıkılaştırılmasına, kirli ve eski derinin atılmasına, sağlamış olduğu dinginliğe bağlı olarakta uyku kaltesinin artmasına yardımcı olur. )

ben bir kozmetik firması sahibi olarak aradğınız bu ürünü burada bulabliceğinizi düşünüorum

bestkozmetik.com.tr

Ben böyle bir kil maskesi görmedim hafta 2 kez kullandım ve burnumdaki göznekler yok olacak derece küçüldü.çok güzel ürün

nerden alinir ve fiyati nedir

Merhaba arkadaşlar bende yaklaşık 6 aydır ersağ ürünleriyle tanıştım sizlerin bahsetmiş olduğunuz ürünü birebir kullanan biriyim ayrıca üye olup kendime isteğim ürünü daha uygun fiyatına alıyorum. Seminerlerine katıldım özellikle, ürünü kullananlarda ki etkiyi gördüm kendimde öylelikle kulllanma imkanı buldum. %100 doğal olan bir ürün ritha bitikisinden üretilmekte ,Ersağ Termal çamur içerdiği yüksek miktarda bitkisel kökenli, faydalı organik maddeler ve mineraller sayesinde cildin hasar görmüş tabakasını onarır, siyah noktaların, akne ve sivilcelerin giderilmesine yardımcı olur.
Cildinizin oksijen eksikliğinden kaynaklanan erken yaşlanma gibi sorunları yok eder, doğal ve sağlıklı görünümünü geri kazandırır.
Termal çamuru olarak bilinen binlerce metre yer altından doğal olarak gelen termal suyun içindeki faydalı vitamin ve mineral zengini bir topraktır.
Sadece yüzde değil vücudun her bölgesinde rahatça Kullanabilirsiniz.
Kullanımı da çok basit : Bayanlar bu tip ürünleri hep akşam 21:00 den sonra uyguluyoruz. Yüz için maske uygulamasına başlamadan önce yüzünüzü su ile temizleyiniz ve hafif nemli bırakınız.Maskeyi göz ve dudak çevresi açıkta kalacak şekilde parmak ucuyla dairesel masaj hareketleri yaparak uygulayınız. Çamurun doğal kurumasını bekleyiniz.Maskeyi ılık su ile temizleyiniz.İşlem sonunda nemlendirici krem kullanılması önerilir.Haftada 3-4 kez günde 1 defa uygulayınız.

Eğer ürünlerine sahip olmak istiyorsanız üye olmanızda fayda var üye olduktan sonra internet üzerinden ya da telefon ile arayarak sipariş verebilirsiniz. Ben kullandım memnun kaldım sizleri de kimyasallardan uzak temiz saglıklı bir yaşama davet ediyorum. Pişman olmayacaksınız.

Reklam/Satış/Üye toplama İçerikli Konu veya Mesaj

Son düzenleyen: Moderatör:
TİMSAH DERİSİNDEN NASIL KURTULDU?

İşte Küçük Dila'nın 5 günlük şifası...
Osmaniye'nin Kadirli ilçesinde doğuştan yakalandığı İktiyodis Vulgaris hastalığı sebebiyle acı çeken 3 yaşındaki Dila Alp, hastalığının şifasını Hatay'da buldu.

Vücudunun tamamı buruşuk ve timsah derisi gibi görünen bir şekilde doğan Dila'nın rahatsızlığı, Hatay'da bir termal tesisteki şifalı suda geçti. 5 gün şifalı suda tedavi gören Dila'nın vücudunun büyük bir kısmı normale döndü.

Basında yer aldıktan sonra yurt içi ve yurt dışından bir çok kişinin yardım etmek için aradığını söyleyen anne Seda Alp, "Kızımın hastalığı için herkes yardım etmek istedi. Onlara teşekkür ederim. İstanbul Belediye Başkanı bizi İstanbul'a çağırdı, Çapa Tıp Fakültesi Hastanesi'nde tedavi gördük fakat bir sonuç alamamıştık. Doktorlar tedavisi yok dediler. Üzüntülü bir şekilde geri gelmiştim." diye konuştu.

En son Osmaniye Valisi Celalettin Cerrah'ın katkılarıyla Hatay'daki tesiste bulunan kaplıcaya gittiklerini belirten anne Alp, "Oteldeki şifalı su kızıma iyi geldi ve vücudunun büyük bir kısmı normale döndü. Artık kızım koşup oynayacak, kaşınmayacak, ağlamayacak. Çok mutluyum, bizimle ilgilenen herkese teşekkür ederim." dedi.

Küçük Dila'nın otellerinde şifa bulmasından dolayı çok mutlu olduğunu söyledi "Otelimiz bünyesinde bulunan şifalı suyun 1 litresinde 15 mg iyodür adlı mineral bulunuyor. Dünyada sadece Almanya'daki bir kaplıcada 1 litrede 6 mg bulunduğunu varsayarsak, eşi ve benzeri yoktur. Çapa Tıp Fakültesi'nin analizleri sonucu bilinen 19 hastalığa çare olduğu kanıtlanmıştır, bu özelliğinden dolayı Sağlık Bakanlığı'ndan onaylı termal niteliğe sahiptir. Küçük Dila, 5 gün misafirimiz oldu ve büyük oranda hastalığı iyileşti. Bundan sonra Dila için Kadirli'ye bile şifalı su gönderebiliriz veya buraya istedikleri zaman tekrar gelebilirler." ifadelerini kullandı. 0 533 662 31 72

TERMAL ÇAMUR VE CİLT GÜZELLİĞİ:

Cilt güzelliği, cildin ölü hücrelerden arınması, siyah noktaların ve kırışıklıkların giderilmesi gibi etkileri muhteşemdir. Estetik amaçlı olarak; cilt güzelliği, cildin ölü hücrelerden arındırılması (peeling), siyah noktalar ve güneş lekelerinin, makyajın zararlı etkilerinin ve kalıntılarının giderilmesi, cildin pürüzsüz bir görünüm kazanmasına yardımcı olur. yağlı ciltlerde yağ tabakasının ve yüzdeki parlamanın giderilmesine yardımcı olması da diğer bir faydasıdır.

Bu amaçla haftada 2 kez olmak üzere göz çevresi haricinde yüze ince bir tabaka halinde sürülür. Maske yüzde 20-30 dakika bekletildikten sonra, yüz musluk suyu ile kalıntı kalmayacak şekilde yıkanır. Akan maske lavaboyu tıkamaz, kolayca akar gider.

LÜTFEN DİKKAT:

1. Kuru ciltlerde maske uygulanmayan günlerde nemlendirici bir krem (hydra minera kremimiz tavsiye edilir) kullanılması çok fayda sağlar. Normal ve yağlı ciltlerde ise buna gerek yoktur. Güneş hassasiyeti veya hassasiyet bulunan ciltlerde maske sonrası destekleyici ve koruyucu bir kremin (Dermasolis kremimiz) tavsiye edilir.

2. Maske yüzünüzdeyken mimik yapılamaması, maske süresince mümkünse hareketsiz kalmanız, etkinin daha nitelikli olmasını sağlar.

3. Maske uygulaması yapıldığı gün hamam, banyo gibi cilde nem kaybettirecek uygulamalardan kaçınılması şiddetle tavsiye edilir. Güneşe çıkılması zorunlu ise nemlendirici ve güneş koruyucu etkileri olan bir güneş kreminin (Dermasolis kremimiz) tavsiye edilir.

4. Cildin güzel görünüm kazanmasına engel olan sigara, alkol, stres (stres yönetimi öğrenilmeli) vb. etkenlerden uzak durulmalıdır.

2. HASTALIKLAR VE TERMAL PELOİD: Yapılan bilimsel çalışmalar (bu çalışmalara bilimsel referanslar bölümünden ulaşılabilir) termal peloidlerin sedef, egzema, selülit, hemoroid, romatizma, nevralji, zona, kireçlenme, menüküs gibi pek çok hastalığın tedavisinde önemli etkileri olduğunu göstermektedir. Bu amaçla 10-12 kez termal peloid uygulamaları yapılan hastalarda istatistiksel açıdan oldukça önemli faydalar elde edilmiştir.

Termal peloidler banyo tarzı spa merkezlerinde alınabileceği gibi, uygun şekilde kendi evimizde de kolayca yapabileceğimiz uygulamalardır. Burada önemli olan

kullanılan ürünün mineral içeriği, sağlık standartlarına uygun koşullarda üretilmiş olması ve doğru kullanımıdır.

Sedef ve ekzema gibi cilt üzerinde gözle görülen durumlarda haftada 1 kez 20-30 dakika olmak üzere 10-12 kez uygulanması gerekir. Bu amaçla hazırlanan termal çamurun içine nemlendirici bir krem katılması ve birlikte uygulanması kuruma ve bazı minerallerin daha kolay emilmesine fayda sağlayacaktır. Bu iki hastalık durumunda termal çamurun kullanılmadığı her gün günde 2-3 kez nemlendirici bir krem kullanılması oldukça fayda sağlayabilir. Bu hastalıklarda ciltte açık yara olmamasına dikkat edilmeli, bir cilt uzmanından destek alınmalıdır.

Selülit, ödem ve varis gibi bozukluklarda haftada 2 kez termal çamur uygulaması yapılması tavsiye edilir. Hazırlanan termal çamur 15-20 dakika boyunca kalbe doğru yönde masajla krem gibi sürülmesi tavsiye edilir. Bu amaçla hazırlanan termal çamurun içine nemlendirici bir krem katılması ve birlikte uygulanması kuruma, bazı minerallerin daha kolay emilmesi ve daha da önemlisi termal çamurun kurumasının önlenmesine fayda sağlayacaktır. Eğer masaj sonunda termal çamur uygulama yapılacak alana kafi gelmez ise bir miktar daha hazırlanmalıdır. Çünkü, 15-20 dakikalık masajlı uygulamayı müteakiben, 1 santimetre kalınlıkta termal çamur sürülerek yaklaşık 1.5-2 saat kadar daha sorunlu bölge üzerine beklenmesinde fayda olabilecektir. Unutulmaması gereken husus bu bozuklukların temele sebepleri göz önüne alınarak ilgili uzmanlara danışmaktır.

Romatizma, eklem ağrıları, tutulma, kas ağrıları gibi durumlarda 2 tane biri diğerinin içine girebilen 2 metal kap gereklidir. Küçük olan kapta uygulama yapılacak bölgeye yetecek kadar termal çamur hazırlanır ve içine uygun nemlendirici bir krem katıldıktan sonra karışım, diğer kapta hazırlana kaynar suyun içinde ısınıncaya kadar bekletilir. küçük kaptaki çamur vücudu yakmayacak ama sıcak bir duruma gelince hasarlı bölgelere 15-20 dakika masajla uygulama yapılır. Eğer masaj sonunda termal çamur uygulama yapılacak alana kafi gelmez ise bir miktar daha hazırlanmalıdır. Çünkü, 15-20 dakikalık masajlı uygulamayı müteakiben, 1 santimetre kalınlıkta termal çamur sürülerek yaklaşık 1.5-2 saat kadar daha sorunlu bölge üzerine beklenmesinde fayda olabilecektir. Uygulama sonunda nispeten sıcak bir banyo ile çamur temizlenir, banyo sonrası asla üşütülmemelidir. Haftada 2 kez yapılır. Unutulmaması gereken husus bu bozuklukların temele sebepleri göz önüne alınarak ilgili uzmanlara danışmaktır.

Nevralji, fibromyalji, zona gibi durumlarda haftada 2 kez termal çamur uygulaması (ısıtılmaksızın) yapılması tavsiye edilir. Sorunlu bölgeye 1 santimetre kalınlıkta termal çamur sürülerek yaklaşık 1.5-2 saat kadar bekledikten sonra ılık banyo yapılır. Haftada 2 kez yapılır. Unutulmaması gereken husus bu bozuklukların temele sebepleri göz önüne alınarak ilgili uzmanlara danışmaktır.

Bel boyun fıtıkları, omurga problemleri, disk problemleri, omurga düzleşmesi, kazalar veya travmaya bağlı oluşan ve fizik tedavi gerektiren felç veya yarı felç durumları ile iltihaplı romatizma gibi durumlarda hazırlanan termal çamur içine katılan nemlendirici uygun bir kremle harmanlanarak, hasarlı bölgelere 15-20 dakika masajla uygulama yapılabilir (ısıtmaya gerek yoktur). Eğer masaj sonunda termal çamur uygulama yapılacak alana kafi gelmez ise bir miktar daha hazırlanmalıdır. Çünkü, 15-20 dakikalık masajlı uygulamayı müteakiben, 1 santimetre kalınlıkta termal çamur sürülerek yaklaşık 1.5-2 saat kadar daha sorunlu bölge üzerine beklenmesinde fayda olabilecektir. Uygulama sonunda nispeten sıcak bir banyo ile çamur temizlenir, banyo sonrası asla üşütülmemelidir. Haftada 2 kez yapılır. Unutulmaması gereken husus bu bozuklukların temele sebepleri göz önüne alınarak ilgili uzmanlara danışmaktır.

Hemoroid durumunda 2 tane biri diğerinin içine girebilen 2 metal kap gereklidir. Küçük olan kapta uygulama yapılacak bölgeye yetecek kadar termal çamur hazırlanır ve içine uygun nemlendirici bir krem katıldıktan sonra karışım (içine yosun katılabilir), diğer kapta hazırlanan kaynar suyun içinde ısınıncaya kadar bekletilir. küçük kaptaki çamur vücudu yakmayacak ama sıcak bir duruma gelince parmaklar yardımı ile yeterli miktarda makata yerleştirilir. 5 dakika kadar bekletildikten sonra refleksle dışarı atılır. Günde 1-3 kez bir gün arayla 10-12 gün uygulanır. Unutulmaması gereken husus bu bozuklukların temele sebepleri göz önüne alınarak ilgili uzmanlara danışmaktır.

Termal çamurun hiç bir sorunumuz olmazsa bile rahatlama sağlayacağını da unutmamak gerekir. Bu amaçla evimizde küvetimize ölçülü bir şekilde termal çamur tozu ilave edilerek üzerine sıcak su eklenir ve termal içinde 30 dakika-1 saat kalınabilir. İmkanlar dahilinde masajla uygulama çok daha fazla relaksiyon sağlayacaktır. Uygun çamur 2 mikrondan küçük olacağından bol su ile tahliyesi borularını tıkamaz. Ya da kol, bacak, el yüz gibi lokal ve masajla termal çamur uygulamaları da oldukça konforlu ve sağlıklı hissetmemize önemli destek sağlayabilmektedir. Haftada 30 dakika süreyle 1-2 kez yapılması gerçekten yaşam kalitesinde önemli etkiler yapacaktır. Unutulmaması gereken husus bu bozuklukların temele sebepleri göz önüne alınarak ilgili uzmanlara danışmaktır. Benden çamun almak isteyenlere temin edebilirim. Afyon gazligol Özgul termal sağlık danışmaniyim. 0 533 662 31 72

Arkadaslar bende ersağ termal çamur maskesini kullanıyorum hatta suan yüzümde var bu ikinci surusum emin olun siyah noktaları bu kadar azaltacagini dusunmemistim ilk kullanımda ama bunu unutmayın herseyin duzenlisini yaparsanız en etkili sonucu bulursunuz

termal çamuru evde nasıl yapabılırız. hangı toprak vb.maddelerden olusuyor yazabılırmısınız.

X