Gebeliğe Hazırlık Ters rahim denemeler başarısız çok üzgünüm :(

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.

papatyakiz1

Kullanıcı üyeliğini pasifleştirmiştir.
Üyelik İptali
Kayıtlı Üye
6 Haziran 2019
300
296
Merhaba arkadaşlar 37 yaşındayım yeni evlendim 4 aydır deniyoruz olmuyor geçen sene retrovert rahim denildi yumurtalar da 1.5 ve 1.8 mm büyüklüğünde anekoik kist var neden hamile kalamiyorum çok üzgünüm coookk

Merhaba arkadaşlar 37 yaşındayım yeni evlendim 4 aydır deniyoruz olmuyor geçen sene retrovert rahim denildi yumurtalar da 1.5 ve 1.8 mm büyüklüğünde anekoik kist var neden hamile kalamiyorum çok üzgünüm coookk
tek sorun retrovert uterussa olur ki ters rahim gebeliğe engel değil. 4 ay da çok az bir süre ama hızlı aksiyon için rahim filmi ve spermiyograf yaptırıp devam edebilirsiniz hormonlara bakıldıysa

Ters rahim varsa ovulasyon testi dene ve yumurtlama günü yüzüstü ilişki dene canım instagramda birgebeningünlüğü var sayfasına bakarsan orada açıklıyor çok hamile kalan var rabbim hayırlısıyla gönlündekini versin kolaylaştırsın

Hiç biseyime bakilmadi o zaman bekardim sadece rahim yumurtalik bakıldı henüz bı doktora gorunmedim ama içim içimi yiyor

Ovulasyon testi ile deniyorum işte sorun da bu tam gününde yapıyoruz her günü değerlendiriyoruz nasip olmadı bir türlü ve yüz üstü deniyoruz o şekilde kalıyorum 2 saat sonra yikaniyorum bu ay çok umutluydum olmadı :KK43: kizlar açık açık yazdım kusura bakmayın insan belli bı yaşa gelince çok stres yapiyor

Olmaması için meğersem o kadar çok sebep varmış ki ben de işin içine girince ve başımıza gelince gördüm. Hormon testleri sperm testi yapılmadan size burdan bir yardım dokunmaz evet daha yeni yeni deniyorsunjz ama yaşınız 37 madem bence adetin 3. Günü gidin doktorun söylemesine gerek yok hormon testlerini yaptırın eşinize de aynı şekilde içiniz rahat olsun

Çok teşekkür ederim sagolasiniz Rabbim en hayırlı zamanda kucağımıza almayı nasibeylesin

Ovulasyon testi kullanın ve mutlaka birliktelik sonrası yüzüstü bekleyin işe yarıyor 👍🏻

Aylardır gece gündüz kk okuyorum yaşımdan dolayı çok üzülüyorum zaten birde rahim ters olunca umutlarım iyce azaldı Aralık ta sık idrara çıkma ve yanma şikayet i ile doktora gittim ekoli ve sistit çıkmıştı sonra Saraçoğlunun kurlerinden yaptım şikayetim bitmişti ama hala enfeksiyon kaldı mı gebelige engel mi bilmiyorum yada tuplerim hormonlarım ne durumda bilmiyorum. Adetin 3. Günü hormona bakiliyormus burda en yakın devlet hastanesinden kd ve dahiliye ye sıra almaya calisacam o güne . Rabbim e yalvarıyorum her gün mutlu bir yuvam var elhamdülillah tek eksiğimiz yavrumuz

Aylardır gece gündüz kk okuyorum yaşımdan dolayı çok üzülüyorum zaten birde rahim ters olunca umutlarım iyce azaldı Aralık ta sık idrara çıkma ve yanma şikayet i ile doktora gittim ekoli ve sistit çıkmıştı sonra Saraçoğlunun kurlerinden yaptım şikayetim bitmişti ama hala enfeksiyon kaldı mı gebelige engel mi bilmiyorum yada tuplerim hormonlarım ne durumda bilmiyorum. Adetin 3. Günü hormona bakiliyormus burda en yakın devlet hastanesinden kd ve dahiliye ye sıra almaya calisacam o güne . Rabbim e yalvarıyorum her gün mutlu bir yuvam var elhamdülillah tek eksiğimiz yavrumuz
Eşinde sende doktora görünün hatta rahim filmi de çektir inan evde oturup beklemekle olmuyor

Bence ters rahim olmanıza bu kadar odaklanmayın. Ben de ters rahim olduğumu öğrendim ama ben korunmayı bıraktığım ilk ay ters rahim olduğumu bilmeden özel bişey yapmadan hamile kaldım ama malesef 9. Haftada kalbi durmus. Anlayacağınız hamile kalabiliyoruz buna odaklanıp stres yapmak yerine işi hızlandırmak istiyorsanız eşiniz ve siz vermeniz gereken testleri verip rahim filmi çektirebilirsiniz

İnstagramda bir gebenin günlüğü isimli bir sayfa var orayı takip edin ters rahim için ilişki pozisyonları vs önermiş deneyip hamile kalan ters rahim bir yığın insanın mesajı var bir bakın isterseniz

İnstagramda bir gebenin günlüğü isimli bir sayfa var orayı takip edin ters rahim için ilişki pozisyonları vs önermiş deneyip hamile kalan ters rahim bir yığın insanın mesajı var bir bakın isterseniz
Çok teşekkür ederim hemen takibediyorum 8 marta kd randevu aldım tam yumurtlama günüm oluyor bakalım ne olacak yakınlarımda ki hastanelerde başka randevu bulamadım özele de durumum yok şu an sadece devlete gidebilirim

Çok teşekkür ederim hemen takibediyorum 8 marta kd randevu aldım tam yumurtlama günüm oluyor bakalım ne olacak yakınlarımda ki hastanelerde başka randevu bulamadım özele de durumum yok şu an sadece devlete gidebilirim
Rica ederim dediğim gibi videoları biz izleyin YouTube hesabından da instagramdanda bakabilirsiniz yumurta geliştirici masajlar filan yayınladı deneyenler doktor kontrolünde yumurtaların gerçekten gelişip istenilen boyuta geldiğini yazmış. Ters rahim ile hamile kalan pek çok yazan kişi de var o pozisyon ile. İnşallah sizde de işe yarar. Bende deneyeceğim yumurta geliştirici masajları. İnşallah Allah nasip ederde ikimizde kısa sürede bebeklerimize kavuşuruz

Bence ters rahim olmanıza bu kadar odaklanmayın. Ben de ters rahim olduğumu öğrendim ama ben korunmayı bıraktığım ilk ay ters rahim olduğumu bilmeden özel bişey yapmadan hamile kaldım ama malesef 9. Haftada kalbi durmus. Anlayacağınız hamile kalabiliyoruz buna odaklanıp stres yapmak yerine işi hızlandırmak istiyorsanız eşiniz ve siz vermeniz gereken testleri verip rahim filmi çektirebilirsiniz
Ters rahim ilişkide acı ve sık idrara çıkarıyor mu? Bende bu etkileri oluyor.

Rica ederim dediğim gibi videoları biz izleyin YouTube hesabından da instagramdanda bakabilirsiniz yumurta geliştirici masajlar filan yayınladı deneyenler doktor kontrolünde yumurtaların gerçekten gelişip istenilen boyuta geldiğini yazmış. Ters rahim ile hamile kalan pek çok yazan kişi de var o pozisyon ile. İnşallah sizde de işe yarar. Bende deneyeceğim yumurta geliştirici masajları. İnşallah Allah nasip ederde ikimizde kısa sürede bebeklerimize kavuşuruzBende
Nerde bu masaj videoları?

Ters rahim ilişkide acı ve sık idrara çıkarıyor mu? Bende bu etkileri oluyor.
Sık idrar kısmını bilmiyorum çünkü ben günde en az 3 lt su içmeye çalışınca zaten sürekli gitmek zorunda kalıyorum, ilişki için de bende sadece hep o ilk esnada kendimi kasıyormuyum bilmiyorum ani bir acı hissederim ama hemen geçer o da şiddetli bişey değil. Normalde tüm ilişki esnasında mı acıya sebep oluyormuş

Benim rahmim de ters gebe kalma konusunda bir sıkıntı yaşamadım. Ters rahimle alakalı bir durum olduğunu sanmıyorum. İlişkide bazen hafif acıya neden oluyor sadece

Sık idrar kısmını bilmiyorum çünkü ben günde en az 3 lt su içmeye çalışınca zaten sürekli gitmek zorunda kalıyorum, ilişki için de bende sadece hep o ilk esnada kendimi kasıyormuyum bilmiyorum ani bir acı hissederim ama hemen geçer o da şiddetli bişey değil. Normalde tüm ilişki esnasında mı acıya sebep oluyormuş
3 lt içmeye zorluyor mısınız kendinizi?

Evet ozellikle bazılarında olamıyor bile.

X