Tesadüf Öğrendiğim Mucizem🐻

Sorulmamiş evet 😊
O çayı burada herkes yazmış çizmiş yorum yapmış :) daha önce bende görmüştüm ama gidip almadım. Buna benzer çok şeyler var soğan kürü o kürü bu kürü kullanan çok yorumlar yazan paylaşım yapanlar var . Umarım onlarada güzel uyarılarınızı yapıyorsunuzdur 😊

O çayı burada herkes yazmış çizmiş yorum yapmış :) daha önce bende görmüştüm ama gidip almadım. Buna benzer çok şeyler var soğan kürü o kürü bu kürü kullanan çok yorumlar yazan paylaşım yapanlar var . Umarım onlarada güzel uyarılarınızı yapıyorsunuzdur 😊
Forumda aktif olsaydiniz görürdünüz kürlere nasil tepki verdigimi.

Kimse kür sormamis dediniz, soranı gosterdim.

Olumsuz deneyimlerin nasil oldugunu merak eden var mi, hayir.

Oyle sizin dediginiz gibi " aa olumsuz deneyimler olmus ben en iyisi kullanmayayim" deyip yoluna devam etmiyor kimse.

Bir umuda tutunuyorlar.

Forumda aktif olsaydiniz görürdünüz kürlere nasil tepki verdigimi.

Kimse kür sormamis dediniz, soranı gosterdim.

Olumsuz deneyimlerin nasil oldugunu merak eden var mi, hayir.

Oyle sizin dediginiz gibi " aa olumsuz deneyimler olmus ben en iyisi kullanmayayim" deyip yoluna devam etmiyor kimse.

Bir umuda tutunuyorlar.

Kür diğer adı çay . Herkesin normal adet sancısını bitirmek için kullandığı çay . Herkes bir umuda tutunup ilerlemeye çalışıyor . İnsanların hür iradesini düşüncesini kısıtlayamazsınız kısıtlayamayız. Haddimiz değil ? Burada formlara bakıp yorum yapılabiliyorsa olumlu olumsuz tüm yorumları gözden geçirebilir bir birey. Aklı başı yerinde olan insan bunu yapar. Lütfen sizde gereken yorumu yaptınız hala neyin kanıtını yapmaya yada yorumunu iletmeye çalışıyorsunuz ? Form kaldırılması gibi bir ekstra durum olursa lütfen haber verinde bana kaldıralım kurtulalım :)

Kür diğer adı çay . Herkesin normal adet sancısını bitirmek için kullandığı çay . Herkes bir umuda tutunup ilerlemeye çalışıyor . İnsanların hür iradesini düşüncesini kısıtlayamazsınız kısıtlayamayız. Haddimiz değil ? Burada formlara bakıp yorum yapılabiliyorsa olumlu olumsuz tüm yorumları gözden geçirebilir bir birey. Aklı başı yerinde olan insan bunu yapar. Lütfen sizde gereken yorumu yaptınız hala neyin kanıtını yapmaya yada yorumunu iletmeye çalışıyorsunuz ? Form kaldırılması gibi bir ekstra durum olursa lütfen haber verinde bana kaldıralım kurtulalım :)
Siz kaldirma yetkisine sahip degilsiniz. Hicbir durumda konu silemezsiniz. Gerekirse konununuz yorumlara kapanir.

Merhaba , teşekkür ederim. Ben kendi düşüncelerimi yazdım ve bende ki etkisini paylaştım. Doktora gittiğimi ve onun yönlendirmemesini de eleştirdim. Burada ona da dikkat edebilirsiniz. Bir kadın doğum uzmanının hiç bir hormon testleri istemeden ve bakmadan direkt geri eve göndermesi de doğru değil. Ve Ahmet Beyin test görmeden o şekilde söylemleri benide şaşırttı ve sonrasında test sonucunda haklı olduğunu gördüm. Müneccim değil elbet :) verdiği kürler sizde işe yarasaydı eminim ki sizde memnuniyetinizi dile getirecektiniz ve başka ınsanlara bunu anlatacaktınız. Sizde yan etki gösterdiği için belki de bir alerjınız var dı belki bir kullanım öncesi alerjı testi olmanız gerekti bilemeyiz. Ama bende işe yaradı diye sizde işe yarayacak değil ya da bir başkasında. Yada sizde işe yaramadı diye bende işe yaramayacak değil. Belki de benim bu eksiğim vardı o şekilde tamamlandı ve oldu . Denemekten bir zarar gelmeyeceğini düşünerek ilerledim . Nasip bilemeyiz. Geçmiş olsun bu arada 😊
Amacım tartışma yaratmak değil elbette. Sadece Ahmet beyi fazla över haliniz bu forumda gerçekten her şeyi denemeye hazır insanları kör topal bi şeye yönlendirebilir. İnanın o kadar çok insan var ki ağzınızdan çıkacak tek kelimeye inanacak…

ben de şöyle anlatayım Size: tüm tahlillerim yapıldı, eşimin de. çok şükür tertemizdi. Sebepsiz infertilite dendi. Ssanırım 2 yılı geçmişti bizde de. her türlü film, tetkik yapılmıştı yani -ki en başta tüm doktorlar 1 yıl deneyin öyle gelin diyor- her neyse ben de bu bahsettiğiniz kişi ile telefknda görüştüm, hormon değelerimi, eşimin sperm sonucunu, Rahim filmimi kısaca her şeyi gönderdim. Bana hayıt özü, üzüm özü, bitki çayı ve macun gönderdi. 300 küsur lira harcadım. 2-3 ay kadar kullandım. Dedim bi bakayım ne olmuş hormonlarım, tsh fsh prolaktin hep uçmuş ve benim prolaktin değerlerim hep sınırdaydı. Bu kişi bunu bile bile hayıt filan gönderdi bana. Sonrasında tabii hemen bitkileri bırakıp doktora koştum. Ağzımın payını almıştım yani. Ha hasbelkader hamile kalsaydım da sanırım söz konusu attarı ve sahibini bu kadar övmezdim. Size olan tepkim de bu yüzdendir.

sonuç: 3 senenin sonunda aşılama ile hamile kaldım, 7. aya girmek üzereyim. Allah herkesin evladını bağışlasın.

Bu yolda senelerce uğraşmış, hacıya hocaya gitmiş, bitkisel tedaviler görmüş, sülük filan her yolu denemiş insanlar bu forumda çok var. Bu gözler, şırınga içine eşinin spermlerini koyup kendince aşılama yaptığını düşünen insanların mesajlarını bile okudu burada… Allah insanı çaresiz bırakmasın. tabii ki her iş gibi bebek sahibi olmak da Allah ol derse olur Ama tıbba güvenmeliyiz, başka bir şeye değil.

Merhaba, öncelikle buraya yazma sebebim çocuk sahibi olmak isteyen yada deneyip hiç bir sorunu yokken hamile kalamayan kız kardeşlerime bir ümit olmak için. Başlıyorum :)
Biz yaklaşık 1 yıldır bebek düşünüyorduk. Bebek düşünmeden önce kadın doğum uzmanına gittim belli başlı standart testler istedi benden. Herhangi bir sorun olmadığını folik Asit başlamam gerektiğini ve hiç canımı sıkmayıp 1 yıl da sonunda olmaZsa ozaman tekrar doktora gitmem gerektiğini söyledi. Bende 1 yıl boyunca içimin rahat etmemesine rağmen doktordan daha mı iyi bileceksin diye diye 1 yılı geçirdim. Ama benden hiç bir şekilde hormon testi vs istememiş. Bende bilmiyordum bilgim yoktu çünkü. Daha sonra arkadaşlarımız vasıtasıyla İstanbul Pendik’te Yanıklar Baharat Ahmet Bey’e gittik. Gitmeden öncede ben bende bir sorun olmadığını genelde Ahmet Bey’e sağlık açısından bir sorun varsa oyuzden gidiyorlar diye biliyordum. Arkadaşımda belki bir vitamin eksikliği vardır vs işe yarar diyerek beni götürmüştü. Gittik ve hormon testlerinin aslında gebelik düşünen herkesin en başta yaptırması gerektiğini öğrendim. Ahmet Bey bendeki bir kaç belirtiden süt hormonumun çok yüksek olduğunu ve bunu güzel bir dille anlatıp gebeliğe engel olduğunu vücudun kendini gebe sandığı için kendini sıktığını anlattı. Daha sonra bana doğal üzüm çekirdeği özü, papatya çekirdeği özü , yaban Mersin’i özü ve Aslan pençesi çayı verdi. Sadece 15 gün kullandım . Yine bir kadın doğumdan randevu aldım ve gitmeden önce kan testlerimi yaptırdım. Hazırlıklı gitmek için. Ertesi gün sonuçlarıma bir baktım veeeeeee beta hcg değerim yükselmiş. Gözlerime inanamadım bu kadar erken sonuç alacağımı düşünemediğim için bir yandan da sakin ol yanlıştır emin ol ümitlenme hemennn diye diye sakinleşmeye çalıştım😲
Tüm bilen çevreme sordum ve çok şükür hamileydim. Şaşkınlığım hala devam ediyor, sanırım kucağıma alana kadar da devam edecek🥲 Dün çok şükür ilk kalp atışlarını duymakta nasip oldu ♥️
Dünyanın en güzel sesiymiş meğer🐻
Allah sağ Salim kucağıma almayı nasip etsin.
Ve isteyen tüm herkese nasip etsin. Kimsenin kucağını boş bırakmasın 🦋🙏🏼
Demem o ki , bir sorununuz varsa ya da yoksa ama hala bebeğiniz olmuyorsa gönül rahatlığıyla Ahmet Beyle görüşebilirsiniz. Çok isterim buradan birilerine vesile olmayı, Ümit olmayı.

Sevgilerimle ♥️
Bebeğinizi sağlıkla kucağınıza almak nasip olsun ve bebek isteyen herkese bu duyguyu tatmak nasip olsun ama rica ediyorum doktorları hiçe sayarak doktor olmayan birini burada tavsiye etmeyin.

Ottur zararı yoktur diye de düşünülmesin, doktor kontrolünde arkadaş, aktar vs önerisiyle kullanılan otların karaciğer ve böbreklere zararı olabiliyor, herkes kafasına göre bitkisel kür kullanamaz, diyabet, tansiyon, tiroid vs hastalığı var mı bilmeden, kullandığı ilaçlar varsa ilaçla bitkilerin etkileşimi bilinmeden hiçbir şey kullanılmaz.

Ayrıca siz Eylül ayında kasık ağrısıyla doktora gitmişsiniz enfeksiyon var demiş ilaç yazmış kullanmamışsınız, doktora güvenmemişsiniz ama aktar bir bakışta prolaktin hormonu yüksek demiş inanmışsınız.
Size hiç test yapılmadığını söylemişsiniz ama Kasım ayındaki bir mesajınızda aktar tahlil sonuçlarına baktı demişsiniz.

Merhaba, bende beta sıfır çıkıp hamile olanlar var mı diye araştırma yaparken günler sonra karşıma sizin bu mesajınız çıktı
🙃
bende 3 gün önce sağ kasığımda ağrı şikayetiyle gittim doktor az enfeksiyon var dedı ve ilaç yazdı. Sonrasında gebelık düşünüp düşünmediğimi sordu en olur ne olmaz kan testi ve sonuca göre ilaçları kullanırsın dedi. Sonuç 0.30 çıktı tabi üzüldüm çok ama yumurtlamamda daha yeni olmuştu. Oyüzden ne olur ne olmaz diye ilaçları da kullanamıyorum. Sizin mesajınızda bana Ümit oldu, ya da ben bir Ümit arıyordum kendime
😂
umarım bu ay güzel haberler alırım
🙏🏼
🙏🏼

Merhaba, bende bugün bir arkadaşımın tavsiyesi ile yanıklar baharata gittim . Yaklaşık 1 yıldır bebek düşünüyoruz. Tahlillerimi gösterdim dedi ki doktor seni nasıl uyarmadı. Süt hormonun çok yüksek ve iyi ki gebe kalmamışsın kalsaydın büyük ihtimal dış gebelik ile sonuçlanacaktı dedi. Ve bana 3 tane takviye edici gıda verdi. Onlar o hormonu düşürecekmiş . Bir doktor nasıl bunu görmez ve bana herşey yolunda folik asit kullan der aklım almıyor. 1 yıl boşuna beklemişim ve kendimi yıpratmışım. Demem o ki tek bir doktorla kalmamak gerekiyormuş. Başka doktorlara da gidin dilerseniz .

Hanımlar rica ediyorum tıp bilimine itibar edin.

Benim sorma nedenim bunu bir doktorun tavsiye etmesi ,acaba nasıl bir şey ki dr demiş.

Merhaba, çok teşekkür ederim amin 🙏🏼 Devlette ki doktorun beni doğru yönlendirmemesi ve 1 yılın sonunda Ahmet Bey yani aktarcı dan bahsettim 😊 Çayın fotoğrafını iletemem, çünkü yanlış yönlendirmek istemem . İnternetten araştırıp uygunsa o şekilde tercih edebilirsiniz. Bu arada bana verdiği doğal sıvı ekstraktları doktora sorulmuş ve herhangi bir yan etkisi yapmayacağı onayını alarak kullandım :) internetten de bakabilirsiniz. Bana özel bir karışım vs yapmadı normal standart hazır bir ürün verdi .
Ana çayı veren aktarcı mı? 🤣🤣🤣🤣

Yaşlılık nasıl okuduysam :KK57::rolleyes:

Amacım tartışma yaratmak değil elbette. Sadece Ahmet beyi fazla över haliniz bu forumda gerçekten her şeyi denemeye hazır insanları kör topal bi şeye yönlendirebilir. İnanın o kadar çok insan var ki ağzınızdan çıkacak tek kelimeye inanacak…

ben de şöyle anlatayım Size: tüm tahlillerim yapıldı, eşimin de. çok şükür tertemizdi. Sebepsiz infertilite dendi. Ssanırım 2 yılı geçmişti bizde de. her türlü film, tetkik yapılmıştı yani -ki en başta tüm doktorlar 1 yıl deneyin öyle gelin diyor- her neyse ben de bu bahsettiğiniz kişi ile telefknda görüştüm, hormon değelerimi, eşimin sperm sonucunu, Rahim filmimi kısaca her şeyi gönderdim. Bana hayıt özü, üzüm özü, bitki çayı ve macun gönderdi. 300 küsur lira harcadım. 2-3 ay kadar kullandım. Dedim bi bakayım ne olmuş hormonlarım, tsh fsh prolaktin hep uçmuş ve benim prolaktin değerlerim hep sınırdaydı. Bu kişi bunu bile bile hayıt filan gönderdi bana. Sonrasında tabii hemen bitkileri bırakıp doktora koştum. Ağzımın payını almıştım yani. Ha hasbelkader hamile kalsaydım da sanırım söz konusu attarı ve sahibini bu kadar övmezdim. Size olan tepkim de bu yüzdendir.

sonuç: 3 senenin sonunda aşılama ile hamile kaldım, 7. aya girmek üzereyim. Allah herkesin evladını bağışlasın.

Bu yolda senelerce uğraşmış, hacıya hocaya gitmiş, bitkisel tedaviler görmüş, sülük filan her yolu denemiş insanlar bu forumda çok var. Bu gözler, şırınga içine eşinin spermlerini koyup kendince aşılama yaptığını düşünen insanların mesajlarını bile okudu burada… Allah insanı çaresiz bırakmasın. tabii ki her iş gibi bebek sahibi olmak da Allah ol derse olur Ama tıbba güvenmeliyiz, başka bir şeye değil.
Size tüm kalbimle katılıyorum.
Herşeyin vakit zaman olduğuna inanıyorum tabiki tıbbın yolunda.

Yaşadığınız olayın farklı bir şeklini yaşadım. 1yıl denedik bebeğimiz olmadı Dr. Lar muayene sperm testi kan testi derken bende küçük bir miyom çıktı ancak gebeliğe engel değil ufak dendi. Hatta Rahim filmi bile çekildim. Yine aynı şekilde gebelik için sıkıntı yok dendi. Bi süre daha olmayınca bende bir aktar a gittim Bi kaç çay hap vitamin vs önerdi. Onlardan sonra burada Bir kaç arkadaşın kullanıp fayda aldığı şeyleri denedim. Çünkü insan ufacık bir umutla bir sürü şey yapıyor. Ancak 2seme sonunda bebek olmayınca ve kasık ağrılarım artınca Dr a gittim. Ve 7mm olan miyom 13mm olmuştu ve acil ameliyat olmam gerekiyordu. Sonrasında apar topar ameliyat oldum. Dr 1 sene içerinde vucüt kendini toparlar sonrasında bebek dene dedi. Biz 6aydan sonra bebek çalışmalarına başladık olmadı. Artık ümidimi yitirdiğim anda tüp bebeğe gitmeye karar verdiğim anda Kendiliğinden hamile kaldığımı öğrendim. Tamda ameliyattan bir sene sonra.

Şahsen bende tıptan yanayım. Benim gibi insanlar da aktarların önerilerinfen faydalanıp hamile kalanlardan etkileniyor. Çünkü bebek istemek sahip olamamak hele de sebepsiz bebeğinizin olmaması çok zor. herşey herkeste işe yaramıyor.
Allah dileyen herkese sağlıklı hayırlı evlatlar nasip etsin.

ben 37 yasindayim benden de istemedi doktorum hormon testi vs cunku once bi denemeye basla bakalim uc-dort ay sonra gorusuruz o zaman testlere baslariz dedi. Yani normal saglikli gorunen birinden neden hemen test istesin ki doktorlar?

ben 37 yasindayim benden de istemedi doktorum hormon testi vs cunku once bi denemeye basla bakalim uc-dort ay sonra gorusuruz o zaman testlere baslariz dedi. Yani normal saglikli gorunen birinden neden hemen test istesin ki doktorlar?
Yüzünüze bakarak "normal, saglikli" göründüğünüzü nasil anlayacak? Bu yorumu yaparken neye dayandirdiniz cok merak ediyorum.

Ayrica amh degeriniz düşük ise 3 4 ayda kaybettiginiz yumurtalar ile gebelik şansınız iyice düşer.

Keske baska bir doktora gidip hormon testi isteseydiniz.

Yüzünüze bakarak "normal, saglikli" göründüğünüzü nasil anlayacak? Bu yorumu yaparken neye dayandirdiniz cok merak ediyorum.

Ayrica amh degeriniz düşük ise 3 4 ayda kaybettiginiz yumurtalar ile gebelik şansınız iyice düşer.

Keske baska bir doktora gidip hormon testi isteseydiniz.
Ama problemsiz hamile kaldim sukur. Yani gercekten gerek yokmus. Bu arada tabii rutin ultrason icten bakarak muayenemi yaptirmistim. Fiziksel bir sorun gorunmuyor demisti. Yuzunuzden degil icinizden anliyorlar:)

Ama problemsiz hamile kaldim sukur. Yani gercekten gerek yokmus. Bu arada tabii rutin ultrason icten bakarak muayenemi yaptirmistim. Fiziksel bir sorun gorunmuyor demisti. Yuzunuzden degil icinizden anliyorlar:)
Uzgunum ama rahminize bakarak fsh tsh degerleriniz hakkinda net somut bilgi sahibi olamazlar. Tesadufen saglikliymissiniz ve hamile kalmissiniz. İçime baktı, yüzüme bakti anladi diye anlatmayin orada burada. Rahim yapisikligi var. Tüp tıkanıklığı var. Bunlar ultrasonla bile gorunmez. Rahim filmi gerekir. Sizdr boyle sorunlar yokmus hamile kalmissiniz. Hepsi bu.

Merhaba, öncelikle buraya yazma sebebim çocuk sahibi olmak isteyen yada deneyip hiç bir sorunu yokken hamile kalamayan kız kardeşlerime bir ümit olmak için. Başlıyorum :)
Biz yaklaşık 1 yıldır bebek düşünüyorduk. Bebek düşünmeden önce kadın doğum uzmanına gittim belli başlı standart testler istedi benden. Herhangi bir sorun olmadığını folik Asit başlamam gerektiğini ve hiç canımı sıkmayıp 1 yıl da sonunda olmaZsa ozaman tekrar doktora gitmem gerektiğini söyledi. Bende 1 yıl boyunca içimin rahat etmemesine rağmen doktordan daha mı iyi bileceksin diye diye 1 yılı geçirdim. Ama benden hiç bir şekilde hormon testi vs istememiş. Bende bilmiyordum bilgim yoktu çünkü. Daha sonra arkadaşlarımız vasıtasıyla İstanbul Pendik’te Yanıklar Baharat Ahmet Bey’e gittik. Gitmeden öncede ben bende bir sorun olmadığını genelde Ahmet Bey’e sağlık açısından bir sorun varsa oyuzden gidiyorlar diye biliyordum. Arkadaşımda belki bir vitamin eksikliği vardır vs işe yarar diyerek beni götürmüştü. Gittik ve hormon testlerinin aslında gebelik düşünen herkesin en başta yaptırması gerektiğini öğrendim. Ahmet Bey bendeki bir kaç belirtiden süt hormonumun çok yüksek olduğunu ve bunu güzel bir dille anlatıp gebeliğe engel olduğunu vücudun kendini gebe sandığı için kendini sıktığını anlattı. Daha sonra bana doğal üzüm çekirdeği özü, papatya çekirdeği özü , yaban Mersin’i özü ve Aslan pençesi çayı verdi. Sadece 15 gün kullandım . Yine bir kadın doğumdan randevu aldım ve gitmeden önce kan testlerimi yaptırdım. Hazırlıklı gitmek için. Ertesi gün sonuçlarıma bir baktım veeeeeee beta hcg değerim yükselmiş. Gözlerime inanamadım bu kadar erken sonuç alacağımı düşünemediğim için bir yandan da sakin ol yanlıştır emin ol ümitlenme hemennn diye diye sakinleşmeye çalıştım😲
Tüm bilen çevreme sordum ve çok şükür hamileydim. Şaşkınlığım hala devam ediyor, sanırım kucağıma alana kadar da devam edecek🥲 Dün çok şükür ilk kalp atışlarını duymakta nasip oldu ♥️
Dünyanın en güzel sesiymiş meğer🐻
Allah sağ Salim kucağıma almayı nasip etsin.
Ve isteyen tüm herkese nasip etsin. Kimsenin kucağını boş bırakmasın 🦋🙏🏼
Demem o ki , bir sorununuz varsa ya da yoksa ama hala bebeğiniz olmuyorsa gönül rahatlığıyla Ahmet Beyle görüşebilirsiniz. Çok isterim buradan birilerine vesile olmayı, Ümit olmayı.

Sevgilerimle ♥️
Sağlıkla alın kucağınıza inşallah 🧿🙏

Tamamen tesadüf yasadıgınız sey. Sadece ultrasonla maalesef hormonlara bakılmadan geciştiriliyolar ama hormonlarda sorun olabilirdi

yahu şu yanıklar baharat hakkında bilmeden atan tutan insalara uyuz oluyorum bi gidin ürünlerini kullanın sonra cevap yazın ilaç bile bünyeden bünyeye etki gösteriyor kimine ağrı kesici iyi geliyor kimine dokunuyor şimdi doktor ilaç verince tepkime yan etki oluyor aktar bir şey verince kötümü oluyor herkes bol keseden sallıyor hele bazı eski üyeler kendini otorite gibi görüyor beğenmedim işaretini kendilerini bilge gibi göstermek için atıyor güya bilirkişi bu adama bizde gitti yarım saat bize herşeyi her noktasına kadar anlattı tek tek anlattı eşimle benle yarım saaten fazla itina ile ilgilendi ve bu dükkanın instegram sayfası var paylaşımları çokça var resimli hasta ziyaretleri var şimdi bu ürünleri kullanan kişiler rahatsız olucan aktarlar kötü ama doktorun tedavide verdiği ilaçlar kötü olunca ne oluyor doktora gitmekten vazmi geçiyorsunuz doktordan memnun kalmayanlar doktara gitmeyi bırakıyormu hayır aktardan ağzı yananlar aktarlara gitmeyin diyor kaldıki emre bey ahmet bey hepsi içinde uzman insanlar bizde oradan kür alıcaz bütcemizi denkleştirdik ilk gittiğimizde tesadüfen mantar şikayeti için gelen bi hanımla konuştuk ablam 6 sene aradan sonra yanıklar sayeisnde hamile kaldı dedi tekrar diyorum

doktordan ağzı yanan doktora gitmeyi bırakmıyorsa aktardan ağzı yananda ehli aktara gitsin birde bu 5 6 sene üye olanlar kendini otorite sanıp her halta beğenmedim işareti atmasın

Tıp bilimini böyle ayaklar altina alan, doktorculuk oynayan herkese, aktarından sülükçüsüne kadar yaptirimlar uygulanir dilerim ki bir gün.
al işte bitanede burada buyur gel buradan yak tipik istemezük zihniyeti 10 konunun 8 inde beğenmedim işareti atan zihniyet temsilcisi

al işte bitanede burada buyur gel buradan yak tipik istemezük zihniyeti 10 konunun 8 inde beğenmedim işareti atan zihniyet temsilcisi
siz firmanın temsilcisi misiniz neden bütün konulara firmayı överek yorum yazıyorsunuz hakkınızda bildirimde bulundum haberiniz olsun

siz firmanın temsilcisi misiniz neden bütün konulara firmayı överek yorum yazıyorsunuz hakkınızda bildirimde bulundum haberiniz olsun
Yahu isine bak tanimam etmem ne isim olur firma ile baska kisiler ile ben care arıyorum siz reklamcı diyorsunuz siz tabipler birligine uyemisiniz

X