Test yaptırmıyorlar

__meyra__

Geçici Olarak Hesap Pasiftir !
tek ayak cezası
Kayıtlı Üye
7 Eylül 2014
797
445
Selam arkadaşlar.Eşimin ailesinden 10 kişi aynı anda grip olmuşlar.Acile sadece ikisi gitmisler,pandemi bölümüne gidip test vermemisler.Doktora burnumuz akıyor demisler.doktorda soğuk algınlıği ilacı vermis.Eşimin kız kardeşinin kronik ciddi bir hastalığı var.onun omuzları ve başı agriyormus.Eşim ,erkek kardesini aradı test yaptırın dedi.Yok abi biz grip olduk demiş.Yaa hepsi birden mi grip oldu.Görümcem tehlike altında.zaten kronik rahatsızlığından dolayı bir torba ilaç içiyor.Nasıl olurda test vermezler şaşırıyorum.Ben görümcemi çok aman aman sevmesemde ... Sağlığından dolayı endişe duydum.Çünkü kaldıramaz.Ben halaa tam toparlanamadım.1 ay oldu hâlâ ara ara nefesim kesiliyor.Doktora kontrole gidecegim.Gorümcemin bağışıklıgi benden düşük.vürüslü birinle temas ettinizmi diye sordum.Hayır dediler.Ama yiğenleri kursa,evin erkekleri işe gidiyor.Mutlaka bir yerden kaptılar.Yani yalnısmi düşünuyorum.Test yaptirmamaları görüncemi daha cok tehlikeye atmiyormu.Tedaviye geç başlıyacak. O zaman ciğerlerine inecek 😔

Ne kadar vurdumduymaz insanlar var ya. Böyle insanlar olduğu müddetçe bu virüs bitmez... Kim bilir kimlerle temasta bulundular biz gribiz diye.
Evet ayrıyetten onuda düşünüyorum.Dışarda bir sürü insanla temas edecekler.Belkide bir sürü insana sebep olacaklar.

Bide test yaptirmayanlar var tabi.
Aslında sayı cok daha fazla test yapılmadığı için bilinmiyor. Yazık bu hastalık yüzünden eğitimi yarıda kalmış işsiz kalmış bir sürü insan var. Keşke biraz daha bilinçli olabilsek

Bazilarinin akli basina gelmesi icin illaki kötu birsey yasamalari lazim. Anlamiyorum böyle cahilligi. Siz yapacaginizi yapmissiniz bence.
Ben yaşadım ve gördüm cok zor bir hastalık.kimsenin yaşamasınıda istemem.O yüzden hem kendileri için hem cevredeki insanlar için test yaptirin dedim.biz üşüttuk dediler.Ama hepsinin aynı anda hasta olmadi ilgimi cekti.Mutlaka vuŕusle alakalidir

Ben sabah hastaneye gittim, benden önceki hasta temasliymis, o halde ailecek gelmişler. Şaka gibi ya, ben temasliyken burnunu çıkarmıyorum insanlar bı garip.

Nasil bu kadar rahat oluyolar anlamiyorum.
Biz bu kadar titizlendik,kimseye bulastirmayalim vs diye biz agir atlattik.Kesin boyleleri atlatir ayakta.
Onlarda sanırım sessiz sedasız kimsenin haberi olmadan atlatmak istiyorlar.Akrabaların duymasinida pek istemiyorlar sanirim.Aklımdan şöyke gecti sanki virüs damgası almak istemiyorlar.vallahi ben virüs olunca herkesi tek tek aradim

Selam arkadaşlar.Eşimin ailesinden 10 kişi aynı anda grip olmuşlar.Acile sadece ikisi gitmisler,pandemi bölümüne gidip test vermemisler.Doktora burnumuz akıyor demisler.doktorda soğuk algınlıği ilacı vermis.Eşimin kız kardeşinin kronik ciddi bir hastalığı var.onun omuzları ve başı agriyormus.Eşim ,erkek kardesini aradı test yaptırın dedi.Yok abi biz grip olduk demiş.Yaa hepsi birden mi grip oldu.Görümcem tehlike altında.zaten kronik rahatsızlığından dolayı bir torba ilaç içiyor.Nasıl olurda test vermezler şaşırıyorum.Ben görümcemi çok aman aman sevmesemde ... Sağlığından dolayı endişe duydum.Çünkü kaldıramaz.Ben halaa tam toparlanamadım.1 ay oldu hâlâ ara ara nefesim kesiliyor.Doktora kontrole gidecegim.Gorümcemin bağışıklıgi benden düşük.vürüslü birinle temas ettinizmi diye sordum.Hayır dediler.Ama yiğenleri kursa,evin erkekleri işe gidiyor.Mutlaka bir yerden kaptılar.Yani yalnısmi düşünuyorum.Test yaptirmamaları görüncemi daha cok tehlikeye atmiyormu.Tedaviye geç başlıyacak. O zaman ciğerlerine inecek 😔
cnm sen kendın ara sağlık bakanlığını şikayet üzerıne gıdıyorlar eve test yapmaya ..
adını da gızlı tutuyorlar

Virusluyle temas etmedik diye birsey yok kimde ne var bilinmez.
Biz kimseyle gorusmuyoruz, ev oturmasi yapmiyoruz, maskeyi ihmal etmiyoruz. Eşimin işyerinde kendi odasi var odasinda bile maskeyle dururken korona oldu, dolayisiyla ben de oldum. Bir senedir ilk defa olduk...
Karantinada kalmamak için test vermiyorlardir biz enayiyiz ya.

Nasıl bir rahatlık bu, hadi kendini düşünmüyorlar çevresindeki insanlarıda mı düşünmüyorlar daha kötü olabilirler tedaviyi geçiktirince

cnm sen kendın ara sağlık bakanlığını şikayet üzerıne gıdıyorlar eve test yapmaya ..
adını da gızlı tutuyorlar
Bizden başka bilen yok.Eğer ararsam bizim olduğumuzu anlarlar.Eşimin ağzından kurtulamam.Asla izin vermez böyle birseye

Virusluyle temas etmedik diye birsey yok kimde ne var bilinmez.
Biz kimseyle gorusmuyoruz, ev oturmasi yapmiyoruz, maskeyi ihmal etmiyoruz. Eşimin işyerinde kendi odasi var odasinda bile maskeyle dururken korona oldu, dolayisiyla ben de oldum. Bir senedir ilk defa olduk...
Karantinada kalmamak için test vermiyorlardir biz enayiyiz ya.
Evet oda olabilir 10 günluķ evde kalmak istemeyebilirler

X