Saç Dökülmesi, Yıpranmış, Kırılmış Saçlar Testesteron hormonu yüksekliğine bağlı saç dökülmesi

Yıpranmış Kırılmış Saçlar, Saç Dökülmesi ve Çözümleri

purplecamomile

Geçici Olarak Hesap Pasiftir !
tek ayak cezası
Kayıtlı Üye
28 Kasım 2011
37
0
Kızlar, bu sebepten muzdarip olanlar burada toplanalım. Ben bir kac ay öncesinde doktora gittiğimde bana hormon degerlerimin yüksek oldugunu söyledi ve ilaç verdi ama ilaç kullanmaya cesaret edemedim. Çünkü doktorun bana söylediği şey; vucudundada tüylenme yapıcak demesiydi. Bu dertten dolayı ilaç kullanan arkadaşlar hangi ilacı kullandığınızı paylaşabilir misiniz_?

Kızlar, bu sebepten muzdarip olanlar burada toplanalım. Ben bir kac ay öncesinde doktora gittiğimde bana hormon degerlerimin yüksek oldugunu söyledi ve ilaç verdi ama ilaç kullanmaya cesaret edemedim. Çünkü doktorun bana söylediği şey; vucudundada tüylenme yapıcak demesiydi. Bu dertten dolayı ilaç kullanan arkadaşlar hangi ilacı kullandığınızı paylaşabilir misiniz_?

merhaba öncelikle geçmiş olsun ama içten hormonal bir sorun varsa dıştan sürülen şeyler tam anlamıyla etki etmeyebilir. ben de doğum kontrol hapı kulanıyorum. şu sıralar doktorumun önerisiyle diane 35 kullanıyorum. tüylenme için lazer epilasyon yaptırıyorum fayda edecek gibi ama çok uzun zaman olmadı daha. dıştan antiandrojenik etki yapacak ürünleri araştırıyorum ama hep yurtdışında satılan şeyler. hala araştırıyorum ben de.

bendede androjen yüksek dr bana doğum kontrol hapı ve aldactone verdi tabii beklenen son hiç bir halta yaramadı bende onu proscar ile değiştirdim(aldactonu) dkh yasmin yasmini bırakıcam 6 ay kullandım proscar 2 sene devam tüylenme çok azaldı ama saç dökülmesi devam daha yaşım 20 saçlarım için bir mucize bekliyorum...

X