Teyzemle küsüz aile meseleleri akıl verir misiniz herkes birbirine girdi

baskabiri

Kullanıcı üyeliğini pasifleştirmiştir.
Üyelik İptali
Kayıtlı Üye
28 Ocak 2023
65
40
29
Merhaba ben teyzemin komşusunun oğlu ile evliyim. onlara gittiğimde tanışmıştık aşık olduk çok sonradan anlattık onlara. Ailem ankarada yaşıyor. Teyzemler samsunda. Nişanlanıp samsuna taşındım.Orada yaşamak için ev dizmeye geldim İşe girdim.Öğretmenim.Bu süreçte teyzemde kaldım. Aslında hiç istemiyordum ama covid vardı yurtlar kapandı felan ailem ısrar etti. Teyzemin eşi kanser hastası. Son günlerini geçirdi vefat etti ben oradayken. Ben o evde misafir ağırlanmaz diye evde durmamaya çalıştım. Sabah kahvaltı bile yapmadan evden çıkıyordum eşim o sıralar nişanlımdı. Kayınvalidem onun aracılığıyla bana hergün kahvaltı hazırlıyordu yolluyordu. Akşam da onlara gidiyordum direk yemek yemeğe . Teyzemlere öyle geçiyordum.benim bazı yemeklere alerjim var çünkü özel besleniyorum. Teyzemlerde hazırlayıp rahatsız etmek istemedim kimseyi mutfak salona açılıyor çünkü evde hasta vardı sesten rahatsız olmasın. Sigarayı da çıkıp dışarda içiyordum.Tek izin günümde de ev işlerne yardım ediyordum.Sonra bir gün kendi evime çıktım ve öğrendim ki bu süreçte hep arkamdan dedikodumu yapmış. Hepsi sigara içmelerine rağmen çoluk çocuk yani sadece ben içiyormuşum diye ananeme anlatmış Ben nişanlımla evimizde başbaşa kalıyormuşum gitmiş görümcemle kayınvalideme de benm hakkımda evi otel gibi kullanıyor çok değişti felan demiş. Anneme de açık saçık giyiniyor demiş ya neler duydum neler nişanlım bunları öğrenince ona selam vermedi bi gün arabadan el salladı sadece diye gidip ailesine onu şikayet etmiş düğün üzeri eşim ailesiyle küstü.Birkaç ay sonra barıştılar Derken biz evlendik 3 yıldır küsüz ve dedikodumu yaptığı herkes onla küs. Ama anneme benim kocam öldü anlayış göstermediniz diyor beni idare edemediniz diyor. Bizden kocamla gidip ona küstük diye özür bekliyormuş. Bu iş nasıl çözülür hanımlar üç günlük dünya ben küs kalmak istemiyorum artık

Merhaba ben teyzemin komşusunun oğlu ile evliyim. onlara gittiğimde tanışmıştık aşık olduk çok sonradan anlattık onlara. Ailem ankarada yaşıyor. Teyzemler samsunda. Nişanlanıp samsuna taşındım.Orada yaşamak için ev dizmeye geldim İşe girdim.Öğretmenim.Bu süreçte teyzemde kaldım. Aslında hiç istemiyordum ama covid vardı yurtlar kapandı felan ailem ısrar etti. Teyzemin eşi kanser hastası. Son günlerini geçirdi vefat etti ben oradayken. Ben o evde misafir ağırlanmaz diye evde durmamaya çalıştım. Sabah kahvaltı bile yapmadan evden çıkıyordum eşim o sıralar nişanlımdı. Kayınvalidem onun aracılığıyla bana hergün kahvaltı hazırlıyordu yolluyordu. Akşam da onlara gidiyordum direk yemek yemeğe . Teyzemlere öyle geçiyordum.benim bazı yemeklere alerjim var çünkü özel besleniyorum. Teyzemlerde hazırlayıp rahatsız etmek istemedim kimseyi mutfak salona açılıyor çünkü evde hasta vardı sesten rahatsız olmasın. Sigarayı da çıkıp dışarda içiyordum.Tek izin günümde de ev işlerne yardım ediyordum.Sonra bir gün kendi evime çıktım ve öğrendim ki bu süreçte hep arkamdan dedikodumu yapmış. Hepsi sigara içmelerine rağmen çoluk çocuk yani sadece ben içiyormuşum diye ananeme anlatmış Ben nişanlımla evimizde başbaşa kalıyormuşum gitmiş görümcemle kayınvalideme de benm hakkımda evi otel gibi kullanıyor çok değişti felan demiş. Anneme de açık saçık giyiniyor demiş ya neler duydum neler nişanlım bunları öğrenince ona selam vermedi bi gün arabadan el salladı sadece diye gidip ailesine onu şikayet etmiş düğün üzeri eşim ailesiyle küstü.Birkaç ay sonra barıştılar Derken biz evlendik 3 yıldır küsüz ve dedikodumu yaptığı herkes onla küs. Ama anneme benim kocam öldü anlayış göstermediniz diyor beni idare edemediniz diyor. Bizden kocamla gidip ona küstük diye özür bekliyormuş. Bu iş nasıl çözülür hanımlar üç günlük dünya ben küs kalmak istemiyorum artık
Ben olsam kus kalirdim kendi hatasinin bile farkinda degil hala ozur bekliyor. Neyin ozruyse artik? Siz bilirsiniz barismak istiyorsaniz gidin evine oturun konusun iki gunluk dunya kus kalmak istemiyorum diyin ama kusmenizin sebeplerine vs girmeyin tatsizlik cikmasin.

Barış ama uzak dur.Bu tür aile durumlarında ben hep politik olmaktan yanayım.

Nasıl barışıcam hiç görmedim yüzünü bile ne aradım ne sordum nasıl barışılır onun özür dilemesi lazım ama kendini haklı görüyor

Dedikoducu insan değişir mi?Özür dilenecek bir şey yapmamışsınız ki.Siz şimdi gidip barışsanız tekrar araya girmek için bir fırsat vermiş olursunuz ona.Ortalığı yine karıştırır.Mesafe iyidir.
herkes birbirine girdi kavgalar edildi herkes herkesi suçluyor ne kadar saçma ve anlamsız nasıl anlayacak hatasını küs mü ölüp gideceğiz İnsan yiğenine bunu yapar mı

Ay bosver ya dertsiz başına dert mi alacaksın? Nisanlinla evde yalnız kaliyormussun diyen kadın baya da kocasının derdine üzülmüş gerçekten. Ruh hastası dolu ortalık.
Gerçekten de kendi derdin varsa benle niye uğraştın ben ne yaptım sana

Bence mesafe olması gereken yerde kalmış . Herkesle barış olmak tanış olmak zorunda mıyız.? değiliz. Teyzeniz teyze gibi değil düşman gibi davranmış dolayısıyla ne bir özür ne gönül almayı hak etmiyor. Muhtemelen aynı delikten 2. kez ısırmanın peşinde. Saygı hak edene gösterilir. Uzak durun ve manipülelere gelmeyin. Eşiniz ve kayınvalidenizle olan huzurunuzdan olma olasılığınız olur. Eşi ölüm döseğindeyken dedikodu yapabiliyorsa şimdi kocam öldü vah vah diye demogoji yapmasın

Nasıl barışıcam hiç görmedim yüzünü bile ne aradım ne sordum nasıl barışılır onun özür dilemesi lazım ama kendini haklı görüyor
Eski kafalılar bunlar,kendisi büyük diye özür filan dilemek istemez kesin.Aslında bu eski kafalılıktan değil de neyse
Teyzenin komşusu değil mi kayınvaliden,ona gittiğinizde uğrayın ayaküstü.Çay bile içme yani bi laf vardır çok severim Selam ver Merhabaya durma.

Söyle söylyiyim: Agir hasta bakmak, esini kaybetmek cok travmatik olaylar. Saracak yer aramis belli ki sizi bulmus. Belki sizden daha cok manevi destek bekledi. Bu onun sizi kötülememizi asla haklı kılmaz orasi ayri. Icinizden geliyorsa bir kere görüsüp bu olayları birbirinizi suclamadan konusmaya calisin. Iyiligini de görmüssünüz de bir yerde. Baktiniz olacagi yok yine mesafe koyarsiniz.

Bence teyzeniz farkında ama huyu böyle.Ortalığı karıştırmayı seviyor.Siz önceden uzakta yaşadığınız için teyzenizi tanımamışsınız.Şimdi barışırsanız iki gün sonra yine kaos yaratacak.Zaten amacı tekrar aile içine girip yeni malzemeler toplamak.Merak içindedir o şimdi.Bazı insanlar böyle ve değişmez.

Evet peki normalde yorumunuz nasıl olurdu
Yani siz haklısınız normalde ama diğer taraftan onunla yüzleşseniz daha iyi olur gibi,sizi tatmin etmezse yeni görüşmeyi kesersiniz.
Zamanında evini açmış,hasta eşi varken sahip çıkmış size kim bilir kanser hastaya bakmak sonrasında vefatı ne psikolojideydi.Dedikodu yapması hoş değil tabiki ama işte ne yaparsın o yaşta çoğu insan konuşur konuşur nasihat eder

Bence mesafe olması gereken yerde kalmış . Herkesle barış olmak tanış olmak zorunda mıyız.? değiliz. Teyzeniz teyze gibi değil düşman gibi davranmış dolayısıyla ne bir özür ne gönül almayı hak etmiyor. Muhtemelen aynı delikten 2. kez ısırmanın peşinde. Saygı hak edene gösterilir. Uzak durun ve manipülelere gelmeyin. Eşiniz ve kayınvalidenizle olan huzurunuzdan olma olasılığınız olur. Eşi ölüm döseğindeyken dedikodu yapabiliyorsa şimdi kocam öldü vah vah diye demogoji yapmasın
Böyle düşünüyorum ben de ama bu depremden sonra çok etkilendim Neyin kavgası bu diye hatasını anlasın istiyorum ama sanırım olduğu gibi kabul etmek lazım herkesi

Böyle düşünüyorum ben de ama bu depremden sonra çok etkilendim Neyin kavgası bu diye hatasını anlasın istiyorum ama sanırım olduğu gibi kabul etmek lazım herkesi
hatasını anlasaydı helallik ister dedikodunu yaptım sen benim kızım hükmündesin derdi. Ölüm var evet hepimiz öleceğiz ama bu hayatın sonu var diye yapıp yapıp aaa ölüm var mı demeliyiz. Ölüm bilinci olan zaten böyle davranmaz

X