Doğuma Hazırlık Tibet ismi sizde ne çağrıştırıyor?

Bebeklerimize aldığımız eşyalar, hastane çantası, ürünler için tavsiye ve öneriler....

uhucan

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
13 Mart 2017
4
2
36
Arkadaşlar merhaba, çok yakında bir oğlumuz olacak. Tibet ismini düşünüyoruz. Bu isim sizce nasıl? sizde ne çağrıştırıyor?

Esim tibet ismi konusunda çok ısrarcı. ben de ilerde dalga geçileceğini düşünüyorum. Önerebileceğin güzel isimler var mı mismommy ?
Tibet soylenis olarak hoş ama Tibet cinde bir bolge , bide dedigim gibi cok bulmaca cozerdim ve ilk aklima gelen bu oldu. Sizin icin anlami varsa koyun. Etkilemek istemem. Zevk meselesi gercekten. Koca insanlarin dalga gececek haliyok. Cocuklarada bi zahmet anne babasi isimlerle gorunusle konusmalariyla dalga gecinmeyecegini ogretsin. Bende hamileyim belli degil cinsiyeti. Suan aklimda
uras , artun , doruk, aslan var. Isındigim bir isim yok henüz. Modern isim istiyorum . Erkek ismi daha zor cok alternatif yok. Cinsiyeti belli olunca isim telasina dusucem .

Son düzenleme:
Tibet soylenis olarak hoş ama Tibet cinde bir bolge , bide dedigim gibi cok bulmaca cozerdim ve ilk aklima gelen bu oldu. Sizin icin anlami varsa koyun. Etkilemek istemem. Zevk meselesi gercekten. Koca insanlarin dalga gececek haliyok. Cocuklarada bi zahmet anne babasi isimlerle gorunusle konusmalariyla dalga gecinmeyecegini ogretsin. Bende hamileyim belli degil cinsiyeti. Suan aklimda
uras , artun , doruk, aslan var. Isındigim bir isim yok henüz. Modern isim istiyorum . Erkek ismi daha zor cok alternatif yok. Cinsiyeti belli olunca isim telasina dusucem .

Anlamı çok hoşumuza gittiği için koymak istiyoruz. Dünyanın çatısı ve kar ülkesi gibi anlamları var.Hoşgörülü, doğayı seven, koruyan insanlarin yaşadığı bir yer. Tabi bir de eşimin de benim de çok ilgimizi çeken bir yer. Çocuğumuza çok yarışacağını düşündük.

Anlamı çok hoşumuza gittiği için koymak istiyoruz. Dünyanın çatısı ve kar ülkesi gibi anlamları var.Hoşgörülü, doğayı seven, koruyan insanlarin yaşadığı bir yer. Tabi bir de eşimin de benim de çok ilgimizi çeken bir yer. Çocuğumuza çok yarışacağını düşündük.
Oylemi bunlari bilmiyordum. Guzel anlamlar gercekten. Koyun o zaman . Soylenisi de guzel. Sormaniza gerek bile yok . Adiyla yasasin. Baska arkadaslar isim yazarsa bende takipteyim.

Tibet deyince benimde aklıma malum büyükbaş geldi. Yazdığınız anlamları çok güzelmiş ama kimsenin bunu bildiğini zannetmiyorum. Çocukla dalga geçmesinler.

Nadir bulunan güzel bir isim.
Dalga geçilecek bir isim değil bence.

Benim aklıma ilk gelen Kartal Tibet.

Arkadaşlar merhaba, çok yakında bir oğlumuz olacak. Tibet ismini düşünüyoruz. Bu isim sizce nasıl? sizde ne çağrıştırıyor?

Kartal Tibet... Dolayısıyla Tarkan (çizgi roman).. Tarkan bir Hun savaşçısıymış ve Hunlar Tibet'te yaşamışlar.
Bence güzel isim, hatta erkek kardeşi olursa adı Tarkan olabilir:)

X