Tırnak mantarı ve tedavisi...

Mantar testi yaptırdım sonucunda mantar çıktı 4 aydır doktorun verdiği hapı kullanıyorum yarısı düzeldi tamamı düzelmesi zaman alacak gibi görünüyor sabırlı olmak ve düzenli kullanma lazım ilaçları 6 ay kullanmam lazım kaldı 2 ay sonuçları yazarım 2 ay sonra

Mantar testi yaptırdım sonucunda mantar çıktı 4 aydır doktorun verdiği hapı kullanıyorum yarısı düzeldi tamamı düzelmesi zaman alacak gibi görünüyor sabırlı olmak ve düzenli kullanma lazım ilaçları 6 ay kullanmam lazım kaldı 2 ay sonuçları yazarım 2 ay sonra
merhabalar
Ayak mantarı maalesef hemen biten bir olay değil.Evet gerçekten sabır işi.

merhaba kızlar, ben de dermorest kullanmaya başladım. Tırnağımda nasıl bir değişiklik olacak bana kısa bir bilgi verir misiniz? İncelenecek mi? Yumuşayacak mı? Daha güçlü bi tırnak mı çıkacak? Teşekkürler
Hepimize geçmiş olsun.

4 yıldır bendede aynı sorun var. Sol baş parmağımdaki kendiliğinden geçti. Sağ baş parmaktaki tırnak bi türlü iyileşmedi ne nibulenk tırnak solusyonu nede viks işe yaramadı. Cuma günü sağlık ocağına gittim trosyd tırnak solusyonu ve tebrisil diye hap verdi. Solusyonu sabah akşam hapı günde bir kere kullanıyorum. Hapı 3 ay ara vermeden kullanmalıymışım. Yoksa tekrarlarmış. Doktorda ezacıda aynı şeyi söyledi. Hayırlısıyla düzelsin de ne kadar gerekiyorsa kullanırım

iPhone 'den Kadınlar Kulübü aracılığı ile gönderildi

iPhone 'den Kadınlar Kulübü aracılığı ile gönderildi

Bende aynı ilacı içiyorum 15 gündür. Sanırım en az 3 ay içmem gerek. Bir de Nibulen verdi. Birde bir sprey verdi çorabın içine ve ayakkabılara sık diye. Mayaları öldürüyormuş. Ben 9 yıldır taşıyorum bu illeti ayak baş parmağımda. Ama hiç doktora gitmemiştim. Hata etmişim resmen.

Yazın sandalet giymenizi tavsiye ederim. Benim de senelerce mantar problemim vardı. Tedavisini yapıyordum ama sürekli tekrarlıyordu. Doktor tavsiyesiyle artık her yaz sandalet giyorum. Sandalet giymeye başladığımdan beri bir daha hiç mantar olmadı bende.

1 ay içtim hapı ve bugün gittim. 3 ay içmen gerek dedi, yeniden hap yazdı.

1 ay içtim hapı ve bugün gittim. 3 ay içmen gerek dedi, yeniden hap yazdı.
Lr ürünlerinizi denemenşzi tavsıye ederım gerrcekten guzel sonuclar alınıyor istersenız yardımcı olabılırım
images-4.jpeg

Ayak için bir şey diyemeyeceğim ama tırnak mantarı için burada okumuştum ve gerçekten şifa buldum. Aynısefa kremi arkadaşlar. Tırnağa sürüyorsunuz 2 hafta düzenli kullanımdan sonra geçiyor. Deneyin, memnun kalırsınız.

3 ay içtim arkadaşlar hapı ve üzerinden 3 ay geçti hala düzelme yok. Ağrı yapıyor ve sanki tırnak artık uzamıyor. Önceden de uzamıyordu ama kıvrılıyordu içe doğru. Şimdi ne yapıcam bilmiyorum. Aynısefa kurtarmaz benimkini :KK61:

Merhaba arkadaşlar...
Tırnak mantarı problemi yaşayanlardaım ve tedavisie başladım...Ve bunu sizlerle paylaşmak istedim.Uzuca bir süredir bu sorunu yaşıyordum ama artık tamam dedim ve doktora gittim.Hap,sprey,krem ve tırnak setinden oluşan bir tedaviye başladık..Bu konuda eğer problem yaşıyorsanız muhakkak doktora gidin çünkü ne kadar erken o kadar kısa tedavi şuanda 6-8 ay gibi bir tedavi olcam.Birinci ayım bitmek üzere eğer bu sorunu yaşayıpta tedaviye başlamadıysanız size nacizane tavsiyelerim.
1-Nekadar erken başlarsaız o kadar kısa sürede tedaviniz biter.
2-Bunun sabır ve düzen işi olduğunu unutmayın.
2-Ayaklarınız/elleriniz gün gittikçe daha bakımlı ve yumuşak olacaktır.
3-Kesinlikle ilaçlarınızı ve kremlerinizi gün atlamadan düzenli bir şekilde kullanmalısınız.
4-1. Ayın sonunda siz bile inanamıcaksınız farkı göreceksiniz.
5-Ben şimdi başladım fakat siz yazın bitimi başlarsanız yzın başlangıcında tırnak sorununuz biticektir.
6-İlaçlarınızı kullanırken cilanızı sürdükten sonra ojenizi rahatlıkla kullanabilirsiniz.
7-Ben 3. haftamdayım ve açık oje sürmeye başladım.

Evet eğer böyle bir sorununuz varsa ihmal etmeyin bir an önce tedaviye başlayın....
Merhabalar bende tirnak mantarı için 4 hafta suresince kullandigim terbinafin hidroklorur etken maddesi olan (tüm tırnak mantarı ilaçlarının etken maddesidir) ilacın prospektüsünde kullananların yüzde 0.6 sında tat alma duygusunda kayıp ve tat bozuklukları yan etkisinin olabilecegi belirtilen ilaci kullanmayi keseli 3 hafta olmasına rağmen hala tat alamama yan etkisini yaşıyorum.. bu durum hakkında bilgisi olan varmı dilim hicbir tadı almıyor. Doktorlar bekle diyor. Süre verebilecek varmı yabancı sitelerde 10 hafta hatta 6 ay sürer diyen var. Bu durumu yaşayan ve atlatanlar süre verebilirmi. Durum dayanılmaz lütfen konu ile ilgili bilgisi olan yazsın.. sız yan etki yasadınızmı

@deren23 canım ne kullandığını ayrıntılarıyla bizimle de paylaşır mısın benim de yeni başlıyor çok küçük bir alan büyümeden benbdevicabıba bakayım diyorum

@deren23 canım ne kullandığını ayrıntılarıyla bizimle de paylaşır mısın benim de yeni başlıyor çok küçük bir alan büyümeden benbdevicabıba bakayım diyorum
arkadaş ne yaptı bilmiyorum ama ben ayısefa kremiyle kurtuldum. Evde aklıma geldikçe tırnağımın üzerine sürdüm bolca, 2 hafta sonrasında çok şükür hepsi bitti gitti. birkaç sene geçti üzerinden tekrarlamadı da. Tavsiye ederim.

2 aydır uyguladığım bir yöntem var biraz zor ve pahalı ama değdi. Haftanın her günü farklı ilaçlar kullanıyorum. Locerly, nibulen, Lamisil sprey ve en önemlisi Trosyd solüsyon. Her duştan sonra alkol veya limon kolonyası döktükten sonra kurutuyorum havlu ve kurutma makinesiyle ondan sonra gününe göre hangi ilacı uyguayacaksam onu sürüp işlemimi bitiriyorum. Bunlardan hangisini alayım derseniz Trosyd tabi ki tırnağımı iyileşiren solüsyondur diğerleri de iyi tabi ama bulabiliyorsanız onu alın hem fiyatı da çok uygun.

Ayak tırnak mantarı...
benım sag ayagımın 4 parmagında bırden bıre cıkmıstı bu mantar..daha doktora gıtmeden anladım zaten sureklı ayakkabıyla dolasmaktan oldugunu dusunuyordum..terlık hıc sevmem cunku gıyememde yuruyememde...neyse bıraz dedım bekleyeyım gecmezse gıderım..doktora gıdene kadar her gun ayakalrımı yıkayıp kurumadan tırnak makasıyla ıcını ve dıs kenarlarını temızledım sorunlu olanların..sonra baktım acı vermıyo ölmüş oldugu için..köküne kadar kestim o tırnakları hıc acımadı ama..sonra uzadıkca kestım temızledım..sonra baktım olmıcak azalıyo ama devam edıyor..gıttım saglık ocagına bır ılac verdı gunde 2 kere sür diye..neyse aldım kullandım baktım gecmıyo ama sanırm acele ettım bıraz..sonra saf gıbı dedım özele gıdeyım daha cok ılgılenırler gıttım bıde bısuru muayne parası verdım doktor dıgerıne benzer bı ılac verdı..ama onun verdıgı hıcbı halta yaramadı delı oldum...sonra gene eskısı gıbı temızlemeye basladım ve saglık ocagındakı doktorun verdıgı ılacı aldım tekrar kullanmaya basladım gece ve gunduz 2 kere...1 aya kalmadn hepsı duzeldı cok sukur...ama dıkkat etmenız gereken 3 sey var bu durumda..

1-topuklu ayakkabı gıymıceksınız baya süre
2-sıkı ayakkabı gıymıceksınız
3-ayak tırnaklarınızı sureklı kesıp temızlıceksınız..

ve gecıcek ALLAH ın ıznı ıle..

ılac ısmı vermeyı yasaklamıslar yoksa hemen verırdım etkılı olcagınada ınanıyorum cunku doktorlar baska ılac vermıyo sanırm..ama dedıklerımı uygulayın boyle sorunu olan arkdaşlar goruceksınız haklı oldugumu..
Ben 35 yaşındayım ilkokuldan beri bu tırnak manyatarını çekiyorum.canlı canlı tırnağımıda çektiler.manikür ws.ilaç ne yaptıysam geçmedi.varsa çaresi ilacı bende öğrenebilirmiyim lütfen.🤲🏻

Ben 35 yaşındayım ilkokuldan beri bu tırnak manyatarını çekiyorum.canlı canlı tırnağımıda çektiler.manikür ws.ilaç ne yaptıysam geçmedi.varsa çaresi ilacı bende öğrenebilirmiyim lütfen.🤲🏻
Saf çay ağacı, saf kekik yağı soğuk sıkma hindistan cevizi yağı 3’ ünü sürüp her gün süren biri kurtulmuş. Bende 8 yıl oldu çekiyorum bu illeti. Bir de bu karışımı deneyeceğim bakalım.

Eklentiler

• 2E370C76-10EB-45A2-97AB-D58BE595221A.png
    2E370C76-10EB-45A2-97AB-D58BE595221A.png
    415,9 KB · Görüntüleme: 112
  • 9280D449-14D9-4406-8850-576DEBBF2A12.png
    9280D449-14D9-4406-8850-576DEBBF2A12.png
    397,7 KB · Görüntüleme: 94
  • 61BB438B-6AD2-4D37-B74B-BF9B85338C3D.png
    61BB438B-6AD2-4D37-B74B-BF9B85338C3D.png
    391,6 KB · Görüntüleme: 102
  • 1CC06102-B670-40B3-A4C5-5D2EE7CE5CCB.jpeg
    1CC06102-B670-40B3-A4C5-5D2EE7CE5CCB.jpeg
    68,5 KB · Görüntüleme: 97
Hocam, 1 yıldır tedavi görüyorum aksatmadan usanmadan düzenli ilüçları kullanıyorum, hap olsun, törpüsü jeli olsun kullanıyorum, fakat benim merak ettiğim , evet tırnaklarım sarımsı renk eskisine göre düzelmiş ama yinede sarı, ayak parmeklarımın üst kısmı aşırı derece alev gibi yanıyor. Sanki üstüne kömür dökülmüş gibi yanıyor. Acaba mantar yüzünden mi yoksa başka bir hastalıktan mı ? Her doktor başka bişay söylüyor. Siz ve eşinizde parmaklarda yanmalar oluyor muydu ?

Hocam , nasıl oldunuz iyileştiniz mi ?
Ben 1 yıldır aksaltmadan düzenli doktorumun tavsiyesine uyarak ilaçlarğmğ kullanıyorum. Fakat aşırı derece ayak parmeklarım yanıyor. Özellikle ayakkabı.en basiti çorap giyince dahi ayağım kızarıp yanıyor. Sizdede böyle mi, 2 ayrı doktora gittim biri mantar dedi diğeri Rh değeri sıcaklık vucud ayarlamıyor dedi. Yanma konusu sizde varmıydı benim gibi. Ona göre doktora örnek vercem

X