Tiroid kanseriyim ve hamileyim

demetc

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
25 Ocak 2013
1.675
2.075
Selam kızlar bugün sevinsem mi üzülsem mi bilemedim karmaşık duygular içindeyim ve düşünmekten başım agrıdı hemen konuya geçiyorum 11 aylık evliyim geçen ay tiroid kanseri olduğumu öğrendim papiler türü ve hemen Ameliyat oldum tüm tiroidim alındı bende 5 cm ve 3,5 cm çikolta kisti var daha 20 gün öncesine kadar dr Bayram’dan sonra ameliyat edelim diyordu tüp bebeğe gönderiyordu beni o kadar çaresiz umutsuzdum ki bende patoloji sonucum çıkmadı dedim dün öğrendim hala çıkmamış (makina bozukmuş 3 haftadır) ameliyattan beri adet sancıları cekiyordum ama adet olamıyorumdum baş dönmeleri vardı ben ameliyata tiroidlere bağlıyordum bu sabah evde gebelik testi yapmak bile içimden gelmiyordu boşuna yapıyorsun israf edeceksin testi yine negatif çıkacak kendi kendime diyordum neyse yaptım kıpkırmızı iki çizgi hemen dr gittim dr hamilesin dedi kesede görünüyor sorun şu ki patoloji raporum çıkmadı daha atom tedavisi almam gerekebilir atom tedavisi gebelikte uygulanmıyor kadın Doğum dr bana hamileliği sonlandırabiliriz dedi ameliyat olduğum dr yoktu asistanı vardı oda dedi ki önceden atom tedavisi mi vardı aklım karıştı bu konu hakkında bilgisi olan Lütfen cevap versin sevinemiyorum bile

Öncelikle gecmiş olsun. Siz alanında iyi bir doktora gidin ve vakit kaybetmeyin. Gerekirse maddi durumunuzu zorlayın ve özelde testi Bi daha yaptırın (3hafta cok uzun süre) hem bir jinekologunuz olsun hem de medikal onkolog ve cerrah ile de görüşün su noktada neler yapılabilir ne olacak gbi aklınızda oturur bir süre sonra. Gebeliğiniz için de endişelenmeyin cünkü siz iyi olunca o da oluvak herseyden önemlisi siz var iseniz o da var olur. Hayatta hersey kısmet diyin cok düşünmemeye calısın... (kanser zordur, bilirim ama troid kolaydır merak etmeyin)

Canim dogumda yaparsan zannediyorum cikolata kistlerinden de kurtulacaksin. Senin adına sevindim..Allah tamamına erdirsin insallah. O doktorla iletisime gecmen lazim tekrardan ultrason vs gir istiyorsan boğazın icin baska doktordan da fikir al ama ameliyatini yapan kisi biliyor durumunu. Hadi guzel haberlerle.gel inşallah 🙏

Çok geçmiş olsun. Daha önce kullandığınız ilaç vsrdır. Doktora bunları da sorun. Hamileliğiniz hayırlı olsun

Kesin atom tedavisi denmedi patoloji sonucuna göre işte karar verilecek üniversite hastanesinde ameliyat oldum için amliytta çıkan parçayı patolojiye gönderiyorlar direkt

Canim atom tedavisi almazsin belki zaten noduller oldugu gibi tiroid bezi alınmış ki tiroid kanseri yuzde 90 iyilesme gösteriyormuş benimde tiroid bezim iltihapli biyopsi bile yapılmadı sana kesin atom.tedavisi yapilacak mi dendi ?
Halamda öyle oldu ama yine de atom verdiler...

Çok geçmiş olsun ve de bebeğiniz hayırlı olsun. Patoloji sonucu çıkınca dr atom derse farklı dr ile de görüşün. Ama öncelik sizin sağlığınız olmalı. Önce siz iyi olacaksınız ki bebeğiniz de iyi olsun. Bazı şeyler kısmet işi. Allah şifa versin.

İçimden herşeyin yolunda gideceği ve bebeğinizi sağlıkla kucağınıza alacağınız geçti.ne bileyim öyle olur ya bazi mesajlar aşırı ferahlık icerir.sanki tiroid kanseri tedavisi görmüş biri değil de bir sürü tüp bebek sonucu hamile kalmış birinin sevinç patlamasıni hissettim.enerjinizi hiç düşünmeyin:)

Selam kızlar bugün sevinsem mi üzülsem mi bilemedim karmaşık duygular içindeyim ve düşünmekten başım agrıdı hemen konuya geçiyorum 11 aylık evliyim geçen ay tiroid kanseri olduğumu öğrendim papiler türü ve hemen Ameliyat oldum tüm tiroidim alındı bende 5 cm ve 3,5 cm çikolta kisti var daha 20 gün öncesine kadar dr Bayram’dan sonra ameliyat edelim diyordu tüp bebeğe gönderiyordu beni o kadar çaresiz umutsuzdum ki bende patoloji sonucum çıkmadı dedim dün öğrendim hala çıkmamış (makina bozukmuş 3 haftadır) ameliyattan beri adet sancıları cekiyordum ama adet olamıyorumdum baş dönmeleri vardı ben ameliyata tiroidlere bağlıyordum bu sabah evde gebelik testi yapmak bile içimden gelmiyordu boşuna yapıyorsun israf edeceksin testi yine negatif çıkacak kendi kendime diyordum neyse yaptım kıpkırmızı iki çizgi hemen dr gittim dr hamilesin dedi kesede görünüyor sorun şu ki patoloji raporum çıkmadı daha atom tedavisi almam gerekebilir atom tedavisi gebelikte uygulanmıyor kadın Doğum dr bana hamileliği sonlandırabiliriz dedi ameliyat olduğum dr yoktu asistanı vardı oda dedi ki önceden atom tedavisi mi vardı aklım karıştı bu konu hakkında bilgisi olan Lütfen cevap versin sevinemiyorum bile
Öncelikle çok geçmiş olsun. Rabbim size bi işaret vermiş açılımı umutsuzluk yok .
Benim anneme de atom tedavisi demiş ama çocuklardan uzak durmalısınız hem de hastanede olacakmış bize bakabilecek kimse olmayınca tedavi olamadı .annem kanser değildi şuan sürekli kullanması gereken ilaçları kullanıyor uzun yıllardır. Kanserle ilgili bişey diyemem öncelikle farklı dr görüşlerini de muhakak alın . Eger gebeliginjzj sonlandirmaniz gerekirse unutmayın ki siz daha onemlisiniz . Eğer yumurta rezervlerinize zarar verecekse bu tedavi öncesinde yumurta dondurma işlemi yapılır . Ancak kendi hayatınızı riske Edip Allah korusun ama bir bebeği bile bile annesiz bırakma ihtimaline girmeyin çünkü sizin yerinizi kimse dolduramaz. Hayatı sevin umut etmekten vazgeçmeyin bol bol dua edin. Sizin içinize bir umut düşüren inanın onun sevincini yine verir.
18 kanseri yenmiş bir kadını dinlemiştim internette. ona Dr hastalık duygudadir biz ilaçlarla sadece semptomları gideririz demiş . Lütfen siz de inanın 🙏🏻💕 Rabbim inşallah en kısa zamanda sağlığınıza kavusmanizi nasip eder 🙏🏻 sizlere hayırlı evlatlar nasip eder ve inşallah sizler de onlara hayırlı ana baba olursunuz 🙏🏻🙏🏻🙏🏻💕 sizin yasadiklarinizla aynı olmasa bile inanan herkes hayatında mucizeleri yaşıyor. Ben yaşadım Rabbim sizi de bekletmesin 🙏🏻

Ben atom tedavisi gormemek icin yalvarmistim, ama asla kabul etmediler, standart troid kanseri tedavisinde atom tedavisi gerekebiliyor, degil hamileyken atom tedavisi gormek, sonrasında en az 20 gün hamilelere ve bebeklere yaklasmamaniz gerekiyor. Su an oncelik sizin hayatiniz, ona gore planlayin.

Rabbim şifa versin. Umarım mutsuz olacagınız birsey yaşamazsınız.. Herseyın hayırlısı..

X