Tiroid yüzünden hamile kalamayan varmı?

ruyaaa456

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
10 Şubat 2022
16
3
26
Merhaba arkadaşlar ben 7 aylık evliyim ama bebekliğimden beri tiroid hastasıyım ve gebelik olmuyor sağlık ocağındaki aile hekimi folik asit verdi ama hiçbir faydasını göremedim gibi. Tedavi olmali miyim yoksa daha erkenmi bilemedim? 😔

Ben, TSH ölçtürdünüz mü ? Benim TSH değerim 7lerde idi ilaç ile düşürdük ve hamileliğim boyuncada tiroid ilacı kullandım.
Tiroid ile folik asit ne alaka bilemedim ? Folik asit hamile kalmayı planlamadan 3 ay önce kullanılan bir takviye

Ben, TSH ölçtürdünüz mü ? Benim TSH değerim 7lerde idi ilaç ile düşürdük ve hamileliğim boyuncada tiroid ilacı kullandım.
Tiroid ile folik asit ne alaka bilemedim ? Folik asit hamile kalmayı planlamadan 3 ay önce kullanılan bir takviye
Sağlık ocağındaki aile hekimi folik asit iç hamile kalırsın demişti ama hamile kalamadım zaten tiroid hastalığı olanlar zor hamile kalıyor diye düşünüyorum artık. 😔

Hastalığınız nedir hipertiroidi veya hipomu?
Sağlık ocağından ziyade bi endokrin uzmanınıza görünmenizi tavsiye ederim.
Ben de hipertiroidi hastasıydım ilaç da kullandım en sonunda ameliyat oldum
Simdi hamileyim
Önemli olan sıkı bir takip ve doğru ilac dozu ile doğru değerlere sahip olmak.
Siz boşverin sağlık ocağını endokrine gidin bir an önce.

Sağlık ocağındaki aile hekimi folik asit iç hamile kalırsın demişti ama hamile kalamadım zaten tiroid hastalığı olanlar zor hamile kalıyor diye düşünüyorum artık. 😔
Folik asit iç hamile kalırsın mı dedi ? Kendisine tebriklerimi sunmak istiyorum nasıl böyle bi umut verebiliyor şaka gibi. Tedavi olup gebe kalan çok insan var umutsuzluğa kapılmayın.

Folik asit iç hamile kalırsın mı dedi ? Kendisine tebriklerimi sunmak istiyorum nasıl böyle bi umut verebiliyor şaka gibi. Tedavi olup gebe kalan çok insan var umutsuzluğa kapılmayın.
Bende olmayı düşünüyorum tedavi inşallah bir umut olur. 🙂🙏 Doktorlar zaten insanlara boş umutlar vermeyi sever.. 3 ay olcak hapı kullanalı mart ayında 3 ay olcak 3 ay kullan dedi doktor hamile kalırsın dedi ama bir gelişme yok tabi..

Canım düzenli olarak TSH hormon testi yaptırır ve takip edersen tabii ki de hamile kalırsın. sadece takip ve sabır gerektiren bir durum o kadar.

Bende olmayı düşünüyorum tedavi inşallah bir umut olur. 🙂🙏 Doktorlar zaten insanlara boş umutlar vermeyi sever.. 3 ay olcak hapı kullanalı mart ayında 3 ay olcak 3 ay kullan dedi doktor hamile kalırsın dedi ama bir gelişme yok tabi..
Bildiğim kadarıyla folik asit hamile kalmaya yardımcı olmaz, sadece hamilelikte bebeğin ihtiyaç duyduğu Folik asitin annenin vücudunda bulunmasını sağlar bu da bebeğin sağlıklı gelişmesine yardımcı olur. Folik asit vücutta deopalanmadığı için de hamilelik planlandığında kullanılmaya başlaması önerilir, bu da genelde 3 aydır ki eğer hamilelik olursa bebek en başından folik asit desteği alabilsin diye.

Hastalığınız nedir hipertiroidi veya hipomu?
Sağlık ocağından ziyade bi endokrin uzmanınıza görünmenizi tavsiye ederim.
Ben de hipertiroidi hastasıydım ilaç da kullandım en sonunda ameliyat oldum
Simdi hamileyim
Önemli olan sıkı bir takip ve doğru ilac dozu ile doğru değerlere sahip olmak.
Siz boşverin sağlık ocağını endokrine gidin bir an önce.
Benim hastalığım hipertiroid endokrin bölümünede gittim. Takiplerim de yapılıyor aile hekimi zaten sonuçlar çok iyi diyor hamile kalırsın diyor yeterki stres yapma diyor. Bende anlayamadım.

Benim hastalığım hipertiroid endokrin bölümünede gittim. Takiplerim de yapılıyor aile hekimi zaten sonuçlar çok iyi diyor hamile kalırsın diyor yeterki stres yapma diyor. Bende anlayamadım.
O zaman sıkıntı yapmana gerek yok, değerlern normal aralıktaysa sorun olmaz. Zaten 1 sene olmamasını doktorlar normal karşılıyor.

Tsh değeriniz kaç çıkıyor ki. Bende uzun zamandır tiroid ile uğraştım yüksek olması hamile kalmayı zorlaştırıyor evet ama ilaç ile değer düşürülebilir 😊 Bide aile hekiminden ziyade kadın doğum ve endokrin uzmanıyla görüşseniz daha iyi olur

Tsh değeriniz kaç çıkıyor ki. Bende uzun zamandır tiroid ile uğraştım yüksek olması hamile kalmayı zorlaştırıyor evet ama ilaç ile değer düşürülebilir 😊 Bide aile hekiminden ziyade kadın doğum ve endokrin uzmanıyla görüşseniz daha iyi olur
Oyle yapmayı düşünüyorum yakın zamanda 🙂🙏

Tiroidin gebeliğe engel olduğu konusunda emin misiniz? Bizim sulalenin kronik hastalıklarından birisi. Annem dahil pek çok kişi tiroid hastası, hepsinin de çocukları var. Bildiğim kadarıyla hiçbiri tedavi olmadı çocuk için

X