Çocuk Hastalıkları tiroit bezi anneleri korkutuyor

Bebek Hastalıkları, diş çıkarma, bebeklerde kusma, bebeklerde ishal, bebeklerde uyku düzensizliği

mondschein2

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
8 Kasım 2007
957
7
Tiroit bezi anneleri korkutuyor

Ankara Üniversitesi (AÜ) Tıp Fakültesi Kadın Hastalıkları ve Doğum Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Hakan Şatıroğlu, tiroit bezi fonksiyonlarındaki aksaklıkların hamilelik sürecinde fark edilmemesinin hem anne adayı hem bebek açısından ciddi sağlık problemlerine yol açabileceği uyarısında bulundu.

Şatıroğlu, ''Hamilelik sürecinde yaşanan tiroit hastalıkları, bebekte zeka geriliğine, düşüğe ve anne karnında ölüme neden olabilir hatta anne adayının hayatını riske sokabilir'' dedi.
Hamilelik öncesi tiroit fonksiyonlarının kontrolünün yapılması gerektiğini vurgulayan Şatıroğlu, doğuma yakın dönemde tiroit fonksiyon testlerinden serbest T3, serbest T4 ve TSH'la birlikte tiroit antikorları denilen Anti TPO ve Anti Tg değerlerine bakılması gerektiğini söyledi.
Şatıroğlu, tiroit sorunuyla karşılaşan gebenin ihtiyaç duyduğu tiroidi ilaç tedavisi ile karşılayabileceğini belirterek, doğum sonrasında da annenin kontrollere devam etmesi ve tedaviyi sürdürmesi gerektiğini dile getirdi.
alinti

teşekkür ederim paylaşımın için aynı sorun benim kızımdada var 2senedir tedavi görüyoruz amelyatta olduk ömür boyu ilaç kullancaz.bu durumda olan herkeze allah sağlık sabır versin.

teşekkür ederim paylaşımın için aynı sorun benim kızımdada var 2senedir tedavi görüyoruz amelyatta olduk ömür boyu ilaç kullancaz.bu durumda olan herkeze allah sağlık sabır versin.

slm canimm,allah bagislasin kizini,cok uzuldumm ins gecer diyorum
vede ins rabbim butun cocuklarimizi her kotulukten her hastaliktan koruru,sevgiler ve cok gecmis olsunn

sağol canım benimde troid bezlerim az çalışıyomuş ben hamile kalmakta zorluk çekiyorum1 defa hamile kaldım oda düştü ayy ya şimdi korktum bebekte zeka geriliği oluyo diye yazmışsın korktum yaa gerçi hamile değilim ama...

sağol canım benimde troid bezlerim az çalışıyomuş ben hamile kalmakta zorluk çekiyorum1 defa hamile kaldım oda düştü ayy ya şimdi korktum bebekte zeka geriliği oluyo diye yazmışsın korktum yaa gerçi hamile değilim ama...

slm canim,eger hamile degilsen sorun yok ve canim ins en kisa zamanda hamile kalirsinn ve bu guzel duyguyu ins sende yasarsinn,ilk once sana saglik sihhat diliyorum sonrada saglikli bir cocukk,ins butun dilekerin kabul olurr,vede yazmistim cok uzuldum düsük yaptigina her ser de bir hayir vardir canimmm,sevgiler canimmmmmmmm

X