Top 10 kitap listemiz 🤓🎉

suflemanyagi

Geçici Olarak Hesap Pasiftir !
tek ayak cezası
Kayıtlı Üye
29 Aralık 2021
58
89
Meeerhabalar güzel kadınlar. İnternette elbette pek çok kitap tavsiyesi listeleri var ancak herkesin zevki farklı ve bu sefer biraz farklı bir konsepte liste hazırlayalım dedim. Nasıl mı? Kitapları hem konusuna hem zevk aldığımız hususlara göre kategorilendireceğiz. Zamanımız varsa biraz da özet geçeceğiz, niye sevdiğimizi söyleyeceğiz. Hadi bakalım ben başlıyorum, siz de devamını getirin.
Rus Edebiyatı'nın ustaca betimlemelerini ve halktan hikayelerini severim, favori kitaplarım ise:
Bİr Delinin Hatıra Defteri
- tek delinin ben olmadığını hatırlatan sıradışı ve keyifli bir kitaptı.
İnsancıklar - minnoş kalpli bir insanın minnoş bakış açısından yaşadıklarını görmek güzeldi.
Gelelim mizaha, ki en bayıldığım kategoridir:
Selçuk Aydemir'in kitaplarından her biri bir elin parmakları gibidir, olmazsa olmaz ve ayrı ayrı canlarımdır. Okumayan hayattan daha az zevk alır. Bu kitaplar;
Mahalleden Arkadaşlar - Liseden Arkadaşlar - Evrak Kürek
Şimdi de gerçek hayatın dışından ama bilim kurgu kadar da fantastik olmayan bir kitaba geçelim;
Parayı Bulursam Alayınızı... - hayır küfretmedim kitabın adı böyle :) kitap terstir ve içindeki kurgu vıy ınısını dedirten cinstendir.
Sıradaaaa iyisi hayatımızı cennete çeviren, kötüsü ömür törpüleyen ilişkilerimiz için bir rehber niteliğinde olan caaanım ilişki kitabı;
Aklından Bir Adam Tut- Kısa anekdotlardan oluşur, kimi zaman bir büyüğünüzle ciddi bir konuşmaya girer, kimi zaman yakın arkadaşınıza "adam haklı beyler dağılın" derken bulursunuz kendinizi. Ancak kitap paketlidir, yani görmeden almak zorundasınızdır. Cesaret gerektirir. Bunun da bir metaforu var tabii de söylemeyeyim.
Bence ben de bir bilim insanı olarak kendi alanımdaki sevdiğim kitapları anabilirm, sorana detay verilir;
Ben Bilmem Genim Bilir
İşte beyniniz
50 Bilim İnsanıyla Bilimin Kısa Tarihi

DAha peeeek çok güzel kitap var okunmayı ve tanınmayı bekleyen. Benim de adını anmadıklarım var elbette. Serimizin devamı gelecek mi? Elbette gelecek!🎉 Haydi bakalım biraz da siz devam ettirin. 10 yazdığıma bakmayın, kafanıza ne eserse...

X