Toparlıyamıyorum kendimi bana bi el atın güç verin.

8

Canim fizyolojik, hormonal bi durum neden onur kirici olsun, seker hastaligi, insülin direnci bunların hepsi sebep olabilir, bu migrenim var ama onur kirici diye doktora gitmiyorum demek gibi bisey, psikolojik tarafi cok uzun soluklu bi ayak bu tedavide, ama fizyolojik bi sorun varsa onu çözmeden hic bi sekilde ilerleme kaydedemezsiniz, ustelik fizyolojik muayene ve testlere bir kere odeme yapicak belki çözüme ulasicaksiniz, bence ilk ayak fizik ve kan testleri olmaliydi, kulagi ters tutuyosunuz gibi geliyo bana
Hassas bir konu ya. Şimdilik iyiye gidiyor çabalıyor onu da huzursuz etmiyeyim diye. Biraz böyle zaman aksın bakalım.

Boşanmayı düşünmüyorum. Evliliğin %100 ü cinsellikse belki. Ama cinsellik dışında eğlenceli bir hayatımız var. Kahvaltılar jestler. Hastalıklar tatiller. Eşimle oturup saatlerce bir konu hakkında muhabbet edebiliyorum. Boşanmaktansa böyle iyi anlaşabildiğim bu kişiyle bu problemi aşmayı yeğlerim.
O zaman neden mutsuzsunuz? Cinsellik tabi ki evliliğin %100 ü değil. Kimse de böyle iddia etmiyor. Ama sizin için önemli bir problem olarak gördükleri için, boşanma ihtimaliniz üzerinde durmuşlar.

Herkese selam.
Kısaca bahsedeyim. Gurbette memurum. Bulunduğumuz ilde hiç akrabamız ve tanıdığımız yok zaten yeni geldik. Üstüne hamileydim doğum yaptım. Bebişim 5 aylık Sütüm ne yaptıysam olmadı. Mamayla beslemek zorundayım. Sütüm olsun diye yemediğim şey kalmadı. Dolayısıyla aşırı kilo aldım. Çok mutsuzum.

Eşimle durgun bir cinsel hayatımız var. Bu beni daha da demolize etti. Doğum sonrası kendimi toparlayamadım.

Başından beri cinsel sorunlarımız vardı.biz daha 2 yıllık evliyiz. Evliliğimiz başında çok büyük kavgalar atlattık.Ben eşimden daha baskınım. İş güç promlemleri yaşadık bı dönemde ben onu rencide etmişim. Onda isteksizlik var. Sorunlarımızı çözdük ama onun isteksizliği geçmedi. Ten uyumumu yakalayamadık bilmiyorum. Sonra da cinsellikten dolayı çok tartıştık. Artık kendimi kadın olarak göremiyorum dedim. Cinsellik yok nerdeyse.bana göre tabi bu böyle. Benle olmuyorsa boşanalım dedim. Yalvardı yakardı düzelcem dedi 3 günde 1 yapıcaz diye sözleştik. Belli bir düzen almaya başlamıştık. Sonra ben hamile kaldım. Yaşım 32 ve daha fazla gecikmek istemiyorum.

gebelikten sonra hemen eski haline dönmeye başladı. O da zaten kendinde sorun olduğunu kabullenmişti ciddi isteksizliği var. psikoloğa gidiyordu ama sıkıntılı bir ailesi var psikolog çocukluğundan başladı. Sıra evlilik sorunlarımıza gelmişti. paramız bitti bnde çalışmayınca. Mecburen bıraktı psikoloğu.

Şimdi iyice kendi dünyasına döndü. Ders çalışıyor Bn bebekle beraber akşam yatıyorum o bizden sonra yatıyor sabah erken kalkıyor kahvaltı keyfi yapıyor biz uyuyor oluyoruz yine iletişimimiz bitti zaten ne oluyorsa iletişimsizlikten oluyor. başından beri harika kankalar gibiydik. Ama cinsellikle ilgili konuşamıyoruz. Şimdi de ev arkadaşı gibi oldu ama asla evliler gibi değiliz. Zaten aldığım kilolar vs kendime olan güvenimi aldı. Bakımsızlaştım. Ve düzelmek için gücüm yok. Öyle moralim bozukki benim çabamla yürüyen bir tekne sanki. Ama bu evliliğe kıyamıyorum. Mutlu bi hayatımız var evin her sorunuyla ilgilenir. Ara ara dışarı çıkarız cinsellik dışında güzel bi evliliğimiz var.
Toparlanmak istiyorum. Bana güç verin.
2 yıllık evlilik 2 cocuk mu ben mi yanlıs anladım?
Allahtan isteksizmis adam istekli olsa nolcak kimbilir🙈

Neden herkes sayı hesabı yapıyor? Bunun belli bir ortalaması ve sayısı mı var? Çiftler nasıl mutlular ise normali odur cinselliğin. Kimine ayda bir yetebilir kimine haftada 3 ten aşağısı yetmez. Cinsellik yaşa, kaç yıllık evli olduğuna, aradaki duygusal bağa, çiftlerin psikolojik durumlarına göre değişir..

Neden herkes sayı hesabı yapıyor? Bunun belli bir ortalaması ve sayısı mı var? Çiftler nasıl mutlular ise normali odur cinselliğin. Kimine ayda bir yetebilir kimine haftada 3 ten aşağısı yetmez. Cinsellik yaşa, kaç yıllık evli olduğuna, aradaki duygusal bağa, çiftlerin psikolojik durumlarına göre değişir..
Evet var. Sağlıklı ve genç çiftler için ortalama haftada 3 4 olması beklenir. Sonra zamanla iliski dinamiğine göre sayı arttırılabilir ya da azaltılabilir. Ama ayda bire kadar düşmemelidir sağlık sorunu yoksa.

Daha bebeğim 5 aylık zaten 2. İçin daha çok var belki 3-4 yaşına geldiğinde ama ben istiyorum 2-3 çocuğum olsun kalabalık bir ailem olsun istiyorum bu benim genel düşüncem
Yahu tabii ki insanin hayalleri olur evlenmeden önce şöyle yaparız şöyle bir aile oluruz vs diye... hatta belki evlendiği kişi ile tanışmadan önce bile olur. Ama evlilik hayallere uymazsa oturur bir revize edersin hayalleri, düşünceleri vs... aaa ama ben 20 yaşımda böyle düşünmüştüm artık kesin böyle olacak demezsin. O evliliğe 2. Cocuk uymuyorsa yapmazsın. Illa çocuğu oraya sıkıştırırım, 1E baktım 2ye de bakarım mantığı ne ola ki? Insanın düşünceleri, duyguları hep sabit kalır mı ya?????

Herkese selam.
Kısaca bahsedeyim. Gurbette memurum. Bulunduğumuz ilde hiç akrabamız ve tanıdığımız yok zaten yeni geldik. Üstüne hamileydim doğum yaptım. Bebişim 5 aylık Sütüm ne yaptıysam olmadı. Mamayla beslemek zorundayım. Sütüm olsun diye yemediğim şey kalmadı. Dolayısıyla aşırı kilo aldım. Çok mutsuzum.

Eşimle durgun bir cinsel hayatımız var. Bu beni daha da demolize etti. Doğum sonrası kendimi toparlayamadım.

Başından beri sorunlarımız vardı.biz daha 2 yıllık evliyiz. Evliliğimiz başında çok büyük kavgalar atlattık.Ben eşimden daha baskınım. İş güç promlemleri yaşadık bı dönemde ben onu rencide etmişim. Onda isteksizlik var. Sorunlarımızı çözdük ama onun isteksizliği geçmedi. Ten uyumumu yakalayamadık bilmiyorum. Sonra da cinsellikten dolayı çok tartıştık. Artık kendimi kadın olarak göremiyorum dedim. Cinsellik yok nerdeyse.bana göre tabi bu böyle. Benle olmuyorsa boşanalım dedim. Yalvardı yakardı düzelcem dedi terapiye başladık 3 günde 1 yapıcaz diye sözleştik. Belli bir düzen almaya başlamıştık. Sonra ben hamile kaldım. Yaşım 32 ve daha fazla gecikmek istemiyorum.

gebelikten sonra hemen eski haline dönmeye başladı. O da zaten kendinde sorun olduğunu kabullenmişti ciddi isteksizliği var. psikoloğa gidiyordu ama sıkıntılı bir ailesi var psikolog çocukluğundan başladı. Sıra evlilik sorunlarımıza gelmişti. paramız bitti bnde çalışmayınca. Mecburen bıraktı psikoloğu.

Şimdi iyice kendi dünyasına döndü. Ders çalışıyor Bn bebekle beraber akşam yatıyorum o bizden sonra yatıyor sabah erken kalkıyor kahvaltı keyfi yapıyor biz uyuyor oluyoruz yine iletişimimiz bitti zaten ne oluyorsa iletişimsizlikten oluyor. başından beri harika kankalar gibiydik. Şimdi de ev arkadaşı gibi oldu ama asla evliler gibi değiliz. Zaten aldığım kilolar vs kendime olan güvenimi aldı. Bakımsızlaştım. Ve düzelmek için gücüm yok. Öyle moralim bozukki benim çabamla yürüyen bir tekne sanki. Ama bu evliliğe asla kıyamıyorum. Mutlu bi hayatımız var evin her sorunuyla ilgilenir. Ara ara dışarı çıkarız bana göre cinsellik dışında güzel bi evliliğimiz var.
Mutsuz ve seni sevmeyen bir adamla evlisiniz. İkinci çocuk yapmayın ve umarım paranız olunca psikolojik destek olmaya devam edebilirsiniz. Ama kendinizi kandırmayın bu evlilik mutluluğu hakkinda

Mutsuz ve seni sevmeyen bir adamla evlisiniz. İkinci çocuk yapmayın ve umarım paranız olunca psikolojik destek olmaya devam edebilirsiniz. Ama kendinizi kandırmayın bu evlilik mutluluğu hakkinda
Merhabalar konuyu açalı 3 hafta oldu. Eşimle konuşalı da tabi 3 hafta oldu. Baya bir yol kat ettik. Bnde diyete başlayalı 2 hafta oldu.
Artık akşama kadar kocamın gelmesini beklemiyorum. Bi kaç komşu vs. Ortam oldu. Şimdilik herşey iyi gidiyor. Umarım böyle devam eder 🙏🏻😊

Herkese selam.

Başından beri sorunlarımız vardı.biz daha 2 yıllık evliyiz. Evliliğimiz başında çok büyük kavgalar atlattık.Ben eşimden daha baskınım. İş güç promlemleri yaşadık bı dönemde ben onu rencide etmişim. Onda isteksizlik var. Sorunlarımızı çözdük ama onun isteksizliği geçmedi. Ten uyumumu yakalayamadık bilmiyorum. Sonra da cinsellikten dolayı çok tartıştık. Artık kendimi kadın olarak göremiyorum dedim. Cinsellik yok nerdeyse.bana göre tabi bu böyle. Benle olmuyorsa boşanalım dedim. Yalvardı yakardı düzelcem dedi terapiye başladık 3 günde 1 yapıcaz diye sözleştik. Belli bir düzen almaya başlamıştık. Sonra ben hamile kaldım. Yaşım 32 ve daha fazla gecikmek istemiyorum.

Şimdi iyice kendi dünyasına döndü. Ders çalışıyor Bn bebekle beraber akşam yatıyorum o bizden sonra yatıyor sabah erken kalkıyor kahvaltı keyfi yapıyor biz uyuyor oluyoruz yine iletişimimiz bitti zaten ne oluyorsa iletişimsizlikten oluyor. başından beri harika kankalar gibiydik. Şimdi de ev arkadaşı gibi oldu ama asla evliler gibi değiliz. Zaten aldığım kilolar vs kendime olan güvenimi aldı. Bakımsızlaştım. Ve düzelmek için gücüm yok. Öyle moralim bozukki benim çabamla yürüyen bir tekne sanki. Ama bu evliliğe asla kıyamıyorum. Mutlu bi hayatımız var evin her sorunuyla ilgilenir. Ara ara dışarı çıkarız bana göre cinsellik dışında güzel bi evliliğimiz var.
Siz olumsuza oyle bir köklemişsiniz ki kendinizi durumu çikmaza sokmuşsunuz. Ağizdan çikan laf insani rezil de eder vezir de. O yuzden hem kendimiz için hem etrafimizdaki insanlar için konuşmalarimizi dizginlememiz gerekiyor. Ne alakasi var diyceksin ama negatif konuşarak, negatif duşunerek artik tüm sinir hucrelerini olumsuzla yuklemişsin. Birşeyi unutma biri sana 'kisirsin' derse sen o lafin içine gire gire kisir olursun. Cinsel sorunlar her ailede oluyor. Ama kadinin erkeye ' sen yapamiyorsun' demesi, erkeyin kadina ' beni cezbedemiyorsun' demesi kadar kötü ve onur kiricidir. Dile getirmeden once ten uyumunuzu yakalamaniz lazim. Bunun için ozen gostermeniz gerekir her ikinizin de. 3 gunde 1 olacak diyerek şartlanmak değil. Hergun hevessiz ilişki de yapila bilir hani uyarildi boşaldi gibisinden, ama haftada 1 delilercesine sevişmekle de ilişki yaşana bilir. Siz sicakliği yaratirsaniz durumlar kendiliginden hallolucak. Her iki taraf çaba sarfetmeli. Evlilikde beni beyenen boyle beyensin kafasindan biraz çikip ozenmek gerekiyor. Evet beyenen her turlu beyenir ama durgunluklarimiz oluyor bunu aşmak için çaba lazim. Ilk once sizi demotive eden kilolarinizdan kurtulun. Çunki sorunlarini anlatirken ilk kilodan başladiniz. Belli ki en buyuk sorununuz bu. Ikinci eşinizle uyanip onunla uyumaya ozen gosterin. Sanki misafirliye gidermiş gibi giyinin. Kokular surun. Mesela kenzo world etkili seksi bir kokudur. Makyaj yapin. Rujlu dudakla opucuk kondurun. Durduk yere sarilin öpün. Eve girerken, işe ugurlarken, uyurken uyanirken öpun sarilin. Olmuyor heves yok demekle gokden heves inmiyor kendiniz yaratacaksiniz. O telefonla oynarken nebileyim telefonu alin elinde kucağina oturun sarilin. Gerçekten beden sicakliği çok çok onemli. Sarilmanin az olduğu ailelerde zamanla kopukluk yaraniyor ama çoksa o zaman vucut o sicakliğa alişiyor. Bu çok onemli biz farketmesek de bilinçaltimiz o insani ozelleşdiriyor

X