Çocuk Hastalıkları Topuk kani, tsh yuksekligi ve sonrasi

Bebek Hastalıkları, diş çıkarma, bebeklerde kusma, bebeklerde ishal, bebeklerde uyku düzensizliği

Hukumdarin kizi

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
30 Mart 2016
380
612
38
Herkese merhaba. 1 aylik bir bebegim var topuk kaninda tsh yuksek cikmis diye aradiklari gun cocuk endokrinine goturdum. Sirasi ile tsh degerleri 22, iki gun sonra 16, 1 hafta sonra 7,5, 12 gun sonra 8.8 cikti. Serbest t4 normaldi. Doktor ilac baslamadi. Son kontrolde refarans degerlerine gelmis diye sevinmek icin gittim ama bir tik yukseldigini gorunce yikildim. Doktorun dedigi hala ilac icin erken t4 normal ise korkmaya gerek yok, yakindan takip edelim 10 gun sonra bir daha gel. O kadar cok arastirdimki malesef sinirda yuksekliklerde bu sekilde oluyor. Hipotroidi tanisi da konmuyor tedavide yok surekli takipteyiz. Bu yukselmeler alcalmalar beni o kadar yordu ki. Benim durumuma benzer birseyler yasayan varmi. En cokta yillar once boyle bisey yasamis ve tedavi almamis cocugunun gelisimindede bir sorun yasmamamis birinden birseyler duymaya cok ihtiyacim var. İlac baslananlar degilde ilacsiz takip edilen sonuclarda dalgalanma yasayanlari merak ediyorum

Merhaba, 3 aylık oglumunda durumu aynı. Topuk kanında bir sıkıntı cıkmadı ama 3.ayda yaptirdigimiz tahlillerde tsh degeri yüksek, t4 degeri normal cıktı. Doktor 10 gun sonra testi tekrarlayalim dedi. Epey bir zaman gecmiş konunun uzerinden ama ne durumdasınız ne yaptınız, cocugunuz nasıl ?

Merhaba, oğlumda topuk kanında çıkmıştı hipotiroidi hemen ilaç başlandı 12 günlüktü. 2ay ilaç kullandık değerler normale döndü. Dr ilaçsız takibe geçti değerler aynen kaldı. Sonra 6 ay kontrolleri başladı. 2 yaş olunca takipten çıkardılar.
Fakat 2.5 yaşında otizm tanısı aldık arada bağlantı yok denildi. Literatür araştırdım bir bağlantı yok gerçekten
Hastane işimiz olduğunda mutlaka baktiriyirom değerlerine hep normal düzeyde çıkıyor..

Herkese merhaba. 1 aylik bir bebegim var topuk kaninda tsh yuksek cikmis diye aradiklari gun cocuk endokrinine goturdum. Sirasi ile tsh degerleri 22, iki gun sonra 16, 1 hafta sonra 7,5, 12 gun sonra 8.8 cikti. Serbest t4 normaldi. Doktor ilac baslamadi. Son kontrolde refarans degerlerine gelmis diye sevinmek icin gittim ama bir tik yukseldigini gorunce yikildim. Doktorun dedigi hala ilac icin erken t4 normal ise korkmaya gerek yok, yakindan takip edelim 10 gun sonra bir daha gel. O kadar cok arastirdimki malesef sinirda yuksekliklerde bu sekilde oluyor. Hipotroidi tanisi da konmuyor tedavide yok surekli takipteyiz. Bu yukselmeler alcalmalar beni o kadar yordu ki. Benim durumuma benzer birseyler yasayan varmi. En cokta yillar once boyle bisey yasamis ve tedavi almamis cocugunun gelisimindede bir sorun yasmamamis birinden birseyler duymaya cok ihtiyacim var. İlac baslananlar degilde ilacsiz takip edilen sonuclarda dalgalanma yasayanlari merak ediyorum
Merhaba durumunuz nedir ve bu sonucları ben anlayamadım yarın sabah doktora gosterecegım ama kafayı yemek üzereyim hic. Sağlık ocağından aradılar 1 hafta önce haberım oldu Bebegim 40 günlük

X