Çocuk Hastalıkları Tortikollis , torticollis( egri boyun ) hastaligi

Bebek Hastalıkları, diş çıkarma, bebeklerde kusma, bebeklerde ishal, bebeklerde uyku düzensizliği

aeb

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
2 Mart 2018
51
29
Tortikollis olan ya da oldugunden suphe diyan tum ebeveynlere her turlu destek olabilirim ..
Bebekler icin cok ciddi bir konu ..!

Degerli anne babalar tortikollis evde tedavi ile duzeltilebilinen bir dogumsal detay..
Hastalik demiyorum cunku itinali bir egzersiz programi ile geciyor..
Bebeginizin tek tarafa baktigini farkettiyseniz ya da boynunda sag ya da sol tarafta sertlik varsa scm kasi kasilmistir..dogumsal ya da genetik olabilir.:
Hic uzulmeyin doktor kontrolu ile egzersizlerinizle bunun ustesinden gelebilirsiniz

Merhaba oğlum 2 yaşına girecek iki hafta sonra.15 aylıkken geçmiş dedi dr.ama şuan tekrardan nüksetti.moralim çok bozuk.bana yardımcı olur musunuz.neler yapmam lazim

Merhaba benim oğlumda da tortikollis var. 2.5 aylıktan beri egzersiz yaptırıyorum. Ara ara fizikte aldık. Şu an 9 aylık oldu fakat tam iyileşme olmuyor. Sanki geriye gidiyoruz. Neler yapabiliriz başka ?

Çok geçmiş olsun. Benim oğlumda da var. Şu an 9 aylığız. Doktor ultrasonda mı gördü geçtiğini neden tekrarladı acaba? Diğer tarafta eşitlendiğinde tamamen bitmiyor mu? :KK43:(

Merhabalar, benim oglum 5 aylik 4 aylikken sol tortikollis teshisi konuldu. Ultrason sonucu iyi kaslarda asimetri yok ama sola yaslanma var. Terubeli anneler bu tamamen iyilesirmi? 1 aydir fizik aliyoruz ama gerileme yok gibi. Hep basi solda ozellikle destekli oturmaya basladigimizda😔 Malum koronaviri

Us sebebiyle fizik tedavimizde iptal oldu cok endiseliyim...

Merhaba benim oğlumda da tortikollis var. 2.5 aylıktan beri egzersiz yaptırıyorum. Ara ara fizikte aldık. Şu an 9 aylık oldu fakat tam iyileşme olmuyor. Sanki geriye gidiyoruz. Neler yapabiliriz başka ?
Neredeyse 2 sene olacak bu mesaji yazali . Bebeginiz nasil oldu

Neredeyse 2 sene olacak bu mesaji yazali . Bebeginiz nasil oldu
Şu an oğlum 2.5 yaşında ve tam 2 yaşında ameliyat yaptırdık. 1.5 yaşından itibaren kaslar eşitlenmesine rağmen sertlik geçmesi ve yüzde asimetri varmış gibi durmaya başladı. 5 tane prof çocuk cerrahına gittik hepsi de ameliyat diyince mecbur yaptırdık çok korksak da elhamdülillah iyi ki ameliyat olmuş yavrum rahatladı bizler de öyle. Çok şükür her şey yolunda gitti hiç korktuğumuz gibi olmadı

Merhaba sizin belirtiler neydi acaba bir de sağ ve sol kac mm çıktı ultrasonda

Şu an oğlum 2.5 yaşında ve tam 2 yaşında ameliyat yaptırdık. 1.5 yaşından itibaren kaslar eşitlenmesine rağmen sertlik geçmesi ve yüzde asimetri varmış gibi durmaya başladı. 5 tane prof çocuk cerrahına gittik hepsi de ameliyat diyince mecbur yaptırdık çok korksak da elhamdülillah iyi ki ameliyat olmuş yavrum rahatladı bizler de öyle. Çok şükür her şey yolunda gitti hiç korktuğumuz gibi olmadı
Sizin belirtiler neydi acaba bir de sağ ve sol kac mm çıkıyordu ultrasonda

X