Torununa elin çocuğu diyen babam

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Z Zahmet olmazsa alıntı yapamadım o kısmı
Benim babamda da vardı bu, size ben baktım, yiyip içip yattınız ben çalıştım, annem ve çocuklardan bahsederdi
Ama annem çalışmak çok istemesine rağmen özel sektörde karımı çalıştırmam ben diyen de kendisiymiş 35 sene evvel
Ağzı küfürlü, aşağılayıcı konuşan bi adamdı
Şimdi kanser atlattı, üstüne annem ve ben çok defalar bidaha konuşursa o şekilde kendisini terk edeceğimizi söylemiştik
Annem terk etmedi, ben yanlız yaşıyorum, ama iletişimim çok sınırlı
Şuan annemle ben onun haytındaki en iyi insanlarmışız, kendi annesi babası bile yüzüne bakmamış, biz varken ona bsy olmazmış bizden kıymetlisi yok
Ama çocukken bana sen erkek çocukla bir değilsin tabi ki senin harçlığın daha az olcak diyen bir adama kalbim pek doğrulmuyor
Ama saygısılzık da etmiyorum, dinleyip susuyorum
Biz küçükken babam işe gitmeden önce ayağıyla vura vura uyandırırdı sabah. Ben çalışıyorum siz de yatmayın derdi. Çocukluğum gençliğim hep böyle aşağılanarak geçti. Evime bir eşyası girmemiştir. Düğünde sadece takısını taktı yabancı gibi. Bütün bunlara eyvallah tamam yaşadım psikolojim bozuldu ağladım. Ama bu olayda çocuğuma benim namusuma hakaret var. Affeder miyim içim soğur mu bilmiyorum sadece bana yaptıklarını çocuğuma yapmasına izin vermeyeceğim bundan eminim

Ataerki ile açıklayanlar olmuş da benim bildiğim ataerkide ölüm sebebi olacak bir şey ile kimse kızını itham etmez. Bu üst düzey bir terbiyesizlik. Başka birşey var bu işte, bu kadar kolay değil.

Sizi konularınızda anlattığınız kadarıyla tanıyorum. Ama böyle bir aileden meslek edinerek çıkmışsınız. Hiç kimseye muhtaç değilsiniz. Şöyle tavırlarınıza bakarsak ta akıllı ama yumuşak başlı birisiniz. Yoksa başkası olsa bu zamana kadar ipleri kopartıp atardı. Ama siz yapmamışsınız. Ama artık anne adayısınız. Aileniz ile vicdanınızı rahatsız etmeyecek derece de mesafe koymanızı tavsiye ediyorum. Zira şimdiye kadar gördükleriniz ileride göreceğiniz tavırların teminatı olacaktır. Torun ayrımı doğduktan sonra da devam edecektir çünkü maalesef.
Teşekkür ederim. Allah'a şükür mesleğim var. Allah muhtaç etmesin kimseye babaya bile. Evet çok yumuşak başlıyım çok alttan aldım çok anlayış gösterdim ama bazı şeyler değişmiyor değişmeyecek. Aslında kendimi savunmadığım kadar çok savundum çocuğumu. Anneliğin getirdiği bir duygu sanırım. Ben bile şaşırdım kendime

Ataerki ile açıklayanlar olmuş da benim bildiğim ataerkide ölüm sebebi olacak bir şey ile kimse kızını itham etmez. Bu üst düzey bir terbiyesizlik. Başka birşey var bu işte, bu kadar kolay değil.
Dili her tarafa döner babamın. Topuklu ayakkabı giydim diye bana hayat kadınlarına benziyorsun demişti evlenmeden önce de. Yani bana demesine artık şaşırmıyorum midem bulanıyor ama şaşırmıyorum. Söz konusu çocuğum olunca panter kesildim. Babam bile şaşırdı bence. O yüzden ne var o lafta yanlış anladın falan demeye başladı. Yine de özür dilemek yok kendini haklı beni hayırsız evlat olarak görüyor ama bu sefer hislerim çok farklı çok

Dili her tarafa döner babamın. Topuklu ayakkabı giydim diye bana hayat kadınlarına benziyorsun demişti evlenmeden önce de. Yani bana demesine artık şaşırmıyorum midem bulanıyor ama şaşırmıyorum. Söz konusu çocuğum olunca panter kesildim. Babam bile şaşırdı bence. O yüzden ne var o lafta yanlış anladın falan demeye başladı. Yine de özür dilemek yok kendini haklı beni hayırsız evlat olarak görüyor ama bu sefer hislerim çok farklı çok
Şu adamın karşısında dünyaya getirtti de boğazına iki lokma koydu diye kendini suçlu hissetme. Yapmasaymış. Bak, ne güzel yapmasaydın oluyor. Sen şimdi susup oturursan o da ilerde yapmasaydın diyecek.

Teşekkür ederim. Allah'a şükür mesleğim var. Allah muhtaç etmesin kimseye babaya bile. Evet çok yumuşak başlıyım çok alttan aldım çok anlayış gösterdim ama bazı şeyler değişmiyor değişmeyecek. Aslında kendimi savunmadığım kadar çok savundum çocuğumu. Anneliğin getirdiği bir duygu sanırım. Ben bile şaşırdım kendime
Yok inanın ki değişmeyecekler. Hatta gittikçe azıtacaklar. Bunlar bir yana insan kendisine yapılanı yutabilir ama sizinde dediğiniz gibi evlat olunca cıks olmaz... Hem kendiniz üzüleceksiniz hem çocuğunuz doğup büyüdükçe yapılan ayrımı fark edecek vs. Hiç gerek yok. Size hayırları olmamış ki evladiniza olsun böyle düşünün. En güzeli mesafedir bu yüzden. Sağlıkla kucağınıza alın bu arada İnşallah. :)

Şu adamın karşısında dünyaya getirtti de boğazına iki lokma koydu diye kendini suçlu hissetme. Yapmasaymış. Bak, ne güzel yapmasaydın oluyor. Sen şimdi susup oturursan o da ilerde yapmasaydın diyecek.
Tek diyebildiği şey bu. Ben çalıştım yedirdim içirdim okuttum yoksa siz kimsiniz ki? Bunun mahçupluğunu atabilirsem üstümden neler yapacağım. Ama işte boynumu büküyor. Omuzlarım düşüyor o böyle söyleyince ister istemez borcum varmış gibi hissediyorum

Tek diyebildiği şey bu. Ben çalıştım yedirdim içirdim okuttum yoksa siz kimsiniz ki? Bunun mahçupluğunu atabilirsem üstümden neler yapacağım. Ama işte boynumu büküyor. Omuzlarım düşüyor o böyle söyleyince ister istemez borcum varmış gibi hissediyorum
Yapmasaydın diyeceksin kardeşim. Bu kadar basit. Dünyaya getirirken sana mı sordu? Şu saatten sonra elden ayaktan düştüğünde bi tas su vereni kalsın istiyorsa o çenesini tutacak. Benim de 2 kızım var, o halde konuşuyorum.

Eee baba olduysa yapacak bunları. Marifet mi? Bunları yapmayacaksa bostan korkuluğundan ne farkı kalacak ki. Hadi onu geçtim. Siz çaba harcamasaydınız bu imkanların sağlanmasının bir önemi olmazdı. Yani iş emek siz de bitiyor. Bukmeyin boynunuzu.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X