Doğal Saç Bakım Kürleri Toz jelatin ile saç tellerini kalınlaştırma ! Deneyen var mı ?

Evde Yapılabilen Saç Doğal Bakım Kürleri

Eprum

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
25 Ekim 2011
381
3
Kizlar nette gordum toz jelatini sampuanimizin icine koyup sacimizi onunla yikayinca sac tellerini kalinlastiriyormus. Bilen yada deneyen varmi acaba?

ilk defa duyuyorum.saçı hava aldırmayıp dökmesin sonra:44: ilk aklıma gelen bu oldu....

Olabilir cnm hicbir fikrim olmadigindan size sormak istedim belki bilen vardir diyeee

araştırmak lazım.benim de çok ince telli, gür, dalgalı ve kabarık.telleri kalınlaşsa kabarıklığı geçer belki.bir bilen çıkar inşallah...

Ewet benimde ince telli denesemmi dedim ama bi arastirim istedim. Aslinda toz jelatin gidada kullaniliyor ama soyle dusundum ben acaba sac tellerine yapisip oylemi kalinlastiri anlamadimki bende.

burada biraz önce bir topic buldum.şampuana karıştırıp yapılıyormuş.sanırım konunun adı saç tellerini kalınlaştırmaktı.bir bak istersen...

Son düzenleme:
benim saç tellerim keserken kı kıt eder öyle kalın iştee:nazar:
ama uçları inceldi. denesemmi ki?
şampuana ne kadar katılcak ? sarımsak
bal
jelatin ooof of :KK1:

ne derrt şu saçlarrr :2:

Kızlar, abartmayın... Sadece saç tellerinize değil kafa derinizede yapışacaktır, haliyle bir süre sonra gözeneklerde tıkanma yapabilir... Biz siyah noktalar için sığır jelatini kullanıyoruz, oradaki noktaları bir siyah nokta bandından daha iyi bir biçimde çıkartabildiğine göre, ne şekilde yapıştığını siz tahmin edin artık...

Bunun yerine şampuanınızın içine bepanthene ampul kırın, daha iyi olacaktır...

Kızlar, abartmayın... Sadece saç tellerinize değil kafa derinizede yapışacaktır, haliyle bir süre sonra gözeneklerde tıkanma yapabilir... Biz siyah noktalar için sığır jelatini kullanıyoruz, oradaki noktaları bir siyah nokta bandından daha iyi bir biçimde çıkartabildiğine göre, ne şekilde yapıştığını siz tahmin edin artık...

Bunun yerine şampuanınızın içine bepanthene ampul kırın, daha iyi olacaktır...

siyah noktalra karşı nsıl kullanılır sığır jelatini? evde yapabilirmiyiz kendimiz?

siyah noktalra karşı nsıl kullanılır sığır jelatini? evde yapabilirmiyiz kendimiz?

evet canim kendin yapabiliyorsun cok da kolay yapilisi , youtube da gormustum Londradabirturkkizi kullanicisi tarif etmisti ben sana tarif edeyim.

bir yemek kasigi jelatine , bir yemek kasigi süt koyup karistiriyorsun sonra 10 saniye mikrodalga firinda isitiyorsun hafif ilikken siyah noktali bölgeye uyguluyorsun tamamen kuruyunca da dikkatli bi sekilde kaldiriyorsun.
ben sigir jelatini bulamadim bitkisel vejetal buldum ama , vejetalle olmadi .. yurt disinda yasadigim icinde alip her hangi bi jelatini kullanamiyorum üzerindede yazmiyor ay sinir oluyorum.
umarim isine yarar:KK66:

Peri068 sağolsun sorunu cevaplamış...

evet canim kendin yapabiliyorsun cok da kolay yapilisi , youtube da gormustum Londradabirturkkizi kullanicisi tarif etmisti ben sana tarif edeyim.

bir yemek kasigi jelatine , bir yemek kasigi süt koyup karistiriyorsun sonra 10 saniye mikrodalga firinda isitiyorsun hafif ilikken siyah noktali bölgeye uyguluyorsun tamamen kuruyunca da dikkatli bi sekilde kaldiriyorsun.
ben sigir jelatini bulamadim bitkisel vejetal buldum ama , vejetalle olmadi .. yurt disinda yasadigim icinde alip her hangi bi jelatini kullanamiyorum üzerindede yazmiyor ay sinir oluyorum.
umarim isine yarar:KK66:

Açıkçası sadece burun için iyi bir alternatif tabii kokusuna dayanabilirseniz:KK19: Çene falan içinse hiç denemeyin ne kadar tüy varsa hepsini çekiyor:KK1::KK1::KK1:

Peri068 sağolsun sorunu cevaplamış...

Açıkçası sadece burun için iyi bir alternatif tabii kokusuna dayanabilirseniz:KK19: Çene falan içinse hiç denemeyin ne kadar tüy varsa hepsini çekiyor:KK1::KK1::KK1:

kılıçbalığı her konuda bilgilisin..özellikle bu gıda takviyelerinde.. ne işle meşgulsun merakıma bağışla lütfen.. özelden atamadım daha dolmamış msj sayım.. :KK14:

jelatinin % 95 ni domuzddan % 5 ni sığırdan yapıyorlarmış ığğğkk böğkk trt 2 de sağlık progrmramında duydum benden sölemesiii

jelatinin % 95 ni domuzddan % 5 ni sığırdan yapıyorlarmış ığğğkk böğkk trt 2 de sağlık progrmramında duydum benden sölemesiii

Canım genellikle burada marketlerde, aktarlarda satılan jelatinler %100 sığır jelatini... Müslüman bir toplumda domuzdan yapılma jelatin kullanılması zaten mümkün değil...

Ayrıca konu sahibi arkadaşım eski defterlerimi karıştırıp tarifi buldum, kafa derisine temas etmemk kaydı ile kullanılabilirmiş deneme yapayım sana nasıl yapıldığını anlatacağım hatta yeni konu bile açabilirim...

Merhaba kızlar bu jelatinli saç maskesi ukraynada çok yaygın bende ukraynada yaşadığım için çok iyi biliyorum bu jelatini asla şampuana koymayın çünkü saç köklerine çok değmemesi lazım sadece saç uçlarını onarıp güçlendieiriyo tarifide yazıyorum
2 yemek kaşığı toz jelatin
1 yemek kaşığı saç kremi yada maskesi
1 yemek kaşığı zeytinyağı
Yarım çay bardağı sıcak su
Bütün malzemeleri güzelce bir kapta jelatin eriyene kadar karıştırın sonra saç.köklerine cok değmıycek şekilde sürün streçleyin ve 40 dakika bekleyip yıkayın ben her hafta düzenli uyguluyorum saç uçlarımda açıçı var o yüzden çok kuru bu maske sayesinde baya bi toparlandılar

saç uçlarına uygulanırsa mantıklı...diplerde denildigi gibi gözenekleri tıkar...sıgır jelatinin güçlü bir yapısı var.

Benim tırnaklarım için eczaneden aldıgım bir kremim var sadece tırnaklara uygulanıyor. İçinde sıgır jelatini var acayip tırnakları besliyor. Hiç kırìlma olmuyor. Pespembe bir tırnaga sahip oluyorsunuz birde parlatıyor.

X