Transferimde yaptigim hatalar

Selamun Aleykum arkadaslar ilk once uzun zaman once yazdigin bu konu hakkinda kucuk ama cok degerli birsey paylasmak istedim neyaparsak yapalim Takdir Allahindir ve buyuzden bu yazdiklarim sadece sebeplerdir bunlari boyle uygulamayipta hamile kalan arkadaslarda olmustur ben sebepleri biraz kendimce degerlendirdim illaki bundan oldu bundan olmadi diye anlamayin Allah nasip ederse olur insallah Rabbim herkese hayirlisiyla nasip etsin bi arkadasin uyarmasiyla kendime geldim haddimi bilmek istedim ve duzenlemeyi yaptim Altakiler benim sebebim oldu ama gunu gelmeseydi Rabbim ol demeseydi bunlarda olmazdi

Cok uzun anlatmayacağım sadece tüp bebek yaptırmak isteyen arkadaşların kafasındakisorulari gidermek icin bildiklerimi yasadiklarimi paylaşmak istedim
İki tup bebek gecirdim 6 yillik evliyim ilk yilimizda hamile kaldim 3 aylikken kalbi durdu
2018 kasimda ilk tup bebek basvurumu universite hastanesine yaptik cok uzun islemler sonucu 2020 kasimda ilk tup bebek denemem yapildi tabiki sonuc olumsuz oldu sonra bir yil dinlendim evde kurler vs denedik olmadi ikinci tup bebek denemem 31 mayista 2021 de basladi ve tuttu elhamdulillah simdi bastan neler yasadim bana gore ikincisinin tutmasindaki sebep neydi onlari anlatacagim
Evet ilk tup bebek denememde cok fazla aksilik yasadim kendi sayfamda yeni konular acip paylastim bunlari uzun uzun anlatmak istemiyorum ve 5nci gun dondurulmus embriyo transferi olacagim gune geldik doktorum biraz sıkışık olarak gelmemi istedi ben cok tutabilen biri degilim evden cikmadan tuvalete girdim nasilsa gelir diye ama heyecandan gelmedi doktorumda cok yogun biri benim sıkışık gelmemem onu azıcık kızdırdi sanirim keske biraz sıkışik olsaydin dedi tabi benim biraz moralim bozuldu sonrada heyecandan idarara sıkışamadim bir iki saat bekledik ardindan tamam transfere alindim embriyolar koyuldu ben bu sfer okadar su içmisim ki baya zorlandim yataga yatirdilar bir kere ordek verdiler bi saat ayaga kalkilmamasi gerekiyo deniliyor cunku ardindan yine baya sıkıştım fazla su içmisim farkinda olmadan hasta bakici hanima seslendim ama cıkmişti sanirim gelen olmadi bende dayanamayip kalktim ayaga bence bu bi hataydi ikincide akillandim herneyse sonra eve geldik bende kabizlik var genel olarak yasadigim bi durum ve bir kac kere ikindim tuvalette buda ikinci hataydi bence ilk tup bebegin tutmamasinda bunlarin etkisi vardi elbette baska sorunlarda vardir mesela esim sigara kullaniyodu bende iciyordum cok nadir tup transfer oncesi tamamen kestim icmedim birdaha bunlarda hata gordugum seyler ve hazir gida cok tuketiyordum kolay olan seyler bunlarda sakıncalıymış cok busekilde birincisi tutmadi
İkinci tup bebek deneyimim: busefer daha bilincliydim.
Evet ilk gitmeden hemen olacak diye bir dusunceye girmedim yavas seyreder surec diye dusunuyordum ama cok kisa bir surede yumurta toplama yapildi ve 3ncu gun taze transfer edildi iki tane yumurta gelistirdi doktorum ben biraz uzuldum fakat ayni zamanda psikolojide doktora yapan bir hemsire hanim olumlama terapisi yapti endorfin masajini onerdi ve rahatlamam icin benimle konustu telefonlarimi aldi aradi sordu benim bazi sorunlarim olan konulari konustuk cok rahatladim transfer gunu geldi catti ben cokk korkuyordum sıkışık olmaktan ve hasta bezi aldim yani bu yataga serilenlerden hastanede veriyor ama uc tane daha serdim afedersiniz altimada yapsam bi saat dolmadan kalkmayacaktim okadar dikkat ettim bu konuya bu arada araya bisey eklemem gerek ben ikinci tup denememden once yuruyuslere ve rejime basladim sadece iki kilocuk verebildim ama cok yurudum cok dikkat ettim yediklerimede transfer gunu ve sonraki 5 gun ananas birer dilim yenilmesi gerektigini duymustum onu uyguladim halen devam ettigim avokado var birde tutunmada etkiliymis kizlar esim 10 aydir sigara icmiyor buarada bununda cok etkisi var herneyse transfer yapildi ben tabiki bir saat kalkmadim yememe icmeme dikkat ettim kahve cikolata ve hazir paketli gida tuketmedim cay icmedim ilaclarimi saatti saatine kullandim ve hic agirlik kaldirmadim evde baya dikkat ettim acikcasi hareket ettim ama yormadim kendimi bukadar arkadaslar insallah sizede faydasi olur Allah isteyen herkese nasip etsin insallah saglikla dogmayi nasip etsin hepimizin bebisleri
Bende 2. Denemede çok fazla sıkışıktım hatta transfer yapıldı ben o çataldan atlayarak indim kimse beni uyarmadı sonra koştum tuvalete 2,3 kez gittim hatta ama sonuç pozitif oldu bunun pek etkisi olmadığını söylemişti doktorlar. Ama sonuç yine olmadı değerlerim sonradan düştü 2 gün arayla bakılınca hayırlısı 3. Transfer yapıldı dün bekliyoruz bakalım hayırlısı. Allah isteyen herkese versin 🙏🏻

Bende 2. Denemede çok fazla sıkışıktım hatta transfer yapıldı ben o çataldan atlayarak indim kimse beni uyarmadı sonra koştum tuvalete 2,3 kez gittim hatta ama sonuç pozitif oldu bunun pek etkisi olmadığını söylemişti doktorlar. Ama sonuç yine olmadı değerlerim sonradan düştü 2 gün arayla bakılınca hayırlısı 3. Transfer yapıldı dün bekliyoruz bakalım hayırlısı. Allah isteyen herkese versin 🙏🏻
Kesinlikle bende bir etkisinin olmadığını düşünüyorum. Benimde 3.denemem. ve ilk pozitif donucu aldım. transferim 11 ekimdi. öyle şeylere dikkat etmedim. doktorumu dinledim. inşallah 3. deneme şans getirir sanada..

Kesinlikle bende bir etkisinin olmadığını düşünüyorum. Benimde 3.denemem. ve ilk pozitif donucu aldım. transferim 11 ekimdi. öyle şeylere dikkat etmedim. doktorumu dinledim. inşallah 3. deneme şans getirir sanada..
Amiiin inşallah Allah sağsalim kucağınıza almayı nasip etsin sizede🙏🏻

Merhabalar, aldığınız hasta bezinin markası neydi acaba, marketlerde satılanlar mı, külot gibi giyilen. Benim de beklenen adet sonrası transfer olacak inşallah ama bu konu aşırı geriyor. Ben de alırsam bi nebze rahatlarım diye düşünüyorum. Bir de kabızlık için nasıl bir çözüm buldunuz, ilaç mı kullandınız.
Merhaba, ben bugün transfer oldum. Hasta bezi vs için çok endişelenmiştim ama hastanede hemen sizi rahatlatacağız sürgü ile kesinlikle yerinizden kalkmanıza gerek yok, baskıyı azaltmamız gerekecek zaten dediler.
İşlemden sonra hafif bacaklarımı çekerek kalçamı havaya kaldırdım ve altıma biz bez serdiler, bir de sürgü koydular. Bu şekilde yavaş yavaş boşalttık mesanemi kalkmadan. Yani stres yapmayın..
bu benm ilk transferim bakalım nasıl olacak 🙏🏻

Merhaba, ben bugün transfer oldum. Hasta bezi vs için çok endişelenmiştim ama hastanede hemen sizi rahatlatacağız sürgü ile kesinlikle yerinizden kalkmanıza gerek yok, baskıyı azaltmamız gerekecek zaten dediler.
İşlemden sonra hafif bacaklarımı çekerek kalçamı havaya kaldırdım ve altıma biz bez serdiler, bir de sürgü koydular. Bu şekilde yavaş yavaş boşalttık mesanemi kalkmadan. Yani stres yapmayın..
bu benm ilk transferim bakalım nasıl olacak 🙏🏻
Hayırlı olsun ben de bugün transfer oldum ☺️ İnşallah evlatlarımız sımsıkı tutunur. İşlemi çok beklediğim için öncesinde 2 kez lavaboya gittim az az olmak kaydıyla izin verildi. Dediğiniz gibi sürgü vardı ama ihtiyaç duymadım. O kadar endişeye yanımda hem normal hasta bezi hem de yatağa sermelik bez alıp götürmüştüm 😅

Yalnız işlemden hemen sonra hemşire iç bacaklarıma yapıştırdıkları bantı birden çekti haber vermeden, o an acıdan kastım kendimi ve saatlerdir moralim aşırı bozuk. O anki basınçla birşey olmamıştır inşallah 😢 Bir de iki kez yataktan yatağa geçmemi istediler. İster istemez bi kendimi kaydırabilmek için kastım. Ben idrar için endişelenirken bunları hiç beklemiyordum. ☹️ Hiçbirşey elimizde değil böyle işte, dua edip bekliyorum.

Ben de sedyeden sedyeye geçtim. Kendimizi kasmanız sorun teşkil etmez sanıyorum.
Ben de iki gündür öksürüyorum. Kasmak zararsa bu da zarardır sanırım. Ama bant ne içindi anlamadım açıkçası. Nerede yaptırdınız?

Ben de sedyeden sedyeye geçtim. Kendimizi kasmanız sorun teşkil etmez sanıyorum.
Ben de iki gündür öksürüyorum. Kasmak zararsa bu da zarardır sanırım. Ama bant ne içindi anlamadım açıkçası. Nerede yaptırdınız?
Ben de öksürdüm malesef su kaçtı boğazıma. Memorialdayım, transferden sonra verilen kağıtta buradan çıktıktan sonra öksürme, hapşırma, merdiven çıkma vb eylemler tutunma üzerinde negatif etki etmez yazıyordu. Hayırlısı olsun inşallah. Yapışkan yeşil örtünün altında vardı sanırım, ameliyathanede vajina çevresine yapıştırıldı ellemeyin dendi. İşlem kolaylığı, hijyen vb için muhtemelen.

Hayırlı olsun ben de bugün transfer oldum ☺️ İnşallah evlatlarımız sımsıkı tutunur. İşlemi çok beklediğim için öncesinde 2 kez lavaboya gittim az az olmak kaydıyla izin verildi. Dediğiniz gibi sürgü vardı ama ihtiyaç duymadım. O kadar endişeye yanımda hem normal hasta bezi hem de yatağa sermelik bez alıp götürmüştüm 😅

Yalnız işlemden hemen sonra hemşire iç bacaklarıma yapıştırdıkları bantı birden çekti haber vermeden, o an acıdan kastım kendimi ve saatlerdir moralim aşırı bozuk. O anki basınçla birşey olmamıştır inşallah 😢 Bir de iki kez yataktan yatağa geçmemi istediler. İster istemez bi kendimi kaydırabilmek için kastım. Ben idrar için endişelenirken bunları hiç beklemiyordum. ☹️ Hiçbirşey elimizde değil böyle işte, dua edip bekliyorum.
Canım ne bantı yapıştırıldı

ben transfer sonrası 5dk uzandım sonra odama gelir gelmez hemen lavaboya girdim üstümü giyindim öyle dinlendim bi yarım saat sonrasında hareketlerime dikkat ettim sadece özellikle eğilip kalkmadım yükseğe uzanmaya çalışmadım. Öksürük hapsırma hepsi de oldu ama bişe olmaz demişlerdi olmadı da çok şükür.

Bende 20 kasımda transfer oldum. Bendende iki kez yatağa geçmemi istediler. Hatta işlem yaptıklarında hiç bekletmediler. Siz benden önce teste gideceksiniz. Sonucunuzu bizlede paylaşırsanız seviniriz. Hayırlısı olsun inşallah. Bișey daha sormak istiyorum aklıma gelmişken 😊sizin transfer sonrası bel sırt ağrınız ve kasıklarınızda şişlik ağrı gibi gerilme oldu mu?

Bende 20 kasımda transfer oldum. Bendende iki kez yatağa geçmemi istediler. Hatta işlem yaptıklarında hiç bekletmediler. Siz benden önce teste gideceksiniz. Sonucunuzu bizlede paylaşırsanız seviniriz. Hayırlısı olsun inşallah. Bișey daha sormak istiyorum aklıma gelmişken 😊sizin transfer sonrası bel sırt ağrınız ve kasıklarınızda şişlik ağrı gibi gerilme oldu mu?
Merhaba benim sonucum malesef negatif. Dayanamadım 3 gün erken kan verdim. Ama bu hareketlerle bir ilgisi var mı inanın bilmiyorum. Rahmim de incelmiş benim, 12mm idi transfer yapıldığında, teste gittiğimde 8mm ölçüldü (farklı merkez). İnsan o kadar üzülüyor ki en ufak şey bile sebep gibi görünebiliyor gözüne, rahat olmak çok zor gerçekten.

İlk 2 gece belim çok ağrıdı ama hep yatmıştım o yüzden olabilir diyorum, ilerleyen günlerde geçti. 7. sabah kahve lekelenmem bile oldu hatta ama belirtiler yanıltıcı olabiliyor sanırım. İnşallah pozitif görürsünüz, ben de hemen ilk adetle tekrar başlamak istiyorum doktorum kabul ederse 🌸

Merhaba benim sonucum malesef negatif. Dayanamadım 3 gün erken kan verdim. Ama bu hareketlerle bir ilgisi var mı inanın bilmiyorum. Rahmim de incelmiş benim, 12mm idi transfer yapıldığında, teste gittiğimde 8mm ölçüldü (farklı merkez). İnsan o kadar üzülüyor ki en ufak şey bile sebep gibi görünebiliyor gözüne, rahat olmak çok zor gerçekten.

İlk 2 gece belim çok ağrıdı ama hep yatmıştım o yüzden olabilir diyorum, ilerleyen günlerde geçti. 7. sabah kahve lekelenmem bile oldu hatta ama belirtiler yanıltıcı olabiliyor sanırım. İnşallah pozitif görürsünüz, ben de hemen ilk adetle tekrar başlamak istiyorum doktorum kabul ederse
Sıkmayın canınızı Hakkınızda hayırlısı olsun inşallah güzel haberler alırsınız. 🤲 Hepimizin güzel haberler alması dileğiyle. 🤲

X