Trendyol üzeriden alışveriş yaptığınızda satıcı firmalar kişisel bilgilerinizi

Kazen

Babalar ve Oğulları
Administrator
14 Kasım 2001
21.402
92.332
Trendyol üzeriden alışveriş yaptığınızda satıcı firma kişisel bilgilerinizi kullanıp instagram vb sosyal medya üzerinden size ulaşsa. Bu KVKK gereği kişisel verilerin ihlali değil mi?

Olayı şöyle özetliyeyim ; Akvaryuma bir pompa siparişi verdim 1.450 TL'den başlayıp aynı ürün 3.000TL'ye kadar gidiyor. Gittim Trendyol güvencesine güvenip oradan siparişi verdim. 5 gündür ürün ortada yok sonra bir baktık ki çakallar siparişteki isim soy isimden sosyal medyadan eşime mesaj atmışlar; "siparişi tedarik edemiyoruz içinde parça eksik lütfen siparişi siz iptal edin biz iptal edersek ceza yeriz."

- sen benim kişisel bir sosyal medya hesabıma nasıl ulaşmaya kalkarsın ? Telefonum var elinde telefon et
- siparişi iptal ettim diyelim hafta sonu ne olduysa ürünün fiyatı en düşük 2.200TL olmuş arada ki 800TL zarar kime işlenecek
- Trendyol'un bu olay umurunda mı? bir mağdur gider bir mağdur gelir ...

Satıcı adam gibi esnaf olsa telefon açar 1400L modeli yok onun yerine dilerseniz size 1300L veya 1500L modelini verebilirim yada ürün yoksa elinde alırsın başka bir esnaftan zarar etmek pahasına yollarsın.... Piyasa dolandırıcı esnaf dolduğu için olan yine tüketiciye oluyor.

Burada Trendyol hakkımızı nasıl koruyor onu da anlayabilmiş değilim.... Savunmaları 3-10 gün içinde paranı geri alacaksın ya sus otur aşağı ...

Son düzenleme:
Ticari amaçla bi ulaşma değil sanırım bu? Sosyal medyadan ekleme falan gibi mi?

Mesafeli satış sözleşmesinde ne yazdığına bağlı bildiğim kadarıyla. Kvkk’da bir tek sağlık bilgileri ile ilgili af yok. Neyi okeylediğimize dikkat etmek lazım. Ama ne için ve ne şekilde ulaştıkları da önemli sanki

Ticari amaçla bi ulaşma değil sanırım bu? Sosyal medyadan ekleme falan gibi mi?

Mesafeli satış sözleşmesinde ne yazdığına bağlı bildiğim kadarıyla. Kvkk’da bir tek sağlık bilgileri ile ilgili af yok. Neyi okeylediğimize dikkat etmek lazım. Ama ne için ve ne şekilde ulaştıkları da önemli sanki

yok yok ticari amaçla ulaşıyor ama elinde telefon var. Telefon et! Ne işin var Instagram hesabında

Trendyol üzeriden alışveriş yaptığınızda satıcı firma kişisel bilgilerinizi kullanıp instagram vb sosyal medya üzerinden size ulaşsa. Bu KVKK gereği kişisel verilerin ihlali değil mi?

Olayı şöyle özetliyeyim ; Akvaryuma bir pompa siparişi verdim 1.450 TL'den başlayıp aynı ürün 3.000TL'ye kadar gidiyor. Gittim Trendyol güvencesine güvenip oradan siparişi verdim. 5 gündür ürün ortada yok sonra bir baktık ki çakallar siparişteki isim soy isimden sosyal medyadan eşime mesaj atmışlar; "siparişi tedarik edemiyoruz içinde parça eksik lütfen siparişi siz iptal edin biz iptal edersek ceza yeriz."

- sen benim kişisel bir sosyal medya hesabıma nasıl ulaşmaya kalkarsın ? Telefonum var elinde telefon et
- siparişi iptal ettim diyelim hafta sonu ne olduysa ürünün fiyatı en düşük 2.200TL olmuş arada ki 800TL zarar kime işlenecek
- Trendyol'un bu olay umurunda mı? bir mağdur gider bir mağdur gelir ...

Satıcı adam gibi esnaf olsa telefon açar 1400L modeli yok onun yerine dilerseniz size 1300L veya 1500L modelini verebilirim yada ürün yoksa elinde alırsın başka bir esnaftan zarar etmek pahasına yollarsın.... Piyasa dolandırıcı esnaf dolduğu için olan yine tüketiciye oluyor.

Burada Trendyol hakkımızı nasıl koruyor onu da anlayabilmiş değilim.... Savunmaları 3-10 gün içinde paranı geri alacaksın ya sus otur aşağı ...
Asla iptal etmeyin, kendileri iptal ederlerse tüketici hakem heyetine başvurun. Her şekilde haklı çıkarsınız. Ben hobi olarak uğraşıyorum böyle satıcılarla, çok kazandık 😊

Asla iptal etmeyin, kendileri iptal ederlerse tüketici hakem heyetine başvurun. Her şekilde haklı çıkarsınız. Ben hobi olarak uğraşıyorum böyle satıcılarla, çok kazandık 😊

Asla iptal etmeyeceğim yeter artık. ürün ucuz diye bu siteye çek parayı al sonra 10 gün parayı işlet.

yok yok ticari amaçla ulaşıyor ama elinde telefon var. Telefon et! Ne işin var Instagram hesabında

Bana da iade talebi yaptığım bir ürün için ulaşıldı ama telefonla. Aramızda kalmasını da rica ettiler, sosyal medyadan ulaşmak nece bir densizliktir anlayan beri gelsin.

Ha bir de trendyolu yeterince zorlarsanız sağlam bir hediye çeki de kazanabilirsiniz 😅 Kazen Kazen

benim mağduriyetimi gidersinler başka bir şey istemiyorum, ben sadece hakkımı istiyorum. 1.450 TL'ye aldığım pompaya bu işgüzarlar yüzünden bugün 2.200 TL vermek istemiyorum. Demet hanıma kadar yazdım olayı

Trendyol hesabı eşimin adına adını soyadını aratmış bulmuş... Zaten arama kısmı bunun için var ama sizi biri tanır gider sosyal medyadan bulur ama alışveriş yaptığınız birinin eşimin sosyal medyasında ne işi var?
Aynı ad soyada sahip kişiler de var. Enteresan arayıp tak diye bulup mesaj atması.
Ben bi kaç arkadaşımı arıyorum
Bulamıyorum. Aynı isme ve soyismi sahip kişiler cok çıkıyor cunku :KK8:

Trendyol belki görür burayı sonradan.
Ama şikayet var a yazarsan cok hızlı dönüşler yapılıyor .

Sen daha iyi bilirsin bu işleri kazen 😀

Bana da iade talebi yaptığım bir ürün için ulaşıldı ama telefonla. Aramızda kalmasını da rica ettiler, sosyal medyadan ulaşmak nece bir densizliktir anlayan beri gelsin.

diyorum ya elinde kalmamıştır stok patlamıştır vs vs vs anlarım. Ama burada 800 TL zarar den bir müşteri var bunu bir türlü çözmek yerine "ben ceza yemeyim siz siparişi iptal edin". En önemlisi de densiz sen bana sosyal medyadan nasıl ulaşmaya kalkarsın

instagramdan bulmak aramaktan daha zor. Çok aptalca ne amaçla olduğunu anlamadım.
elinde olmadığı için değil, daha fazla fiyattan satmak için yapmışlar bariz ortada. iyice soğundum bu memleketin insanından. her şeyi fırsata da çevirmezsin ya.

X