tripofobi :( hayatım zindan oldu

Bende öyle denk gelip bi bakıyım demiştim demez olaydım cidden çok fena sendeki kadar etkilemedi beni ama aklıma gelmez mesela ama o günden sonra bitişik delikler görünce kaşınma tutuyo beni ateş basıyor bayılma aşamasına giriyorum. Yenimi oldu bu yoksa uzun zamandırmı böylesin. Ben psikolog yardımıyla en azından şu sürekli aklına gelme durumunu yenebilirsin diye düşünüyorum

Dediginiz şeylere ben de bakamıyorum. Ama bunun hastalık olduğunu bilmiyodum. Kaşıntı bulantı filan değil de. Görür görmez tırnaklarımı bütün kuvvetimle bi yere batırmak istiyorum. kendimi sıkmak kasmak gibi şeyler oluyo bana da.. hastalığınız obsesyon gibi takıntı hastalığına benziyo. Bence bi doktora görünmekte fayda var..

Arkadaşlar merhaba size belki de şimdi dünya üzerindeki en garip fobiden bahsedeceğim.

Öncelikle uyarayım googla girip neymiş bu tripofobi diye sakın aratıp bakmayın. Mesuliyet kabul etmem. Çünkü benim durumumda tam olarak böyle başladı ve o günden sonra hayat bana zehir oldu.

Kısaca anlatmam gerekirse bu fobinin genel tanımı delik korkusu. Yan yanaa dizilmiş bir çok deliğe asla bakamıyorum. Bal peteği, peynirin delikli yüzü, kızamıklı insan derisi, çeşitli balık derileri pul pul ,gözenekli, noktalı herşeyden tiksiniyorum. Önce bir kaşıntı, ardından mide bulantısı, soğuk terleme başlıyor.

kafayı yemek üzereyim. Son zamanlarda iyice arttı bu görüntüleri görmesem bile aklımda kurup kurup çıldırıyorum. En mutlu anımda aklıma bunlar geliyo kanım çekiliyor.

Araştırdığım kadarıyla tedavisi de yok :KK43: hatta bir fobi olarak kabul bile edilmiyor.
Ama benim hayat standardımı çok düşürdü.Allah rızası için yardım edin bir bilginiz varsa.

Not: sakın google görsellerde aratmyın.

Maalesef bende bu fobiye sahibim. Elimden geldiğince böyle şeylerden uzak durmaya çalışıyorum, geçtiğimiz ay zirve yapıp rüyalarıma girmeye başlamıştı tüm vücudum ya da herhangi bir hayvanda hastalık olarak bir hafta boyunca gördüm sonra kafamı başka şeylere vermeye çabalayarak rüyalarımdan atabildim. Halen daha gördüğüm an etkileniyorum herhangi bir fotoğraf ya da herhangi bir şey üzerinde ama hemen oradan koşarak uzaklaşıyorum.
Öğrenilmiş çaresizlik gibi öğrenilmiş bir fobi olduğuna dair yazılar okudum maalesef geçeceğini düşünmüyorum ama kendimi öyle şeylerden uzak tutarak korumaya çalışıyorum.
Yazarken bile kaşınmaya başladım :KK43:

Baktım
etkılenmedım
hayatımda hıc boyle bıseyde gormedım neden etkıleneyım kı

Bana da bu psikolojik fobi bilerek insanlar arasinda yayilmaya calisilan ve özellikle bakmayin bakmayin diyerek insanlarin özellikle bakmasini saglayan bir oyun olarak geldi...

Kendimi bildim bileli bazi şeylerden tiksinirim.aslinda tiksinti de degil. Bir tür çaresizlik. Birsey nasıl bu kadar igrenc olabilir. Elimle agzimi kapatirim. Icime dolacakmis gibi gelir o igrenclikler
Resimleri görüp te hic etkilenmeyenlere inanmam dogrusu. Delirmeyebilirsiniz biz gibi. Ama kesinlikle igrencler. Rahatsız edici bir yanları var
Durumumu tanimlayamiyordum bile. Böyle bir sürü insan varmis.
Su sütyen resmini yollayan ......şahıstan yemin ederim ahirette şikayetçi olacagim.
Peki konu sahibi arkadaş, gittiniz mi psikologa

Arkadaşlar merhaba size belki de şimdi dünya üzerindeki en garip fobiden bahsedeceğim.

Öncelikle uyarayım googla girip neymiş bu tripofobi diye sakın aratıp bakmayın. Mesuliyet kabul etmem. Çünkü benim durumumda tam olarak böyle başladı ve o günden sonra hayat bana zehir oldu.

Kısaca anlatmam gerekirse bu fobinin genel tanımı delik korkusu. Yan yanaa dizilmiş bir çok deliğe asla bakamıyorum. Bal peteği, peynirin delikli yüzü, kızamıklı insan derisi, çeşitli balık derileri pul pul ,gözenekli, noktalı herşeyden tiksiniyorum. Önce bir kaşıntı, ardından mide bulantısı, soğuk terleme başlıyor.

kafayı yemek üzereyim. Son zamanlarda iyice arttı bu görüntüleri görmesem bile aklımda kurup kurup çıldırıyorum. En mutlu anımda aklıma bunlar geliyo kanım çekiliyor.

Araştırdığım kadarıyla tedavisi de yok :KK43: hatta bir fobi olarak kabul bile edilmiyor.
Ama benim hayat standardımı çok düşürdü.Allah rızası için yardım edin bir bilginiz varsa.

Not: sakın google görsellerde aratmyın.
Inanmiyorummmmm!!!! Yillardir demekki bendede bu fobi var bal petegine bakamam siyahli grili kediler yablis anlamasin sevmemek degil ama midem bulanir derisinden.yilan derisine bakamam delikli pullu seylere aynen sizin gibiyim bu sadece bende var sanirdim ben bakmamaya calisyorum mesela timsah deriside ayni.suan bile midem kotuboldu bunu amcak yasayan bikir

Canım benim kocamda da var düşüncesi bile yetiyor ona. Çok zorlanıyor. Düşündükçe daha çıkmaza girersin

X