Trombofili Hastası Olupta Bebeğini Sağlıklı Doğuran Varmı Lütfen cevap yazn kızlar

busra44

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
21 Temmuz 2007
2.446
19
39
Merhaba Kızlar
ben 3ay önce düşük yaptım arkasından doktorumun isteğiyle hemen tekrar hamile kaldım. Ama gebeliğimin başından beri kanamalarım oluyordu bunun için doktorum genetik testi istedi. Dün sonucunu aldım ve dünyam yıkıldı. Ben trombofili hastasıymışım ve bu yüzden bebeğim sağlıksız doğabilirmiş. senağlama
Bebeğiim sağlıklmı sağlıksızmı olduğunu anlamak için 5.ayıma kadar beklemem lazımmış. Şimdi benim için bu 3ay nasıl geçecek ya bebeğim sağlıksızsa senağlama ne yaparım ben :nazar:

Canım ya ALLAH'ın izniyle bebeğin sağlıklı doğacak :Saruboceq:
Olumlu düşünki olumlu olsun :teselli:

canım kan sulandırıcı iğne vermedimi bu doktor sana?
pıhtılaşması olanların olmazsa olmazıdır bu heparin içeren kan sulandırıcı iğneler..vermediyse şok olurum yani...bile bile bu nasıl doktormuş böylekötükedihüso

canım kan sulandırıcı iğne vermedimi bu doktor sana?
pıhtılaşması olanların olmazsa olmazıdır bu heparin içeren kan sulandırıcı iğneler..vermediyse şok olurum yani...bile bile bu nasıl doktormuş böylekötükedihüso

Canım benim hamileliğim kanamalı geçiyor ve düşük riskim çok fazla
Onun için heparin iğnesi veremedi doktorum düşük riskini daha çok arttırır diye

Son düzenleme:
benim eşimde var aynı hastalık tıkalı damarın falan var mı şuan yoksa kanın normal insanlarınkinden daha mı pıhtı?

ayrıca kan pıhtılaşsın diye tıkalı bir damarın falan yoksa sadece hap vermesi lazım oda coraspin ya da coumadin içini karartmak istemediğim için detaya girmicem ama eşimin damarı tıkandığında ilk biraz deri altı iğnesi falan kullandı şimdi hapla devam ediyor.

ayrıca kan pıhtılaşsın diye tıkalı bir damarın falan yoksa sadece hap vermesi lazım oda coraspin ya da coumadin içini karartmak istemediğim için detaya girmicem ama eşimin damarı tıkandığında ilk biraz deri altı iğnesi falan kullandı şimdi hapla devam ediyor.

Canım ben benim için olan risklerini çok biliyorum zaten sadece kadın doğum doktoruna gittim çünkü düşük yaptığım için bu genetik testini istemişti doktorum. oda senin için çok riskli bi hastalık deil dedi

büşracım güzelim önce bir sakin ol olurmu panik yapma. şimdi bu trombofili denen olay kan pıhtılaşması değilmi. eğer öyleyse bendede kan pıhtılaşması güzelim. 2 tane düşük yaptım. senin gibi genetik tahliller istediler bendende. yalnız bu kan pıhtılaşma oranı herkeste değişik oranlarda oluyo. benim mthfar 677 heterozigot. çok yoğun değil. ama bu sitede kan pıhtılaşması bölümü var orayı oku güzelim. orda çok yoğun kan pıhtılaşması olan arkadaşların şimdi çok tatli bebişleri var inan. önce sen şu tahlil sonuçlarını bir yazarmısın ne oranda onu bilemiyorum. bu senin kadın doğum doktoru gerçekten geri zekalı. ben bu tahlillerden sonra coraspin kullanmaya başladım hamile değilken şimdi bebek düşünüyoruz. hamile kalıncada iğne kullanıcam kan sulandırıcı. bu iğnelerde doz doz. mesela benim için 0,2'lik ler yeterli geliyomuş. yani hamile kalmadan coraspin hap hamile kalıncada birde iğne ekleniyo buna. kan pıhtılaşması hastalarında bebeğe yeterli kan gitmediğinden dolayı bebek ya gelişemiyo ve sağlıksız oluyo yada hiç beslenemediğinen ötürü düşüyo. sağlıklı bile olsa. bu konuyu o kadar çok araştırdımki inan bana prof gibi oldum artık:)) bence biran önce bir profa falan git doktorunu değiştir ve bu kan sulandırıcı iğne ve haplardan bahset. sana uygun birdoz hemen versin canım çok bekleme. hayırlı uğurlu olsun bebişin. bol bol kan gidince tosun gibi beslenir o. yanlış birşey söylemek istemem ama kan sulandırıcı coraspin bile kullanabilirsin ama doktoruna sor istersen öyle başla yanlış birşeyde yapmayalım olurmu güzelim.

büşracım güzelim önce bir sakin ol olurmu panik yapma. şimdi bu trombofili denen olay kan pıhtılaşması değilmi. eğer öyleyse bendede kan pıhtılaşması güzelim. 2 tane düşük yaptım. senin gibi genetik tahliller istediler bendende. yalnız bu kan pıhtılaşma oranı herkeste değişik oranlarda oluyo. benim mthfar 677 heterozigot. çok yoğun değil. ama bu sitede kan pıhtılaşması bölümü var orayı oku güzelim. orda çok yoğun kan pıhtılaşması olan arkadaşların şimdi çok tatli bebişleri var inan. önce sen şu tahlil sonuçlarını bir yazarmısın ne oranda onu bilemiyorum. bu senin kadın doğum doktoru gerçekten geri zekalı. ben bu tahlillerden sonra coraspin kullanmaya başladım hamile değilken şimdi bebek düşünüyoruz. hamile kalıncada iğne kullanıcam kan sulandırıcı. bu iğnelerde doz doz. mesela benim için 0,2'lik ler yeterli geliyomuş. yani hamile kalmadan coraspin hap hamile kalıncada birde iğne ekleniyo buna. kan pıhtılaşması hastalarında bebeğe yeterli kan gitmediğinden dolayı bebek ya gelişemiyo ve sağlıksız oluyo yada hiç beslenemediğinen ötürü düşüyo. sağlıklı bile olsa. bu konuyu o kadar çok araştırdımki inan bana prof gibi oldum artık:)) bence biran önce bir profa falan git doktorunu değiştir ve bu kan sulandırıcı iğne ve haplardan bahset. sana uygun birdoz hemen versin canım çok bekleme. hayırlı uğurlu olsun bebişin. bol bol kan gidince tosun gibi beslenir o. yanlış birşey söylemek istemem ama kan sulandırıcı coraspin bile kullanabilirsin ama doktoruna sor istersen öyle başla yanlış birşeyde yapmayalım olurmu güzelim.

Canım benim verdiğin bilgiler için çok teşekkür ederim. çok rahatlattın beni test sonucu yanımda deil ama eve gidince hemen yazıcam

canım benim sonuçların bu sayfadaki arkadaslarla benzer bir sonuç..
korkacak bişey yok,hamileliğin süresince kan sulandırıcı iğne verir sana büyük ihtimalle ,gebeliğine o şekilde devam edersin...
ben sağlıklı bebeklerin olacağına inanıyorum yürekten

yoksa doktorların her dediği olsaaa,ohoooo:icecream:
onlar kötünün kötüsünü bastan hep söylerler ki kötü bişey olduğunda falan hasta kolay kabullensin...way sen bana dememiştin lafını duymamak için canım

güzel haberlerini bekliyoruz büşracım tamam mıa.sa.s

canım benim sonuçların bu sayfadaki arkadaslarla benzer bir sonuç..
korkacak bişey yok,hamileliğin süresince kan sulandırıcı iğne verir sana büyük ihtimalle ,gebeliğine o şekilde devam edersin...
ben sağlıklı bebeklerin olacağına inanıyorum yürekten

yoksa doktorların her dediği olsaaa,ohoooo:icecream:
onlar kötünün kötüsünü bastan hep söylerler ki kötü bişey olduğunda falan hasta kolay kabullensin...way sen bana dememiştin lafını duymamak için canım

güzel haberlerini bekliyoruz büşracım tamam mıa.sa.s

İşte beni tedirgin edende benim doktorum bana iğne vermedi. Başka doktora gittim ben bu konu hakkında çok bişey bilmiyorum dedi. Yani burda bu hastalık hakkında hiç bir doktorun doğru düzgün bilgisi yok :1no2:

istanbula gelemez misin kısa bir süreliğine?
en iyi hastaneler orda ya ne bilim belki faydası olur:uhm:
arastırılır iyice ona göre tedavi falan verirler belki

X