trombosit düşüklüğü

emkasa

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
22 Haziran 2009
5
0
merhaba .29haftalık hamileyim hemogram sonuçlarımda 140-450 arası olması gereken değerler 117 ve sonraki testte 108 olarak çıktı.böyle bir durum yaşayan var mı

bir şey daha var, epidural sezeryan düşünüyordum ancak değer 100ün altında ise epidural olmuyormuş acaba düşmeye devam eder mi?bu konularda bilgisi olan varsa lütfen cevaplasın.

trombosit kanda pıhtılaşmayı sağlayan diğer bi adıyla sarı kan hücresidir bi cok nedene bağlı düşebilir billdiğim kadarıyla trombosit 3 günde bir kendini yıkar ve yeniden olusturur senin trombositlerin düşük ise yer yer morarmaların dişeti kanamalırın meydana gelebilir doktorunla bir görüş benim bildiğim iyi bir yöntemi sana söyleyeyim bezelye al içini ayıkla haşla pekmezle onu karıstır macun kıvamına getir günde 2 kasık ye bu kan dğerelerini yükseltecektir annemi hematolojik bir hastalıktan kaybettim kan konularında öğrenmediğimiz kalmadı yani :) bu teknigide hocamız onermişti umarım yarar sna

canim verdigin tarifi tam anlamadim daha acik yazar misin
bezelyelerin icini mi pisircez?
ne pekmezi ile karistircaz?
nerde saklamaliyiz bunu?

canım bak bezelyenin içini haşlıycan konserve olmasa ii olur dut pekmezi olabilir bunu bence günlük azar azar miktarda yapıp tüketsen cok ii olur saklamadan yani taze taze bezelyeyei hasla at dolaba lazım oldukca az az cıkar havanda ez pekmezle kat günde 2 kasık ye bu tüm kan dğerlerini yükseltme amaclı yapılan bi tarif

:) canım saĞlam soru ben annemı kaybettım ama kullandıĞı dÖnemlerde kan deĞerlerı yÜkselıyordu zararlı bıŞey deĞıl denemekten zarar gelmez

canim deneyip yanilmaktan cok yorulduk biz ondan kesin sonuclar elde edilen yontemleri denemek istiyoruz artik..
sagolasin..

anladım canım gecmiş olsun ama denememekten iydir bence bi dene zararı olmaz ...

canım benimde PLT seviyem normalden düşük daha dogrusu sınırda
genelde 118 128 arasında oynuyor
doktorum farklı bişi önermedi sınırda dedi daha asagı düşerse caresine bakarız dedi
3. aydan beri demir hapı kullanıyorum
bugun saglık ocagındaki hemsire kendi sıktıgın meyva suyunun içine her sabah ac karnına 1 kasık pekmez koyarak tüket dedi onu deneyecegim
sende dene istersen
yarın tekrar ölcüm yapılacak bana umarım daha düşmemiştir
gecmiş olsun

merhaba
aynı sorunu hamileliğimde ben yasasım.
gebeliğe baglı trombositlerde düşme vardi .
sırasıyla 190-160-140-130 a kadar düştü .
evet 100 un altına düşerse epidural uygulanamıyor .
ama bu trombosit sayısı sürekli değişiyor doğuma girerken 152 ye yükselmişti.
sana tavsiyem bol bol c vitamini tüketmen.

oncelıkle hastası olanlara acil şifalar dilerim.benımde babamda tromposit düşüklüğü var.en son hastaneden cıktıgında 28,000 dı.doktor kanser arastırmasından gecırdı ama hiç bişe bulamadı.bu yuzden ılaçta vermedı.eve geldı 2 gun sonra çok halsizim dedi.diş etı kanadı ateşi yukseldı tansıyonu düştü ve hade tekrar hastaneye.merak ettıgım bu neden yukselmıyo.hastanede yukseliyo kan ve iğnelerle.ama eve geldıgınde düşüyo.ve vucudunda nokta seklınde bişeler oluştu.bunu yukseltmek için ne yapmalı...

bu siteye yeni üye oldum araştırdığım trombosit düşüklüğü ile ilgili mesajlar bayağı eskiden yazılmış.. yinede takip edenler varsa söylemek isterim.. bende itp hastasıyım trombositlerim 20 bin civarında.. internetten yaptığım araştırmaya göre KAPARİ REÇELİ, ALLAH ın izniyle trombositlerin düşüklüğüne kanser hastalarına iyi geliyormuş.. burdur dan sipariş verdim 1 aylık kullanımdan sonra sonucu paylaşmayı düşünüyorum..

bu siteye yeni üye oldum araştırdığım trombosit düşüklüğü ile ilgili mesajlar bayağı eskiden yazılmış.. yinede takip edenler varsa söylemek isterim.. bende itp hastasıyım trombositlerim 20 bin civarında.. internetten yaptığım araştırmaya göre KAPARİ REÇELİ, ALLAH ın izniyle trombositlerin düşüklüğüne kanser hastalarına iyi geliyormuş.. burdur dan sipariş verdim 1 aylık kullanımdan sonra sonucu paylaşmayı düşünüyorum..

sonucu bekliyoruz cnm

evet sonucu bende merak ediyorum ama kapari reçelini tüketemiyorummmmmm :KK43: 160 tl lik bi set aldık bi aylık kullanım için bi gün kullandım ve hastanelik oldum midemi acaip yaptı ya çok iğrenç bişeymişşş : (((((((((((((((((((((

canım benimde PLT seviyem normalden düşük daha dogrusu sınırda
genelde 118 128 arasında oynuyor
doktorum farklı bişi önermedi sınırda dedi daha asagı düşerse caresine bakarız dedi
3. aydan beri demir hapı kullanıyorum
bugun saglık ocagındaki hemsire kendi sıktıgın meyva suyunun içine her sabah ac karnına 1 kasık pekmez koyarak tüket dedi onu deneyecegim
sende dene istersen
yarın tekrar ölcüm yapılacak bana umarım daha düşmemiştir
gecmiş olsun

mrblar size bi sorum olacak anladığım kadarıyla bebeğiniz de var bende itp hastasıyım bebk düşünüorum trombositlerim 50 bin civarında bi yandan da korkuorum açıkçası bi tehlikesi olur mu diye.. siz nasıl tedavi gördünüz gebelikten önce ve gebelikte plt niz kaçtı?

evet sonucu bende merak ediyorum ama kapari reçelini tüketemiyorummmmmm :KK43: 160 tl lik bi set aldık bi aylık kullanım için bi gün kullandım ve hastanelik oldum midemi acaip yaptı ya çok iğrenç bişeymişşş : (((((((((((((((((((((

saliha betül çok geçmişş olsun benımde trombositlerim düşük...şuan trombositlerin kaç? o kapari şurubunu kullandın mı ne durumdasınn merak ettimm?

saliha betül çok geçmişş olsun benımde trombositlerim düşük...şuan trombositlerin kaç? o kapari şurubunu kullandın mı ne durumdasınn merak ettimm?

sana da geçmiş olsun turkuaz çok sağol trombositlerim periferik yaymada 50 binlerde kaparide trombositler içinmiş aldım fakat tadından dolayı kullanamadım : ( şimdilik arı sütü polen bal karışımı yiyorum inşallah trombositlerimiz normale döner

X