Gebeliğe Hazırlık TSH DEĞERİM LÜTFEN YARDIMCI OLUR MUSUNUZ

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.

arvenelendil

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
23 Ağustos 2021
275
78
28
Merhaba arkadaşladı tsh değerim mayısta 2.93 temmuzda 3.79 ve eylülde 4.06 çıktı temmuzda kadın doğum doktorum normal demişti ilaca gerwk yok demişti ben eylül ayında1 hafta hayıt içtim hem fsh hem yumurtlamaya iyi gelsin diye bu sefer de tsh 4 olmuş aynı kadım doğumcum şimdi endokrin bölümüne git birden artmış dedi bende dahiliyeden randevu aldım sizce neden böyle oldu hayıt tohumundan mı? Gebeliğe engel olur mu ailede genetiktw yok :KK43:lütfen yardımcı olursanız sevinirim
NOT: kızlar endokrine gittim bugün kan aldı yarında ilk idrarı vericem birde ultrasonla baktılar boynuma uktrason normal çıktı diğerleri daha belirsiz doktor boynumu görür görmez klasik hashimato dedi ama ultrason temiz çıktı ? Sizce ultrasonda olmayıp kanda çıkar mı bir sıkıntı? Doktorun gördüğü çıkmadı çünkü ultrasonda acaba kandan var da ultrasona hemen yansımamış olabilir mi ?

Son düzenleme:
Merhaba arkadaşladı tsh değerim mayısta 2.93 temmuzda 3.79 ve eylülde 4.06 çıktı temmuzda kadın doğum doktorum normal demişti ilaca gerwk yok demişti ben eylül ayında1 hafta hayıt içtim hem fsh hem yumurtlamaya iyi gelsin diye bu sefer de tsh 4 olmuş aynı kadım doğumcum şimdi endokrin bölümüne git birden artmış dedi bende dahiliyeden randevu aldım sizce neden böyle oldu hayıt tohumundan mı? Gebeliğe engel olur mu ailede genetiktw yok :KK43:lütfen yardımcı olursanız sevinirim
Benimde 5 buçuk çıkmıştı gebeliğe engel bişey değil. Görümcem hamileyken 12 ye çıkmış ilaçla düşürülmüş çocuğu da gayet sağlıklı için rahat olsun

Benimde 5 buçuk çıkmıştı gebeliğe engel bişey değil. Görümcem hamileyken 12 ye çıkmış ilaçla düşürülmüş çocuğu da gayet sağlıklı için rahat olsun
Çok teşekkür ederim inşallah bu ay kalırım tam fsh 6ya düştü 8den derken bu çıktı doktorda temmuzda ilaç vermedi şimdi gebeliğe engel olabilir dedi ya

Bnde çocuk düşünürken 5-6 arası çıkmıştı ilaç kullandım ve bir ay sonra hamile kaldım. Sıkma canını çözümü olmayan bir durum değil

Daha dün doktorun canlı yayınından dinledim tsh nin 3 ve altında olması gerektiğini söyledi gebelik için. Ayrıca hayıt ve aslanpençesi bende kullandım 1 ay buraya yazmıştım beni çok uyaran oldu hormonları etkiliyor diye

Daha dün doktorun canlı yayınından dinledim tsh nin 3 ve altında olması gerektiğini söyledi gebelik için. Ayrıca hayıt ve aslanpençesi bende kullandım 1 ay buraya yazmıştım beni çok uyaran oldu hormonları etkiliyor diye
O yüzden de olmuş olabilir ama doktorda beni yanılttı temmuzda 3 küsürken yönlendirmesi bu ay 4 olmuş hayıt ve aslan pençesi içtim 8.9 olan fsh düştü iyi gelsi ama tiroid yükseldi şimdi de napıcağjmı şaşırdım

O yüzden de olmuş olabilir ama doktorda beni yanılttı temmuzda 3 küsürken yönlendirmesi bu ay 4 olmuş hayıt ve aslan pençesi içtim 8.9 olan fsh düştü iyi gelsi ama tiroid yükseldi şimdi de napıcağjmı şaşırdım
Fsh değerlerimi yazıyorum şimdi canım sana
Geçen sene Aralıkta 8.04
Ocakta 9.24
Ağustosta 6.68
Ve ben hiç bişey yapmadan böyle düştü bu değer inan sebebini bilmiyorum. Ama genelde doktorlar 10 altındaysa sorun görmüyorlar. Ama gerçekten hayıtı dikkatli kullanmalısın

Ilaçla çok kisa surede kontrol altina aliniyor. Merak etme

Gebelik için tshın 1ile 2.5 olması lazım benim 3.5 tu doktor endokrin bölümüne yolladı şuan ilaç kullanıyorum kesinlikle ihmal etme

Gebelik için tshın 1ile 2.5 olması lazım benim 3.5 tu doktor endokrin bölümüne yolladı şuan ilaç kullanıyorum kesinlikle ihmal etme
Merhaba canım hangi hastane acaba ya benim gittiğim doktordamı sorun var anlamadım tsh adetin 2.günü 4.45 fsh 11.47 çıktı doktor sadece fsh hormonun bir tık yüksek diyip benden amh testi istedi bende 3 ve altı olması gerektiğini doktorlardan dinleyip öğrenmiştim sonra tsh hormonunu sordun o iyi dedi ne olur ne olmaz ordan hemen çıkıp yan tarafta dahiliye vardı oraya girip onada gösterdim ve oda aynı şeyi söyledi bende tsh hormonun üst sınır 3 olması gerektiğini dinledim dedim o da bana tüp bebek tedavisinde oluyor dediğin o zaman 3 ve altına düşürüyoruz dedi :kızgın:

Merhaba canım hangi hastane acaba ya benim gittiğim doktordamı sorun var anlamadım tsh adetin 2.günü 4.45 fsh 11.47 çıktı doktor sadece fsh hormonun bir tık yüksek diyip benden amh testi istedi bende 3 ve altı olması gerektiğini doktorlardan dinleyip öğrenmiştim sonra tsh hormonunu sordun o iyi dedi ne olur ne olmaz ordan hemen çıkıp yan tarafta dahiliye vardı oraya girip onada gösterdim ve oda aynı şeyi söyledi bende tsh hormonun üst sınır 3 olması gerektiğini dinledim dedim o da bana tüp bebek tedavisinde oluyor dediğin o zaman 3 ve altına düşürüyoruz dedi :kızgın:
Daha dün doçent canlı yayında açıklama yaptı gebelik için 3ve 3ün altında olmalı diye

Gerçekten sinir olmamak elde değil adam akıllı bakılması ilgilenilmesi için illa paramız olup özelemi gitmek gerekiyor. 🤦🏻‍♀️
Valla ben başka sorunlar için özele de çok gittim ilgilenmeyecek adam orda da ilgilenmiyor maalesef. Ohoo dediklerini anlatsam gülersin

Benim doktorumda aynı şekilde 4 olana kadar bekletti belki bu ay gebelik olurdu hazır değerlerim iyiyken ama tsh ilacı almadığım için bu ayda kesin olmaz gebelik. Şimdi işin yoksa dahiliye ordan endokrine gitmem gerekicek randevuda açılmıyor zaten dorğu düzgün

X