Tübüler meme büyütme ve dikleştirme ameliyatı tecrübem

lindas97

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
29 Eylül 2021
74
7
23
Merhaba, bu konuyla ilgili açılmış pek çok konu var ben de kendi tecrübemi paylaşmak istedim. 16 eylülde tübüler meme dikleştirme ve büyütme ameliyatı oldum. Periareolar kısımdan operasyon gerçekleşti. 360cc kas üstü, yuvarlak, pürüzlü, high profil, polytech marka.. 2 çocuk emzirme sonrası zaten olmayan memelerim hem sarkmış hem tuhaf ve üçgenimsi hali iyice belirgin bir hal almıştı. Öyle ki geceleri bile destekli sütyenimi çıkaramaz olmuştum. Her giydiğim kıyafette, tişört olsun elbise olsun, mutlaka üst kısmı kötü duruyordu, destekli sütyenin içi bomboş ve hatta sarkmış olan kısım sütyenin içinde adeta ikiye katlanıyordu. Psikolojik olarak genç kızlığımdan beri istediğim birşeydi ve çok şükür cesaret edip bu ameliyatı oldum.
Gelelim ameliyat sürecine… Benim kas üstü olduğu için aşırı bir ağrım olmadı. Ameliyatım 3-3,5 saat kadar sürmüş. Ben sadece anesteziyi atarken çok kustum, ilk gün gece 23:00’e kadar sürekli kustum beni en çok bu yordu. Bir de narkoz sırasında entübe ediliyormuşuz, boğazımda bir acıma oldu bu entübasyondan ötürü. Dren takılmıştı bana, bu da ödemin az olmasına katkı sağladı. Ayağa kalkmak, yürümek vs hiçbiri zorlamadı. 8. Günde sporcu sütyenine geçtim. Şu an onu kullanıyorum. Sol memem ile sağ meme bence biraz farklı görünüyor ama sabretmek gerek, eşitlenecekler diye düşünüyorum. Bugün sol mememin üst kısımları yumuşamaya başladı. Sağ meme daha sert ve yukarıda gibi. Sabırsızlıkla yerlerine yerleşmelerini bekliyorum. Kıyafetlerin duruşu bile değişti, insanın güveni kendine geliyor, meme bir kadın için gerçekten çok önemli psikolojik olarak 🌸
Merhaba bende 1 ekimde dikleştirme ve protez işlemi yapıldı dikleştirme den dolayı izler beni çok korkutuyor krem sürdüğümde düşecek gibi hissediyorum göğüsümü izler çok kötü aynı durumu yaşayan arkadaşlar var mı nasıl oldunuz ne zaman azalmaya başlar meme oturur ? Ameliyatımın 4 günü
 

sardunya35

Guru
Kayıtlı Üye
5 Kasım 2010
506
128
Merhabalar, cok guzel bir paylaşım olmuş. Ben daha cok yeni ankarada bir dr ile görüştüm, bana meme başlarınında kesilerek içinin boşaltılacagını bu sebeple iz kaldığını söyledi ve yapılan ameliyatları gösterdi. Ben o öncesi-sonrası resimlerini görünce ameliyattan vazgectim, meme başında yuvarlak iz vardı. Sizde durum nasıl? Özel değilse paylaşırmsnz?
Merhaba, şunu söyleyebilirim benim meme çevresindeki dikişlerimin durumu şu an bile çok iyi. İz kalacağını sanmıyorum. Hatta yer yer normal haline döndü bile.
 

Hamilelik günlüğü : Doğumdan bu güne 1587 gün geçti.