Tufe oranına göre artmayan ev kirası

Turkish Delight

beni yaradan,elbet yolumu gösterir.
Kayıtlı Üye
2 Şubat 2017
3.274
3.455
Merhaba arkadaşlar Antalya da Kepez bölgesi gibi berbat alanlarda bile ev kiraları 4. 5000 tlden başlıyor. Ben Konyaaltı da yaşıyorum 7000 TL maaş alıyorum. Evde 5.yilimiza girmek üzereyiz. Ev kiram bir anda 1750 den 4500 çıktı ve ev sahibi güya zir durundaymis ki başka evleri de var. Kur tespit davası açacağım. Bu evden çıksam hile bütün ev fiyatları böyle ne yapacağımızı şaşırdık.

5. yılın sonunda emsal dairelere göre arttırabiliyor diye biliyorum eğer civarda aynı tarz evler o tarz kira ise haklı çıkabilir.

Bende öyle yapacağım en azından 1 yıl tufe oranına göre ödeme yaparım devlet buna nasıl el atmaz anlamıyorum
5 yıl dolduysa dava açıp emsallerine yükseltilmesini isteyebilir kiranın.ama dava öyle çabucak bitmez.tefe tüfe oranının biraz üstünde anlaşmaya çalışın ev sahibiyle derim ben

Bende öyle yapacağım en azından 1 yıl tufe oranına göre ödeme yaparım devlet buna nasıl el atmaz anlamıyorum
devlet buna zaten el atmış

5. yıla kadar tüfe demiş
sonrasında rayiç belirlenir demiş -ki rayiç belirleme işinde hemen hemen kimse normal miktardan göstermediği için. orada evler 4500 olsa bile rayiç o kadar çıkmaz.

evden çıkartmak istese, yasal olarak belirli olan kirayı ödediğiniz sürece ev sahibi o eve kendim taşınacam demedikçe çıkaramaz.

devlet daha ne yapcak onu anlamadım?

Fahiş yükselen ev kiraları bedelleri için birseyler yapılıyordu , ihbar hatları falan kurulacaktı.

5. yıl dolmamış ki daha , 5. yıl dolmadan emsalleriyle eşitleyemiyordu ama 5. yıl sonunda bunun içim dava açabilir.

Tavsiyem anlaşmaya çalışın , taşınmak gerçekten çok masraflı ve yorucu.

Antalya'ya Rus'lar gelince ev kiraları inanılmaz arttı, bildiğiniz gibi değil.Şu an İstanbul'daki beter halde.Konu sahibi size de geçmiş olsun, umarım şu savaş bir an önce biter de şu fahiş zamlar durur.

Merhaba beş yıldır aynı evde kalınıyorsa, ev sahibi artık tüfeye göre değil emsal kiralara göre artış yapabiliyor. Bu yasal. Çevrenizdeki boş evlerin kiraları 4500 altında ise itiraz edip, anlaşma yoluna gidebilirsiniz. Ancak kiralar 4500 üstü ise bu açıdan ev sahibi haklı oluyor. Tayin dönemi daha da kızışmadan başka semtlerde ev bakmaya çalışın.

Merhaba arkadaşlar Antalya da Kepez bölgesi gibi berbat alanlarda bile ev kiraları 4. 5000 tlden başlıyor. Ben Konyaaltı da yaşıyorum 7000 TL maaş alıyorum. Evde 5.yilimiza girmek üzereyiz. Ev kiram bir anda 1750 den 4500 çıktı ve ev sahibi güya zir durundaymis ki başka evleri de var. Kur tespit davası açacağım. Bu evden çıksam hile bütün ev fiyatları böyle ne yapacağımızı şaşırdık.
5 yıl sonunda istedikleri oranda arttırıyorlar maalesef. zaten diğerleri de çık satıcam ben otursam diye oturanı çıkarıp yemi
kiracıya daha yüksekten veriyorlar.şu an kirada olan herkesin Allah yardımcısı olsun. nolucak cidden bilmiyorum

Merhaba beş yıldır aynı evde kalınıyorsa, ev sahibi artık tüfeye göre değil emsal kiralara göre artış yapabiliyor. Bu yasal. Çevrenizdeki boş evlerin kiraları 4500 altında ise itiraz edip, anlaşma yoluna gidebilirsiniz. Ancak kiralar 4500 üstü ise bu açıdan ev sahibi haklı oluyor. Tayin dönemi daha da kızışmadan başka semtlerde ev bakmaya çalışın.
en berbat yerlerde ev kiraları böyle maalesef

Harbi çüşş. Ben Antalya'da okurken ne güzeldi fiyatlar ya o günleri özlüyorum gerçekten. Şimdi tekrar dönmeyi düşünüyorum oraya ama dönemiyorum bu yüzden. Bi anda bu kadar çıkması saçma. Cidden sapıttılar iyice.

Fahiş yükselen ev kiraları bedelleri için birseyler yapılıyordu , ihbar hatları falan kurulacaktı.

5. yıl dolmamış ki daha , 5. yıl dolmadan emsalleriyle eşitleyemiyordu ama 5. yıl sonunda bunun içim dava açabilir.

Tavsiyem anlaşmaya çalışın , taşınmak gerçekten çok masraflı ve yorucu.
Fahiş yükselen ihbar hattımı. 🤣
Güzel devletimiz buna el attı
Büyükşehirlerde kira 16000i geçemez diye bi jest çekti
4500 yanında hiç kalıyor 🤣

X