Tükendim artik..Annem cok zor ...ne Torun sevgisiymis arkadas

blondgunes : :KK48:

yüzüne karsi bisey yok zaten ya kapidan kisa görüsürler 40 yilda bir..bak bayram var yakinda biz yokuz getirme onu buraya diyor görmek istemiyorum diyor...abim babam bile esimi görünce kacarlar konusmamak icin..konustularsa hemen anneme yetisirler böyle böyle dedi diye :olamaz:

dogumdan sonra orda kaldim 40 gün esim geldi gitti ...tamda o esnada evden tasiniyorduk esim tek basina herseyi yapti ben 1 hafta olmazken bile annemlerin mutfagi temizledim dip köse ama kendi yeni evime göndermediler bir kere bile..isin ne orda yapsin kendi görsün nasil oluyormus..kendisi bi yarali parmaga isemeyen falan..izinliydi evde biseyler yapar beni hastaneye aksamlari ziyarete gelir veya sonra eve gelirdi biraz durur giderdi.annemde tüm 11 gün hastanede kaldi benle 1 kere evine üstünü degismeye gitmedi cocugu yanimda yatirmadi siseden süt veremedim altini almadim...doyasiya öpüp koklayamadim...cocugum basta sanki abla kardes gibi geldi gec isindim...ama bunlari onlara desem nankör derler....kayinvalidemde geldi sonra yardima..kayinvalidem benim sevdigim seyleri yapardi ufak tencerede ...evimde okadarlik var..bu ne bu kursaginda kalir insanin burda kac kisi var ...annnem kazanla yapar ama damak zevkleri ayridir uyusmuyor yani.... hatta corba yapmisti annemde yerken tükürdü karsisinda bu ne diye yutamadim diye..biz yedik bisey göremedik...yani böyle cok utandim orda onlarda bozuldu ama bisey demedi

valla canım bu yazdıklarını okuyunca biraz da seni suçluyorum ama sanırım yapın bir sessiz sakin bir insansın ,
ama kocanda da iyi sabır varmış , bu kadar olaya ragmen sen butun gununu orada geçiriyorsun ,

eğer sen kocanla mutluysan kocandan memnunsan ailene gitmeyi bıçak gibi keseceksin , her gun bir bahane uyduracaksın ,
ve saatlerce orada kalmayacaksın , böyle evlilik böyle yuva olmaz , eğer kocanla bu konularla ilgili tartışıyorsanız zaten adam ÇOK HAKLI ,

anneniz bi tane daha doğursun bu ne bee çoçuğu elinizden almak ister gibi, eşiniz iyi bile dayanıyor... haftanın üç dört günü gitmek nedir, sizinde bir eviniz, sorumluluklarınız var. bi defa haftada bir gün gidin hemen değilde zamanla kısalta kısalta arayı açın, yazık sizede arada helak olursunuz iki tarafıda küstürmeyeyim diye... çocuk büyüdükçe sıkıntılar çağalır, hep çocuğun istekleri yapıldığı için çocuk orda kalmak ister, ve bu kötü söylemler illaki kocanızın kulağına gider.. sanki boşanıp gelseniz anneniz sevinecek gibi... bu nasıl annelik gerçekten tedavi görmeli anneniz...

Okadar siklikla cocugu görüyor ve bazen cocuk sevmek icin kendin dogurman lazim diyor bende dogur diyorum napim veya erkek evlat baska ayni evdesin torunuda istedigin gibi görebilirmissin diyor.

Evet annem esimden bosanmami istiyor ilk günden beri yok bana altin takmamislae yok kapi parasi istenmiste bu ne demisler..istemede zaten 10 burma,5 bir arada vs vs altin istedikler esim ve kayinvalidem yapamayiz okadar inkaniliz yok diye caydilar ...kayinvalidemin bosanmis ardindan esi vefat etmistir yillardir bocalamis bi evi yok diye basini sokacsk derler..kayinvalidemde hep der ölürsem vasiyetim kalan miras ayligimdan sana altin yapsinlar diye....benim icin önemli degil zamanindada dedim annemde sen dulmusun altinsiz gidiyorsun demisti...ondan öncesi zorla biriyle evlendirmisleri dügüne 2 hafta kala cayildi o cocuk tam aileme göreydi cöpsüz üzüm fini köpbegi annemin ..annecim annecim diye arkasindan kalmazdi..esimde tabii ic güvey olmam kimse aramizdakileri karismaz yönlendiremez karar ikimizin dedigi icin sevmiyorlar saygisiz diyorlar.
Cocuguda bu kapanmasin der dinsiz cünkü.Esim ve ailesi modern yapida bizimkiler mutasip dindar.

ah ah anlatsam kitap yazarim.

ben calisan biriyim issiz kalmam meslegim var iyi sükür. Annemlere neden bukadar yüz veriyorum diyorsunuz Anne diye ilerde olmadiklarinda vicdan azabi duymamak icin..üzülüyorun bu halinede ama beni yipratiyor git gide...annem yemez icmrz bizleri düsünür bana para biriktirir basimda bekler hastayken herseyimle ilgilenir o ayri ama bide madalyanin bu yüzü var iste...

valla canım bu yazdıklarını okuyunca biraz da seni suçluyorum ama sanırım yapın bir sessiz sakin bir insansın ,
ama kocanda da iyi sabır varmış , bu kadar olaya ragmen sen butun gununu orada geçiriyorsun ,

eğer sen kocanla mutluysan kocandan memnunsan ailene gitmeyi bıçak gibi keseceksin , her gun bir bahane uyduracaksın ,
ve saatlerce orada kalmayacaksın , böyle evlilik böyle yuva olmaz , eğer kocanla bu konularla ilgili tartışıyorsanız zaten adam ÇOK HAKLI ,

evet sessiz sakin uyumlu biriyim...esimle orda kalma gitme durumdan tartismiyoruz...kendisi gün asiri git hergün degil diyor ama evdeykende zirt birt kamara acilmasindan hosnut degil ev hali istedigi gibi dolasamiyor ,hakli.

Tartismamiz cocuk orda kalsin dedigimde oluyor.Istemiyor kafasini celecekler diyor cocuk sonra bizi saymicak diyor onlarda zaten onu istiyor cocuk onlara tabii olsun

Üzülmeyin.Ben sizi çok iyi anlıyorum.Babamı kaybettikten sonra annem rahatsızlık geçirdi.Bambaşka biri oldu.Bencil,Umursamaz,lafını sözünü bilmez,duyarsız..Daha çok sayarım ama içim acıyor.Başka şehirde bırakmaya gönlüm razı gelmedi.Oturduğum siteye taşıdım.İşten gelir gelmez kapıya dayanır.İşteyken sürekli arar.Hep bir şeyler ister.Kocam bu kadar iyi bir adam olmasa çoktan boşardı beni eminim.Ne özelimiz kaldı ne bir hayatımız.Adam evde 2 saat dinleneyim der,annem kapıları kırar.Bir yere gidecek oluruz gelmeye çalışır.Bütün gün sitede gezer,evine bakmaz.Kadın tutsun bana kocan der.O kadar bıktım ki.Kapıları açmamaya başladım.Resmen öz annemden köşe bucak kaçıyorum.Sonra da vicdan azabı..Ama ne kadar kaçabiliyorsun ki işte..Bebeğimiz olmadığı için tedavi sürecinde çok zor günler geçiriyoruz.Kimseye anlatmadım bu durumu.Ama annem bütün siteye yaymış.Eşimle benim kazançlarımızdan yatırımlarımıza kadar hatta anlatmış önüne gelene.Geçen gece yarısı,çok bunaldım ağlıyordum,yüzüme boş boş bakıp yarın manikür pediküre gidicem kartını ver dedi.İnsanlar size gitme,hayır de,öyle yap böyle yap diyorlar.Ama ben biliyorum söz konusu anne olunca en bencili en hadsizi dahi olsa el kol bağlanıyor.Ben kendi yarasına merhem sürememiş biri olarak,size ancak üzülmeyin diyebiliyorım.

evet sessiz sakin uyumlu biriyim...esimle orda kalma gitme durumdan tartismiyoruz...kendisi gün asiri git hergün degil diyor ama evdeykende zirt birt kamara acilmasindan hosnut degil ev hali istedigi gibi dolasamiyor ,hakli.

Tartismamiz cocuk orda kalsin dedigimde oluyor.Istemiyor kafasini celecekler diyor cocuk sonra bizi saymicak diyor onlarda zaten onu istiyor cocuk onlara tabii olsun

bence cok haklı eşin

Eşinin yerinde olsam ben göndermezdim o çocuğu o eve.. kusura bakmaa canım ama annen biraz problemli sanki çocuğa el koymuş resmen.. sende biraz rest çek annen olabilir ama herşeyin bir sınırı var.

Anneniz sizi sadece emzirmiyor . Onun dışında bi bebek gibi bağlısınız ona.

İkinizde psikolojik destek almalısınız bence. Bu kadar darlayan bu kadar kin tutan biri normal olamaz.

Üzülmeyin.Ben sizi çok iyi anlıyorum.Babamı kaybettikten sonra annem rahatsızlık geçirdi.Bambaşka biri oldu.Bencil,Umursamaz,lafını sözünü bilmez,duyarsız..Daha çok sayarım ama içim acıyor.Başka şehirde bırakmaya gönlüm razı gelmedi.Oturduğum siteye taşıdım.İşten gelir gelmez kapıya dayanır.İşteyken sürekli arar.Hep bir şeyler ister.Kocam bu kadar iyi bir adam olmasa çoktan boşardı beni eminim.Ne özelimiz kaldı ne bir hayatımız.Adam evde 2 saat dinleneyim der,annem kapıları kırar.Bir yere gidecek oluruz gelmeye çalışır.Bütün gün sitede gezer,evine bakmaz.Kadın tutsun bana kocan der.O kadar bıktım ki.Kapıları açmamaya başladım.Resmen öz annemden köşe bucak kaçıyorum.Sonra da vicdan azabı..Ama ne kadar kaçabiliyorsun ki işte..Bebeğimiz olmadığı için tedavi sürecinde çok zor günler geçiriyoruz.Kimseye anlatmadım bu durumu.Ama annem bütün siteye yaymış.Eşimle benim kazançlarımızdan yatırımlarımıza kadar hatta anlatmış önüne gelene.Geçen gece yarısı,çok bunaldım ağlıyordum,yüzüme boş boş bakıp yarın manikür pediküre gidicem kartını ver dedi.İnsanlar size gitme,hayır de,öyle yap böyle yap diyorlar.Ama ben biliyorum söz konusu anne olunca en bencili en hadsizi dahi olsa el kol bağlanıyor.Ben kendi yarasına merhem sürememiş biri olarak,size ancak üzülmeyin diyebiliyorım.

evet canim ates düstügü yeri yakar gercekten.
Annem sükür o konuda öyle degil.Evime gelmez kolay kolay aramiz 15km zaten.Gelse bile cat kapi geliyorlar zatende.Gelince esim eve gelmeden gider görmek istemiyorum diye. Ates almaya gelirler gibi kapiyi acarim hosgeldin bes gittin yok direk cocugua atlarlar konusmazlar bile sonra biz gidelim diyince ben niye kalmiyorsunuz durun demiyormusum zaten oturmaya gelmemissin.
Evimi begenmez ruhum daraliyor cocugunda daraliyordur diyor bizim ev daha ferah ...oda 1 odanin icinde oturup kaliyoruz onlarda.
Para istemez varsa verir öyle degil ...giymez giydirir ..hatta istemem alir bana ...giydiklerimi begenmez zaten o ayri...onun tarzinda giyinmemi ister zaten... neyse....

ben isterim neutral olsun..ama annem öyle degil hemen parlar kizar surat yapar küser yani hakli olsan bile..sonra bana diyor neden konusmuyorsun konusunca kavga cikiyor ayni düsüncede olmasidim icin....konustuguda hep esim ve ailesi biktim sakiz gibi ayni seyleri duymaktan

Aman aman evlerden ızak olsun böyle anane! Cocuga annesini babasını unutturacak pis dedirtecek bir sevgi yok bu sadece sizden hınç almak icin yapılan sevgi gösterisi. Hastaym deyin işimvar deyin va araya mesefa koyun gitmeleri azaltın

Aman aman evlerden ızak olsun böyle anane! Cocuga annesini babasını unutturacak pis dedirtecek bir sevgi yok bu sadece sizden hınç almak icin yapılan sevgi gösterisi. Hastaym deyin işimvar deyin va araya mesefa koyun gitmeleri azaltın

hastayim desem cocuguda hasta edicen gelsin buraya yada sende gel ben bakarim sana diyor...

Isim var diyorum ne isiymis o bizde bilelim.Cocugu birak ne isin varsa yap diyor.Cocukla yapabilcem isler diyorum ne diye herseferinde birakim diyorum.

evet canim ates düstügü yeri yakar gercekten.
Annem sükür o konuda öyle degil.Evime gelmez kolay kolay aramiz 15km zaten.Gelse bile cat kapi geliyorlar zatende.Gelince esim eve gelmeden gider görmek istemiyorum diye. Ates almaya gelirler gibi kapiyi acarim hosgeldin bes gittin yok direk cocugua atlarlar konusmazlar bile sonra biz gidelim diyince ben niye kalmiyorsunuz durun demiyormusum zaten oturmaya gelmemissin.
Evimi begenmez ruhum daraliyor cocugunda daraliyordur diyor bizim ev daha ferah ...oda 1 odanin icinde oturup kaliyoruz onlarda.
Para istemez varsa verir öyle degil ...giymez giydirir ..hatta istemem alir bana ...giydiklerimi begenmez zaten o ayri...onun tarzinda giyinmemi ister zaten... neyse....

ben isterim neutral olsun..ama annem öyle degil hemen parlar kizar surat yapar küser yani hakli olsan bile..sonra bana diyor neden konusmuyorsun konusunca kavga cikiyor ayni düsüncede olmasidim icin....konustuguda hep esim ve ailesi biktim sakiz gibi ayni seyleri duymaktan
Annenizin size gelmesine zaman kalmiyor ki haftada 3-4 gun mesai aliskanliginda gidip geliyorsunuz zaten. Kusura bakmayin da 35 yasina gelmis bir birey olarak anne babanizda dahi olsa dur buraya kadar senin cizgin beni yonetme ve yonlendirme hakkin yok bu cocuk benim cocugum ben buyutup ben terbiye verecegim. Hergun szie gelmeme ses etmeyen kocam babasi icin pis demene izin vermeyecegim. Bunu diyecek tek kisi var o da benim demelisiniz. Hem ne mana benim de 2 yasinda kizim var birgun olsun annem ver benle yatsin demez o daha anne bebesi. Kendiniz gibi kararlarinda hep baslarinin sozu gecen insan olmasin istiyorsaniz cocugunuzu annenize teslim etmeyin haftada 1 kere gidin gelin esinizinde ayaginin altini opun. Benimki olsa coktan dirdira baslamisti

Allah yardımcınız olsun... Okurken bile bunaldım içim sıkıldı
Bende arkadaşlara katılıyorum acilen "hayır" demeyi öğrenmeniz, lazım bir iki tepki verirler alışırlar. yoksa böyle çok yıpratıcı, iç huzurunuz yok ve en kötüsü kızınız büyüdükçe aranızda uçurum olacak

Bu arada abinize ayrı sinir oldum herkes haddini çizgisini bilecek

evet hemde cok yipratici...kayinvalidem baska memlekette o bile kendini düsün diyor sen hayirsiz bir evlat degilsin diyor.

Dün mesaj cektim anne gelmicem bugün dedim bana "sebep" diye geri yazmis.
2 gündür sabahdan aksam 18de yola cikiyorum eve dogru...Annem aninda kamara acti o gün 2 kere acti...abim kamarali görüstük neden gelmediniz dedi bende "isim var dedim" ses etmedi.....sagolsun esim bisey demior yeterki kendisi az görüssün cünkü hep tantana cikiyor aralarinda...politik düsünceleri ayri ve bizimkiler nasil bizim tuttumuz partiyi tutamaz diyorlar.
Namaz niyazsiz insanin isi yok evimde diyor o müslüman degil diyor..diyorda diyor.

Yani Anne olmak böyle biseymi bendemi yaslaninca böyle olucam diyorum kendimden korkuyorum.

X