Tükendimm Artıkkk

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

esrahm

Guru
Kayıtlı Üye
21 Mart 2012
248
6
Çok yalnızım ve çok mutsuz 4 yıl önce evlendim ve Anadolu yakasından avrupa yakasına gelin geldim aslında evlenmeden evvel tek şartım anadolu yakasında oturmakdu çünkü sorunları olan bir evimiz vardı annem ölmüş kötü bir üvey anne bizim yanımızda sadece maddi anlamda duran bir baba ve 3 kardeşdik anneminde vasiyeti asla birbirimizden kopmamamizdı.başta eşim kabul etti nisanlandik ailesi karşı çıktı bu duruma ve birsürü laflar söylediler bu nasıl saçmalıkdır, nerde görülmüştür damadın onun tarafina geçip ewlenmesi v.s tek erkek çocuğumuz olmaz v.s eşimle ayrılma noktasına kadar geldik ama çok Sevdiğiminden kabul ettim ve geldim 4 yıl oldu en başta iş bakmaya başladım eşim haftasonu tatil yapıyor cmtesi ve pazar ben bir türlü hafta sonu tatil olan iş bulamadım sonra kendime arkadaş edinmek istedim ama eşimin ailesinin burda gittiği 2 tane akrabası var ve hepsi büyük yaşıtıM degil komşuluk yapiyim dedim oturduğum apartmanda 1 kapıda 10 kişi kalıyorlar ben tek başıma onlara gitsem bana 10 kişi gelicekler inanılmaz kalabalıklar ve pisler çıldırıcam sırf bu yüzden çocuk yaptım oğlum suan 3 yaşında bu arada bu 4 yılda hergün eşime eziyet ettim buraya taşıdığımız için burda yapayalnız olduğum için neler yaptım anadolu yakasına taşınmak için Hayır kabul etmiyor çünkü burda işinden çok memnun ve ailesini yalnız bırakmak istemiyorum ama şimdi çocuğumla kafayı yemek üzereyiz ne gelen var ne giden tek bir arkadaşım dahi yok çocuğumda bunalımda oynayacak bir arkadaşi olmadığı için aksama kadar hatta sabahtan gece yatana kadar tv ve tabletler duruyoruz uzun oldu ksr bkmayin psikolojim bozuldu

Biraz abartmamış mısınız? Duyan da dünyanın bir ucuna, uçan kuşun olmadığı ıssız bir yere gelin gittiniz sanacak.
Koskoca avrupa yakasında insan mı kalmadı?

Oğlunuzu kreşe falan verin bari çocuk sosyalleşsin. Hem bu sayede onun arkadaşlarının anneleriyle de siz sosyalleşirsiniz belki.

Etrafınızda çıkıp dolaşabileceğiniz çocuğunuzu oynayabilrcriiniz bir yer yok mu ?birde acaba çocuğunuzu yarın gün yaşıtları ile oynayabileceği bir okula mı verseniz ?hem TV ve tablet başına çok geçmemiş olur

Duyan da Edirne'den Kars'a veya ne bileyim Sinop'tan Hatay'a gelin gittiniz sanacak, amma dramatiksiniz pes dedim.

Çok sevdiğiniz için kabul etmişsiniz 4 yıl önce. Sonrasında adamı darlamaya hakkınız yok bence.

Evde oturacağınıza sıkılmamak için yaptığınız oğlunuzla dışarı çıksanız parklara, bahçelere, sinemalara gitseniz?

Değişik geldiniz bana.

maddi durumunuz varsa oyun gruplarına katılın haftada bırkaç kez gelip gitseniz baya kafanız dağılır

o kadar dertsiz bir ülkede de yaşamıyoruz hiç derdiniz yokta dertlenmek için bahane arıyorsunuz diyeyim

Kreş araştırıyorum bir süredir fiyatlar çok yüksek bir dükkan aldık ve aylık kredi ödemelerimız yüksek kreşler aylık bin TL'den başlıyor şimdi kreste çalışıp çocuğumu da yanımda gözümün önünde olsun diye iş bakıyorum yazın tabiki parka gezmeye çıkarıyorum ama insanın insana ihtiyacı oluyor kendim gibi çocuklu biriyle arkadaşlık etmek istiyorum hemde çocuğuma arkdas ama malesef yok

Bazı insanlar dramdan besleniyor anladım artık. Hanımefendi alt tarafı anadoludan avrupa yakasına geçmişsiniz nedir bu tavrınız?

Buradan metrobüse biniyorsunuz ve bir saat bile geçmeden Anadolu yakasına gidiyorsunuz.

Evinizin huzuru olsun yeter. Çocuklarımla parka çıktığımda illa ki bir kaç anneyle sohbet ediyoruz. Kreş ve anaokulu grubundan güzel arkadaşlıklar edindik mesela. Size de tavsiye ederim.

Sürekli evde oturup sosyalleşememekten abartma eğilimli olmuşsunuz, yurtdışına gelin gidenler bile bu kadar sorun etmiyor. :) Özleyip gitmeniz 1-2 saatinizi alır en fazla. Komşularınız falan yok mu ya da arkadaş çevresi edinebileceğiniz bir yer? Çocuğunuzu da kreşe/anaokuluna verebilirsiniz o da sosyalleşmiş olur. Hem size de vakit kalır. Öğrenilmiş çaresizlik yaşamaktansa kendinize çare olun :)

Kreş araştırıyorum bir süredir fiyatlar çok yüksek bir dükkan aldık ve aylık kredi ödemelerimız yüksek kreşler aylık bin TL'den başlıyor şimdi kreste çalışıp çocuğumu da yanımda gözümün önünde olsun diye iş bakıyorum yazın tabiki parka gezmeye çıkarıyorum ama insanın insana ihtiyacı oluyor kendim gibi çocuklu biriyle arkadaşlık etmek istiyorum hemde çocuğuma arkdas ama malesef yok

Nasıl yok allah aşkına? Hadi avrupa yakasını falan geçtim yüzbinlerce nüfuslu bir ilçedesiniz muhtemelen. O yüzbinlerce kişinin içinde oğlunuzla yaşıt çocuğu olan, sizinle arkadaş olabilecek bir kadın bile yok mu?

Çok yalnızım ve çok mutsuz 4 yıl önce evlendim ve Anadolu yakasından avrupa yakasına gelin geldim aslında evlenmeden evvel tek şartım anadolu yakasında oturmakdi çünkü sorunları olan bir evimiz vardı annem ölmüş kötü bir üvey anne bizim yanımızda sadece maddi anlamda yanimizda duran bir baba ve 3 kardeşdik anneminde vasiyeti asla birbirimizden kopmamamizdı.başta eşim kabul etti nisanlandik ailesi karşı çıktı bu duruma ve birsürü laflar söylediler bu nasıl saçmalıkdır, nerde görülmüştür damadın onun tarafina geçip ewlenmesi v.s tek erkek çocuğumuz olmaz v.s eşimle ayrılma noktasına kadar geldik ama çok Sevdiğiminden kabul ettim ve geldim 4 yıl oldu en başta iş bakmaya başladım eşim haftasonu tatil yapıyor cmtesi ve pazar ben bir türlü hafta sonu tatil olan iş bulamadım sonra kendime arkadaş edinmek istedim ama eşimin ailesinin burda gittiği 2 tane akrabası var ve hepsi büyük yaşıtıM degil komşuluk yapiyim dedim oturduğum apartmanda 1 kapıda 10 kişi kalıyorlar ben tek başıma onlara gitsem bana 10 kişi gelicekler inanılmaz kalabalıklar ve pisler çıldırıcam sırf bu yüzden çocuk yaptım oğlum suan 3 yaşında bu arada bu 4 yılda hergün eşime eziyet ettim buraya taşıdığımız için burda yapayalnız olduğum için neler yaptım anadolu yakasına taşınmak için Hayır kabul etmiyor çünkü burda işinden çok memnun ve ailesini yalnız bırakmak istemiyor benim karşıda bir sürü arkadaşım ve akrabam var ama hepsinin işi gücü olduğundan bana çok sık gelemiyorlar ayda 1 kere en fazla ama şimdi çocuğumla kafayı yemek üzereyiz ne gelen var ne giden tek bir arkadaşım dahi yok çocuğumda bunalımda oynayacak bir arkadaşi olmadığı için aksama kadar hatta sabahtan gece yatana kadar tv ve tabletler duruyoruz uzun oldu ksr bkmayin psikolojim bozuldu
Kendi derdine dalmissin sabahtan gece yarilarina kadar tv tabletle mi duruyor cocuk. Bencilsin demekki arkadasim hic kusura bakma.

Senin sorumlulugun cocugunla ilgilenmek. Calismiyorsun madem ev içinde oynayabileceginiz bir suru oyunlar var. Yürüyüşe cikar oyun alanlarina götür. Cocugunu saglikli büyüt. Tv karsisibda degil.

Ben calisiyorum gelince kalan tüm vaktim kizimin aman oyun oynayalim hmaman boya yapalim.
Ne guzel ya istedigim olmadi kimseye gün yüzü gostermiyeyim.

Bile bile evlenmeseydinm derler.

Kabul etmeaeydin basta diye sorarlar

ayni sehirde olmaktanda gectim ayni ülkedesiniz..yani kolunuz komsunuz yokmu hic bizim insanimiz sever sohbet etmeyi nerde bulsaniz birini ayak üstü bile konusup muhabbet kurabileceginiz insanlarla doludur.4 yilda hicmi orda arkadas komsu edinmediniz?sahip olduklarinizin kiymetini bilin ayni sehirdesiniz ayda bir diye yakiniyorsunuz biz ölelim o zaman..

Valla bende avrupa dan anadolu yakasına geldim 3 yıl oldu evleneli çocuğum yok ilk başlarda bende sıkıldım falan dikiş makinası aldım evde onunla oyalaniyorum kendini geliştiriyorum ve hiç dikiş bilmeden başladım ... siz de kendinizi oylayacak bişey bulabilirsiniz çocuğunuz için aktiviteler yapabilirsiniz... bu şekilde koreltmissiniz kendinizi depresif olmayın...

Yaşadığım yeri bilmeden nasıl böyle yorum yapabiliyorsunuz elimden geldiğince tiyatroya götürürüm kültür merkezdeki etkinlikleri takip ederim hafta sonu ailece dışarı çıkar gezer dolaşıriz tabiki evde onun istediği oyunları oynarız eğitiçi oyunlar oynarız ama çocuk yanında çocuk görmek istiyor

Hayat akrabalar , komşular ve arkadaşlar mı ?
O çocuğu bu kadar ev bağımlısı yetiştirmek neden ?
Evdeymişsiniz çıkın gezin oğlunuzla , parka gidin , oturduğunuz sokakta oyun oynayın . Deniz kenarına gidin .
Ben küçükken yaşadığımız mahallede de pek yaşıtım yoktu ama ben hep sokakta oynadım şimdi iyi ki oynadım diyorum .

Hayır neden eşinin de başının etini yiyip eziyet ediyorsun ki ?
Adam sana illa uymak zorunda değil . Nasıl sen ona uymak zorunda değilsen .
Avrupa'dan Asya'ya geçmek çok zor değil .
Avrupa yakasının en ücra yerinde oturuyorum Kadıköy'e gitmek en ortalama 3 vesait .
Sabah 9 da evden çıksam en geç 11 de oradayım . Yani bu insanların size gelip gitmesine engel değil .
Bence biraz kendinize bakmalısınız .

Yahu bir istanbullu bana söyleyebilir mi: Mesai saatleri dışında karşıya geçmek bu kadar mı zor? Yani hafta içi orada olan arkadaşlarla görüşmek bu kadar mı imkansız? Bugün bir konu daha vardı eşya taşıma ile ilgili. Tam okumamışım onu da ülkenin başka bir ucuna gelin gidiyor sanmıştım.

cogu zaman karsıya gecmek aynı kıta icinde bir yerden bir yere gitmekten daha kolay oluyor. oyle dusunmeyın ben bazen acıkıyorum karsıya gidip doner alıp eve geliyorum sogumadan.

Yaşadığım yeri bilmeden nasıl böyle yorum yapabiliyorsunuz elimden geldiğince tiyatroya götürürüm kültür merkezdeki etkinlikleri takip ederim hafta sonu ailece dışarı çıkar gezer dolaşıriz tabiki evde onun istediği oyunları oynarız eğitiçi oyunlar oynarız ama çocuk yanında çocuk görmek istiyor

Paraya falan bakmayıp, dişten tırnaktan arttırıp o çocuğu kreşe gönderin lütfen.
Sizin sosyalleşme probleminiz var, o çocuk heba olmasın arada.
Tabi ki arkadaşa, kendi yaşıtlarına ihtiyacı var. Kreş tek seçenek.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X