Tüketici Mahkemesi.

Seridina

Guru
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
9 Temmuz 2015
10.376
20.967
34
Kızlar bir sorum var. Şimdi benim eski oturduğum evde internet bağlantısı vardı. Sonra başka bir ilçeye taşındık. Bizim apartmana internet çekemediler yani öyle söylediler ve apartmandan kaynaklanan bir sorun olduğunu bildirdiler. Sözleşmeyi iptal etmek istedik. Süresi dolmadığı için 400 tl gibi bir para istediler. Biz de o parayı ödemek istemiyoruz açıkçası çünkü gidecek para boşuna olacak. Ha bu arada fatura da hala geliyor ve biz kullanmadığımız halde o parayı da ödemek zorundayız ki ödedikte. Sormak istediğim şu; sözleşmeyi bedelini ödeyip iptal ettirsek sonra tüketici mahkemesine versek kazanma ihtimalimiz var mı? Kaybetsek onların bizden bir şeyler talep etme hakları var mı?

Sizin apartmandan kaynaklanacağını sanmıyorum apartmanın çevresinde altyapıları yok herhalde suçu size atıp iptal etmeden ödetmeye devam etmeye çalışıyorlar galiba

Kablolu internet mi?
Devirle bir tanidiga satmaya calisin.
Taahhut varsa siz haksiz cikarsiniz.

Nasıl yani yeni taşındığınız yere hiçbir internet mi gelmiyor, hali hazırda kullandığınız firma mı gelemiyor?
İlk durumdaki gibiyse tüketici mahkemesine vermek ne alaka. Belli bir hizmet almışsınız ödemeniz gerekiyor, taşınmadan önce araştırmanız gerekirdi alt yapıyı. Başka firmaların bağlantısı oluyorsa da hattınızı taşıyın. Zaten çok istekliler taşımaya, taahhüt bedelini bile ödüyorlar.

Oturdugunuz yerde alt yapi saglanmiyor
Erkek arkadasimin basina geldi fiber internet kullaniyormus tivibu ile birlikte, tasindiktan sonra interneti tasimak istedi altyapi olmadigi icin tasiyamadi bosu bosuna 1 sene her ay 250 lira fatura odedik kufrede kufrede
Ucreti de cok oldugu icin kimse devralmak istemedi
Biz mahkemeye tasimadik keske tasisaydik
Bi de ustune her sey bittikten sonra 100 lira telefon faturasi cikardilar sacma sapan o hala odenmedi bile 2 sene gecti ustunden inat ettik odeyesimiz yok :))
Devretmeye calisin bulundugunuz sehrin instagram facebook ogrenci sayfalarina yazin, illa ki biri bulunur fiyat uygunsa

Nasıl yani yeni taşındığınız yere hiçbir internet mi gelmiyor, hali hazırda kullandığınız firma mı gelemiyor?
İlk durumdaki gibiyse tüketici mahkemesine vermek ne alaka. Belli bir hizmet almışsınız ödemeniz gerekiyor, taşınmadan önce araştırmanız gerekirdi alt yapıyı. Başka firmaların bağlantısı oluyorsa da hattınızı taşıyın. Zaten çok istekliler taşımaya, taahhüt bedelini bile ödüyorlar.
butun firmalar turktelekomun alt yapisini kullaniyor. Orada yoksa bu konu sahibinin sucu degil ki, onlarin kendi alanini genisletmesi lazim
Bana bu hizmeti verdin ama benim gittigim yere alt yapi sunmadin e ben bu hizmeti ne yapayim?

Halihazırda kullandığımız firma gelemiyormuş. Apartmandan kaynaklandığını söylediler.

butun firmalar turktelekomun alt yapisini kullaniyor. Orada yoksa bu konu sahibinin sucu degil ki, onlarin kendi alanini genisletmesi lazim
Bana bu hizmeti verdin ama benim gittigim yere alt yapi sunmadin e ben bu hizmeti ne yapayim?
Altyapı da Türktelekom maalesef ki.

Allah hepsinin cezasını versin.
Altyapı yok. E zaman ayrılayım diyorsun. O zaman da para öde. Ya tamam ödenmeyecek bir miktar değil ama benim suçum değil, niye ben çekeyim cezasını? Madem öyle o zaman yayınlasınlar nerede altyapılar var ya da yok biz de ona göre seçimimizi yapalım değil mi? 😡

Arayip soylediniz mi peki? Turktelekoma gidin ama dukkan olanlara degil genel mudurlugune gidin. Altyapi saglayamadiginiz icin internetimi kullanamiyorum diyin. Sizinki anladigim kadariyla port eksikligi, onu ara ara port acarak ya da internetini kapatan birinin portuna sizi baglayarak cozebiliyorlar.

Arayip soylediniz mi peki? Turktelekoma gidin ama dukkan olanlara degil genel mudurlugune gidin. Altyapi saglayamadiginiz icin internetimi kullanamiyorum diyin. Sizinki anladigim kadariyla port eksikligi, onu ara ara port acarak ya da internetini kapatan birinin portuna sizi baglayarak cozebiliyorlar.
Telefonla aradık ama bir sonuç alamadık. Genel müdürlüğe de gideceğiz ama daha vakit bulamadım. Bir de gidersem kavga ederim diye de korkuyorum. Sivri dilliyim çünkü.

Telefonla aradık ama bir sonuç alamadık. Genel müdürlüğe de gideceğiz ama daha vakit bulamadım. Bir de gidersem kavga ederim diye de korkuyorum. Sivri dilliyim çünkü.
ben ilk bu eve tasindigimda internet baglatmak istedim bana da binanizda altyapi yok dediler dedim dalga mi geciyorsunuz butun binada internet var bi bana mi yok. Bilmiyordum o zaman port muhabbetini, calisan da bana telefonda bekleyince acilabilcek bi sey oldugunu soylemedi. Altyapiniz yok internet baglatmaniz mumkun degil dedi ben de genel mudurluge kavga etmeye gittim:) orada bilgilendirdiler suan yeni portlar bagliyoruz birine sizi alalim dediler dilekce yazdim bir hafta icinde altyapi geldi internetim baglandi
Sizin de yuksek ihtimal oyle olur
Kavga etmekten de cekinmeyin valla bu devirde cenesi işleyenin gemisi yuruyor :)

İster tasindiginiz apartmanda sorun olsun ister onların alt yapısı olmasın fark etmez. Sonuçta siz elinizde olmayan sebepten hizmet alamıyorsunuz, bu durumda ne fatura ne cayma ücretini ödemek zorundasınız. Tüm konuşmalar kayıt altında müşteri hizmetlerinde. Biraz dişli olun sizin hizmeti almak istediğinizi ama yeni adresinize hizmet sagliyamadiklari için fatura ve cayma ucreti odemiceginizi söyleyin kabul ediceklerdir. Biraz ısrarcı ve dik durmak gerekiyor.
Not: bugün başıma geldi ordan biliyorum

İnternet değil de tv platformunda benzer bir şey yaşadık. Önceden kullandığımız platform anten yönü uygun olmadığı için taşıyamayacağını belirtti. Taahhüt olmasına rağmen iptal edildi beş kuruş da ödemedik.

Of hiç sevmiyorum böyle muhabbetleri ama mecburen gideceğim ve kavgamı edeceğim galiba. Bir de müşteri hizmetlerini çok zor düşürüyorum ben. O da ayrı sıkıntı.

X