Tüp bebek annesi olma yolunda çabalarımız ve tecrübelerimiz🌺🌼🌸

Kriel

Popüler Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
1 Eylül 2019
4.260
16.743

Hamilelik günlüğü : Doğumdan bu güne 97 gün geçti.

My child

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
5 Ocak 2021
648
1.692
26
Kizlar günaydın çok şükür kanda da pozitifi gördük ❤
12.gün 520
14.gün 1002 cikti sonucum haftaya kese randevumuz var 😍
Allah tamamına erdirsin canım benim hayırlısıyla inşallah adım adım ilerle 🤲🏻💕

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 21-03-2022

Hamileliğimin 19. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 150 gün kaldı.

Eğer bebeğiniz kız ise minyatür yumurta hücreleri yumurtalıklarında oluştu. Kız bebekler doğduklarında sahip oldukları bütün yumurtalar ile doğarlar. (yaklaşık 2 milyon adet yumurta) Yani kendisine ait ailesi olmaya hazırdır. Kızınızın yumurtalarının yaşı ile kızınızın yaşı nerdeyse aynıdır. Bebeğiniz bu günlerde favori pozisyonuna geçecek.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 280 gr. - Yaklaşık boyu : 15.3 cm. (Baştan Popoya)

Hamilelik Günlüğünü İmza alanına eklemek için tıklayın

eczhnm

bekle, Güneş doğacak 🐣
Pro Üye
12 Mart 2020
2.451
4.551
Aynı biz. Oh diyorum kakasını yaptı şimdi rahatlar bi 5 dk geçmiyor yine bağırıyor bacakları gerdirip çekip. Üstten gaz cıkınca da anlık bi rahatlama sonra yine ağlıyor. Kıpkırmızı oluyor. Napacağını şaşırıyor insan.
Aynen kuzum gazı varken öyle, seviniyorum kaka yaptı diye ama yok.
Aslında hem istiyorum hemde korkuyorum acısından filan sezeryan hop bitti oldu oluyor ama onunda sonrası düşündürüyor beni
Ben de sezaryen hop oldu bitti olacak sanıyordum ama benim çok zorlu geçti sonrası. Normal doğum şansım varken kendi isteğimle sezaryen oldum🤷🏻‍♀️ Şimdiki aklım olsaydı ve böyle zor olacağını bilsem normali bir denerdim.
Evet sabır isteyen bir süreç ama tam kurallara uyulduğunda gerçekten tüm bebekler uyur. Evet biz tamamladık sayılır. Ayına göre uyanıklık süreleri var mesela biz 7.00 gibi kalkıyoruz ilk uykudan 2.5 saat sonra sabah uykusu yapıyoruz 1-1.5 saat sürüyor. Ondan kalkınca yine 2.5-3 saat sonra öğle uykusu o da 1.-1.5 saat sürüyor. Sonra akşamüstü yarım saatlik bir şekerleme. En son akşam uykusu 20.00 uyuyorlar
Canım nerden aldın uyku eğitimini ?
Sizin bebişler de kısa kısa emip bırakıyo mu? Uzun uzun iki memeyi emmiyo, birini biraz emip bırakıyo itiyo diliyle, bekliyorum uğraşıyorum ama yok devam etmiyo. Sonra yarım saat 40dk ya bidaha bidaha.. internette bakıyorum 2 aylık bebek 4 saatte bi 120 150 cc beslenmeli diyor, biz 4 saatte 4 5 kere emip emip bırakıyoruz.
Nasıl bir düzene girecez, napmam lazım bilmiyorum..
Bu ara böyle kuzum bizimki de. Doymadan 5 dk emiyor sadece sonra ağlamaya başlıyor kafasını ittiriyor vs. E sonra hemen acıkıyor. Anlamadım açıkçası ben de. Huyu böyle heralde demeye başladım.
Canım bir memede en az 15 20 dakika kalıyor bazen yarım saati buluyor. İki memeyi birden 1 saat emzirdigimi biliyorum kolum kopuyor 😁 ama benimkide uyumuyor ağlıyor çoğu zaman. saat başı meme istiyor. Günde 3 4 defa mama veriyorum doymadigini düşünüyorum.
Kuzum yutkunması nasıl ona hiç dikkat ettin mi? Yani sütüm yok diyorsun ya, oradan anlayabilirsin belki

Hamilelik günlüğü : Doğumdan bu güne 85 gün geçti.

eczhnm

bekle, Güneş doğacak 🐣
Pro Üye
12 Mart 2020
2.451
4.551
Bal0ncuk Bal0ncuk canım bak şu iki damlayı bir dene, bizimki de gazlı bşr bebek ama genelde çıkartıyor. Biogaia+sabsimplex bu ikisi çoğu eczacı arkadaşım da bu iki damlayla rahatladıklarını söylüyorlar. Bir dene ben iyi olacağını düşünüyorum

1mucize1umut

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
21 Şubat 2018
695
2.101
26
Aynen kuzum gazı varken öyle, seviniyorum kaka yaptı diye ama yok.

Ben de sezaryen hop oldu bitti olacak sanıyordum ama benim çok zorlu geçti sonrası. Normal doğum şansım varken kendi isteğimle sezaryen oldum🤷🏻‍♀️ Şimdiki aklım olsaydı ve böyle zor olacağını bilsem normali bir denerdim.

Canım nerden aldın uyku eğitimini ?

Bu ara böyle kuzum bizimki de. Doymadan 5 dk emiyor sadece sonra ağlamaya başlıyor kafasını ittiriyor vs. E sonra hemen acıkıyor. Anlamadım açıkçası ben de. Huyu böyle heralde demeye başladım.

Kuzum yutkunması nasıl ona hiç dikkat ettin mi? Yani sütüm yok diyorsun ya, oradan anlayabilirsin belki
Hicbirsey sanıldığı gibi değil o zaman kişiden kişiye değişiyor 🙄 rabbim hayırlı yoldan nasip etsin o zaman inşallah herkese kolay doğumlar nasip olsun

eczhnm

bekle, Güneş doğacak 🐣
Pro Üye
12 Mart 2020
2.451
4.551
Hicbirsey sanıldığı gibi değil o zaman kişiden kişiye değişiyor 🙄 rabbim hayırlı yoldan nasip etsin o zaman inşallah herkese kolay doğumlar nasip olsun
Kesinlikle öyle, Allah hayırlısını nasip etsin bir çırpıda oluversin inşallah. Ben 39+6ya kadar bekledim biraz da nasip. Eğer doğum başlasaydı normal doğuracaktım ama dha bekleyecekmiş bebek. Korktum günü geçecek diye 🤷🏻‍♀️ Sen kaçıncı haftadasın

Bal0ncuk

19.07.2021🧚🏻‍♀️🎈
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
19 Kasım 2019
41.827
103.977
Bizim doktor da aynı gün yapalım dedi.
Aynen cnm aynı gn olmazsa bi süre bklemek lazmmş..
Sendemi 3lü olandsn yaptıracaksn

Bal0ncuk Bal0ncuk canım bak şu iki damlayı bir dene, bizimki de gazlı bşr bebek ama genelde çıkartıyor. Biogaia+sabsimplex bu ikisi çoğu eczacı arkadaşım da bu iki damlayla rahatladıklarını söylüyorlar. Bir dene ben iyi olacağını düşünüyorum
Cnm aşılardan 1 hafta sonra dr kontrolüne götürmeyi düşünüorm bıngıldaktı dil bağıydı oydu buydu bi baksn die
Orda soracam bakalm ne diecek

1mucize1umut

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
21 Şubat 2018
695
2.101
26
Kesinlikle öyle, Allah hayırlısını nasip etsin bir çırpıda oluversin inşallah. Ben 39+6ya kadar bekledim biraz da nasip. Eğer doğum başlasaydı normal doğuracaktım ama dha bekleyecekmiş bebek. Korktum günü geçecek diye 🤷🏻‍♀️ Sen kaçıncı haftadasın
Amin canım.32+1 bugün canım bende bı yandan erken gelir diye korkuyorum bı yandan da dogurmaktan 🥴

Fly3646

👣~👨‍👩‍👧~30.07.2021~🧿~N~♥️
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
12 Ekim 2016
8.344
30.028
Amin canım.32+1 bugün canım bende bı yandan erken gelir diye korkuyorum bı yandan da dogurmaktan 🥴
Ben hiç erken dogururum diye düşünmüyordum. Hatta 40. Haftayı doldururum diyordum 😂 ama benim kiz erken geldi. Hastane çantami hazirladiktan 1 gün sonra doğum yaptım 😁 doğumdan korkma canım herkes aynı seyleri yaşamıyor. Bazısı normlade bazısı sezeryanda çok zorlanıyor bazısı da hiç anlamadan atlatiyor. Sağlıkla kavuş yavruna insallahh 🙏🏻

Hamilelik günlüğü : Doğumdan bu güne 84 gün geçti.

1mucize1umut

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
21 Şubat 2018
695
2.101
26
Ben hiç erken dogururum diye düşünmüyordum. Hatta 40. Haftayı doldururum diyordum 😂 ama benim kiz erken geldi. Hastane çantami hazirladiktan 1 gün sonra doğum yaptım 😁 doğumdan korkma canım herkes aynı seyleri yaşamıyor. Bazısı normlade bazısı sezeryanda çok zorlanıyor bazısı da hiç anlamadan atlatiyor. Sağlıkla kavuş yavruna insallahh 🙏🏻
İnşallah canım ben daha hiç birşey almadım bırak çanta hazırlayayım kışlık birşey yok diye erteledim hep haftaya hafta sonu çıkıp hepsini birden halledicem artık sonra da çantamı hazırlarım hemen çok tedirgin oluyorum ben hazır beklerim artik 🥰

Bal0ncuk

19.07.2021🧚🏻‍♀️🎈
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
19 Kasım 2019
41.827
103.977
Günaydın kızlar 🎈♥️

Annem olmasaydı ne yapardm bilmiyorım.. Uyandığında bebeğe bakıyor uyuyorm.. Öğleden snraları biraz uyuyorm.. Ama işe başladığmda ne yapacam hç bilmiorm.. En azndan şu gaz seansları bitse rahatlarm :KK43:
Cuma günü akşamda kardeşim askerden gelecek.. Annem yoğun olacak.. Bir süre uyıyamıacam bakalım prova olacak bana :KK70:

Kriel

Popüler Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
1 Eylül 2019
4.260
16.743
Bende zaten durmuyor diyorum bıde ası vurulunca hıc durmayacak dıye kafamda kurup duruyorum

Senın bebiş nadıl oldu gece uykuları falan
Gece 4ten 5ten sonra kıvranıyor gazlardan. 3 gecedir 4 ten sonra uyanığım.

Kriel

Popüler Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
1 Eylül 2019
4.260
16.743
Aynen cnm aynı gn olmazsa bi süre bklemek lazmmş..
Sendemi 3lü olandsn yaptıracaksn

Cnm aşılardan 1 hafta sonra dr kontrolüne götürmeyi düşünüorm bıngıldaktı dil bağıydı oydu buydu bi baksn die
Orda soracam bakalm ne diecek
Hangisinden yapılcak bilmiyorum canım gidnce doktor hangisini derse