Tüp bebek annesi olma yolunda çabalarımız ve tecrübelerimiz🌺🌼🌸

Kızlar 1. Ay aşısında ebe senin sütun var mama verme 15 gün dene gel tartalim dedi. 15 gündür mamayi azalttim. Günde 3~4 defa mama veriyorum. Malesef tamamen kesemedim. Şimdi sağlık ocağına gittim. 15 günde 300 gram almış. Ebe yeterli dedi aldığı kiloya. Mama ile birlikte gidince 300 almış yine mamayi kesince sütüm yetmez korkusu var. İnsallahh 3 ~4 defa vermeyi de bırakırım 😁

Kızlar 1. Ay aşısında ebe senin sütun var mama verme 15 gün dene gel tartalim dedi. 15 gündür mamayi azalttim. Günde 3~4 defa mama veriyorum. Malesef tamamen kesemedim. Şimdi sağlık ocağına gittim. 15 günde 300 gram almış. Ebe yeterli dedi aldığı kiloya. Mama ile birlikte gidince 300 almış yine mamayi kesince sütüm yetmez korkusu var. İnsallahh 3 ~4 defa vermeyi de bırakırım 😁
1. Ay kontrolünde bize de mamayı bırak dedi doktor kilo alımına bakarak. Korka korka bıraktım valla ben. Kaka çiş sayısını takip et canım yeterli yapıosa sadece anne sütü ile devam edebilirsin, ben öyle bıraktım.
Bu hafta kontrolde kilosu iyi çıkar inşallah merakla bekliyorum kontrol gününü.

1. Ay kontrolünde bize de mamayı bırak dedi doktor kilo alımına bakarak. Korka korka bıraktım valla ben. Kaka çiş sayısını takip et canım yeterli yapıosa sadece anne sütü ile devam edebilirsin, ben öyle bıraktım.
Bu hafta kontrolde kilosu iyi çıkar inşallah merakla bekliyorum kontrol gününü.
Çiş yapıyor ama benim kızım kaka yapmıyor malesef. Çok kıymetli 😁
Haftada bir yapıyor. Anne sütü alımını arttirdigimdan beri süre uzadı. Sağlık ocağındaki doktora sordum muayene etti. Normal olduğunu söyledi. Fitil verme bağırsak tembelliği olur 4 aya kadar normal dedi. Kaka yapmamasi beni çok huzursuz ediyor ama zamanla oturacak galiba. Bende de kronik kabızlık var. Genlerden kaynaklı olabilir dedi. 2 ay kontrolunde sorucam detaylı.

Sizin kontrole az kalmış canım. İnsallahh sutlerimiz yeter. Psikolojik olarak bebe den önce ben bağımlı oldum mamaya 😂

Çiş yapıyor ama benim kızım kaka yapmıyor malesef. Çok kıymetli 😁
Haftada bir yapıyor. Anne sütü alımını arttirdigimdan beri süre uzadı. Sağlık ocağındaki doktora sordum muayene etti. Normal olduğunu söyledi. Fitil verme bağırsak tembelliği olur 4 aya kadar normal dedi. Kaka yapmamasi beni çok huzursuz ediyor ama zamanla oturacak galiba. Bende de kronik kabızlık var. Genlerden kaynaklı olabilir dedi. 2 ay kontrolunde sorucam detaylı.

Sizin kontrole az kalmış canım. İnsallahh sutlerimiz yeter. Psikolojik olarak bebe den önce ben bağımlı oldum mamaya 😂
Ver ver canm tamamen anne sütüne geciş yap boylelıkle artmıs olacak benım sütüm tamamen kesildi 😔nasip böyleymiş napalım

Kızlar bu arada 2. Ay asılarını vurulduktan sonra, 3 gün banyo yapılmıyor bılgınız olsun, ona gore bebıslerınızı banyo yaptırıp götürün🥰 Kriel Kriel Bal0ncuk Bal0ncuk Fly3646 Fly3646
Aynen cnm... Öyleymiş..
Bide rota aşısı vurduracam ben aynı gün olmazsa bekleme süresi varmş kimi 15 kimi 28 gj diyor
Bende aynı gn vuracsm

Ver ver canm tamamen anne sütüne geciş yap boylelıkle artmıs olacak benım sütüm tamamen kesildi 😔nasip böyleymiş napalım
Nasip canım anne sütü aldı sonuç olarak senin bebeginde. Gunluk mama sayısını azaltmak bile şimdilik bana yetti.

Aynı biz. Oh diyorum kakasını yaptı şimdi rahatlar bi 5 dk geçmiyor yine bağırıyor bacakları gerdirip çekip. Üstten gaz cıkınca da anlık bi rahatlama sonra yine ağlıyor. Kıpkırmızı oluyor. Napacağını şaşırıyor insan.
Aynen kuzum gazı varken öyle, seviniyorum kaka yaptı diye ama yok.
Aslında hem istiyorum hemde korkuyorum acısından filan sezeryan hop bitti oldu oluyor ama onunda sonrası düşündürüyor beni
Ben de sezaryen hop oldu bitti olacak sanıyordum ama benim çok zorlu geçti sonrası. Normal doğum şansım varken kendi isteğimle sezaryen oldum🤷🏻‍♀️ Şimdiki aklım olsaydı ve böyle zor olacağını bilsem normali bir denerdim.
Evet sabır isteyen bir süreç ama tam kurallara uyulduğunda gerçekten tüm bebekler uyur. Evet biz tamamladık sayılır. Ayına göre uyanıklık süreleri var mesela biz 7.00 gibi kalkıyoruz ilk uykudan 2.5 saat sonra sabah uykusu yapıyoruz 1-1.5 saat sürüyor. Ondan kalkınca yine 2.5-3 saat sonra öğle uykusu o da 1.-1.5 saat sürüyor. Sonra akşamüstü yarım saatlik bir şekerleme. En son akşam uykusu 20.00 uyuyorlar
Canım nerden aldın uyku eğitimini ?
Sizin bebişler de kısa kısa emip bırakıyo mu? Uzun uzun iki memeyi emmiyo, birini biraz emip bırakıyo itiyo diliyle, bekliyorum uğraşıyorum ama yok devam etmiyo. Sonra yarım saat 40dk ya bidaha bidaha.. internette bakıyorum 2 aylık bebek 4 saatte bi 120 150 cc beslenmeli diyor, biz 4 saatte 4 5 kere emip emip bırakıyoruz.
Nasıl bir düzene girecez, napmam lazım bilmiyorum..
Bu ara böyle kuzum bizimki de. Doymadan 5 dk emiyor sadece sonra ağlamaya başlıyor kafasını ittiriyor vs. E sonra hemen acıkıyor. Anlamadım açıkçası ben de. Huyu böyle heralde demeye başladım.
Canım bir memede en az 15 20 dakika kalıyor bazen yarım saati buluyor. İki memeyi birden 1 saat emzirdigimi biliyorum kolum kopuyor 😁 ama benimkide uyumuyor ağlıyor çoğu zaman. saat başı meme istiyor. Günde 3 4 defa mama veriyorum doymadigini düşünüyorum.
Kuzum yutkunması nasıl ona hiç dikkat ettin mi? Yani sütüm yok diyorsun ya, oradan anlayabilirsin belki

Aynen kuzum gazı varken öyle, seviniyorum kaka yaptı diye ama yok.

Ben de sezaryen hop oldu bitti olacak sanıyordum ama benim çok zorlu geçti sonrası. Normal doğum şansım varken kendi isteğimle sezaryen oldum🤷🏻‍♀️ Şimdiki aklım olsaydı ve böyle zor olacağını bilsem normali bir denerdim.

Canım nerden aldın uyku eğitimini ?

Bu ara böyle kuzum bizimki de. Doymadan 5 dk emiyor sadece sonra ağlamaya başlıyor kafasını ittiriyor vs. E sonra hemen acıkıyor. Anlamadım açıkçası ben de. Huyu böyle heralde demeye başladım.

Kuzum yutkunması nasıl ona hiç dikkat ettin mi? Yani sütüm yok diyorsun ya, oradan anlayabilirsin belki
Hicbirsey sanıldığı gibi değil o zaman kişiden kişiye değişiyor 🙄 rabbim hayırlı yoldan nasip etsin o zaman inşallah herkese kolay doğumlar nasip olsun

X