Tüp Bebek Doktoru Ziya Kalem

Yagmurdamlasi3434

Üye
Kayıtlı Üye
28 Haziran 2019
65
12
34
Merhaba Arkadaşlar,
25 haziranda Tüp bebek doktoru Ziya Kalem ile ön görüşmemiz oldu, ilk izlenim olarak kendisini beğendik ancak doktor hakkında internette çok fazla yorum bulamadim. Yardimlariniza ve tecrubelerinize ihtiyacım var Ziya Kalemi tanıyan veya onda tüp bebek tedavisi yaptiraniniz var mı, kendisi İstanbul' da gürgan klinikte çalışmaktadır, önceden Ankara ve Çorumda da zannedersem çalışmış, bu benim 2. Denemem olacak o yüzden detaylı araştırma yapıyorum lütfen yardımcı olabilirsiniz sevinirim.

Son düzenleme:
Merhaba Arkadaşlar,
25 haziranda Tüp bebek doktoru Ziya Kalem ile ön görüşmemiz oldu, ilk izlenim olarak kendisini beğendik ancak doktor hakkında internette çok fazla yorum bulamadim. Yardimlariniza ve tecrubelerinize ihtiyacım var Ziya Kalemi tanıyan veya onda tüp bebek tedavisi yaptiraniniz var mı, kendisi İstanbul' da gürgan klinikte çalışmaktadır, önceden Ankara ve Çorumda da zannedersem çalışmış, bu benim 2. Denemem olacak o yüzden detaylı araştırma yapıyorum lütfen yardımcı olabilirsiniz sevinirim.

Kendisi gerçekten bilgili ilgili bir doktordur. Her zaman ulaşabilirsiniz. Benim geçen yıl gürgan klinikteki takibimi kendisi yapmıştı. Başka merkezde 1 negatifim ve 2 negatif aşılamam vardı. Umutsuzdum ama gürgan klinikte tuttu. Malesef düşükle sonuçlandı ama olsun tutması bana büyük umut oldu. Şimdi yine ankara gürgan klinikte tedavi görüyorum ama ziya hoca istanbuldaki kliniğe gitmiş ankaradaki hastaları çok üzgün.

Citlembik arkadaşım, öncelikle geçmiş olsun, negatiflerden sonra ziya bey mi yaptı tüp bebek tedavisini? Düşük olmasının sebebi neydi nasıl bir açıklama yaptı ziya hoca. Bir de nasıl bir tedavi uygulandı sana canım, ziya hoca çok test istiyor mu yani masraf olarak çok masraf cikariyor mu? Fazla soru sordum ama ziya hoca Hk hiç bilgiye ulaşamıyorum k.bakma. seni bulmuşken sorayım diyorum 😊

Merhaba. Ben de geçen sene ankara gürgan klinikte tüp bebek tedavisi gördüm. Ziya hocam ilgilendi. Çok memnundum. Ama malesef sonucum negatif oldu. Bu sene tekrar gürgan klinikte tedavi gördüm. Ziya hocam gitmiş çok üzüldüm. Cuma transferim yapıldı. Beklemedeyim bakalım🤲🤲

Merhaba mucize, ya gerçekten ilgili ve iyi bir doktormuu sizden boyle yorumlar duyunca seviniyorum çünkü bende ziya beye tedavi olmak istiyorum. Neden negatif oldu sizde ki sorun neydi? Transfer edilen embriyo kalitesi nasıldı canımm? İnsallah bu sefer olur dua edelim, transferin 5. Günündesin o zaman. Şu an kime tedavi oluyorsun fetiye hanım mi

Sperm kaynaklı canım benimki. Sperm yapısından kaynaklı. Geçen sene 2.kalite tek embriyo transfer edildi tutmadı. Bu sene 1.kalite embriyo transfer edildi. Işın hanım ilgilendi. Memnunum. Ziya hocam çok iyiydi. Çok üzüldüm. Transferimi de o yapmıştı. Çok pozitif. Bilgili bir doktor. Siz başladınız mı tedaviye

Ben baslamadim daha, benimde bi negatif tüp Bebek denemem var Medical park Bahçelievler de yaptırdım 5 ay önce tutmadı. Şimdi 2. Tedavi için doktor ve merkez araştırıyorum. Görüştüğüm yerler sırasıyla bahçeci Umut tüp bebek cem çelik, İstinye üniversitesi ziya kalem. Cem bey de ziya beyde ikisini de çok beğendim ve güven verdiler. Ama bahçeci biraz pahalıya patlar bize 7200 fiyat verdiler ilaç dışında. Ziya hocanın çalıştığı istinye üniversite si tüp bebek için SGK raporlu 5000 TL fiyat verdi. Bide ziya hoca yi hemşireleri falan beğendim çok güleryüzlüydüler. Bizde de sorun erkek infertilitesi canım, benimde yumurta rezervim az. Ziya hoca 2-3 ay takip yaparız yumurtalara bakarız, en çok yumurta hangi zamanda olursa o dönem başlarız tedaviye dedi. Beğendik yani ama tam karar vermiş değilim gorusecegimiz bir kaç merkez daha var .

Benim de yumurta rezervim az canımm yaşım genç olmasına rağmen. 29 yaşındayım 7 yumurtam toplandı. Siz de sperm de nasıl bir sorun var. Bizdeki morfoloji bozukluğu

Benim de yumurta rezervim az canımm yaşım genç olmasına rağmen. 29 yaşındayım 7 yumurtam toplandı. Siz de sperm de nasıl bir sorun var. Bizdeki morfoloji bozukluğu
Aynı yaştayiz canım ve hikayelerimizde neredeyse aynı 🙂 benden 4 yumurta toplandı ve 4 gün sonra 2 tanesi transfer edildi. Orta kalite embriyoydu. Eşimin sperm sayısı az (4-6 milyon arasında) morfolojisi yüzde 1 , biz şuan takviye ilaç kullanıyoruz yumurta kalitesi ve sperm kalitesini yükseltmek için, ilk tedavimizde takviye ilaç kullanmamistik.

Aynı yaştayiz canım ve hikayelerimizde neredeyse aynı 🙂 benden 4 yumurta toplandı ve 4 gün sonra 2 tanesi transfer edildi. Orta kalite embriyoydu. Eşimin sperm sayısı az (4-6 milyon arasında) morfolojisi yüzde 1 , biz şuan takviye ilaç kullanıyoruz yumurta kalitesi ve sperm kalitesini yükseltmek için, ilk tedavimizde takviye ilaç kullanmamistik.

Ayy canım cidden çok aynı hikayelerimiz. Biz takviye ilaç kullandık ilk denemeden sonra. Bu sefer sperm seçiminde chip yöntemi uygulandı. Ona ekstra ücret ödedik. Chiple en iyi en kaliteli spermleri buldular. Birinci kalite embriyo oluştu. İnşallah devamı da gelir. Ziya hoca konusunda tereddüt etme hiç. En iyisini bilir o. İst da bi yer daha duymuştum. İmkanım olsa oraya da gitmek istiyordum. Uzak olduğundan eledik orayı. Bülent tıraş çok iyi sanırım

Hangi ilaçları kullandınız eşin ve sen canım ? Ziya hoca bizede mikroçip önerdi isterseniz yapabiliriz şansınız daha yüksek olur dedi. Sen kan değerine hangi gün baktircan ins olur ya, çok emek veriyoruz bu iş için. Bülent tras evet, alanında çok iyi, acıbadem Maslak ta çalışıyor, ben kendisine gitmedim, ama onda tedavi gören bir arkadaşım oldu pozitifi gördü 2,5 aylıkken ikizlerini kaybetti düşük yapti. Allah hayırlısını versin hepimize.

Ben statera diye ilaç kullandm. Eşim de imprly diye bi ilaç kullandı. Bunun yanında keçiboynuzu kürü yaptık. Bakalım ne olacak. Rabbim hepimizin yardımcısı olsun inşallah. 12. Gün baktıracağım. Haftaya Çarşamba inşallah 🤲🤲

Eşinizin değerleri böyleyken chip ten daha önemli olan imsi tekniğini uygulatın derim.
Ziya beye gelince kendisini Ankara Gürgan klinikte tanıyorum ve Timur ve Ziya beyin ismini duydukça tüylerim diken diken oluyor.
Bizimde morfolojimiz 2 1 arasında değişiyor. 6 yıllık evliydik gürganda tedaviye başlarken ve 3 negatif tüp bebek 1 aşılama negatif ve normal yolla hiç gebelik oluşmamıştı. Bu tedavilerim izmir de oldu. Bizde dedik ki 3. Denememizi daha ileri teknoloji kullanan yerlerde yaptıralım sperm seçimi falan farklı olsun tavsiye üzerine Gürgan kliniğe gittik.Ki şöyle bir durum var eşim yurtdışında çalışıyor 6 ayda 1, 3hafta izni oluyor bu tatillerde ancak tedavi olabiliyoruz.merkeze gittik bize imsi önerdiler ki biz imsi tekniği için Ankaraya gittik,çünkü chip tekniği ve icsi İzmirde uygulanıyor. Tedaviye başladık yumurta toplama günü embriyog odaya geldi ve imsi uygulanmadığını ellerinde 2 tane orta kalite embriyo kaldığını anlattı, dedik biz buraya imsi için geldik neden uygulanmadı neyse berbat bir transfer geçirdim. Sonra peşine düştük Timur beyin uçağı varmış şimdi bunlarla uğraşamam dedi, Ziya bey aynı katta karşımızda masa da oturdu yanımıza bile gelmedi, daha yeni işe başlayan embriyolog geldi yanımıza bizimle ilk gün konuşan embriyolog izinliymiş diğerleri de dosyaya bakmamış olan emeklerinize 20 bin liramıza oldu.Ziya bey gelipte bi kusura bakmayın der insan bi yanlışlık olmuş der öyle oturdu bilgisayarına baktı.Hiç tavsiye etmiyorum insanlık 0.

İstanbul da çok iyi merkezler doktorlar var, uzak durun derim. Ucuz diye kendinizi riske atmayın. Memorial var,Aret kamar var,vermedi cem bey,remzi bey var Brüksel yücel bey var. Ziya beyde vicdan yok gözlerimle gördüm

Yorumlarını paylaştığın için teşekkür ederim, Ziya hoca hakkında her bilgiye ihtiyacım var. Biz ilk gittiğimizde girişteki bayanlardan tut koordinatörüne kadar herkes ilgiliydi, biraz fazla bekletildik ancak bunun açıklamasını bize Ziya hoca bizzat kendisi yaptı. Bizimle gerçekten çok uzun bir süre ilgilendi, bilgili be deneyimli bir doktor izlenimi bıraktı bizde, laboratuvardan embriyoglarından tut tüp bebek merkezleriyle ilgili bir çok detay hakkında bilgilendirme yaptı. Biz şuan haftada en az 2 merkezle ön görüşme yapıyoruz, güvenebileceğimiz kendimizi ona emanet edebileceğimiz birimde ona karşı ısınabileceğimiz bir doktoru belirlediğimizde tedaviye başlayacağız. Cem bey ile görüştük ilk sırada o var zaten onunla ilgili kafamızda bir tereddüt yok, Ziya hoca hakkında fikir Sahibi olabilmek için kendisi hakkında araştırmalar yapıyoruz.

Yorumlarını paylaştığın için teşekkür ederim, Ziya hoca hakkında her bilgiye ihtiyacım var. Biz ilk gittiğimizde girişteki bayanlardan tut koordinatörüne kadar herkes ilgiliydi, biraz fazla bekletildik ancak bunun açıklamasını bize Ziya hoca bizzat kendisi yaptı. Bizimle gerçekten çok uzun bir süre ilgilendi, bilgili be deneyimli bir doktor izlenimi bıraktı bizde, laboratuvardan embriyoglarından tut tüp bebek merkezleriyle ilgili bir çok detay hakkında bilgilendirme yaptı. Biz şuan haftada en az 2 merkezle ön görüşme yapıyoruz, güvenebileceğimiz kendimizi ona emanet edebileceğimiz birimde ona karşı ısınabileceğimiz bir doktoru belirlediğimizde tedaviye başlayacağız. Cem bey ile görüştük ilk sırada o var zaten onunla ilgili kafamızda bir tereddüt yok, Ziya hoca hakkında fikir Sahibi olabilmek için kendisi hakkında araştırmalar yapıyoruz.
Bizle de çok ilgiliydiler, Timur bey iki doktor birde embriyolog ile birlikte uzun uzun konuştular bizimle gel gör ki o gün ne konuşulduysa hiçbirini yapmadılar.

Ben de gürgan klinikte 1 yıla yakın tedavi gördüm. Negatif oldu. Ziya hoca ilgilendi gerçekten çok bilgili. O konuda şüpheniz olmasın. Ben de yumurta bile gelişmiyordu 3 embriyom oldu sayesinde ama tutmadı o da kalitesizliğinden dolayı. Bence rahatlıkla gidebilirsiniz

Timur hocayla da bikaç defa görüştüm ama Timur hoca mı ziya hoca mı dersen ziya bey derim.

X