Erkek İnfertilitesi Tüp bebek kararsızlığı

Erkek Faktörü / Erkek İnfertilitesi
gerçekten öyle. Ama doktorlar morfoloji 3 de Bile buna odaklanmayıp kadın problemi bulmaya çalışıyorlar. Bu iş çift taraflı olsa da hala kadın aktif rolde problem olarak
Maalesef bunu bende yaşadım üç tedavimde farklı merkezlerde oldu ikinci gittiğim beni didik didik etti resmen 🤷

Bizde erkek faktörü ile bu yola çıkıp üçüncü tedavide ikizlerimize kavuştuk. Eşinizin sayı problemle mı var bu asılabilir. Takviye edici gıdalar denediniz mi,? Yaşınız eğer kritik denilecek süreçte değilse iyi bir ürolog Kaan bey gibi çözüm bulabilir gibi duruyor. Bizde hız ve ileri hareketli sayıda problem vardı. Eğer yaşınız 30 unda altındaysa çok iyi Bir merkezden destek alarak tedaviye gerek kalmadan sonuca ulaşabilirsiniz. Tedaviye Kars verirseniz de mikroçip yönetimi mutlaka uygulayan merkezi tercih edin. İnşallah muradıniza erersiniz
Merhaba ilgimi çekti sormak istiyorum. Bizim de erkek faktörü ilk tedavimize başladık. Sizin 2 negatiflerinizin sebebi neydi acaba

Merhaba ilgimi çekti sormak istiyorum. Bizim de erkek faktörü ilk tedavimize başladık. Sizin 2 negatiflerinizin sebebi neydi acaba
Ciddiye alınmamak. Ve asıl üzerine düşmeleri gereken sperm secimi yerine başka şeylere yogunlasmalari. İlk iki tedavimde de yüzde 70 ile olur denildi sonuç olmadı

Nasıl?

Spermde ki soruna göre mi yol almadılar?.
Sanki sorun yumurtalıkta rahimde gibi ikincisi bana kafayı taktı ilki de ilk zaten yine gelir yaş genç diyerek çokta sallamadilar açıkçası. İlkini 29 yaşına yeni girmiştim oldum.. üçüncü tedavim yani pozitif te direkt sperm seçmeye odaklandılar mikroçip uyguladılar ilk meni değil ikinci meni ile döllenme yaptılar.

Sanki sorun yumurtalıkta rahimde gibi ikincisi bana kafayı taktı ilki de ilk zaten yine gelir yaş genç diyerek çokta sallamadilar açıkçası. İlkini 29 yaşına yeni girmiştim oldum.. üçüncü tedavim yani pozitif te direkt sperm seçmeye odaklandılar mikroçip uyguladılar ilk meni değil ikinci meni ile döllenme yaptılar.
Peki sizin sperm sonuçlarınız normal miydi onlar size yöneldiğinde?.

Peki sizin sperm sonuçlarınız normal miydi onlar size yöneldiğinde?.
Hayır bizdeki problem ileri hızlı ve toplam sperm sayısının az olmasaydı. En başından en sonuna kadar durum buyken. Teknolojileri sperm seçimi için yeterli değildi onun için başka yerde sürmek işlerine geliyordu. İkinci tedavimde birgün için de kendimi ameliyat masasında buldum histereskopi işlemi yapıldı.

Hayır bizdeki problem ileri hızlı ve toplam sperm sayısının az olmasaydı. En başından en sonuna kadar durum buyken. Teknolojileri sperm seçimi için yeterli değildi onun için başka yerde sürmek işlerine geliyordu. İkinci tedavimde birgün için de kendimi ameliyat masasında buldum histereskopi işlemi yapıldı.
Aslında histereskopi çok kötü bir şey değil ama sayı ve hız az ise aslında aşılama Nil’e olabilirdi..

Morfoloji normal miydi?.

Ne yazık ki tecrübe ede ede anlıyorsunuz piyasayı.

Aslında histereskopi çok kötü bir şey değil ama sayı ve hız az ise aslında aşılama Nil’e olabilirdi..

Morfoloji normal miydi?.

Ne yazık ki tecrübe ede ede anlıyorsunuz piyasayı.
Değil ama ben işlemi daha bilmiyorken içinde buldum kendimi. Morfoloji başta iyidi takviye edici gıdalar sonrası 1 e düştü 3 olduğu zamanlarda vardı. Yok bizim sayı direkt tüp bebek, aşılama için az kalıyordu. Hiç aşılama diyen olmadı mesela. Evet ilk iki tedavimde bayağı tecrübe oldu ki üçte onlara bırakmadım ben şunu istiyorum şunu da uygulayın gibi yönlendirmelerde yapabildim.

Değil ama ben işlemi daha bilmiyorken içinde buldum kendimi. Morfoloji başta iyidi takviye edici gıdalar sonrası 1 e düştü 3 olduğu zamanlarda vardı. Yok bizim sayı direkt tüp bebek, aşılama için az kalıyordu. Hiç aşılama diyen olmadı mesela. Evet ilk iki tedavimde bayağı tecrübe oldu ki üçte onlara bırakmadım ben şunu istiyorum şunu da uygulayın gibi yönlendirmelerde yapabildim.
O konuda çok haklısınız insan hazır değilken ve bilmiyorken yorucu buluyor neden neden diye düşünmekten… sizi anlıyorum.

Şu morfoloji bazı testler de nasıl bu kadar değişiyor bilmiyorum.
Benim eşimin de bir testte 8 bir testte 3 geldi 🤷‍♀️🤷‍♀️

O konuda çok haklısınız insan hazır değilken ve bilmiyorken yorucu buluyor neden neden diye düşünmekten… sizi anlıyorum.

Şu morfoloji bazı testler de nasıl bu kadar değişiyor bilmiyorum.
Benim eşimin de bir testte 8 bir testte 3 geldi 🤷‍♀️🤷‍♀️
Morfoloji tüp bebek tedavisinde anlam taşımadığı için o konuda bilgim yok. Doğal gebelikte önemli ama tedavide bir anlam taşımıyor denildi hep

X