Tüp bebek süreci ve çevre baskısı

Yaptığı hadsizlik bence görüşmemeye devam edin bende 2 yıllık evliyim tedavi surecindeyim pandemi falan dedim hep inanmamislardır bence ama açıklama yapmak inandırmak zorunda değiliz hamile olunca davetiye bastırcam parti yapıcam merak edenlere 😅😅
Muhteşem fikir 😂😂

Bana sor 4 yıl evlilik 0 gebelik.. kv kp annem Allah razı olsun 1 kere sormadılar neden diye bence hissediyorlar.. onun dşnda sanki tüm dünya sorduu.. ANNE OLMAK İSTİYORUM AMA OLAMIYORUM OLAMIYORUM OLMUYOR TÜP İÇİNDE PARAM YOK DEVLETE GİTSEM ÇALIŞIYORUM VAKTİM YOK ERTELEYİP DURUYORUM.. diyemiyorum ve diyorum ki pandemi var Yada Allah kararlamıştır bizede. :KK43:

Merhaba değerli kk üyeleri (konu biraz uzun olabilir ama içimi döküp fikirlerinizi almak istedim.
🥰
)

Benim kendimce yaşadığım ve artık gerçekten ağzımı bozmamak için kendimi zor tuttuğum bir konu var. “ Çevrendeki herkesin hadsizce, her gördüklerinde bebek haber yok mu?” Sorusu.

Artık sabrımın sonu gelmiş gibi hissediyorum. Ben normalde çok sakin, her zaman orta yol bulmaya çalışan, kimsenin kalbini kırmamak için çaba sarfeden biriyim. Ama bu soru artık sabrımı zorluyor.

Ben 30 yaşında, 2 yıldır evliyim. İlk yıl çocuk istemedim. Evliliğim oturup, kafamdaki soruları cevaplayıp, bu sorumluluğu alacağıma inandığımda çalışmalara başladık. 11 ay boyunca hiç gebelik oluşmadı. En sonunda hastaneye gittiğimde doktora burdan öğrendiğim hsg filmini sordum. O da “isterseniz özelde çektirin” dedi ve sonuç iki tüpüm de kapalı ve hidrosalpinksli. Yani tüp bebekten başka çare yokmuş.

Eşimle konuşup tüp bebeğe başlamaya karar verdik. Ama bu süreçte olduğumuzu, ailelerimiz ve yakın arkadaşlarımız dahil kimseye söylememe kararı aldık. Kimsenin tavsiyesini ya da tesellisini duymak istemiyoruz. Sanki kansermişiz gibi acımasını da.

Gel gör ki insanların soruları bitmiyor. Biz de çözüm olarak, bu pandemi sürecinde çocuk fikrini ertelediğimizi söylemeye başladık. Başka çözüm yolu bulamadık. Ama yine de çok nadir görüştüğümüz ya da yıllardır görüşmediğimiz arkadaşlar bile konuşacak konu kalmamış, muhabbet açacak mevzu yokmuş gibi dönüp dolaşıp bu konuyu soruyorlar.

İki gün önce 14 yıldır görüşmediğim bir arkadaşımın bana attığı mesajı bırakıyorum. Lütfen bu süreçte siz insanların ağzını nasıl kapattınız? Bu psikolojik şiddetin önüne nasıl geçtiniz? Fikirlerinize ihtiyacım var. Şimdiden çok teşekkür ederim
🥰
Ay ne kadar ayıp. Denecek söz mu bu. Direkt engelleyin

Ben böyle insanlara şaşırıp şoklar içerisinde kalıyorum nasıl akla, vicdana,kalbe ve merhamete sahipler🤷‍♀️ size bir anımı paylaşacağım nasıl insanlar var görün yalnız değilsiniz yani, ben evlendikten 3 ay sonra hamile kaldım bir kızım oldu, sonrasındada 1 düşük yaşadım meğer pko ve miyom varmış düşüğe sebep olmuş sonrasında doktor uyarısı ile bir süre tedavi görmeye ve tedavim bitene kadar korunmaya devam ettim aynı size yaptıkları gibi herkes darlıyor, eee millet kaçıncıyı doğurdu sen hala tek çocukla geziyorsun diyorlardı, sözleşmiş gibi her gören aynı saçmalıkları sorup duruyordu,

Bir gün eşimin amcasına gittik bayramlaşmaya kalabalık bir ortamdı bir çok kişi var ve o malum soru geldi (ikinci ne zaman??) daha ben ağzımı açmadan kayınvalidem herkesin ortasında söylemiyorlar ama kısır o olmuyor çocuk dedi,ee yanımdaki çocuk nee gökten mi indi kısırsam?? Utanmadıda söylerken bunu o gün hayatımın enn kötü bayramını yaşadım ve oradan kaçıp boş bulduğum bir parkta saatlerce ağladım, Allah sana bunun hesabını sorsun inşallah dedim, meğer ben zaten 4 haftalık hamileymişim o gün,hatta 3.cü çocuğumda oldu ama o sözleri hala mıh gibi aklımda sizi öyle iyi anlıyorum ki şimdi KV. kendi kızı evlendi ama 4 yıldır bebek olmuyor ve sürekli onlar istemiyorlar diye saklıyor herkesten, kendi kızını yalanlarla koruyor kimse olmadığını öğrenmesin diye kırk takla atıyor ama bir başkasının evladına hatta çocuğu da varken kısır bu!! Diye iftira atabiliyor ben hakkımı helal etmiyorum şahsen çok canımı yaktılar benim..biraz uzun yazdım kusura bakmayın ama arkadaşınızın saçma mesajını görünce kan beynime sıçradı ve anlatmak istedim

Ben böyle insanlara şaşırıp şoklar içerisinde kalıyorum nasıl akla, vicdana,kalbe ve merhamete sahipler🤷‍♀️ size bir anımı paylaşacağım nasıl insanlar var görün yalnız değilsiniz yani, ben evlendikten 3 ay sonra hamile kaldım bir kızım oldu, sonrasındada 1 düşük yaşadım meğer pko ve miyom varmış düşüğe sebep olmuş sonrasında doktor uyarısı ile bir süre tedavi görmeye ve tedavim bitene kadar korunmaya devam ettim aynı size yaptıkları gibi herkes darlıyor, eee millet kaçıncıyı doğurdu sen hala tek çocukla geziyorsun diyorlardı, sözleşmiş gibi her gören aynı saçmalıkları sorup duruyordu,

Bir gün eşimin amcasına gittik bayramlaşmaya kalabalık bir ortamdı bir çok kişi var ve o malum soru geldi (ikinci ne zaman??) daha ben ağzımı açmadan kayınvalidem herkesin ortasında söylemiyorlar ama kısır o olmuyor çocuk dedi,ee yanımdaki çocuk nee gökten mi indi kısırsam?? Utanmadıda söylerken bunu o gün hayatımın enn kötü bayramını yaşadım ve oradan kaçıp boş bulduğum bir parkta saatlerce ağladım, Allah sana bunun hesabını sorsun inşallah dedim, meğer ben zaten 4 haftalık hamileymişim o gün,hatta 3.cü çocuğumda oldu ama o sözleri hala mıh gibi aklımda sizi öyle iyi anlıyorum ki şimdi KV. kendi kızı evlendi ama 4 yıldır bebek olmuyor ve sürekli onlar istemiyorlar diye saklıyor herkesten, kendi kızını yalanlarla koruyor kimse olmadığını öğrenmesin diye kırk takla atıyor ama bir başkasının evladına hatta çocuğu da varken kısır bu!! Diye iftira atabiliyor ben hakkımı helal etmiyorum şahsen çok canımı yaktılar benim..biraz uzun yazdım kusura bakmayın ama arkadaşınızın saçma mesajını görünce kan beynime sıçradı ve anlatmak istedim
Allah insanlara empati duygusu ve merhamet versin. Çok üzüldüm adınıza. Gerçekten insanlar nerde ne konuşacağını bilmiyor maalesef 😔

Allah insanlara empati duygusu ve merhamet versin. Çok üzüldüm adınıza. Gerçekten insanlar nerde ne konuşacağını bilmiyor maalesef 😔
Malesef öyle, Allah hayırlı ve merhamet dolu insanlarla karşılaştırsın sizi de her daim, inşallah sağlıkla kucağınıza bir evlat almayı nasip etsin Rabbim güçlü olun ki tedaviniz olumlu geçsin böyle asalak insanlara kulak asmayın gücünüzü ve enerjinizi sömürmelerine izin vermeyin Allah işinizi rast getirsin inşallah..

Malesef öyle, Allah hayırlı ve merhamet dolu insanlarla karşılaştırsın sizi de her daim, inşallah sağlıkla kucağınıza bir evlat almayı nasip etsin Rabbim güçlü olun ki tedaviniz olumlu geçsin böyle asalak insanlara kulak asmayın gücünüzü ve enerjinizi sömürmelerine izin vermeyin Allah işinizi rast getirsin inşallah..
Çok teşekkür ederim. Amin 🙏 🥰

X