Tüp bebek tedavisi aşamaları

Esilamelekk

Üye
Kayıtlı Üye
11 Şubat 2019
227
115
Kizlar merhaba ben tüplerimden sorun cıktı rahimden ciktigi an 2.3 cm lik tikaniklik var yumurtadan taraf olan kisim acikmis ama rahimdeb sonra cikan tup kanalinda perde gibi bisey varmis geri kalan hiç bir sorunum yok yumurtlamam, adetlerim duzenli kilom normal ,yaşım genç bana doktor çok istiyorsunuz siz eşinle tüp bebek yaptırın ilkinde yüzde 90 tutar tutar dedi Bende istiyorum ama ankarada yaptıracam bunun için ne yapmam gerek eşim asker izin alamaz anca 10 gün gelir ailem ankarada bu 10 gün transfer için yeterli mi ve bebeklerinkz kacincida tuttu bana aşamaları bildirebilir misinuz tecrübeli bunları yaşamış ablalarım kardeşlerim

Kizlar merhaba ben tüplerimden sorun cıktı rahimden ciktigi an 2.3 cm lik tikaniklik var yumurtadan taraf olan kisim acikmis ama rahimdeb sonra cikan tup kanalinda perde gibi bisey varmis geri kalan hiç bir sorunum yok yumurtlamam, adetlerim duzenli kilom normal ,yaşım genç bana doktor çok istiyorsunuz siz eşinle tüp bebek yaptırın ilkinde yüzde 90 tutar tutar dedi Bende istiyorum ama ankarada yaptıracam bunun için ne yapmam gerek eşim asker izin alamaz anca 10 gün gelir ailem ankarada bu 10 gün transfer için yeterli mi ve bebeklerinkz kacincida tuttu bana aşamaları bildirebilir misinuz tecrübeli bunları yaşamış ablalarım kardeşlerim
Canim oncelikle o 10 gun esin icin yeterli olur saniyorum daha baska sorun yoksa. Esinde spermlerinde vs. Sorunlar gibi. Sonra tedaviye gelecek olursak tup disinda sorunun yoksa ilk once kendine uygun gidip gelebilecegin bir tup bebek merkezi bul. Esinde yaninda degilmis ulasimin kendince kolay olsun yeri geliyor 2 gunde bir gidiyorsun cunki. Adet oncesi gidip icine sinen merkezde on gorusme yap elindeki raporlari vs. Ne varsa goturmen gerek. Doktora acik ol ne sorununuz varsa herseyi anlatmalisin ki. O da sana gore yol cizecek. Sonra kan alinicak degerlerine bakilacak sorun yoksa adetin 2.veya 3
Gunu o 1 aylik ama hic bitmeyecekmis gibi gececek zaman geliyor:KK39: ilaclar igneler vs.... benimde sorunum seninkine benziyor. Ama benim biraz karisik basta sorun var denildi sonra yok denildi neysee. Bizde yas genc yumurtalar iyi esimde de sorun yok diye erkenden giristik. 1 tane de evladim vardi zaten. Cok sukur ilk tedavi iki embriyomda tuttu hamisim. Insallah 3 cocuk anasi olmus olucam:dua: seninde surecin hayirli olsun

Allah razı olsun sizden rabbim tamamına erdirsin sağlıkla mutlulukla buyur öncelikle. Biz mardindeyiz ailem ankarada annemler filan hep ankara etlik zubeydede tanıdığın var prof benle ilgilenmek kadın doğum kuzenim ayarladı ve mardindeki doktorum ayarladı öncelikle fiyatı raporlu 2 bucukmus raporsuz 6 bine geliyormuş fiyatı önemli değil bizim tanıdık olduğu için belki indirim yaparlar bazen adetten adete bazen de adetten yumurtlama gününe yapıyolarmus iğneyi bu doğrumu? Eşimde sorun yoktu tek sprem testi yeter mi acaba birde benden herşey alındı doktorum bana dosyanı hazırladım dedi gerekli açıklama notları yazdım dedi rahim filmi hormon testi laparoskopi cd si herşeyim hazır benim sürecim kaç ay sürer. Birde tüp bebek olunca kolunu havaya kaldirmiycan afedersinjz lavaboda oturmuycan yurumuycen diyolar dogrumu

Amin canim darisi sana da insallah. yumurtalarina gore degisir canim. Normalde sorun yoksa evet adetten yumurtlama gunune kadar zaten yumurtalarini buyutup catlatma ignesi verip 2 gun sonraya toplamak icin saat vericeklerdir. Diger turlusu adetten adete uzun protokol olarak geciyor. Esinin suanlik sadece sperm testi yeterli zaten baslarken asker oldugunu belirt ki belki gelemez diye erken sperm alip dondurma islemi yaparlar. Kan da alip esininde kan sonuclarina bakarlar. Sorunsuz sekilde tedavin baslar ve kisa protokol olarak baslarsa 1 ayda hamile olup olmadigin kesinlesir canim. Transfer sonrasi tabi bunun embriyo gunune de bagli 3. Gun veya en iyisi olan giden olursa 5. Gune 5.gun embriyosu olarak 2 veya 4 gun wc harici ve evde ufak dolasmalar harici is yapmaman lazim. Ufak yuruyusler rahime kan dolasimi saglar embriyonun tutunmasinda faydali tamamen de yataga gomulme. Sonrasinda ayakta cok sicak olmayan ilik bir suyla dus al kisa sursun. Ufak tefek mutfaktaki islere baslayabilirsin. Doktorun durumuna gore 10 veya 12.gun kan testi isticektir. Degerine gore de hamileligine bakilir 2 gun sonra tekrar kan vermen lazim 2 kati veya 2 katina yakin artis varsa doktor 2 hafta sonrasina randevu verir ve ultrasonla gebeligine bakalir. Transfer sonrasi ani egilip kalkmak agir kaldirmak harici her isini yorulmadan yapabilirsin. Wcye falan gitmen asla sorun degil cunki icinden yer cekiminden dusecek kadar buyuk bisey olmucak mikroskopla bile zor goruluyo unutma. Bu surede de kabiz olmaman lazim cok ikinmak sorun yasatabilir. Posali seyler yiyip icersin. Mesela her sabah 1 2 kayisi 1 bardak su sabahlari tuketebilirsin

Siz nerde yaptırdınız bana yardımcı olduğunuz için çok teşekkür ederim sizin yaşınız kaçtı bu arada benim ilk denemelere inşallah tutar zaten tutarsa annemde kalacağım ikiz istersek olabiliyor san isim ama riski çok heralde ben klomen filan kullandım yumurtalarım gelişiyordu acaba beni kısa protokol ler mi yaparlar

Siz nerde yaptırdınız bana yardımcı olduğunuz için çok teşekkür ederim sizin yaşınız kaçtı bu arada benim ilk denemelere inşallah tutar zaten tutarsa annemde kalacağım ikiz istersek olabiliyor san isim ama riski çok heralde ben klomen filan kullandım yumurtalarım gelişiyordu acaba beni kısa protokol ler mi yaparlar
Rica ederim. Yasim 26 1 tane dogal yolla cocugum var senelerce kardesi olmadi bende klomen falan kullandim. Dedigin gibi bende de sorun yoktu yine de laparoskopi histeroskopi oldum kesin tani icin sebep bulunamamisti. Ilk denememiz. Bazi yerler risklerinden dolayi anne yasi gencse tek embriyo transfer ediyor. Biz is icin konyadayiz konya novafertilde yaptirdik

Evet orayı da duydum ıyi bir hastane inşallah bana da nasip olur asker eşi olmak zor bide bu daha zor sizin protokol kısa miydi benden tek transverse az yumurta oluşturur oda nana 15 gün ilaç içmek demek değilmi uzun protokol yumurta oluşmayan ve yaşı büyüklere yapılıyor sanırım. Bende laparoskobi oldum tanım konuldu herşeyim sağlam tüplerin başlangıç kısmı 2 cm dar veya tıkalı dendi bakalım ay başı gidecegim bana ne diyecekler ailemde de hiç tuo bebek muhabbeti yok inanın çareyi burda aradım sizi bunaltip sıkıyorsan hakkınızı helal edin lütfen

Benim yaşım 20 bu arada 1 buçuk yıldır evliyim dr tuo bebek yüksek şansım var dedi eşimde nende istiyoruz yapacak bişey yok istiyoruz çok hemde kaç olursa olsun yaşım istiyorum Allah ım nasip eder insallahhhb

Yok canim seni en iyi ben ve benim gibiler anlar.benimde ailemde tup bebek yaptiran yok bende burdaki arkadaslardan ogrendim destek gordum. Uzun veya kisa protokol yumurta durumuna gore degisiyo daha cok ama dedigin gibi yasta onemli faktor. Tek veya cift transfer uzun veya kisa protokolu etkilemiyo canim.hepsi ayni kapiya cikiyo. Benim kisa protokol 15 gun igneler haplar sonra yumurta toplanmasi sperm alinmasi ayni gun. ertesi gune kaci dollendi ariyorlar bilgi veriyorlar ilerlemelerine gore 3.veya 5.gun transfer ediyolar canim.

Benim yaşım 20 bu arada 1 buçuk yıldır evliyim dr tuo bebek yüksek şansım var dedi eşimde nende istiyoruz yapacak bişey yok istiyoruz çok hemde kaç olursa olsun yaşım istiyorum Allah ım nasip eder insallahhhb
Insallah nasip eder. Benimde doktorum yasin genc olma sansi yuksek dedi cunki yas ilerledikce yumurta kalitesi ve sayisi dusuyor. Bu duruma kilo ve sigara vs. Aliskanligin varsa onlar etkiliyo.

Siz nerelisiniz acaba eş için dediniz ama sizde mi asker eşisiniz Allah bize bunu nasip etti kabul.gelmektem başka çare yok maalesef olsun tuo olsun alnında yazmıyor degilya öylede benim evlâdım olacak Allah tan eşim çok anlayışlı masaallah bana çok destek oluyor ben ağlayınca çok üzülüyor ama toparladım yeni dikişlerim gitmek üzere 4 gün laparoskopi olalı simdi tüp için hevesliyim 1 ayda so nuc almak çok güzel birde sigara alkol kullanmıyorum kesinlikle ben hızlı trende çalıştım konya çok güzel ama insanları yerli olaarak söylüyorum biraz anlayissiz inşallah karşınızız ıyi insanlar ciksr

Amin canim hepimizin karsisina iyi insanlar ciksin her zaman. Is icin burdayiz esim burda calisiyo biz her sene yada 2 senede bir sehir degistiriyoruz sehir hastanelerinde calisiyor. Dedigin gibi insanlari biraz ters ama cok sukur simdiye kadar iyisine denk geldik hep. Eslerin destek olmasi lazim tabi ne guzel birbirinize her zaman destek olun. Yalniz hemen adet olur olmaz degilde oncesinde bi on gorusmeye git karar verdigin hastaneye. Her doktoru seviceksin diye bi kaide yok. Sonucta bi insanin konusmasindan bile yaa kendini rahat hissedersin yada sana uzak gelir. Bunu para odemeden on gorusmeyle sagla derim. Gecmis olsun bu arada kendini sicak tut ki icinde kalan gaz daha cabuk ciksin hatta havlu isitip sirtina koy.

Anladım evet bende kendimi sıcak tururyorum bizde mardindeyiz 2 sene var tayinimize buranın gurbetligi ayrı bu sorunum ayrı dert Allah a şükür ki derdi verdiyse dermanida verdi benim ki prof doktor bi tanidi ve burfaki dr yardımcı olacak yani o yüzden biraz mecburum o doktora turkiyenin en iyi prof lsrindenmks normalde bakmıyormuş ama bana bakacak hayırlısı neyse o olsun insallahhhh

Aminnn hakkinizda hayirlisi olsun insallahhh. Ama kendine daha iyi bi doktorda bulursan kendini mecbur hissetme cunki bu surec her anlamda zor olacak senin icin maddi manevi

X